تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


بشار اسد بازگشت سوریه به رهبری جهان عرب را رسماً اعلام کرد
       ۱۳۹۷/۰۷/۱۱

Image result for ‫بشار اسد بازگشت سوریه به رهبری جهان عرب را رسماً اعلام کرد‬‎
رئیس‌جمهور سوریه در نخستین مصاحبه خود با یک رسانه عربی، اعلام کرد که این کشور نقش محوری خود را در جهان عرب باز خواهد یافت.
«بشار اسد» در گفت‌وگو با «صباح المحمد» رئیس یک موسسه رسانه‌ای در کویت، که اولین مصاحبه او با یک رسانه عربی پس از هشت سال، محسوب می‌شود، اعلام کرد که سوریه به زودی، نقش محوری خود را در جهان عرب باز می‌یابد.
وی افزود؛ بیشتر خاک سوریه از چنگال تروریست‌ها آزاد شده است و دولت حاکمیت خود را بر تمامی خاک سوریه بازخواهد یافت.
رئیس‌جمهوری سوریه همچنین خبر داد، کشورهای غربی و عربی برای بازگشایی سفارت‌های خود در سوریه، برنامه‌ریزی کرده و هیئت‌هایی را نیز به این کشور اعزام کرده‌اند. وی گفت، جنگ علیه تروریسم در سوریه به زودی به پایان می‌رسد.جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطینی:
 2000 کودک فلسطینی از زمان شهادت محمد الدُرّه تاکنون شهید شده‌اند

Image result for ‫2000 کودک فلسطینی از زمان شهادت محمد الدُرّه تاکنون شهید شده‌اند‬‎
بنا بر اعلام جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطینی، از زمان شهادت «محمد الدُرّه»، (نماد انتفاضه دوم) تاکنون بیش از 2000 کودک فلسطینی به دست نظامیان رژیم اشغالر صهیونیستی، به شهادت رسیده‌اند.
پس از گذشت 18 سال از شهادت محمد الدُرّه، نوجوان 12 ساله فلسطینی، آمارها از شهادت 2071 کودک فلسطینی حکایت می‌کند.
در گزارش «جنبش جهانی دفاع از کودکان، «شاخه فلسطین» آمده است: در 30 سپتامبر سال 2000 و در پی حوادث دومین روز از انتفاضه دوم فلسطین در نوار غزه و در میان اعتراضات فلسطینی‌ها، صحنه پناه گرفتن یک مرد به نام «جمال الدُرّه» به همراه فرزند خود به نام «محمد» در پشت یک بشکه و تیراندازی‌ مکرر نیروهای اسرائیلی به سمت آنها، در تاریخ ماندگار شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حال پس از گذشت 18 سال از به شهادت رسیدن محمد الدُرّه تا به امروز، بیش از 2000 کودک فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و این عدد همچنان رو به افزایش است. این آمار نمایانگر آن است که ماشین جنگی رژیم صهیونیستی آتش خود را علیه کودکان فلسطینی خاموش نکرده است. رژیم‌صهیونیستی به طور روزانه، کودکان فلسطینی را هدف قرار می‌دهد و از تداوم این جنایت زشت، هیچ ترسی از سازمان‌های بین‌المللی ندارد. آمریکا، انگلیس و فرانسه سه حامی بزرگ رژیم اسرائیل در اشغالگری و اقدامات غیرانسانی این رژیم هستند.شمر زمان خود را بشناس
 اسرائیل آب را به روی کودکان مظلوم غزه بست
سازمان ملل اعلام کرد، تنها 11 درصد از خانواده‌های نوار غزه به منبع امن آب آشامیدنی دسترسی دارند و به عبارت دیگر، تنها یک دهم خانواده‌های این باریکه تحت محاصره به منبع امن آب برای آشامیدن دسترسی دارند.
در گزارش سازمان مرکز آمار فلسطین، وابسته به سازمان ملل آمده است که جمعیت یک میلیون و 900 هزار نفری ساکن نوار غزه با نوشیدن آب برکه‌های ساحلی، به عنوان تنها منبع آب آشامیدنی، زندگی خود را ادامه می‌دهند.نوار غزه به دلیل مخلوط شدن آب‌های زیر زمینی با فاضلاب‌ها و آب دریا، با کمبود آب آشامیدنی مواجه است و درهمین حال، بر اساس گزارش کنفرانس سازمان تجارت و توسعه سازمان ملل (اونکتاد) غزه در آغاز سال 2020 غیرقابل سکونت خواهد شد و این مسئله ناشی از بحران‌های آب و برق است.
اقدام رژیم صهیونیستی در بستن آب به روی کودکان ومردم غزه، ما را به یاد سخنان شهید مطهری می اندازد که سران این رژیم را به شمرهای زمانه تشبیه کرده بود.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، در سراسر فلسطین (کرانه باختری و نوار غزه)، 62 درصد خانواده‌های فلسطینی در منازلی سکونت دارند که از آب شرب برخوردار هستند. این آمار در شهرها به 58 درصد و در روستاها به 94درصد و در اردوگاه‌ها نیز به 44 درصد رسیده است.
نوار غزه 12 سال است که تحت شدید‌ترین محاصره رژیم صهیونیستی از زمین، هوا و دریا قرار گرفته و ضروری‌ترین مایحتاج این مردم محروم و ستمدیده از آنها دریغ شده است.
جنایت جنگی
سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد، عملیات تخریب روستای «خان الاحمر» واقع در شرق قدس ‌اشغالی و کوچاندن اجباری ساکنان آن، به منظور فراهم کردن شرایط برای ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین غیرقانونی، یک جنایت جنگی است و نشان می‌دهد که دولت اسرائیل کاملا فلسطینیان را نادیده گرفته است.
به گزارش ایسنا، مقامات رژیم صهیونیستی به ساکنان روستای فلسطینی خان الاحمر تا اول اکتبر(9مهر) فرصت داده بودند تا خودشان خانه‌های‌شان را خراب کنند. این تهدید با واکنش و محکومیت جهانی مواجه شد.
معاون مدیر برنامه‌های عفو بین‌الملل در امور غرب آسیا و شمال آفریقا گفت، سیاست‌های اسرائیل در راستای اسکان شهرک‌نشینان یهودی در اراضی‌اشغالی فلسطینی، تخریب ساختمان‌ها به صورت فراگیر و بی‌هدف و کوچاندن اجباری فلسطینیان، نقض توافق نامه چهارم ژنو و بر اساس اصول دادگاه کیفری بین‌المللی مطابق با جنایت جنگی است. رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ اقدام به تخلیه و کوچاندن اجباری کامل مناطق مختلف کرده و بیش از ۵۰هزار خانه و تاسیسات فلسطینی را از بین برده است.دانشگاه‌های فلسطین نیز روز گذشته در اعتراض به تخریب روستای خان الاحمر، تحصن و کلاس‌های درس را تعطیل کردند.
نتانیاهو رفتنی است
در پی تحولات اخیر در داخل کابینه رژیم صهیونیستی، اختلافات شدید میان وزرا و تشدید اعتراضات مخالفان نتانیاهو، منابع عبری از برگزاری انتخابات زودهنگام خبر می‌دهند. به گزارش قدسنا، «عمیرام لیوین» ژنرال و فرمانده سابق جبهه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره گفت: عرصه سیاسی اسرائیل به یک انقلاب نیاز دارد که باید از طریق برگزاری انتخابات آینده محقق شود. وی با تاکید بر اینکه کابینه نتانیاهو هیچ ارزشی برای مردم قائل نیست، افزود: شاخص‌های عدم صلاحیت کابینه نتانیاهو در حال افزایش است. نخستین شاخص اینکه اخیرا نیز شاهد بودیم که «میری ریگیو» وزیر فرهنگ و «ایوب قرا» وزیر ارتباطات با هزینه پرداخت شده از مالیات عمومی تنها برای انجام تبلیغات برای نتانیاهو وی را در سفر به نیویورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل همراهی کردند. وی شاخص دوم برای تزلزل در کابینه نتانیاهو را اختلافات درونی دانست و تاکید کرد: اختلافات اخیر میان آویگدور لیبرمن (وزیرجنگ) و نفتالی بنت (وزیر آموزش) درباره وضعیت میدانی درنوارغزه، به امنیت اسرائیل ضربه وارد می‌کند.  لیوین تاکید کرد، اکثر اسرائیلی‌ها خواهان بخشیدن حقوق فلسطینی‌ها به آنها هستند، ما نیز به عنوان جریان‌های چپگرا در صدد راه‌حل‌های عملی برای پایان این منازعه هستیم، این رخدادها به معنای تغییر اساسی در صحنه سیاسی اسرائیل است که به زودی با برگزاری انتخابات زودهنگام رخ خواهد داد و عملی می‌شود.
گفتنی است، ادعای اخیر نتانیاهو در اعلام برخی از مناطق بیروت به عنوان سایت موشکی و اثبات کذب بودن ادعاهای او رسوایی دیگری برای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به همراه داشته است.
برنامه جبران باسیل وزیر خارجه لبنان برای بازدیدهای سفرای خارجی و خبرنگاران در لبنان موجب شد دروغگویی نتانیاهو و ادعاهایی که در نیویورک مطرح کرده بود و حتی کذب بودن مطلب او در صفحه توئیترش درخصوص انبار کنار ورزشگاه، برملا شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 12 مهر 1397
پنجشنبه 12 مهر 1397 10:42 ق.ظ
درود بر بشار اسد

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات