تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
فرماندهی سازمان ملل در شبه جزیره کره:
منافع آمریکا در ادامه دشمنی 2 کره است
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
عضو فرماندهی سازمان ملل در شبه جزیره کره می‌گوید، پایان جنگ میان دو کره مسلما به نفع آمریکا نخواهد بود و می‌تواند یک سراشیبی لغزنده برای حضور آمریکا در شبه جزیره کره باشد.
«وین آیر»، معاون فرماندهی سازمان ملل در شبه‌جزیره کره در نشستی در موسسه «کارنگی برای صلح بین‌الملل» در واشنگتن با اعلام مطلب فوق افزود: «باید این سوال پرسیده شود که چرا کره شمالی به شدت اصرار دارد بیانیه پایان جنگ امضا شود.»
«آیر» سپس خود پاسخ این سوال را این‌گونه داد که، «خوش‌بینانه‌ترین حالت این است که رهبر کره‌شمالی این بیانیه را نیاز دارد تا مخاطبان داخلی به این نتیجه برسند که او دیدگاه خود را تغییر داده و رویکرد جدید اتخاذ کرده است، اما بدبینانه‌ترین حالت این است که این اقدام برای ایجاد شکاف در میان متحدان باشد.
فشار کره شمالی برای امضای چنین بیانیه‌ای می‌تواند در اتحاد کره جنوبی و آمریکا شکاف ایجاد کرده و خروج 28 هزار و 500 سرباز آمریکایی که در کره جنوبی مستقر هستند را باعث شود.»
کره شمالی متخصص ایجاد شکاف
این فرمانده کانادایی در ادامه تصریح کرد، کره شمالی متخصص ایجاد شکاف بین متحدان است. آیر در حالی این اظهارات را بیان کرد که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در جهت اجرای سیاست چماق و هویج  و برای چهارمین بار در سال جاری به کره شمالی سفر کرده تا مقدمات دیدار دوباره میان رهبران آمریکا و کره شمالی را فراهم کند.
وی پیش از سفر ابراز امیدواری کرده بود بتواند مقدمات دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی را هرچه سریع‌تر فراهم آورد. پمپئو همچنین مدعی شده که هدفش بهبود اوضاع و اعتماد کافی بین آمریکا و کره‌شمالی و دستیابی به صلح است.
وزیر خارجه آمریکا که قبل از کره شمالی به ژاپن سفر کرده بود پس از پیونگ یانگ، به سئول می‌رود و با مون جائه این، رئیس‌جمهور این کشور دیدار می‌کند و فردا به چین می‌رود و در آنجا سفر آسیایی خود را به اتمام می‌رساند.
گفتنی است، در 22 خرداد، ترامپ در سنگاپور با رهبر کره شمالی دیدار کرد و طرفین توافق کردند ضمن امحای سایت‌های هسته‌ای کره شمالی، آمریکا از تحریم پیونگ یانگ دست بردارد و متقابلا نیروهایش را از شبه جزیره کره خارج کند. لیکن با گذشت حدود سه ماه از این دیدار هنوز در نحوه اجرای وعده‌ها بین دو کشور اختلافات جدی وجود دارد. مثلا کره‌شمالی تبادل امتیازات را مرحله به مرحله می‌خواهد اما آمریکایی‌ها می‌گویند، اول خلع کامل هسته‌ای سپس رفع تحریم‌ها!
تحلیلگران معتقدند، موضوعی که موجب می‌شود نتوان به نتایج مذاکرات احتمالی میان سران آمریکا و کره شمالی به طور خوش‌بینانه‌ نگاه کرد، واقعیت مشارکت پشت پرده و غیرمستقیم چین و روسیه و دیگر بازیگران منطقه‌ای در این مسئله است. به طور حتم مسئله بحران هسته‌ای کره شمالی تنها موضوعی دوسویه میان آمریکا و پیونگ یانگ نیست و قدرت‌های مهم دیگر همچون چین و روسیه نیز در این موضوع درگیر هستند.
در واقع باید گفت که عامل اصلی تمایل پیونگ یانگ به مذاکره در شرایط کنونی درخواست چین از پیونگ یانگ، به عنوان مهم‌ترین حامی اقتصادی کره‌شمالی است و آمریکا بدون حمایت پکن، قادر به پیش بردن مذاکرات نخواهد بود.


رسوایی‌های اخلاقی کارکنان سازمان ملل تمامی ندارد
Image result for ‫رسوایی‌های اخلاقی کارکنان سازمان ملل تمامی ندارد‬‎

نیروهای سازمان ملل که تحت عنوان صلح‌بان در آفریقای مرکزی فعالیت می‌کنند، با اتهامات جدیدی در رابطه با آزار جنسی دست‌کم سه کودک و تجاوز جنسی به سه زن در اوایل سال جاری روبه‌رو شده‌اند.
نیروهای صلح‌بان سازمان ملل که مسئولیت حفظ صلح و ثبات! را در کشورهای آفریقایی برعهده‌ دارند چند سال است که با هزاران اتهام در مورد رسوایی‌های اخلاقی روبه‌رو هستند. تحقیقات آسوشیتدپرس در سال گذشته نشان می‌دهد حدود ۲۰۰۰ مورد آزار جنسی و استثمار جنسی از سوی صلح‌بان‌های سازمان ملل در مکان‌های مختلف طی بازه زمانی ۱۲ ساله به وقوع پیوسته است. با این وجود، بر اساس آمارهای سازمان ملل، تاکنون تنها ۵۳ نفر از کلاه آبی‌ها به دلیل ارتکاب جرایم جنسی، زندانی شده‌اند. به نوشته «ساندی‌تایمز»، محاکمه هر یک از اعضای نیروهای صلح‌بان به کشور اعزام‌کننده آنها موکول می‌شود، اما معمولا کشورها نسبت به محاکمه اتباعشان که هنگام اعزام به عنوان نیروی صلح‌بان با اتهامات جنسی روبه‌رو شده‌اند، بی‌میل هستند.
مرداد ماه گذشته نیز «ساندی‌تایمز» و کانال ۴ تلویزیون انگلیس در گزارشی درباره رسوایی جنسی صلح‌بانان در آفریقا، از سازمان ملل به دلیل عدم پایبندی به وعده کمک به قربانیان تجاوز انتقاد کردند. ساندی تایمز در گزارش خود از قول یکی از کارمندان سازمان ملل نوشت: «نمی‌دانم به چند کودک آفریقایی تجاوز کردم شاید ۲۰ نفر، شاید هم ۲۵ نفر. نشمردمشان».
«ساندی تایمز» در ادامه نوشت: «زمانی که پلیس کنگو بورگه را بازداشت کرد و مقام‌های فرانسوی در سال ۲۰۰۸ او را برای ۹ سال زندانی کردند، سازمان ملل متحد وعده داد که به قربانیان او کمک کند. این وعده، هیچ‌وقت عملی نشد.»
در جدیدترین مورد از این سلسله رسوایی‌ها  سازمان ملل با اتهامات جدیدی علیه صلح‌بانان در آفریقای مرکزی در رابطه با آزار جنسی دست‌کم سه کودک زیر ۱۸ سال و تجاوز جنسی به سه زن در اوایل امسال روبه‌روست. اینها تازه‌ترین موارد از سوءرفتارهای جنسی است که تلاش‌های صلح‌بان‌های سازمان ملل در سال‌های اخیر را تحت‌الشعاع قرار داده است. در همین رابطه سازمان ملل متحد جمعه از بازداشت یک مظنون پس از تحقیقات اولیه درباره اتهامات جنسی خبر داد. غیرنظامیان قربانی اذیت و آزار جنسی از سوی نیروهای موریتانیایی مشارکت‌کننده در عملیات صلحبانی مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند. اتهامات تجاوز جنسی به نیروهایی از کامرون هم نسبت داده می‌شود.
 به گزارش ایسنا، سازمان ملل اکنون از موریتانی و کامرون خواستار تحقیقات شده است. هیئت آنها و جمهوری آفریقای مرکزی هنوز واکنشی نشان نداده‌اند. درخواست سازمان ملل از کشورهای مبدأ برای انجام تحقیقات یک امر معمول است. چنانچه آن کشورها تحقیقات نکنند، این نهاد جهانی می‌تواند تحقیقاتی صورت دهد. سازمان ملل نمی‌تواند صلح‌بان‌ها را تحت پیگرد قرار دهد اما می‌تواند شواهدی از سوءرفتارهای آنها را به کشورهایشان ارائه کند.
مقام‌های سازمان ملل می‌گویند این اتهامات جدید علیه کودکان توسط چهار صلح‌بان از موریتانی انجام شده است و حوادث مطرح شده در زمان‌های متفاوت شامل مه و اوت(اردیبهشت و مرداد) در بخش جنوبی جمهوری آفریقای مرکزی انجام شده است. سازمان ملل جزئیات بیشتری از این اتهامات شامل سن و قومیت قربانیان منتشر نکرد. براساس گزارش سازمان ملل درباره سوءرفتارهای جنسی، سایر اتهامات علیه 6 نیروی کامرونی و تجاوز آنها در ماه آوریل(فروردین) مطرح است. مقام‌های سازمان ملل جزئیات بیشتری ارائه نکرده و تنها گفته‌اند که در ۲۸ سپتامبر کامرون را از این موارد مطلع کرده‌اند.واکنش ذلیلانه بن سلمان به تحقیرهای ترامپ؛ م
ن عاشق کار کردن با ترامپ هستم!

Image result for ‫واکنش ذلیلانه بن سلمان به تحقیرهای ترامپ؛ من عاشق کار کردن با ترامپ هستم!‬‎
ولیعهد سعودی در واکنشی حقارت‌بار به اهانت‌های پیاپی رئیس‌جمهور آمریکا به آل‌سعود و تأکید وی مبنی بر اینکه این رژیم بدون حمایت‌های واشنگتن دو هفته هم نمی‌تواند دوام بیاورد، گفته «کار با دونالد ترامپ را دوست دارم»(!)
«محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی که خود، پدر و کشورش در چند هفته اخیر بارها از سوی ترامپ تحقیر شده در گفت‌وگو با بلومبرگ و در واکنش به این تحقیر‌ها گفته: «باید بپذیریم که هر دوستی، هم حرف‌های خوب می‌زند و هم حرف‌های بد.»
بن سلمان در پاسخ به این مسئله که ترامپ اخیراً گفته بود در صورت قطع حمایت‌های نظامی واشنگتن از ریاض، ایرانی‌ها ظرف ۲ هفته این کشور را فتح می‌کنند نیز این‌گونه واکنش نشان داده: «عربستان پیش از آمریکا وجود داشت. ما از سال ۱۷۴۴ میلادی وجود داریم و فکر کنم که این یعنی بیش از ۳۰ سال قبل از به وجود آمدن آمریکا.»
خبرنگار بلومبرگ سپس از بن سلمان پرسید که «آیا اهمیت نمی‌دهید که ترامپ این چیزهای واقعاً گستاخانه را در باره پدر شما می‌گوید؟» که بن‌سلمان پاسخ داد: «خُب، می‌دانید، باید قبول کرد که دوستان چیزهای خوب و بد درباره ما می‌گویند.
شما نمی‌توانید دوستانی داشته باشید که ۱۰۰ درصد چیزهای خوبی درباره شما می‌گویند. این ماجرا حتی درون خانواده‌ها هم صادق است. همیشه سوءتفاهم‌هایی وجود دارد و ما این (سخنان ترامپ) را هم در همین دسته طبقه‌بندی می‌کنیم.»(!)
خبرنگار بلومبرگ در خصوص همکاری‌های ترامپ و سعودی‌ها در موضوع نفت هم سوالاتی مطرح کرد که  ولیعهد سعودی در پاسخ گفت: «آمریکا عملاً از عربستان و دیگر اعضای اوپک خواست که به آنها اطمینان بدهند که کاهش تولیدی از جانب ایران نخواهد بود مگر این که ما آن را جبران کنیم. همین اتفاق هم افتاد.
ایرانی‌ها اگر اشتباه نکنم اخیراً ۷۰۰ هزار بشکه از تولید نفت خود را کاهش داده‌اند و عربستان، اعضای اوپک و حتی کشورهای خارج از اوپک روزانه یک و نیم میلیون بشکه (بیشتر) نفت تولید کرده‌اند. به این ترتیب، ما به ازای هر بشکه نفت ناپدید شده ایران، ۲ بشکه نفت صادر کردیم.»(!)
گفتنی است بن‌سلمان، همه چیز خود به ویژه تخت پادشاهی عربستان را مدیون ترامپ است و خوب می‌داند اگر مقابل تحقیر‌های آمریکا اخم کند، باید با پادشاهی خداحافظی کند. ضمن این که بدون حمایت‌های آمریکا این کشور مثل خیلی از کشورهای مرتجع عربی عددی نخواهند بود. موجودیت این کشورهای میکروسکوپی و عصر حجری وابسته به حمایت‌های امثال ترامپ است.
هراس بن سلمان از نسخه دوم حزب‌الله
بن سلمان در ادامه به موضوع یمن پرداخت و گفت: «ما نمی‌خواهیم حزب‌الله جدیدی در جزیرهًْ‌العرب داشته باشیم این خط قرمز جهان است نه فقط عربستان و هیچ کس نمی‌خواهد حزب‌الله نزدیک در منطقه‌ای باشد که از طریق آن ۱۵ درصد تجارت جهانی انجام می‌گیرد.»
بن سلمان ابراز امیدواری کرد که طرف‌های یمنی به زودی پای میز مذاکره بیایند و به راه حل دست یابند.
بن سلمان در ادامه گریزی زد به موضوع مبارزه با فساد در کشورش و گفت: «ما از طریق کمپین مبارزه با فساد تاکنون ۳۵ میلیارد دلار به خزانه دولت بازگرداندیم و این روند طی دو سال آینده نیز ادامه داشته و تکمیل می‌شود.» وی افزود، 8 تن هنوز در قالب مبارزه با فساد در بازداشت هستند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 15 مهر 1397
یکشنبه 15 مهر 1397 01:37 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات