تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


راهپیمایی گسترده یمنی‌ها در اعتراض
به فتنه اقتصادی و نظامی آل‌سعود و امارات
  ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
Image result for ‫راهپیمایی گسترده یمنی‌ها در اعتراض به فتنه اقتصادی و نظامی آل‌سعود و امارات‬‎
هزاران یمنی در استان‌های مختلف این کشور تظاهرات گسترده‌ای علیه تجاوز همه‌جانبه عربستان و امارات و دیگر متحدان آنها برگزار کردند.
استان‌های مختلف یمن باز هم شاهد تظاهرات گسترده شهروندان این کشور علیه تجاوزات سعودی و امارات و دیگر متحدان آنها بود. معترضان، آل‌سعود و امارات را مسئول اوضاع کنونی کشورشان و وخامت اوضاع اقتصادی یمن دانستند. خبرگزاری صدا و سیما در این باره به نقل از العالم نوشته: یمنی‌ها با برگزاری تظاهرات در استان‌های مختلف، مخالفت خود را با تجاوزات عربستان و امارات به کشورشان اعلام کردند. هزاران یمنی در استان «المهره»، ضمن محکوم کردن حملات متجاوزان به یمن، به اوضاع اقتصادی کشور نیز اعتراض کردند و ائتلاف عربستان، امارات و دولت وابسته به عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن را عامل این اوضاع دانستند. مردم استان «تعز» نیز به وخامت اوضاع اقتصادی که نتیجه تجاوزات عربستان و امارات به یمن است، اعتراض کردند و ائتلاف سعودی را مسئول این اوضاع دانستند. معترضان پرچم یمن و دست‌نوشته‌هایی در دست داشتند که شعارهایی علیه عربستان و امارات روی آنها نوشته شده بود. شرکت کنندگان در این تظاهرات همچنین متجاوزان را متهم کردند با ایجاد بحران اقتصادی و گرسنگی برای مردم یمن می‌خواهند رنج‌های آنها ادامه پیدا کند. «صنعا» پایتخت یمن نیز همزمان شاهد تجمعات گسترده علیه متجاوزان سعودی- اماراتی بود. شرکت کنندگان به محاصره یمن اعتراض کردند و علیه متجاوزان شعار دادند. شرکت کنندگان در این تظاهرات عربستان و امارات را عامل بدی اوضاع اقتصادی یمن و کاهش ارزش پول این کشور دانستند.
 فراخوان صدراعظم آلمان برای اروپای مستقل از آمریکا
Image result for ‫فراخوان صدراعظم آلمان برای اروپای مستقل از آمریکا‬‎
در پی افزایش اختلاف و شکاف میان اتحادیه اروپا و آمریکا، صدراعظم آلمان خواستار یک اروپای مستقل از آمریکا شد.
سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در حال ایجاد شکاف میان اتحادیه اروپا و آمریکا است. ترامپ تاکنون علاوه بر باج‌خواهی‌های مکرر از اروپا، روی برخی از کالاهای وارداتی به آمریکا از منشأ اروپا نیز تعرفه‌های سنگین وضع کرده است.البته، اروپایی‌ها تاکنون خویشتن‌داری می‌کرده‌اند، چون نمی‌خواستند به هژمونی غرب بر جهان خدشه وارد شود. اروپایی‌ها این را به خوبی می‌دانند که دود ایجاد شکاف میان آمریکا و اروپا، به چشم هر دو طرف می‌رود.به همین خاطر، آنها تاکنون مقابل سیاست‌های ترامپ، از خودشان صبوری به خرج می‌داده‌اند. اما، به نظر می‌رسد که این صبر برای برخی از جریان‌های سیاسی و مقامات، به پایان رسیده است.به گزارش خبرگزاری صداوسیما، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در کنفرانس جوانان حزب خودش (دموکرات مسیحی) اظهار داشت، ترامپ اولویت اول خود را آمریکا می‌داند و شعار «اول آمریکا» را مطرح کرده است. به همین خاطر، اروپا باید برای دفاع از منافع مستقل خودش آماده شود. صدراعظم آلمان در ادامه گفت که منظور وی، اقدام علیه آمریکا و یا تقویت نیروی نظامی اروپا نیست، با این حال، در شرایط فعلی، «بدون اقتدار دفاعی، نمی‌توان به اقتدار سیاسی دست یافت.»صدراعظم آلمان همچنین گفت: «اروپایی‌ها درباره چین و روسیه، موضع روشن و مشخصی ندارند. اروپایی‌ها باید مواضع خود را درقبال تعامل با آفریقا هم مشخص کنند. اگر اروپا خواهان ایفای نقش است باید به شکل جمعی عمل کند. آفریقا بازار آینده است، این قاره جمعیت جوان بی‌شماری دارد. بیایید همیشه به آفریقا به عنوان یک مشکل نگاه نکنیم، بلکه باید به آن به عنوان قاره فرصت‌ها نگاه کرد.البته، این نوع نگاه مرکل به آفریقا، همان نگاه استعماری سابق است و در صورتی‌که عملی شود، شرایط استعماری سابق در قاره سیاه، زنده خواهد شد.به اعتقاد کارشناسان، شکاف فعلی میان اروپا و آمریکا، دائمی نخواهد بود و این طرف برای تحکیم سلطه خود بر جهان، به یکدیگر نیاز دارند. البته، تحولات جهانی در مسیر دلخواه غرب، پیش نمی‌رود و تا همین الان نیز، در هژمونی آمریکا و اروپا بر جهان، ترک افتاده است.


نیویورک تایمز:
آمریکا قصد داشت برای خروج از باتلاق ویتنام از بمب اتم استفاده کند

Image result for ‫آمریکا قصد داشت برای خروج از باتلاق ویتنام از بمب اتم استفاده کند‬‎
اسناد و مدارک افشا شده نشان می‌دهد که فرمانده نیروهای آمریکایی در جریان جنگ ویتنام یک برنامه محرمانه را برای استفاده از کلاهک‌های اتمی علیه کمونیست‌ها در شمال این کشور طراحی کرده بود، اما اجرای این طرح توسط «لیندون جانسون»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا متوقف شد چرا که بیم شروع جنگ جهانی سوم را داشت.
روزنامه نیویورک تایمز طی گزارشی، اعلام کرد، ژنرال «ویلیام وستمورلند» که عملیات نظامی آمریکا در جنگ ویتنام از سال 1964 تا 1968 میلادی را فرماندهی کرده بود، اجازه انتقال تسلیحات اتمی به این کشور در جنوب شرق آسیا را صادر کرده بود، اما این برنامه با دستور «لیندون جانسون» رئیس‌جمهور وقت آمریکا لغو شد چرا که این تصمیم ژنرال‌ آمریکایی اگر به اجرا در‌می‌آمد، ممکن بود منجر به جنگ جهانی سوم شود.
براساس اسناد افشا شده، ژنرال وستمورلند که نیروهای آمریکایی را در مقابل ارتش ویتنام شمالی در بن‌بست یافته بود، یک برنامه جنجالی و محرمانه برای استفاده از تسلیحات اتمی طراحی کرده بود و براساس آن، تسلیحات اتمی آمریکا باید توسط فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام از اوکیناوا در ژاپن به جنوب ویتنام منتقل شود.
طبق این گزارش «جانسون» توسط مشاور امنیت ملی‌اش در یک یادداشتی که تنها باید توسط رئیس‌جمهور خوانده می‌شد، از این برنامه مطلع و فورا مانع این عملیات شد.به نوشته راشا تودی، «تام جانسون» یکی از معاونین ویژه رئیس‌جمهور در آن زمان، به روزنامه نیویورک تایمز گفته: «هنگامی که رئیس‌جمهور مطلع شد که این برنامه قرار است اجرا شود، بسیار ناراحت شد و فورا دستور داد تا این عملیات متوقف شود.»به گفته «تام جانسون»، به رغم اینکه ژنرال‌های آمریکایی را برای پیروزی در جنگ ویتنام تحت فشار گذاشته بود، به شدت نگران بود که اگر درگیری شدت بگیرد، ممکن است یک جنگ عظیم‌تر با چین روی دهد. براساس اسناد و مدارک محرمانه، هنگامی که اطلاعات در رابطه با این برنامه محرمانه به کاخ سفید رسید به «آدمیرال شارپ» فورا دستور داده شد، تمامی برنامه‌ریزی‌ها درخصوص این برنامه محرمانه را متوقف کند. «شارپ» همچنین به نیروهایش دستور داد، تمامی ابزار برنامه‌ریزی از جمله پیام‌ها و گزارشات مربوط به آن را تحت تدابیر امنیتی قرار دهند و تاکید کرد که اطلاعات در رابطه با این عملیات محرمانه باید سری باقی بماند.
به گفته «تام جانسون» رئیس‌جمهور وقت آمریکا هرگز به‌طور کامل به ژنرال‌هایش اعتماد نداشت. اگرچه او ژنرال وستمورلند را به‌شدت تحسین می‌کرد اما نمی‌خواست ژنرال‌هایش وارد جنگی بزرگ شوند.
جنگ ویتنام، طولانی‌ترین جنگ‌ تاریخ آمریکاست که بزرگ‌ترین شکست ارتش این کشور را هم رقم زد. همچون جنگ‌افروز‌ی‌های اخیر آمریکایی‌ها در خاورمیانه، بهانه حمله به ویتنام نیز یک «دروغ بزرگ» بود. ادعای حمله به کشتی‌های آمریکایی در خلیج «تونکن»، پای ارتش آمریکا را به باتلاقی فرو برد که رئیس‌جمهوری‌های مختلف آمریکا پی‌در‌پی تلاش‌های فراوانی برای بیرون آمدن از آن به‌کار بستند. تقلاهایی که در نهایت منجر به یک «فرار بزرگ» در سی‌ام آوریل 1975 شد. بر اساس آمار در طی 16 سال جنگ حدود سه میلیون ویتنامی کشته و حدود 900 هزار کودک یتیم شده‌اند.در نهایت، آخرین سربازان آمریکایی با هواپیماها و هلیکوپترها با شتاب از ویتنام فرار کردند و افتضاحی بزرگ برای خود رقم زدند. آمریکا نیز در این جنگ چیزی حدود 60 هزار کشته داد، 300 هزار سرباز آمریکایی نیز در این جنگ مجروح و معلول شدند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 16 مهر 1397
دوشنبه 16 مهر 1397 11:12 ق.ظ
مرگ بر فرعون زمانه
آمریکای دیوانه

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic