تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پلیس آمریکا سالانه چند معلول و عقب‌مانده ذهنی را می‌کشد؟
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۵

Image result for ‫پلیس آمریکا سالانه چند معلول و عقب‌مانده ذهنی را می‌کشد؟‬‎
«نیروهای پلیس آمریکا هر ساله صدها تن از شهروندان این کشور را که دارای معلولیت‌های جسمی، عقب‌ماندگی ذهنی و بیماری‌های روانی هستند، می‌کشند.» این بخش از گزارش تحقیقی بی‌بی‌سی انگلیسی درباره جنایات پلیس آمریکا علیه معلولان بود.
کشتار سیاهان توسط پلیس نژادپرست آمریکا طی سال‌های اخیر به شدت در داخل و خارج  این کشور جنجال به پا کرده و اعتراضات گسترده‌ای نیز به دنبال داشته است. حالا گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد پلیس آمریکا غیراز آلرژی کشتن سیاهان به کشتار معلولان نیز آلرژی دارد.
براساس گزارش بی‌بی‌سی انگلیسی نیروهای پلیس آمریکا هر ساله صدها تن از شهروندان این کشور را که دارای معلولیت‌های جسمی، عقب‌ماندگی ذهنی و بیماری‌های روانی هستند، می‌کشند و در اکثر این موارد، مأموران پلیس این کشور به رغم کشتن این شهروندان بیگناه و آسیب پذیر هرگز مجازات نمی‌شوند.
 این گزارش می‌افزاید: «هرچند سالانه صدها تن در آمریکا به دست نیروهای پلیس این کشور به قتل می‌رسند، توجه رسانه‌ها عمدتاً بر موارد مربوط به تبعیض نژادی و حمله مأموران پلیس آمریکا به سیاهپوستان و سایر اقلیت‌های رنگین‌پوست در این کشور معطوف می‌شود. این در حالی است که بخش قابل توجهی از قربانیان پلیس آمریکا را افراد دارای مشکلات روحی-روانی و حتی معلولیت‌های جسمانی، تشکیل می‌دهند.»
 بی‌بی‌سی، که در این گزارش مفصلِ تحقیقاتی با نیروهای پلیس، شاهدان عینی، خانواده‌های قربانیان و همسایگان آنها مصاحبه کرده است، می‌گوید: «بسیاری از افراد دارای معلولیت‌های جسمی یا ذهنی، یا اصلاً دستورات پلیس را درک نمی‌کنند، یا حتی اگر آن را بفهمند، به علت مشکلات جسمانی یا روانی قادر به اجرای آن دستورات نیستند. از اینرو، نیروهای پلیس آنان را خطری برای خود می‌دانند و به راحتی به سوی آنان شلیک می‌کنند. به عنوان مثال، یک شهروند ناشنوای آمریکایی که جلویِ خانه خود ایستاده بود و یک میله آهنی در دست داشت، نمی‌توانست دستورات نیروهای پلیس را که به وی می‌گفتند آن میله را روی زمین بگذار، بشنود. از اینرو، مأموران پلیس آمریکا که تصور می‌کردند او در حال تهدید آنان با آن میلهِ فلزی است، بارها به او شلیک کردند و او را روی چمن‌های جلویِ خانه خودش، کشتند.»
این گزارش می‌افزاید: «به عنوان نمونه‌ای دیگر، یک جوان دارای عقب‌ماندگی ذهنی که در حمام خانه‌اش مشغول دوش گرفتن بود، هنگامی که ناگهان در حمام با نیروهای پلیس که به زور و با شکستن در، وارد خانه‌اش شده بودند، رو برو شد، آنقدر مبهوت شده بود که اصلاً به دستورات نیروهای پلیس که به او می‌گفتند همین الان از حمام بیرون بیا، توجه نمی‌کرد و همچنان در حمام باقی مانده بود. متعاقباً نیروهای پلیس 15 بار با شوک الکتریکی به او حمله کردند که در نهایت منجر به مرگ وی شد.»
 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما «علیم مقبول» نویسنده این گزارش می‌گوید: از ابتدای سال جاریِ میلادی- که سه ماه به پایان آن باقی مانده است- تاکنون، آمارِ رسماً تأیید شده نشان می‌دهد: دست کم 130 تن در سراسر آمریکا که دارای طیف گسترده‌ای از معلولیت‌های جسمی و روحی بوده‌اند، به دست مأموران پلیس این کشور کشته شده‌اند. خبرنگار بی‌بی سی تأکید کرد: البته این‌ها صرفاً آماری است که ما از آن مطلع هستیم، ولی در صدها مورد مشابه، اصلاً مشخص نشده است که آیا فردی که افسران پلیس وی را کشته‌اند، اصلاً دارای معلولیت‌های جسمی یا روحی بوده است یا خیر. در نتیجه، ممکن است آمار واقعی این افراد معلول یا دارای عقب‌ماندگی ذهنی که به دست نیروهای پلیس آمریکا در هر سال کشته می‌شوند، به مراتب بیش از این باشد.درمیان فریادهای معترضان
 نامزد فاسد ترامپ برای دیوان عالی از سنای آمریکا رأی اعتماد گرفت

Image result for ‫برت کاوانا‬‎
در میان فریادهای «شرم بر تو باد» معترضان آمریکایی، «برت کاوانا» نامزد جنجالی ترامپ برای دیوان عالی آمریکا از سنا رای اعتماد گرفت و سوگند یاد کرد.
«برت کاوانا»، نامزد مناقشه‌برانگیز ترامپ برای دیوان عالی آمریکا که متهم به چندین تجاوز جنسی است علیرغم همه این اتهامات و اعتراضات از سوی سنای آمریکا که اکثریت آن در دست جمهوریخواهان است با رای 48 از 50 رای، رای اعتماد گرفت.
مراسم ادای سوگند «برت کاوانا» برای قرار گرفتن در پست جدیدش در سکوت کامل در دیوان عالی آمریکا برگزار شد اما در برابر ساختمان دیوان عالی شمار زیادی از شهروندان آمریکا که بخش زیادی از آنها را زنان تشکیل می‌دادند دست به تظاهرات زدند و این انتخاب را محکوم کردند. به گزارش ایسنا پیش از رأی اعتماد سنا به کاوانا و در جریان آن، حدود دو هزار نفر از شهروندان آمریکایی در برابر ساختمان کنگره شعارهایی را علیه کاوانا سر دادند. حدود ۱۵۰ تن از تظاهرکنندگان توانستند با شکستن سد پلیس وارد ساختمان کنگره شده و جریان رأی‌گیری در سنا را با وقفه‌های کوتاهی مواجه کنند.زنان خشمگین بارها در جایگاه تماشاچیان شعار «شرمت باد» سر دادند. «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، از نیروهای امنیتی خواست تا کسانی را که در روند رأی‌گیری اخلال ایجاد می‌کنند از صحن مجلس خارج کنند. در جریان اعتراض‌ها در مجموع ۱۶۴ تظاهرکننده بازداشت شدند.
بلافاصله پس از پایان رأی‌گیری، دونالد ترامپ، در توییتر خود نتیجه آن را به «سنا» تبریک گفت. ترامپ مهر تأیید سنا بر عضویت «برت کاوانا» در دیوان عالی آمریکا را «بسیار مهیج» خواند و نوشت که به‌زودی سند عضویت او در این نهاد را امضا خواهد کرد. او سپس در جمع هواداران خود در کانزاس رأی اعتماد سنا به کاوانا را «پیروزی عظیم ملت، مردم و قانون اساسی» آمریکا ارزیابی کرد.برت کاوانا نامزد ترامپ برای پر کردن کرسی خالی مانده دیوان عالی آمریکا بود. او در ماه ژوئیه گذشته این حقوقدان محافظه‌کار را کاندیدای این مقام کرده بود. ترامپ در روزها و هفته‌های گذشته نیز کاملا از کاوانا که به اتهام «آزار جنسی» به شدت زیر فشار قرار گرفته بود، حمایت کرد. برت کاوانا از طرف سه زن از جمله کریستین بلازی فورد، استاد روانشناسی در یک دانشگاه شمال کالیفرنیا، متهم به آزار جنسی شده است. بلازی می‌گوید، ۳۶ سال پیش کاوانا در نوجوانی و زمانی که هر دو آنها محصل دبیرستان بودند، در حالی که مست بوده، تلاش کرده به او تجاوز کند. ‌اشغال سمتی در دیوان ۹ نفره عالی آمریکا حادثه‌ای بسیار پراهمیت است. قضات این دیوان مادام‌العمر در مقام خود قرار می‌گیرند. با تأیید کاوانا به عنوان قاضی دیوان عالی، وزنه جمهوری خواهان این دیوان سنگین‌تر می‌شود. با قرار گرفتن کاوانا در این مقام، جبهه دموکرات چهار نفره قضات دیوان عالی آمریکا در برابر جبهه‌ای پنج‌نفره از جمهوری خواهان قرار می‌گیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 16 مهر 1397
دوشنبه 16 مهر 1397 10:10 ق.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات