تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


دو وزیر کابینه رژیم صهیونیستی علیه فسادهای نتانیاهو شهادت دادند
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۶

Image result for ‫دو وزیر کابینه رژیم صهیونیستی علیه فسادهای نتانیاهو شهادت دادند‬‎
دو وزیر کابینه رژیم صهیونیستی در مورد پرونده فساد بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم معروف به پرونده 2000 علیه وی شهادت دادند.
«زئیو الکین» وزیر محیط زیست و «بارلیو لیوین گدعون» وزیر گردشگری از حزب لیکود در مورد پرونده فساد 2000 که به ارتباط نتانیاهو با مالک روزنامه یدیعوت آحارونوت مربوط می‌شود، علیه نتانیاهو شهادت داده‌اند. نتانیاهو با دادن رشوه به مالک این روزنامه از وی خواسته تمام گزارشاتی که در مورد او در این روزنامه به چاپ می‌رسد به نفع او باشد.به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو برای دوازدهمین بار در مورد پرونده فساد 1000 و 2000 مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفته است و همسرش ساره نیز روز گذشته بار دیگر به اتهام فساد مورد بازجویی قرار گرفته است.
در بلغارستان اتفاق افتاد
قتل فجیع خبرنگاری که درباره فساد صندوق‌های اتحادیه اروپا کار می‌کرد
Image result for ‫قتل فجیع خبرنگاری که درباره فساد صندوق‌های اتحادیه اروپا کار می‌کرد‬‎
یک خبرنگار بلغارستانی که به طور فشرده در رابطه با بعضی از فسادهای صندوق‌های اتحادیه اروپا تحقیق می‌کرد، به طور فجیعی به قتل رسید.
«ویکتوریا مارینوا» خبرنگار تلویزیونی بلغارستان که در زمینه اتهام فساد صندوق‌های اروپایی و ارتباط آن با سیاستمداران و فعالان اقتصادی کشورش فعالیت داشت، به شیوه‌ای وحشیانه‌ در شهر «روسه» واقع در شمال این کشور به قتل رسید. بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، «گئورگی گئورگیف» دادستان محلی بلغارستان روز یکشنبه اعلام کرد که وی در پی ضربه به سر و خفگی به قتل رسیده است.جسد این خبرنگار ۳۰ ساله روز شنبه در یکی از پارک‌ها در حالی پیدا شد که تلفن همراه، کلید خودرو، عینک و بخشی از لباس‌های وی ربوده شده بود. «ملادن مارینوف» وزیر کشور بلغارستان همچنین تاکید کرد که پیش از قتل به وی تجاوز هم شده بود. وی این را هم گفته که فرضیه مرتبط بودن  قتل به فعالیت‌های شغلی مارینوا هنوز اثبات نشده است.
«بویکو بوریسف» نخست‌وزیر بلغارستان به این قتل واکنش نشان داده و از بررسی این واقعه حمایت کرده است. «ویکتوریا مارینوا» گزارش‌هایی از گروهی متشکل از خبرنگاران بلغارستانی مربوط به شرکت‌هایی تهیه می‌کرد که مقامات محلی آنها را اداره می‌کنند و با حمایت اتحادیه اروپا در پروژه‌های زیرساختی فعالیت دارند. مواردی از اتهامات فساد به این پروژه‌ها بارها و پیش از این گزارش شده بود. این سومین خبرنگاری است که در طول یک سال در اتحادیه اروپا کشته می‌شود. مهر ماه گذشته نیز در موردی مشابه «دافنه کاروانا گالیزیا» خبرنگار مالتی در پی انفجار خودروی شخصی‌اش به قتل رسید. کشته شدن «یان کوکیاک» خبرنگار اسلواک در اسفند ماه دیگر مورد قتل خبرنگاران در اروپا بود. سازمان امنیت و همکاری اروپا پس از انتشار گسترده این خبر، قتل این خبرنگار را محکوم کرد.


 گزارش هافینگتون‌پست از لابی سنگین عربستان در آمریکا برای بزک چهره آل‌سعود

Image result for ‫گزارش هافینگتون‌پست از لابی سنگین عربستان در آمریکا برای بزک چهره آل‌سعود‬‎
طبق گزارش هافینگتون پست، دولت عربستان با کمک دلارهای نفتی، شبکه وسیعی از لابی‌گری در آمریکا را برای بزک چهره کریه آل سعود به راه اندخته است. نقش رهبران سیاسی و رسانه‌های آمریکایی در این لابی‌ها بسیار پررنگ گزارش شده است.
عربستان در دوران آل سلمان شبکه لابی‌گری خود در آمریکا را بسیار وسیع کرده و سعی دارد با استفاده از این شبکه به تطهیر اقدامات جنایتکارانه خود بپردازد. اخیرا یکی از رسانه‌های غربی گزارش جالبی در مورد این شبکه منتشر کرده است.
باشگاه خبرنگاران جوان در این باره به نقل از پایگاه اینترنتی هافینگتون پست نوشته، این روزها، مجلس سنای آمریکا در حال بررسی طرحی درباره عربستان است.
 این طرح مورد حمایت دو حزب عمده آمریکا برای قطع کمک‌های نظامی و توقف فروش بمب‌های آمریکایی به عربستان است. شواهدی مبنی بر حمایت آمریکا در حمل و نقل هوایی و کمک و پشتیبانی از حملات هوایی سعودی در یمن و کشتار غیرنظامیان دیده می‌شود. با وجود پیشنهاد این طرح، دولت سعودی تنها سلاح مورد نیاز برای نگه داشتن این بمب‌ها و کمک‌های دیگر را در اختیار دارد و آن، ارتش لابی‌گران و واسطه‌های خود در آمریکاست.
هافینگتون پست در ادامه می‌نویسد: «سعودی‌ها از حمایت ده‌ها شرکت و نهاد عمومی لابی‌کننده در آمریکا بهره‌مند هستند. در میان آن‌ها «مارک لامپکین»، مدیر شرکت «هایات فاربر» قرار دارد. این همان شرکتی است که دولت سعودی در سال ۲۰۱۷ تقریبا نیم میلیون دلار به آن پرداخت.» طبق این گزارش، سوابق نشان می‌دهد که این شرکت بیش از ۲۰ بار در مورد این طرح با دفاتر سناتور‌های آمریکایی تماس گرفته است. به عنوان مثال لامپکین در ۲۰۱۷، با سناتور تیم اسکات در مورد این لایحه صحبت کرده است. لامپکین روزانه مبلغ ۲۰۰۰ دلار به این سناتور داده است.
 این موضوع سبب شد که اسکات همراه سناتور‌های دیگر به طرح دیگر رأی دهد تا به سعودی‌ها اجازه دهد بمب‌های خود را همچنان دریافت کنند. در ادامه این گزارش آمده است، یک سال بعد، معلوم شد از همان بمب‌هایی که به عربستان فروخته شده بود در حملات هوایی که در آن غیر‌نظامیان در یمن کشته شدند، استفاده شده است.داستان لامپکین یک مورد استثنایی در مورد لابی‌گران به نام پادشاهی سعودی نیست. در حقیقت، این امری بسیار معمول است. براساس این گزارش، دولت سعودی لابی‌گرانی را استخدام می‌کند که به طور موثر اعضای کنگره و رئیس جمهور را به نادیده گرفتن نقض حقوق بشر و تلفات غیرنظامیان در یمن متقاعد می‌کنند. بر اساس گزارش‌ها، لابی‌هایی که برای منافع عربستان در آمریکا کار می‌کنند، فقط در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۵۰۰ بار با نمایندگان کنگره، کاخ سفید، رسانه‌ها، و شخصیت‌های تاثیرگذار در اندیشکده‌ها تماس گرفته‌اند.
 در این روند، آنها همچنین به صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های انتخاباتیِ سناتور‌ها و اعضای مجلس نمایندگان تقریبا 400 هزار دلار واریز کردند، تا آن‌ها از عربستان حمایت کنند.در ادامه این مطلب آمده است:«ریشه‌های این لابی‌گری‌ها به زمان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بر‌می‌گردد، زیرا ۱۵ تن از ۱۹‌هواپیماربا از شهروندان عربستان بودند؛ لذا جای تعجب نداشت که افکار عمومی آمریکا به پادشاهی عربستان بدبین شود.
از این رو، خاندان سلطنتی سعودی در یک دهه، حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای بهبود افکار عمومی و حفظ نفوذ خود در پایتخت آمریکا صرف کرد.» طبق این گزارش، این لابی‌ها موفق شدند در سال ۲۰۱۵، با دولت اوباما در رابطه با توافق هسته‌ای ایران مراوداتی داشته باشند. با این حال، زمانی که دونالد ترامپ برنده انتخابات ریاست جمهوری شد، سعودی‌ها فرصتی بی‌نظیر به دست آوردند و لابی‌گری‌های عربستان به طرز خارق‌العاده‌ای افزایش پیدا کرد.
هافینگتون پست در پایان نوشت:«در سال ۲۰۱۷، مقامات خارجی سعودی بیش از ۵۰۰ بار از رسانه‌های آمریکا خبر‌هایی به نفع خود پخش کردند که از جمله مهم‌ترینِ آن رسانه‌ها «نیویورک تایمز»، «واشنگتن پست»، «وال استریت ژورنال» و شبکه «پی‌بی‌اس» بودند. نشان دادن تصویری زیبا و جذاب از پادشاهی سعودی در آمریکا به وضوح در صدر اهداف این فعالیت‌ها بود... این لابی‌گر‌ها با درخواست‌های خود به دفاتر کنگره سرازیر می‌شوند و خواهان آن می‌شوند که اعضای کنگره به کشته شدن بیش از  10 هزار غیرنظامی در یمن از سوی بمب‌های آمریکایی و جنگ یمن که منجر به احیای القاعده در شبه‌جزیره عربستان شده است، بی‌توجه باشند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 17 مهر 1397
سه شنبه 17 مهر 1397 09:52 ق.ظ
مرگ بر یهودیان بی دین
وهابیان مشرک

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات