تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


گزارش خواندنی یک مرکز مطالعات بین‌المللی
درباره «ادلب» و جایگاه مقاومت در نبرد سوریه

۱۳۹۷/۰۷/۲۲
Image result for ‫گزارش خواندنی یک مرکز مطالعات بین‌المللی درباره «ادلب» و جایگاه مقاومت در نبرد سوریه‬‎
یک مرکز مطالعاتی آمریکایی از اهمیت «ادلب» برای طرف‌های درگیر در سوریه، پرده برداشت و نوشت، حمله به «ادلب»، مرحله نهایی جنگ در سوریه است و آمریکا برای جلوگیری از این حمله، گزینه‌های ناچیزی در اختیار دارد.
راهبرد آمریکا در «ادلب» به گل نشست و این کشور با اینکه می‌داند سرنوشت جبهه تروریسم و حامیان آن، به روی پا ماندن تروریست‌ها در ادلب بند است، ولی گزینه‌های زیادی برای حفظ تروریست‌ها ندارد.
این واقعیت، همان چیزی است که «مرکز راهبردی و مطالعات بین‌المللی» به قلم «ماکس مارکوسن» به آن اعتراف کرده است.مارکوسن به زبان خودش و به طور ضمنی، می‌نویسد که «ادلب» خط پایان جنگ هفت سال و نیمه سوریه است و اگر ارتش سوریه بر این شهر مسلط شود، پروژه آمریکا در سوریه نیز پایان یافته تلقی می‌شود.به گزارش تسنیم، مارکوسن می‌نویسد که هم اکنون بیش از 70 هزار فرد مسلح (تروریست) مخالف «بشار اسد» در استان و شهر «ادلب» حضور دارند و این مخالفان مسلح را می‌توان به دو اردوگاه معتدل و تندروی مرتبط با «القاعده» تقسیم کرد.
در تحلیل این نویسنده سپس به توافق روسیه و ترکیه بر سر «ادلب» اشاره و گفته می‌شود که هدف از این توافق، جلوگیری از عملیات ارتش سوریه در ادلب بوده است. اما مسئله اینجاست که شمار زیادی از افراد مسلح در ادلب گفته‌اند که با دولت سوریه خواهند جنگید.
به عبارت دیگر، این نویسنده نسبت به آینده توافق ادلب نامطمئن است و برای اثبات این ادعای خود، به توافقی که اردیبهشت سال گذشته در آستانه امضاء شده بود، اشاره می‌کند و می‌نویسد؛ بر اساس این توافق، چهار منطقه کاهش تنش در سوریه در نظر گرفته شده بود، ولی با ادامه یافتن کارشکنی‌های گروه‌های مسلح، دولت سوریه و متحدانش عملیات علیه گروه‌های مسلح را آغاز کرده‌اند؛ ابتدا «غوطه شرقی» و «دوما» را در فروردین ماه گذشته آزاد کردند، در ماه بعد، شمال «حمص» را از کنترل افراد مسلح خارج کردند و تیر ماه نیز به جنوب سوریه رفتند و استان‌های مرزی جنوبی را یکی پس از دیگری، آزاد کردند. لذا، تکرار همین سیاست، در «ادلب» نیز دور از ذهن نیست.
براساس گزارش مرکز راهبردی و مطالعات بین‌المللی در حال حاضر، گروه‌های زیر در ادلب حضور دارند:
1) «جبهه التحریرالوطنی» با 30 تا 45هزار فرد مسلح، که توسط ترکیه حمایت می‌شود؛
2) «هیئت تحریرالشام» با هفت تا 12 هزار فرد مسلح، که جزو گروه‌های تکفیری است؛
3) «ائتلاف نصره‌السلام» با 2300 تا 3300 تروریست مسلح که با «القاعده» پیوند دارد؛
4) «جبهه انصارالدین» که تعداد عناصر مسلح آن، نامشخص است و جزو گروه‌های تکفیری محسوب می‌شود؛
5) «حزب ترکستان اسلامی» که شامل 2000 تا 3000 فرد مسلح است و  این افراد خارجی هستند؛ و
6) داعش که تعداد آن در ادلب، نامشخص است.
این مرکز تحقیقاتی آمریکایی سپس، به عواملی اشاره می‌کند که سبب می‌شوند آمریکا نخواهد ادلب به دست نیروهای ارتش سوریه بیفتد. ولی از آنجاکه آمریکا توان مقابله با سوریه و متحدانش را ندارد، به دنبال گزینه‌هایی است که خسارت‌های کمتری را برای آمریکا، به دنبال داشته باشد.جلوگیری از ریشه‌کن شدن تروریسم در سوریه، ممانعت از بازگشت تروریست‌های چشم آبی به غرب و مهم‌تر از همه، جلوگیری از شکست قطعی جبهه حامی تروریسم در سوریه، از عوامل اصلی حساسیت آمریکا و غرب درمورد ورود نیروهای سوری به ادلب است.
طی ماه‌های گذشته رسانه‌های غربی و ارتجاع عرب جنگ روانی گسترده‌ای را علیه عملیات ارتش سوریه در ادلب، راه انداخته بودند. بهانه محوری غربی‌ها در این جنگ روانی، وقوع قریب‌الوقوع کشتار غیرنظامیان در ادلب بوده است. این درحالی است که مردم و غیرنظامیان ساکن استان و شهر ادلب، درمورد ورود نیروهای ارتش سوریه به این استان، لحظه‌شماری می‌کرده‌اند.
نکته دیگری که در این مورد نیاز به یادآوری دارد، این است که اصولا حفظ جان انسان‌ها در معادلات حامیان تروریسم‌ در سوریه، جایی ندارد؛ چراکه اگر غیر این می‌بود، آنها هزاران نفر را در سوریه، عراق، نوار غزه و یمن قتل‌عام نمی‌کرده‌اند.
پیامدهای حمایت از داعش برای اروپا ادامه دارد
راهپیمایی عظیم موافقان و مخالفان پناهجویان در آلمان و انگلیس

Image result for ‫راهپیمایی عظیم موافقان و مخالفان پناهجویان در آلمان و انگلیس‬‎
درحالی‌که نفس تروریست‌های تکفیری در سوریه به شماره افتاده و همه منتظر پاکسازی کامل این کشور از باقی‌مانده‌های گروه‌های تروریستی هستند، وحشت شهرهای اروپایی را فرا گرفته و دوشنبه صدها هزار نفر از طرفداران و مخالفین پناهجویان، همزمان در برلین و لندن به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات کردند.
وحشت در مهم‌ترین پایتخت‌های اروپایی بی‌دلیل نیست؛ تیری که دولت‌های غربی به سمت محور مقاومت نشانه گرفته بودند، حالا کمانه کرده و در چند سطح، به خود این دولت‌ها اصابت کرده است. اکنون مرحله بازگشت تروریست‌های چشم آبی از جبهه سوریه و عراق است و به همین خاطر، رعب و وحشت ناشی از حملات تروریستی، یک لحظه نیز دولت‌های اروپایی را رها نمی‌کند؛ آنها که طی چند سال گذشته با حمایت از گروه‌های تکفیری (مثل داعش) در غرب آسیا، خود به قدرت گرفتن این گروه‌ها کمک کرده‌اند، حال باید طوفانی را که در سوریه و عراق کاشته‌اند در قلب اروپا درو کنند. نظرسنجی موسسه «پیو» نشان می‌دهد که شهروندان اروپایی، گروه تروریستی داعش را بزرگ‌ترین تهدید برای کشورهای اروپایی می‌دانند. شهروندان 9 کشور از 10 کشور اروپایی که در این نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، اعلام کرده‌اند که داعش بزرگ‌ترین خطر است.
 از سوی دیگر، بحران پناهجویان و هجوم ده‌ها هزار پناهجو به کشورهای اروپایی، پیمان شنگن(برداشته شدن مرز بین کشورها) اصلی‌ترین دستاورد اتحادیه اروپا را به چالش کشیده است، به طوری که برخی کشورها بازگشت به مرزهای ملی را زمزمه می‌کنند و شماری از کارشناسان از پایان پیمان شنگن سخن می‌گویند. همزمان، اقدام دولت‌های اروپایی در مقابله با این پناهجویان، حتی خود رسانه‌های غربی را نیز متعجب کرده است. «گاردین» در گزارشی، از عمق نژادپرستی در کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر پرده برداشته و می‌نویسد: «سران اتحادیه اروپا پناهجویان را نه به چشم یک انسان، بلکه به عنوان مجموعه‌ای از اعداد و ارقام می‌نگرند... پناهجویان می‌میرند اما سران اروپا می‌خندند.»
تظاهرات در لندن و برلین
بحران پناهجویان مردم را نیز در کشورهای اروپایی دو دسته کرده و زمینه رشد جریانات نژادپرست راست افراطی و مهاجرستیز را نیز فراهم کرده است، به طوری که هر چند روز یک بار طرفداران و مخالفان پناهجویان در یکی از شهرهای اروپایی به خیابان‌ها می‌ریزند و خودی نشان می‌دهند. روز دوشنبه صدها هزار آلمانی در شهر برلین در جریان یکی از بزرگ‌ترین راهپیمایی‌های سال‌های اخیر، مخالفت خود را با رشد دیدگاه‌های نژادپرستی، بیگانه‌ستیزی و راست افراطی در این کشور اعلام کردند. بنا بر اعلام برگزارکنندگان این تظاهرات که نهادهایی همچون اتحادیه‌های کارگری، احزاب، انجمن‌ها و گروه‌های مدافع حقوق بشر و عفو بین‌الملل بودند، حدود 242 هزار نفر در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند. برخی گزارش‌ها از حضور نیم میلیونی مردم در این تظاهرات خبر دادند.به گزارش ایسنا، بیش از 4500 حزب و سازمان و شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی برای شرکت در این حرکت اعتراضی فراخوان داده بودند. هزاران تن با لباس‌های رنگی  و بادکنک‌های کوچک و بزرگ و پلاکارد، اعتراض خود به رشد راست‌گرایی و نژادپرستی در آلمان و محدودیت‌های روزافزون برای پناهندگان و مهاجران را به نمایش گذاشتند. تظاهرکنندگان پلاکاردهایی با شعارهای «جامعه شکاف‌ناپذیر است»، «نه به نژادپرستی»، «نه به دشمنی با مسلمانان»، «جامعه‌ باز، فرصتی برای رشد همگان است» و «جهان به همگان تعلق دارد» در دست داشتند. تنها حزب حاکم دموکرات مسیحی به رهبری صدراعظم «آنگلا مرکل» و حزب راست‌گرای پوپولیستی «آلترناتیو برای آلمان» اعلام کردند که در این حرکت اعتراضی شرکت نمی‌کنند. علت پرهیز دموکرات‌مسیحی‌ها از این اقدام اعتراضی، حضور چپ‌گرایان افراطی در آن اعلام شده است.در لندن پایتخت انگلیس نیز صدها تن از حامیان نژادپرست موسوم به «ائتلاف جوانان دموکراتیک فوتبال» در مرکز لندن دست به راهپیمایی زدند. پلیس در پی به خشونت کشیده شدن این تظاهرات یک تن را دستگیر کرد.پلیس در میدان «ترافالگار» مستقر شد تا جلوی درگیری میان اعضای این گروه را با گروهی که علیه آنها به خیابان آمده بودند، بگیرد. برخی از اعضای گروهی که برای مقابله با معترضان جناح راستی به خیابان‌های لندن آمده بودند شعار «تفاله‌های نازی، از خیابان‌های ما بیرون بروید»، سر می‌دادند. وبسایت ائتلاف جوانان دموکراتیک فوتبال اعلام کرد که این راهپیمایی در اعتراض به بازگشت افراط‌گرایان مسلمان از سوریه به انگلیس و ورود مهاجران به انگلیس است. پلیس انگلیس محدودیت زمانی برای راهپیمایی‌ها برقرار کرده تا وقوع درگیری‌های احتمالی را کم کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 23 مهر 1397
دوشنبه 23 مهر 1397 01:32 ب.ظ
مرگ بر دشمنان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات