تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

پاسخ هواپیمایی لبنان به ادعای رسانه آمریکایی:
هواپیمای ایرانی ادعایی فاکس نیوز، حامل سلاح نبود
   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

Image result for ‫هواپیمای ایرانی ادعایی فاکس نیوز، حامل سلاح نبود‬‎
هواپیمایی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیمای ایرانی ادعایی فاکس نیوز حامل سلاح نبوده است.
در حالی که شبکه خبری آمریکایی «فاکس نیوز» وابسته به نومحافظه‌کاران این کشور اخیرا به نقل از منابع اطلاعاتی غربی مدعی شد که یک فروند هواپیمای مسافربری ایران متعلق به شرکت «فارس قشم» با سلاح  قاچاق بر باند فرودگاه بین‌المللی «رفیق حریری» به زمین نشسته، اداره کل هواپیمایی کشوری لبنان شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای خبر فاکس نیوز را جعلی خواند.
 به نوشته «خبرگزاری رسمی لبنان» در بیانیه اداره کل هواپیمایی کشوری لبنان آمده است، شرکت هوایی ایرانی فارس قشم در تاریخ 15 اکتبر (24 مهر) 2018 برای پرواز باری بین فرودگاه‌های دمشق، بیروت و دوحه ابتدا درخواست مجوز کرد.
به گزارش فارس، در ادامه توضیح در این بیانیه آمده است: «در پرواز دمشق- بیروت در تاریخ 16 اکتبر (25 مهر)، هواپیمای «بوئینگ 747 بی» ساعت 3 بعد از ظهر به وقت محلی بدون هیچگونه باری بر باند فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری به زمین نشست».
بر اساس این گزارش، در پرواز بیروت- دوحه در تاریخ 17 اکتبر (26 مهر) در ساعت 7:30 غروب به وقت محلی، این هواپیما با 74 تن بار احشام و بعد از موافقت مقام‌های هواپیمایی کشوری قطر، از فرودگاه رفیق حریری عازم دوحه شد.
 به نوشته خبرگزاری لبنان، اداره کل هواپیمایی کشوری لبنان در خاتمه به رسانه‌ها‌ توصیه کرده تا در انتشار هرگونه اطلاعات مربوط به فرودگاه بیروت مراقب باشند.
گفتنی است که روزنامه «الشرق الاوسط» وابسته به آل‌سعود نیز برای بهره‌برداری رسانه‌ای، خبر جعلی فاکس نیوز را  پوشش داده بود.


دیفتری جان 141 یمنی را در عرض یک ‌سال گرفت

Image result for ‫دیفتری جان 141 یمنی را در عرض یک ‌سال گرفت‬‎
وزارت بهداشت یمن اعلام کرد، طی یک سال گذشته 141 یمنی براثر ابتلا به دیفتری جان خود را از دست داده‌اند‌.
به گزارش شبکه خبری «المیادین»، وزارت بهداشت یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، شمار مبتلایان به بیماری دیفتری در یمن تاکنون بالغ بر دو هزار و 570 تن است که 141 تن آنها از جمله شمار زیادی کودک جان خود را از دست داده‌اند. طبق این اعلامیه، علت اصلی شیوع بیماری وبا و دیفتری در یمن، جنگی است که ائتلاف سعودی علیه یمن و مردم آن به راه انداخته و تاکنون آن را ادامه داده است. سازمان بهداشت جهانی پیش از این نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود، با توجه به اوضاع بحرانی مناطق مختلف یمن، حدود 16 میلیون یمنی نیاز به کمک‌های بهداشتی دارند.


جامعه‌شناس آمریکایی:
 اخلاق در آمریکا مرده است
Image result for ‫جیروکس‬‎
اشاره:
«اخلاق» همواره به عنوان یکی از مقوله‌های گم شده در جامعه آمریکا به حساب آمده است. با سر کار آمدن «ترامپ» این لکه سیاه در آمریکا بزرگتر شد. ترامپ در برخی رفتارها و انتصابات خود نیز نشان داد هیچ اهمیتی به این بی‌آبرویی‌ها نمی‌دهد. همه دیدیم وی در آخرین انتصابش، «برت کاوانا» را به عنوان مقام قاضی دیوان عالی آمریکا پیشنهاد کرد که تصویب هم شد. پستی که به کاوانا داده شد از مهم‌ترین عناصر اجرای عدالت در آمریکا محسوب می‌شود. نکته مهم در این انتصاب این بود که وی هم مثل ترامپ محکوم به فساد اخلاقی است و جامعه آمریکا بارها علیه این انتخاب راهپیمایی کردند اما ترامپ باز هم به آنها اعتنایی نکرد.
«هنری جیروکس» جامعه‌شناس آمریکایی و استاد دانشگاه «مک مستر» کانادا طی یادداشتی که بازتاب خوبی هم داشت، اعلام کرد انتصاب کاوانا آغاز «فاشیسم نئو لیبرالیستی» در آمریکاست. کیهان بار دیگر با وی هم کلام شده تا هم مفهوم «فاشیسم نئولیبرالیستی» را از وی جویا شود و هم به ابعاد مخفی انتصاب «برت کاوانا» پی ببرد. «جیروکس» مولف بیش از 50 کتاب در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی است. مصاحبه کیهان با نویسنده کتاب «آمریکا در جنگ با خو د«America at war with itself را در ادامه خواهیم خواند:
1) به عنوان اولین سؤال برای خوانندگان کیهان توضیح دهید که فاشیسم نئولیبرالیستی که شما آن را در مقاله‌های خود به طور متداول استفاده می‌کنید، به چه معناست؟
«فاشیسم نئولیبرالیستی» را می‌توان در دو قالب «پروژه» و «جنبش» بررسی کرد. به عنوان یک پروژه ،« فاشیسم نئولیبرالیستی» قصد دارد تمام نهادهایی را که در ایجاد و تقویت بنیان دموکراسی نقش دارند از بین ببرد و صورت موازی، قدرت را صرفا در دستان صاحب‌منصبان اقتصادی قرار دهد. اما به عنوان یک جنبش، «فاشیسم نئولیبرالیستی» در سطح جامعه نابرابری‌های اقتصادی را در قالب‌های قانونی و همه‌جانبه ایجاد خواهد کرد.  
2) حالا بفرمایید حکومت درآمریکا در دوران «فاشیسم نئولیبرالیستی» چه خصوصیاتی خواهد داشت؟
«فاشیسم نئولیبرالیستی» به طور هم زمان سعی دارد تا دولت سیاسی را به دولت تحت نفوذ شرکت‌های بزرگ تبدیل کند. در این فضا از همه ابزار استفاده می‌شود تا رسانه‌ها منتقد به ساکت شدن مجبور شوند. نظارت همه‌جانبه و استفاده ابزاری از قانون برای نادیده گرفتن حقوق‌های مدنی همزمان با سانسور کردن انتقادات از جمله مبانی «فاشیسم نئولیبرالیستی» است. در این فضا هرگونه اعتراض نسبت به کمبود‌ها و تبعیض‌ها در حوزه حقوق‌های اجتماعی به عنوان یک جرم شناخته می‌شود. خشونت علیه دانشجویان از جمله خصوصیات «فاشیسم نئو‌لیبرالیستی» است که اکنون هم در جامعه آمریکا ایجاد شده است. مردم سایر نژاد‌ها، پناهجویان بدون مدارک انسان‌های بی‌ارزشی در این فضا محسوب می‌شوند.
3) ترامپ پرونده سیاهی در حوزه اخلاقی دارد. ظاهرا افرادی که با وی کار می‌کنند هم پرونده‌هایشان در این حوزه سیاه است. مثلا دیدیم که«برت کاوانا» با پیشنهاد ترامپ، قاضی دیوان عالی آمریکا شد، در حالی که پرونده تجاوز جنسی او به یک زن آمریکایی در جریان بود. چطور می‌شود این تناقض را درک و توجیه کرد؟
انتصاب «برت کاوانا» به عنوان قاضی دیوان عالی آمریکا، علیرغم ادعا مبنی بر تجاوز جنسی به دو زن نشان می‌دهد که تمامی انتخاب‌های ترامپ به گونه‌ای تحت تاثیر فضای سیاسی این کشور قرار دارد. تسلط دیوان عالی آمریکا به دست فردی که دارای تفکرات شدید راستگراست همواره مطلوب و هدف جمهوری‌خواهان آمریکا بوده است. اکنون اقشار آسیب‌پذیر آمریکا از جمله ، فقیران ، زنان و مردم با سایر نژاد‌ها در آمریکا بهای سنگینی به خاطر انتصاب «برت کاوانا» به عنوان قاضی دیوان عالی آمریکا پرداخت خواهند کرد. مورد «برت کاوانا» نشانگر ریشه‌های عمیق «فاشیسم نئولیبرالیستی» سرکار در جامعه آمریکاست. وی نه تنها نشانگر وجود فساد گسترده بین جامعه آمریکاست، بلکه، نماد سلطه بی‌قید و شرط سفید پوستان در جامعه آمریکاهم هست.
هرچند انتقادات شدیدی علیه «برت کاوانا» برای پذیرفتن این پست صورت گرفت و رفتار وی مصداق عینی، «نفرت از زنان» در دادگاه عالی آمریکا است اما نباید از خاطرمان برود که مقصر اصلی در این میان سیستمی است که وی را در این سمت گمارده است.
4) چرا آمریکا بتدریج و آرام در حال از دست دادن موازین اخلاقی در جامعه خود است؟
آمریکا تمام موازین اخلاقی و دموکراتیک را به قوانین بازار باخته و از بین برده است. موازین اخلاقی را از میان برده و به جای آن کاپیتالیسم را ایجاد کرده است. سیستمی که در آن بیشترین تمرکز بر پولدار شدن دارا‌ها، و از سویی دیگر فرو رفتن بیشتر فقیر‌ها در بیچارگی است. «نئولیبرالیسم» اکنون نظام سرمایه‌داری را با چاشنی چیرگی سفیدپوستان تغییر داده و تفکرات ملی‌گرایی افراطی را به جامعه بازگردانده است. نا متوازن کردن شرایط اقتصادی و سخت کردن شرایط اقتصادی برای فقیران جامعه با حمله کردن به ارزش‌های اجتماعی گره خورده است. در این طرز فکر، هر گونه سعی و تلاشی برای تغییر دادن شرایط و کسب فضای بهتر غیر ممکن تلقی می‌شود. جنگ ترامپ علیه دموکراسی، به شدت رشد پیدا کرده است. سرعت و شدت شیوع تفکراتی شیطانی در جامعه آمریکا آنقدر زیاد شده که دیگر کنترل آن به شدت مشکل شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
دوشنبه 30 مهر 1397 11:07 ق.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic