تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانجنگ و گریز در خیابان‌های کشمیر
نیروهای هندی خانه‌های مسلمانان را آتش زدند
   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

Image result for ‫جنگ و گریز در خیابان‌های کشمیر نیروهای هندی خانه‌های مسلمانان را آتش زدند‬‎
نظامیان هندی با تشدید سرکوب مردم در منطقه مسلمان‌نشین کشمیر، منازل مردم را به آتش کشیدند و شمار زیادی را آواره کردند.
طبق گزارش‌های منتشر شده حمله نظامیان هندی علیه مردم در خیابان‌های «سرینگر» مرکز کشمیر، شدت گرفته و نیروهای هندی برای خاموش کردن اعتراضات، منازل مسکونی را هم به آتش می‌کشند و یا تخریب می‌کنند و این اقدام آنها موجب آوارگی بسیاری از ساکنان شده است.
همچنین، در حملات متقابل میان نظامیان هند و معترضان، تعداد زیادی از نیروهای هندی و افراد معترض زخمی شده‌اند.خبرگزاری‌ها نوشته‌اند در برخی مناطق سرینگر نیز اعتراضات تبدیل به درگیری مسلحانه میان دوطرف شده و این اتفاق، اوضاع را وخیم‌تر کرده است.به گزارش فارس، عکس‌ها و تصاویر ارسالی از سرینگر، این جنگ خیابانی را به خوبی نشان می‌‌دهد، براساس این تصاویر، این درگیری‌ها باعث مرگ حداقل یک معترض شده است.مردم کشمیر سال‌هاست که برای کسب استقلال از هند، تلاش می‌کنند. مخالفت 80 نماینده پارلمان اردن با اجاره دادن دو منطقه ‌این کشور به اسرائیل
Image result for ‫مخالفت 80 نماینده پارلمان اردن‬‎
نمایندگان پارلمان اردن با تهیه متنی از دولت این کشور خواستند، قرارداد اجاره دو منطقه‌این کشور به صهیونیست‌ها را تمدید نکند. مردم اردن نیز جمعه گذشته با راهپیمایی خیابانی خواستار عدم تمدید این قرارداد شده بودند.
بیش از 80 نماینده پارلمان اردن با امضای یادداشتی از دولت این کشور خواستند تا قرارداد اجاره زمین‌های الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی را لغو کند. به گفته این نمایندگان، کمیته حقوقی پارلمان نیز از دولت اردن خواسته تا در قرارداد اجاره زمین‌های الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند.
 «الغمر» یک منطقه مرزی است که در استان العقبه در جنوب بحر‌المیت واقع شده و به منطقه مورد منازعه اردن و رژیم صهیونیستی هم معروف است و پس از امضای معاهده صلح بین دو طرف در سال ۱۹۹۴ موسوم به «وادی عربه»، این منطقه به رژیم صهیونیستی اجاره داده شده است. منطقه الباقوره نیز یک شهرک مرزی در اردن است که در شرق «رود اردن» واقع شده و وضعیت آن نیز همانند الغمر است.
«سعود ابومحفوظ» عضو مجلس نمایندگان اردن در این رابطه گفته، دولت اردن در سال ۱۹۲۸ با فروش بخشی از اراضی الباقوره به شرکت برق جهت برق‌رسانی به شهرهای شمال فلسطین و عجلون اردن موافقت کرد اما ارتش رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۵۰ این منطقه را‌اشغال کرد و پس از آن مناطق‌اشغالی گسترش یافت و تا خلیج «ام الرشراش» اردن در شهر العقبه مشرف به دریای سرخ امتداد یافت. این رژیم سپس بندر ایلات را تأسیس کرد به گونه‌ای که کشتی‌های این رژیم در آب‌های اردن پهلو می‌گیرند. به گفته وی پس از فاجعه سال ۱۹۶۷ و‌اشغال بقیه اراضی فلسطینی و قدس، رژیم‌اشغالگر به گسترش در خارج از مرز آتش‌بس در وادی عربه ادامه داد و مساحتی بالغ بر حدود ۳۸۷ کیلومتر از جمله منطقه الغمر را از آن خود کرد.
مردم اردن نیز روز جمعه گذشته با برگزاری تظاهراتی از دولت این کشور خواستند تا زمین‌های «الباقوره و الغمر» را از رژیم صهیونیستی پس بگیرد.


در واکنش به احتمال خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای
مسکو: از گزینه نظامی استفاده می‌کنیم

Image result for ‫در واکنش به احتمال خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای‬‎
خروج ترامپ از «پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» به شدت خشم روس‌ها را برانگیخته و آنها اعلام کرده‌اند این اقدام ترامپ را تلافی خواهند کرد و احتمال دارد از گزینه نظامی نیز استفاده کنند اما مسکو توضیح نداد منظورش از «گزینه نظامی» چیست.
یک‌جانبه‌گرایی آمریکا در دوره ترامپ به شدت اوج گرفته و دولت وی در همین راستا از بسیاری از معاهدات بین‌المللی آمریکا را کنار کشیده است.ترامپ در جدیدترین مورد از اقدامات یک‌جانبه‌گرایانه خود اعلام کرد آمریکا را از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد خارج می‌کند؛. پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (آی‌ان‌اف) در سال ۱۹۸۷ در واشنگتن میان رهبران آمریکا و شوروی برای حذف موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد امضا شد و رونالد ریگان، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا و میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی آن را امضا کرده‌اند. این پیمان تولید و آزمایش موشک‌های کوتاه برد ۵۰۰ کیلومتر تا میان بردهایی ۵۵۰۰ کیلومتری را منع می‌کرد. اما آمریکا سال‌هاست که روسیه را به نقض این معاهده متهم می‌کند؛ اتهامی که مسکو آن را رد می‌کند.
 ترامپ شنبه‌ شب در جمع خبرنگاران در شهر «الکو» ایالت نوادا گفت: «ما طرفی هستیم که داخل توافق مانده‌ایم و آن را رعایت کرده‌ایم ولی روسیه، متأسفانه، از آن پیروی نکرده است. بنابراین، ما این توافق را خاتمه خواهیم داد و از آن خارج می‌شویم.»وی اضافه کرد: «روسیه این توافق را نقض کرده‌اند. آنها سال‌ها است که این توافق را نقض کرده‌اند. نمی‌دانم چرا رئیس‌جمهور اوباما در این مورد مذاکره نکرد یا از این توافق خارج نشد. ما دیگر به آنها اجازه نخواهیم داد یک توافق هسته‌ای را نقض کنند و وقتی که ما اجازه کار تسلیحاتی نداریم آنها بروند و این کار را انجام دهند.
واکنش روس‌ها
بلافاصله بعد از اظهارات ترامپ وزارت خارجه روسیه بامداد یکشنبه به سخنان وی واکنش نشان داد.  وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، آمریکا با این تصمیم رویای «دنیای تک‌قطبی» را در سر می‌پروراند. به گزارش فارس روسیه قبلاً تأکید کرده بود که تا زمان پایبندی آمریکا به این پیمان پایبند می‌ماند، اما ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه سال گذشته گفت هر اقدامی که آمریکا درباره این توافق انجام دهد با حرکتی مشابه تلافی خواهد شد.
مقامات سیاسی و پارلمانی روسیه نیز تهدید جدید ترامپ درباره خروج از پیمان موشکی را ادامه تلاش آمریکا برای اعمال فشار بر مسکو ارزیابی کردند که عواقب منفی برای ثبات راهبردی داشته و می‌تواند جهان را در آستانه جنگ اتمی قرار دهد. «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به خروج آمریکا از «پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» گفت که این اقدام آمریکا گامی بسیار خطرناک است. اگر آمریکا به خروج یک‌جانبه از توافق‌ها ادامه دهد، روسیه دست به اقدامات تلافی‌جویانه خواهد زد که شامل اقدامات نظامی نیز می‌شود. البته وی توضیح نداد که منظورش از اقدامات نظامی چیست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
دوشنبه 30 مهر 1397 12:07 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic