تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کشورهای عضو اتحادیه عرب در اندیشه بازگشایی سفارت در سوریه
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
Image result for ‫کشورهای عضو اتحادیه عرب در اندیشه بازگشایی سفارت در سوریه‬‎
یک مقام سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) به روزنامه سوری «الوطن» گفته، از ابتدای سال آینده میلادی(10 دی)، بسیاری از کشورهای عربی عضو اتحادیه عرب، سفارت‌های خود را در سوریه بازگشایی می‌کنند.
«انور عبدالهادی» به «الوطن» گفته، کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی برای از سرگیری روابط با سوریه و بازگشایی سفارتشان در دمشق، به تقلا افتاده‌اند. به گفته وی، بیش از نیمی از کشورهای عضو اتحادیه عرب از جمله مصر، عمان، کویت، الجزایر، تونس، سودان و موریتانی، سفارت خودشان را از ابتدای سال آینده میلادی در سوریه بازگشایی می‌کنند.پیش از این و در سال 2001، کشورهای عربی عضو اتحادیه عرب در اقدامی هماهنگ، روابط خود را با سوریه قطع و سفارت‌های خود را نیز در دمشق تعطیل کرده بودند.

 عقب‌نشینی صهیونیست‌ها از تخریب خان الاحمر
در پی مقاومت 4 ماهه فلسطینی‌ها

Image result for ‫عقب‌نشینی صهیونیست‌ها از تخریب خان الاحمر در پی مقاومت 4 ماهه فلسطینی‌ها‬‎
فلسطینی‌ها با چنگ و دندان در برابر صهیونیست‌ها ایستادند و جلوی ادامه تخریب روستای الاحمر را «موقتاً» گرفتند. رژیم صهیونیستی 4 ماه است که به دنبال تخریب و تصاحب این روستاست.
در پی تصمیم هر چند موقت رژیم صهیونیستی در عقب‌نشینی از تخریب روستای «خان الاحمر»، فلسطینی‌های ساکن این روستا جشن گرفتند.
به گزارش خبرگزاری قدس، رژیم صهیونیستی که با مقاومت سرسختانه فلسطینی‌ها مواجه شده بود شنبه شب اعلام کرد تخریب خان الاحمر را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخته است.
«هاآرتص» در این باره به نقل از «یک منبع بلندپایه سیاسی اسرائیلی» نوشته: «تصمیم تعویق تخریب خان الاحمر تا اطلاع ثانوی اتخاذ شده تا اینکه طرح‌های جایگزین تخلیه این روستا بررسی شود.»
«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اما گفته، این تصمیم(توقف تخریب روستا) بر خلاف خواسته وی اتخاذ شده است.
چهار ماه مقاومت
با اینکه صهیونیست‌ها نمی‌خواهند از به ثمر نشستن مقاومت فلسطینی‌ها صحبتی به میان آورند اما «ولید عساف» رئیس‌کمیته مقاومت برابر شهرک سازی و دیوار حائل در این باره گفت که تصمیم صهیونیست‌ها در زمینه تعویق تخریب خان الاحمر پس از مقاومت چهار ماهه اهالی این روستا و حامیان فلسطین رخ داد که طی این روزها به طور جدی به مقابله با تصمیم صهیونیست‌ها پرداخته بودند: «البته ما به تعویق تخریب روستای خان الاحمر راضی نمی‌شویم و خواهان لغو کامل این تصمیم هستیم.»
عساف تاکید کرد: «این موفقیت بدون حمایت‌های بین‌المللی، اقدامات میدانی، فعالیت نیروهای داوطلب و حمایت نیروهای امنیتی فلسطین و مقاومت اهالی خان الاحمر که طی ماه‌های اخیر در این زمینه همه تلاش‌های خود را انجام دادند، محقق نمی‌شد.»
اهمیت خان الاحمر
گفتنی است روستای «خان الاحمر» جزئی از استان قدس است. این روستا در مسیر جاده شماره یک شرق قدس و در نزدیکی شهرک‌های «معالیه آدومیم» و «کفار آدومیم» قرار دارد. این روستا در سال 1967 از سوی رژیم صهیونیستی ‌اشغال شد.
اهمیت راهبردی این روستا از دو مسئله مهم نشات می‌گیرد، نخست اینکه خان الاحمر مناطق شمالی کرانه باختری را به مناطق جنوب آن متصل می‌کند. دوم اینکه این روستا تنها منطقه فلسطینی باقیمانده در تقسیم‌بندی صهیونیستی«‌ای 1» است. براین اساس، صهیونیست‌ها تلاش داشتند این منطقه راهبردی و استراتژیک را از حضور فلسطینی‌ها خالی کنند. هم‌اکنون در روستای خان الاحمر 200 فلسطینی زندگی می‌کنند که 53 درصد از آنها کودک
 هستند. مشکلات «برگزیت» ادامه دارد بزرگترین تجمع مخالفان در لندن
همزمان با اردوکشی خیابانی صدهاهزار نفر از مخالفین برگزیت در خیابان‌های لندن شماری از اعضای پارلمان انگلیس نیز به ترزا‌می‌ هشدار دادند فقط 72 ساعت وقت دارد تا تکلیف برگزیت را روشن کند وگرنه ممکن است شغلش را از دست بدهد.

انگلیس باید در 29 ماه مارس سال 2019(جمعه 9 فروردین 98) اتحادیه اروپا را به موجب رفراندوم برگزیت که در سال 2016 برگزار شد ترک کند. این خروج باید از طریق یک توافق بین لندن و بروکسل که در ماه جاری منعقد می‌شود تنظیم شود تا پارلمان‌ها فرصت رای‌گیری و ارزیابی این توافق را داشته باشند. اگر تا آن زمان هیچ توافقی شکل نگیرد انگلیس بدون توافق و به صورت نامنظم از این اتحادیه خارج می‌شود. کارشناسان می‌گویند چنین خروجی عواقب اقتصادی سخت و دشواری برای انگلیس خواهد داشت.
از سوی دیگر «برگزیت» شکاف عمیقی نیز در جامعه انگلیس ایجاد کرده و طرفداران و مخالفین خروج انگلیس از اروپا کاملا کشور را به دو قسمت تقسیم کرده‌اند. روز یک‌شنبه نزدیک به نیم میلیون نفر از مخالفین برگزیت به خیابان‌ها آمدند و خواستار برگزاری همه پرسی دیگری در این باره شدند. بر اساس این گزارش تظاهرکنندگان پرچم‌های آبی و طلایی رنگ اتحادیه اروپا را به اهتزاز درآوردند و خواستار برگزاری همه پرسی دیگری درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شدند. سازمان دهندگان این تظاهرات تعداد شرکت کنندگان را بیش از 700 هزار نفر اعلام کرده‌اند. این بزرگترین تظاهرات در انگلیس از زمان برپایی تظاهرات در سال 2003 میلادی در مخالفت با جنگ عراق به شمار می‌رود.تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهد که اختلاف نظر زیادی بین مردم انگلیس درخصوص برگزیت و ترک یا ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا وجود دارد.این تظاهرات در شرایطی برپا شده است که ترزا می ‌نخست‌وزیر انگلیس بار دیگر نتوانست در دیدار با رهبران اروپایی در بروکسل به توافق نهایی درباره مفاد قرارداد برگزیت دست یابد. ترزا می ‌با انتقادات وسیع و گسترده‌ای از سوی احزاب مخالف و همین طور برخی اعضای حزب محافظه‌کار به خاطر روند مذاکرات برگزیت روبرو شده است.بر اساس گزارش «اسکای نیوز» اعضای پارلمان انگلیس که از نشست بی‌نتیجه «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا ناامید شده‌اند، به او هشدار داده‌اند فقط ۷۲ ساعت وقت دارد تا سمتش را نجات دهد و در این پُست باقی بماند.اگر ۴۸ نفر از اعضای پارلمان انگلیس نامه‌هایی را به رئیس‌پارلمان بنویسند رأی‌گیری عدم اعتماد ترزا می‌ برگزار می‌شود. گفته می‌شود احتمالاً تعداد مقامات حامی برگزاری این رأی‌گیری به زودی به حد نصاب می‌رسد.حزب کارگر هم بر فشار‌های وارده بر ترزا می‌ افزوده است و می‌گوید حتی اگر او به توافق دست یابد ممکن است پارلمان آن را قبول نکند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 مهر 1397
دوشنبه 30 مهر 1397 11:08 ق.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic