تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

رویکرد اردوغان در پرونده خاشقجی:
یکی به نعل یکی به میخ کوه افشاگری اردوغان موش زائید
۱۳۹۷/۰۸/۰۱
اردوغان دیروز در سخنرانی خود نه تنها اطلاعات جدیدی از پرونده قتل خاشقجی ارائه نداد بلکه به سیاست کج‌دار و مریز خود در این ارتباط ادامه داد. موضعی که به نظر می‌رسد بدون هماهنگی با فرستاده ترامپ به ترکیه(رئیس سیا) اتخاذ نکرده باشد.
دیروز همه نگاه‌ها به سخنرانی اردوغان بود. وی وعده افشاگری درباره نحوه قتل خاشقجی داده بود. گفته بود اطلاعات مهمی در مورد پروند قتل این منتقد سعودی ارائه خواهد کرد. شبکه‌های مهم خبری دنیا منتظر آغاز این سخنرانی بودند. اهمیت این سخنرانی آنقدر بود که رئیس سازمان سیا ساعاتی قبل از شروع آن خود را به ترکیه برساند و با اردوغان رایزنی کند! زمانی که سخنرانی شروع شد همزمان در عربستان کنفرانس اقتصادی داووس صحرا در حالی برگزار شد که اعضای مهم این نشست پیش از این انصراف خود را اعلام کرده بودند. در واقع همه منتظر این بودند تا اردوغان ضربه آخر را به بن سلمان ولیعهد سعودی وارد کند. اما انتظارات خیلی زود به پایان رسید و اردوغان همانطور که پیش‌بینی می‌شد به بازی خود برای گرفتن امتیاز از عربستان ادامه داد. البته نباید از نقش سفر رئیس سیا به ترکیه در چنین موضع‌گیری غافل بود. اردوغان در این سخنرانی تنها به ارائه اطلاعات سوخته و غیرحساس بسنده کرد، اطلاعاتی که پیش از این رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی منتشر کرده بودند. او سعی کرد به صورت تلویحی بن سلمان را عامل اصلی این قتل معرفی کند. البته اردوغان همزمان با تعریف و تمجید از ملک سلمان پادشاه سعودی سعی داشت درهای مذاکره برای معامله را هم نبندد! لذا یکی به میخ زد یکی به نعل!
اردوغان چه گفت؟
به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور ترکیه در جمع اعضای حزب حاکم گفت: در چند گروه افرادی از فرودگاه آمدند که در مجموع 15 نفر بودند و به هتل رفتند و صبح به سرکنسولگری آمدند و با جمال خاشقجی تماس گرفته و از او خواستند که بیاید. وی با نامزد خود به سرکنسولگری رفت. ساعت 5 بعداز ظهر نامزد خاشقجی پیگیر وضعیت وی شد که از کنسولگری خارج نشده است... ماموران امنیتی کنسولگری اقدامی انجام ندادند و نیروهای امنیتی ترکیه وارد عمل شدند. نیروهای امنیتی وارد شده به ترکیه نیز فردا با 2 هواپیما خارج شدند و بدل جمال خاشقجی نیز با هواپیمایی از کشور خارج شد... هیئتی از عربستان به ترکیه آمد و با وی گفت‌وگو کردیم و عنوان کردند که اجازه بازرسی از کنسولگری را می‌دهند. به هیئت و بن سلمان گفتم که این کنسول بی‌کفایت است و او را بلافاصله برکنار کردند... 15 نیروی امنیتی به علاوه 3 نیروی دیگر امنیتی عربستانی در این خصوص زندانی شده‌اند. با ترامپ صحبت کردیم که وظیفه خود را در این خصوص دنبال می‌کنیم. در این خصوص کمپینی در بعد جهانی تشکیل شد. ما به عنوان حاکمیت ترکیه بر اساس موازین بین‌المللی و انسانی این موضوع را دنبال می‌کنیم...مقامات عربستان با پذیرفتن این جنایت قدم بزرگی برداشته‌اند و حالا منتظر گام‌های دیگر هستیم. اینکه این 15 مرد برای چه در اسلامبول گردهم آمده و از چه کسی دستور گرفتند و اینکه چرا سرکنسول بعد از چند روز اجازه بررسی داد را باید بررسی و روشن کنیم... شخصاً نسبت به صداقت ملک سلمان شکی ندارم. پیشنهاد و درخواست می‌کنم که این 18 نفر در اسلامبول محاکمه شوند.»
اردوغان اینکه خاشقجی را نیروهای خودسر کشته باشند هم رد کرد و گفت این قتل، برنامه‌ریزی شده و «جنایتی سیاسی» بوده است.
سخنان اردوغان نشان‌دهنده این است که وی به صورت تلویحی بن سلمان را عامل این جنایت می‌داند. برث مک کرنان، خبرنگار بخش ترکیه و خاورمیانه گاردین نیز پس از این اظهارات گفت که  سخنرانی اردوغان نشان می‌دهد او بن سلمان را در پرونده قتل خاشقجی بی‌گناه نمی‌داند.
سعود القحطانی، قربانی می‌شود
بسیاری معتقدند، کاملا مشخص است که بن سلمان برای رهایی از تبعات قتل خاشقجی سعی دارد تا مشاور خود یعنی سعود القحطانی را قربانی کند. در همین ارتباط یک منبع نزدیک به دیوان پادشاهی عربستان به رویترز گفته ولیعهد سعودی می‌خواهد «سعود القحطانی» مشاور خود را مقصر قتل خاشقی جا بزند. رویترز دوشنبه شب به نقل از یک منبع اطلاعاتی نزدیک به اعضای دیوان پادشاهی سعودی نوشت: «القطحانی پرونده قتل خاشقجی را از طریق اسکایپ مدیریت کرده بود.» بر اساس گزارش رویترز، بین القحطانی و خاشقجی درگیری لفظی صورت گرفته بود و بر اساس یک منبع اطلاعاتی ترکیه پس از این درگیری، القحطانی به افرادش در کنسولگری دستور داده که «سر سگ» را برایش بیاورند. خبرگزاری رویترز همچنین به نقل از منابع اطلاعاتی ترکیه و یک منبع غربی از جزئیات جدیدی در پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد عربستان پرده برداشت که دست داشتن مستقیم سعود القحطانی، مشاور ولیعهد سعودی را در ترور این روزنامه‌نگار ثابت می‌کند. این خبرگزاری به نقل از هشت منبع دیپلمات آورده است، بازجویی از سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان هم تحت مدیریت القحطانی انجام شد که از نزدیکان بن سلمان محسوب می‌شود.
بن سلمان مستبد قرون وسطایی
«مارتین ایندیک»، دیپلمات آمریکایی که در دوره‌های چند رئیس‌جمهور از جمله «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا ِسمت داشته، در مصاحبه‌ای به شدت از حکومت عربستان بابت قتل «جمال خاشقجی»، انتقاد کرد. وی ولیعهد رژیم سعودی را یک «مستبد قرون‌ وسطایی» توصیف کرد و گفت او در صورت عدم روشنگری درباره قتل روزنامه‌نگار سعودی باید از سمتش استعفا کند.
دونالد ترامپ اما در مصاحبه‌ای جدید که با «یواس‌ای‌تودی» انجام داده گفته، با توقف فروش تسلیحات به عربستان مخالفت خواهد کرد و تحریم‌های دیگری وجود دارد که می‌توان علیه عربستان اعمال کرد: «معتقدم که مرگ خاشقجی در نتیجه یک توطئه شکست خورده و عملیات قتل وی اقدامی احمقانه بود.»
رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد در صورتی که مشخص شود که پادشاه و ولیعهد عربستان در قتل خاشقجی دست داشته‌اند «بسیار ناراحت» خواهد شد(!) ترامپ مواضع به شدت متناقضی درباره پرونده خاشقجی می‌گیرد.
 گزارش گاردین از جولان چاقوکش‌ها در لندن
Image result for ‫گزارش گاردین از جولان چاقوکش‌ها در لندن‬‎
روزنامه «گاردین» طی گزارشی نوشته تعداد قربانیان چاقوکشی در انگلیس که «زخم‌های عمیقی روی تن آنها مشاهده می‌شود» رو به افزایش گذاشته و «طی 2 سال گذشته تا 30 درصد افزایش یافته است.» لندن به بهشت چاقو‌کش‌ها مشهور است.
برخلاف تصورعمومی که شهرهای اروپایی مکان‌های امنی برای زندگی هستند اما گزارش‌های رسمی خلاف این را نشان می‌دهد. به عنوان مثال بر اساس آمار و ارقامی که رسانه‌های انگلیسی منتشر کرده‌اند، لندن یکی از جرم‌خیزترین کلان‌ شهرهای دنیاست. شهری که در بعضی جرائم صاحب سبک بوده و به عنوان پایتخت برخی از جرائم مثل چاقوکشی معروف است امار جرایم دیگر مثل تجاوز جنسی و خشونت علیه افراد نیز در این شهر بالا گزارش شده است.
 گفته می‌شود انگلیس پلیسی‌ترین کشور جهان است طوری که، به نوشته روزنامی «دیلی میل» در این کشور نزدیک به 6 میلیون دوربین امنیتی وجود دارد که وظیفه‌اش «کنترل تمام مردم است»، طوری که به ازای هر 10 نفر یک دوربین در این کشور وجود دارد. بیشتر این دوربین‌ها نیز در شهر لندن مستقر هستند. با این وجود این دوربین‌ها نیز مانع افزایش جرم و جنایت در لندن نشده‌اند و لندن امروز به بهشت چاقو کش‌ها تبدیل شده است.
حالا روزنامه گاردین در جدیدترین گزارش خود در مورد معضل چاقوکشی در انگلیس نوشته است: «مطابق ارقام ارائه شده از سوی سرویس سلامت همگانی انگلیس موسوم به ان اچ اس تعداد قربانیان چاقو کشی که زخم‌های خطرناکی برداشته‌اند و به پزشک متخصص مراجعه کرده‌اند در دو سال گذشته 34 درصد افزایش داشته است. پزشکان نیز گزارش‌هایی از افزایش شدت حملات ارائه کرده و گفته‌اند که تعداد قربانیانی که با چندین زخم عمیق به بیمارستان مراجعه می‌کنند رو به افزایش گذاشته است.»
بر اساس این گزارش و به گفته یکی از مشاورین برجسته جراحی رگ در بیمارستان سلطنتی لندن، «در گذشته روی بدن هر قربانی یک یا دو زخم مشاهده می‌شد اما اکنون ما به کرات قربانیانی را مشاهده می‌کنیم که تعداد زخم‌های روی تن آنها بین 5 تا 10 زخم است.»
«مارتین هیوت»، «معاون کمیسر پلیس» لندن درباره چرایی افزایش چاقو کشی در لندن گفته: «جوانان به دلایل مختلف از جمله شرایط موجود، جنایت و محافظت از خود همراهشان چاقو حمل می‌کنند، شرایطی بر مردم حاکم شده که احساس می‌کنند برای ایمن ماندن از خطرات نیاز دارند تا با خود چاقو حمل کنند. حس قوی‌تری وجود دارد که برای حفاظت از خودم نیاز دارم. مشکل زمانی رخ می‌دهد که شما با آن مقابله کنید.»
گاردین پیش از این نیز در گزارشی در مورد افزایش جرم و جنایت در لندن نوشته بود: «آمار قتل در لندن پایتخت انگلیس به طور بی سابقه ای افزایش یافته است.  لندن در نخستین فصل از سال 2018 شاهد 46 مورد قتل بوده است که معادل بیش از سه قتل در هر هفته می شود. اگر این روند ادامه یابد آمار قتل در لندن امسال از 180 مورد فراتر خواهد رفت. لندن آخرین بار در سال 2005 شاهد این میزان قتل بود. در سال 2017، 116 ق تل در لندن روی داد.». «کرسیدا» دیک کمیسر پلیس شهری لندن رسانه‌های اجتماعی را یکی از عوامل افزایش میزان جنایت معرفی کرده و درباره عواقب کاهش تعداد نیروهای پلیس به دلیل کاهش بودجه نیز هشدار داده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 2 آبان 1397
پنجشنبه 3 آبان 1397 09:47 ق.ظ
مرگ بروهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات