تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سعودی‌ها بیشتر با اسلحه کدام کشورها مردم‌یمن را قتل عام می‌کنند؟
    ۱۳۹۷/۰۸/۰۵

Image result for ‫سعودی‌ها بیشتر با اسلحه کدام کشورها مردم‌یمن را قتل عام می‌کنند؟‬‎
یک مرکز تحقیقاتی در سوئد ضمن انتشار گزارشی اعلام کرد که بر اساس تحقیقات به عمل آمده ، پنچ کشور غربی و در صدر آنها آمریکا، بزرگترین صادرکننده تسلیحات به عربستان هستند.
«مرکز بین‌المللی تحقیقات استکهلم» ضمن انجام یک تحقیقات گسترده، آمار واردات سلاح به عربستان را مورد بررسی قرار داده است. بر این اساس ، آمریکا بیشترین سهم را در صادرات سلاح به عربستان دارد و کشورهای انگلیس ، ایتالیا ، آلمان و فرانسه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. ضمنا، ارزش صادرات تسلیحات آمریکا به عربستان، مبلغی معادل 65 میلیارد دلار تخمین زده شده است. این مقدار معادل حدود 60 درصد از واردات تسلیحات به عربستان را تشکیل می‌دهد. عربستان سعودی چند سالی است که با همین سلاح‌ها، مردم یمن را به خاک و خون کشانده و هزاران کودک را به کام مرگ فرستاده است. این تهاجم ظالمانه عربستان، با حمایت کشورهای غربی همراه بوده و یکی  از مهمترین دلایل سکوت غرب در برابر جنایات سعودی‌ها، منافع کشورهای غربی در فروش اسلحه است.
اما ظاهرا جنایات عربستان در یمن آن‌قدر گسترده شده که صدای عفو بین‌الملل را هم در آورده است. این نهاد بین‌المللی اعلام کرده که عربستان به دلیل جنگ در یمن و بازداشت مخالفان ، کشوری «ددمنش» است.عفو بین‌الملل در گزارش خود، به شدت از رفتار جنایتکارانه عربستان در یمن انتقاد و تصریح کرده است: «ما به نقض‌ مکرر قوانین بین‌المللی و ارتکاب جنایات جنگی به دست عربستان بارها ‌اشاره کرده‌ایم، با این وجود، کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و فرانسه با سعودی‌ها قراردادهای سودآور سلاح و تجهیزات نظامی امضاء می‌کنند.»
خبر دیگر از اوضاع غم‌انگیز یمن آنکه، براساس تحقیقات میدانی «آکسفام» یکی از بزرگترین سازمان‌های بین‌المللی امداد رسانی در امور گرسنگی و بی‌عدالتی،  هر سه ساعت یک غیرنظامی در یمن کشته می‌شود. این موسسه‌ از دولت‌های انگلیس، آمریکا و سایر کشورهای اروپایی خواسته است، فروش سلاح به عربستان را به دلیل عدم توجه این کشور به جان انسان‌ها، به حالت تعلیق درآورند.گزارش فارین پالیسی از جنگ پنهان «جان بولتون» با وزیر دفاع آمریکا

Image result for ‫از جنگ پنهان «جان بولتون» با وزیر دفاع آمریکا‬‎
فارین‌پالیسی گزارش داد، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی «دونالدترامپ» با شایعه‌سازی، به دنبال عزل «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا است.
طی دو سال گذشته نزدیک به 40 نفر از مقامات ریز و درشت دولت ترامپ یا برکنار شده و یا استعفا داده‌اند و عجیب نیست که این روزها ناگهان خبری منتشر شود که وزیر دفاع ترامپ هم رفت. منابع مطلع آمریکایی در همین راستا،  در گفت‌وگو با فارین پالیسی مدعی شده‌اند، «جان بولتون»، و یکی از معاونان او در تلاشند با انتشار شایعاتی درباره کناره‌گیری ماتیس، او را برای خروج از دولت ترامپ تحت فشار قرار دهند.
به گزارش فارس منابع آگاه به نشریه فارین‌پالیسی گفته‌اند بولتون و معاونش، «ماریا ریکاردل» معتقدند ماتیس از لحاظ فکری با دولت ترامپ همسو نیست و به همین دلیل، با مطرح کردن شایعاتی از این دست که کار او با دولت ترامپ رو به اتمام است، می‌خواهند زمینه‌های عزل ماتیس را فراهم کنند.
فارین‌پالیسی نوشته، ریکاردل بارها با ماتیس بر سر انتصاب پرسنل وزارت دفاع آمریکا، درگیری لفظی داشته است. یکی از مقام‌های دولت ترامپ که اشاره‌ای به نامش نشده گفت: «ماریا و بولتون تنها کسانی هستند که در صورت عزل ماتیس، از آن نفع می‌برند.» او گفته ماتیس در میان اعضای کابینه و همچنین نمایندگان هر دو حزب آمریکا در کنگره، مورد احترام است.به نوشته فارین‌پالیسی، عزل ماتیس مسئله‌ای است که در واشنگتن به دقت رصد می‌شود. یکی از دلایل این موضوع این است که او تنها عضو مجرب دولتی متلاطم و آشفته دانسته می‌شود.


در واکنش به احتمال خروج آمریکا از پیمان موشکی
  روسیه آماده نبرد نظامی با آمریکا می‌شود

Image result for ‫روسیه آماده نبرد نظامی با آمریکا می‌شود‬‎
در واکنش به احتمال خروج آمریکا از پیمان موشک‌های میان‌برد هسته‌ای، معاون اداره منع‌اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد کشورش برای نبرد نظامی با آمریکا آماده می‌شود چون آمریکا هم در حال آماده شدن برای جنگ با روسیه است.
بسیاری از کارشناسان معتقدند قدرت‌های بزرگ که دارای هزاران سلاح هسته‌ای هستند به دلیل رسیدن به مرحله بازدارندگی علیه هم وارد جنگ نمی‌شوند به همین دلیل سعی می‌کنند تنش‌های بین خود را مدیریت کنند یا حداکثر در مناطق مختلف از طریق متحدین خود وارد جنگ نیابتی شوند. اما این تئوری در صورتی جواب می‌دهد که دو طرف این بازی را بازیگران عاقل تصور کنیم که به محاسبه عقلانی سود و زیان راهبردها می‌پردازند.
ترامپ طی دو سالی که بر سر کاربوده نشان داده که زیاد اهل محاسبه سود و زیان رفتارها به شکل متعارف نیست و محاسبات خاص خود را دارد. در جعبه ابزار ترامپ فقط چکش وجود دارد. و دیگران مثل میخی هستند که باید میخکوب شوند و تبعیت کنند. لحن تحکم‌آمیز ترامپ در مقابل سایر کشورها و خروج یک جانبه از معاهدات بین‌المللی به خوبی گویای این طرز تفکر است به همین دلیل آنچه که در صحنه عمل بین روسیه و آمریکا روی می‌دهد متفاوت از تئوری بازدارندگی است و برخی از به صدا درآمدن صدای جنگ جهانی سوم خبر می‌دهند. شنبه گذشته ترامپ در راستای همین درک متفاوت از تئوری بازدارندگی اعلام کرد آمریکا از پیمان نیروهای هسته‌ای میان برد خارج می‌شود. مسئله‌ای که با واکنش تند «روس‌ها» و سایر کشورهای اروپایی مواجه شد و ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد که مسکو واکنش نظامی به این اقدام انجام خواهد داد.
در جدیدترین این واکنش‌ها «اندری بلوسوف» معاون اداره منع ‌اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه  گفته: آمریکا آماده جنگ است و روسیه نیز آماده است تا از ارزش‌ها، اولویت‌ها و قلمروی خود دفاع کند.وی پس از ناکامی در رای کمیته اول سازمان ملل در حمایت از قطعنامه روسیه درباره پیمان 1987 گفت: «اخیرا در نشست کمیته، آمریکا این مسئله را بیان کرد که می‌خواهد از پیمان خارج شود. روسیه نیز خودش را آماده جنگ می‌کند. بله، روسیه آماده جنگ است و من می‌توانم این را تایید کنم.» به گزارش ایسنا وی ادامه داد: «ما از سرزمینمان، یکپارچگی قلمرو، اولویت‌ها، ارزش‌ها و مردم روسیه دفاع می‌کنیم. ما خودمان را برای چنین جنگی آماده می‌کنیم. باید خاطرنشان کنم که این روسیه نیست که به دنبال آغاز جنگ است. اختلاف زیادی میان آمادگی روسیه و آمریکاست.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 6 آبان 1397
یکشنبه 6 آبان 1397 04:13 ب.ظ
مرگ بر جلادان سعودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic