تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در واکنش به جنایات ناتمام سعودی‌ها
 نماینده جمهوری‌خواه کنگره تنبیه نمایشی عربستان از سوی ترامپ را به سخره گرفت
‫  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
Image result for ‫نماینده جمهوری‌خواه کنگره تنبیه نمایشی عربستان از سوی ترامپ را به سخره گرفت‬‎
سناتور جمهوریخواه آمریکا با مسئول دانستن ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی و با اشاره به جنایات سعودی، اقدامات آمریکا برای تحریم عربستان را به سخره گرفت.
در حالی که همه اسناد نشان‌دهنده نقش مستقیم ولیعهد سعودی در ماجرای قتل خاشقجی است اما کشورهای غربی به نوعی در برابر عربستان مدارا کرده و از تحریم تسلیحاتی این کشور امتناع می‌کنند. این مسئله با واکنش برخی سناتورهای آمریکایی مواجه شده است.
در این ارتباط «رند پال» عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا اظهارات بسیار تندی علیه عربستان مطرح کرده است. به گزارش فارس، وی که پیشتر بارها «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی را مسئول قتل «جمال خاشقجی» خوانده بود، باز هم درباره این پرونده صحبت کرده است. سناتور «پال» درباره برخی درخواست‌ها در آمریکا برای تحریم عربستان به دلیل ماجرای قتل خاشقجی اینطور گفته: «به نظر من تحریم‌ها شبیه به این است که ما وانمود بکنیم که داریم کاری انجام می‌دهیم... اگر شما ۱۵ آدم‌کش را که ولیعهد آنها را (به کنسولگری ریاض در اسلامبول) فرستاده، تحریم بکنید، شما فقط ۱۵ آدم‌کش را تحریم می‌کنید و آنها سراغ ۱۵ آدمکش دیگر خواهند رفت. عربستان چنین اقدامی را وانمود کردن به انجام یک اقدام تنبیهی تلقی خواهد کرد». «رند پال» در یک مصاحبه با پایگاه آمریکایی «هیل» خواستار توقف فروش تسلیحات به ریاض شده بود.
او گفت: «توقف فروش سلاح سبب خواهد شد که آنها از خواب بیدار شوند. حقیقت آن است که اگر قطعات یدکی هواپیماها در اختیارشان قرار نگیرد، نیروی هوایی آنها ظرف دو یا سه ماه زمین‌گیر خواهد شد. عربستان کارهای بسیار بد زیادی انجام داده است و آنها ۱۰۰ میلیارد دلار برای اسلام رادیکال هزینه کردند.»
این عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا  سپس اعلام کرد، واشنگتن دیگر نمی‌تواند رفتارهای بد عربستان از قبیل حمایت از تروریسم و جنگ یمن را نادیده بگیرد... ما باید درباره اینکه هر چیزی که به عربستان مربوط می‌شود با بی‌توجهی روبه‌رو می‌شود، فکری بکنیم برای مثال آنچه آنها در جنگ یمن انجام می‌دهند و ده‌ها هزار غیرنظامی در آنجا جان خود را از دست می‌دهند. سناتور مردم ایالت کنتاکی در کنگره آمریکا سپس به حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱‌ اشاره کرد، حملاتی که ۱۵ تن از مجموع ۱۹ عامل آن تبعه عربستان بودند.
«پال» خطاب به حاضران گفت: «آیا کسی خاطرش هست که چه کسانی به ما در ۱۱ سپتامبر حمله کردند؟ آیا کسی چیزی درباره مدارس دینی ریاض شنیده است؟ 20 هزار مدرسه در پاکستان تحت تامین مالی سعودی‌ها است که در آنها نفرت از مسیحیان، یهودیان و هندوها در سراسر جهان تدریس می‌شود». این قانون‌گذار آمریکایی افزود: «چرا ما در سطح جهان تروریسم داریم؟ به خاطر اینکه سعودی‌ها تروریسم را تامین مالی می‌کنند».ژنرال صهیونیست:
هیچ نقطه‌ای در اسرائیل خارج از تیررس موشک‌های حزب‌الله نیست

Image result for ‫اسرائیل‬‎
ژنرال سابق رژیم صهیونیست با اعلام اینکه حزب‌الله لبنان «گروهی بسیار منسجم و دارای قدرت موشکی بالاست» مثل همقطاران خود اعلام کرد:«امروز هزاران موشک حزب‌الله با دقتی بسیار بالا می‌توانند هر نقطه از اسرائیل را که می‌خواهند هدف قرار دهند.»
«ایتان دنگوت» ژنرال کهنه‌کار صهیونیست در جریان یک سخنرانی با اعلام مطلب فوق افزود: «حزب‌الله امروز جدی‌ترین تهدید برای امنیت اسرائیل محسوب می‌شود چرا که می‌تواند هر نقطه از اسرائیل را که می‌خواهد هدف موشک‌های دقیق خود قرار دهد.»این اولین بار نیست که یک کارشناس ارشد نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی از قدرت روزافزون حزب‌الله سخن می‌گوید. جنایت جدید ارتش نیجریه 10 نفر از راهپیمایان اربعین به شهادت رسیدند

Image result for ‫جنایت جدید ارتش نیجریه 10 نفر از راهپیمایان اربعین به شهادت رسیدند‬‎
نیروهای ارتش نیجریه بار دیگر در یک حمله وحشیانه به عزاداران سرور و سالار شهیدان در آستانه اربعین حسینی(ع) شماری را شهید و مجروح کردند.
پلیس و نیروهای امنیتی نیجریه بار دیگر به تجمع عزاداران برای بزرگداشت اربعین شهادت حضرت امام حسین(ع) حمله‌ور شده و ده‌ها نفر را شهید و مجروح کردند. اولین بار در اربعین سال 1394 بود که نظامیان این کشور با یورش به شیعیان مظلوم نیجریه صدها نفر را شهید و مجروح کردند. در آن یورش سه فرزند شیخ زکزاکی به شهادت رسید و خود رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسرش که زخمی شده بودند بازداشت شدند. برخی منابع تعداد شهدای این جنایت را 2 هزار نفر نیز نوشته‌اند. بعدها معلوم شد که بسیاری از شهدا در گورهای دسته‌جمعی دفن شده‌اند.
حالا بعد از گذشت 4 سال از آن جنایت این بار در نزدیکی ابوجا پایتخت نیجریه بار دیگر ارتش این کشور به عزاداری شیعیان در آستانه اربعین حسینی یورش برد که به گفته رسانه‌های نیجریه دست‌کم 10 نفر به شهادت رسیده‌اند. شهدا از اعضای جنبش اسلامی نیجریه هستند که دولت نیجریه فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده و نیروهای امنیتی در 4 سال گذشته به شدت آنها را سرکوب کرده‌اند.
رسانه‌های دولتی نیجریه مثل همیشه ادعا کرده‌اند پلیس بعد از بی‌توجهی تجمع‌کنندگان به دستورات برای متفرق شدن مجبور به گشودن آتش به روی آنها شده است اما جنبش اسلامی نیجریه این روایت را تکذیب و تصریح کرده تیراندازی به سوی عزاداران بدون هیچ‌گونه تحریک از سوی آنها صورت گرفته است. در این بیانیه آمده است: این جنبش با توجه به مسالمت‌آمیز بودن این تجمع، با قاطعیت اقدام عوامل امنیتی را به عنوان اقدامی بیجا محکوم می‌کند. در واقع، تجمع‌کنندگان در تدارک راه‌پیمایی برای آن روز بوده‌اند که نظامیان بدون هیچ اقدام تحریک‌آمیز از سوی آنها به رویشان آتش گشودند. یک سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه نیز گفت: «بعد از توسل نیروهای امنیتی به خشونت مفرط برخی از تظاهرات‌کنندگان برای دفاع از خودشان اقدام به پرتاب سنگ و کلوخ به سمت آنها کرده‌اند.» «عبدالله موسی» اظهار داشت: نیروهای امنیتی جنازه چندین نفر از شهدا را به مراکز پلیس در اطراف منتقل کرده‌اند. این سرکوبگری‌ها شیعیان نیجریه را مرعوب نخواهد کرد و آنها هر چه بیشتر کشته شوند، تظاهرات‌ها گسترده‌تر خواهد شد. براساس این گزارش، حرکت آرام و مسالمت‌آمیز هیئت‌های عزاداری به مناسبت اربعین حسینی(ع) یکی از مراسم‌هایی است که هر ساله در تعدادی از شهرهای نیجریه برگزار می‌شود. ماه گذشته نیز در ایام عاشورای حسینی(ع) حمله نیروهای ارتش به تجمع عاشورایی در زاریا باعث شهادت یک زن شد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 7 آبان 1397
دوشنبه 7 آبان 1397 11:29 ق.ظ
مرگ بر صهیونیست

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات