تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


انصارالله به فناوری ساخت موشک‌های هوشمند دست یافت
     ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

Image result for ‫انصارالله به فناوری ساخت موشک‌های هوشمند دست یافت‬‎
یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از ارتقای موشک بالستیکی «بدر ۱» و تبدیل آن به یک موشک هوشمند خبر داد. موشک جدید «بدر -P۱» نام دارد.
انقلابیون یمن به تکنولوژی ساخت موشک‌های هوشمند بدر پی‌1 دست یافتند. این خبر را ایسنا به نقل از، المسیره گزارش داده و نوشته یگان موشکی ارتش یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که بدر پی‌1یک موشک کوتاه‌‌برد و از نسل موشک‌های هوشمند است و چندین بار آزمایش شده که آخرین آن در حمله به پادگان متجاوزان در ساحل غربی بود. در این بیانیه همچنین آمده: «یمن اکنون در سال 2018 توانایی‌های موشکی زیادی دارد و به زودی سامانه‌های دیگری را نیز اعلام خواهیم کرد.
اگر حمایت مردمی نبود یگان موشکی به این دستاوردها نمی‌رسید. همانطور که رهبران کمیته انقلاب وعده داده بودند، سال چهارم سال سامانه‌های موشکی خواهد بود.
آنچه که ما امروز درباره آن صحبت می‌کنیم اجرای این وعده‌هاست.» در این بیانیه خود همچنین تأکید کرده: «‌هدف قرار گرفتن غیرنظامیان و رهبران ما توسط ائتلاف متجاوز عربی، انگیزه مهمی برای ساخت موشک‌های بالستیک بود.»
از سوی دیگر مؤسسه بین‌المللی «آکسفام» اعلام کرد غیرنظامیان یمنی به‌خاطر تجاوز ائتلاف تحت رهبری آل‌سعود با سه تهدید «جنگ»، «بیماری» و «قحطی» مواجه‌اند و به طور متوسط هر سه ساعت یکی از آنان بر اثر حملات نظامی یا بیماری‌های حاصل از محاصره، جان خود را از دست می‌دهد. بر اساس این گزارش، از ابتدای ماه اوت (۱۰ مرداد) تا ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) دستکم ۵۷۵ غیرنظامی یمنی جان خود را از دست داده‌اند. ۱۶۵ نفر از کشته‌ها کودک و ۶۳ نفر از آنها هم زن بوده‌اند.
در بخشی از این گزارش می‌خوانیم: «در ۱۸ ماه گذشته یک میلیون و 100 هزار مورد وبا وجود داشته و دو هزار نفر هم به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.» بنا بر این گزارش، دستکم ۱۴ میلیون یمنی به‌دلیل تداوم جنگ و فقدان مواد غذایی با خطر مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.
 این موسسه همچنین اعلام کرده که مردم یمن برای تامین آب آشامیدنی به آب‌فروش‌ها وابسته هستند و در صورت افزایش بهای آب یا فقدان آن، آنها از منابع آب آشامیدنی ناسالم استفاده کرده و در نتیجه بیماری وبا افزایش خواهد یافت.پشت کردن عمان به آرمان فلسطین؛ واکنش‌ها و تبعات

Image result for ‫آرمان فلسطین‬‎
سفر ناگهانی نتانیاهو به عمان باعث شده جریان‌های مختلف اسلامی این اقدام عمان را محکوم کرده و کارشناسان نیز تاکید داشته باشند که مسقط جایگاه سنتی منطقه‌ای خود را به این دلیل از دست خواهد داد.
پنجشنبه گذشته بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک سفر مخفیانه وارد عمان شد. این سفر از آنجا مهم بود که پس از 22 سال یک نخست‌وزیر صهیونیست به عمان سفر کرده و در واقع اولین سفر نتانیاهو به کشورهای خلیج‌فارس به شمار می‌رود. در حالی که عمان و رژیم صهیونیستی روابط رسمی ندارند این مسئله منجر به این شده بسیاری عمان را به «خیانت» متهم کرده و این کشور را «حامی اسرائیل» خطاب کنند. حتی پس از این دیدار یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان رژیم صهیونیستی را «کشوری» در منطقه خاورمیانه دانست که تعامل با آن طبیعی است!
در همین راستا اتحادیه جهانی علمای مسلمان با انتشار بیانیه‌ای «فعالیت اسرائیل در خلیج‌فارس» را محکوم کرد. این اتحادیه از امت اسلامی و رهبران آن خواست از مسائل مهم امت اسلامی جانبداری کنند و از قدس شریف و اراضی ‌اشغالی چشم پوشی نکنند. این اتحادیه هر نوع عادی سازی روابط یا استقبال رسمی یا مردمی از هیئت‌های ‌اشغالگران قدس و قاتلان مردم در فلسطین و محاصره‌کنندگان غزه را تقبیج کرد. همچنین در این بیانیه آمده است: «هرنوع عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها یا استقبال از آنها پاداش به جنایات آنها و ‌اشغال قبله نخستین مسلمین و مشارکت در اجرای طرح موسوم به معامله قرن است». «محمد شتیه» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح نیز در بیانیه کوتاهی اظهار داشته: «مرحله عادی‌سازی علنی آغاز شده و طرح صلح عربی پایان یافته است. ساختارهای ارزشی و قراردادهای سیاسی و اجتماعی کشورهای عربی از بین رفت.» صالح رأفت عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز دیدار سلطان قابوس و بنیامین نتانیاهو و استقبال امارات و قطر از تیم‌های ورزشی اسرائیل را محکوم کرد. «حسن خریشه» معاون رئیس‌ شورای قانونگذاری فلسطین هم گفته: «عمان می‌خواهد چهره آمریکا را بهبود بخشیده تا محمود عباس رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین را به بازگشت به مذاکرات با اسرائیل ترغیب کند».
هدیه رایگان به رژیم صهیونیستی
از سوی دیگر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در پی سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به سلطان‌نشین عمان که بخشی از روند علنی عادی‌سازی روابط بین کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و این رژیم به شمار می‌رود خواستار توقف اینگونه اقدامات شد. «خلیل الحیه» نایب‌رئیس ‌دفتر سیاسی این جنبش تاکید کرد، «به نظر ما عادی‌سازی روابط هدیه‌ای رایگان به رژیم ‌اشغالگر است. رژیم ‌اشغالگر باید تحت محاصره قرار بگیرد و سران آن در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شوند و باید برای نابود کردن آن تلاش کنیم نه اینکه روابط خود را با آن عادی کنیم.»
زمینه‌سازی برای ناتوی عربی
در همین حال سردبیر روزنامه رای‌الیوم نیز تاکید کرده سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عمان با هدف تشکیل ناتوی عربی به فرماندهی آمریکا برای مقابله با ایران بوده است. به اعتقاد عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه الکترونیکی رای الیوم، «تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابط با هدف تسهیل عضویت اسرائیل در ناتوی عربی است تا تل‌آویو هم بتواند برای رویارویی با تهران پایگاه‌هایی در کشور‌های عربی داشته باشد... کمپین هماهنگ‌شده کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس برای عادی‌سازی، هیچ‌گونه ارتباطی با صلح فلسطینیان و اسرائیلی‌ها ندارد، بلکه صلح «رایگان» با اسرائیل و با هدف مقدمه‌چینی برای تحمیل بندهای «معامله قرن» است...» بعید نمی‌دانیم که نتانیاهو طی چند روز آینده به این کشور بازگردد و سفارت اسرائیل را در مسقط افتتاح کنند. از سوی دیگر، افتتاح سفارتخانه‌های دیگر در دوحه، ابوظبی و منامه و چه بسا ریاض، بعید نیست؛ چرا که سخن از «روابط دوجانبه» و طبیعی است.گفتنی است عمان در حالی به سمت عادی‌سازی روابط با اسرائیل حرکت کرده است که این مسئله می‌تواند جایگاه این کشور را تهدید کند. استراتژی سنتی عمان اتخاذ سیاست بی‌طرفی و میانجی‌گری بوده و ارتباط با رژیم صهیونیستی به معنای پایان این استراتژی خواهد بود. علاوه‌بر این، مردم کشورهای عربی همچنان به آرمان فلسطین وفادار بوده و این خود می‌تواند بزرگ‌ترین تهدید برای رژیم‌هایی باشد که به سمت عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها پیش می‌روند. از سوی دیگر این اقدامات کشورهای عربی زمینه را برای وحشی‌گری بیشتر اسرائیل علیه مردم فلسطین بیشتر مهیا می‌کند و تل‌آویو حملات خود را قطعا افزایش خواهد داد.
همزمان با خیانت ارتجاع عرب به فلسطینی‌ها
 اسرائیل ساخت 20 هزار واحد مسکونی دیگر در قدس را به تصویب رساند

Image result for ‫اسرائیل ساخت 20 هزار واحد مسکونی دیگر در قدس را به تصویب رساند‬‎
هنوز چند روز از دیدار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از عمان و نزدیکی علنی برخی کشورهای مرتجع عربی با این رژیم کودک‌کش نگذشته که دولت صهیونیستی طرح ساخت 20هزار واحد مسکونی برای صهیونیست‌ها در شرق شهر قدس ‌اشغالی را به تصویب رساند!
به نوشته روزنامه عبری زبان «اسرائیل الیوم» قراردادی میان وزارت مسکن و شهرسازی رژیم صهیونیستی و شورای شهرک «معالیه ادومیم» در خصوص ساخت هزاران واحد مسکونی جدید به امضا رسیده که با امضای این قرارداد ساخت‌وساز در این شهرک گسترش پیدا می‌کند. تصمیم صهیونیست‌ها به ساخت 20 هزار واحد مسکونی دیگر در قدس درست پس از چراغ سبز کشورهایی مثل عمان به رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «اسرائیل الیوم» همچنین در بخش دیگر این گزارش آورده «که این 20 هزار واحد مسکونی طبق موافقت محافل سیاسی تا سال 2025 احداث می‌گردد. به زودی ساخت 470 واحد آغاز می‌شود و ساخت باقیمانده واحدها نیز تا سال 2025 ساخته خواهند شد.
«یوآف گالانت» وزیر مسکن و شهرسازی رژیم صهیونیستی ضمن تمجید از این توافق گفته: «این پروژه‌ای استراتژیک برای منطقه است.» مقامات اسرائیل تلاش می‌کنند با شهرک سازی ارتباط جغرافیایی میان شمال و جنوب کرانه باختری را قطع نمایند.‌ اشغالگران صهیونیست همچنان به جدایی انداختن میان اراضی کرانه باختری و قدس‌اشغالی ادامه می‌دهند و شهرها و روستاهای فلسطینی این مناطق در حال تبدیل شدن به مناطق جدای از یکدیگر و محاصره شده توسط شهرک‌های اسرائیلی است که تنها از طریق راه‌های مملو از موانع نظامی با هم مرتبط می‌شوند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 7 آبان 1397
دوشنبه 7 آبان 1397 10:29 ق.ظ
مرگ بر آمریکا و اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic