تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


غرب 10 میلیارد یورو از پول‌های قذافی در بانک‌های بلژیک را بالا کشید
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
Image result for ‫غرب 10 میلیارد یورو  پول‌های قذافی در بانک‌های بلژیک‬‎
به نوشته یک روزنامه فرامنطقه‌ای، دولت بلژیک با حمایت آمریکا، حدود 10 میلیارد یورو از دارایی‌های دیکتاتور سابق لیبی را بالا کشید و این وجوه کلان را به ملت این کشور پس نمی‌دهد.
«رای‌الیوم» نوشته، بلژیک اکنون با یک رسوایی بزرگ دست و پنجه نرم می‌کند و آن، مفقود شدن حدود 10 میلیارد یورو از پول‌های دولت لیبی است. این پول‌‌ها را سرهنگ «معمر قذافی» دیکتاتور معدوم لیبی، در بانک‌های بلژیک سپرده‌گذاری کرده بود.
به نوشته رای‌الیوم در حال حاضر که دولت لیبی درصدد برآمده این وجوه کلان را پس بگیرد، مقامات آمریکایی، در این مسیر مانع‌تراشی می‌کنند.
این مانع‌تراشی در حالی صورت می‌گیرد که حدود نیمی از جمعیت لیبی آواره هستند و مردم این کشور به خاطر نابودی زیرساخت‌ها، به شدت رنج می‌برند.
کشورهای اروپایی از جمله بلژیک، در قالب ناتو، در سال 2011 لیبی را آماج حملات هوایی خود قرار داده و جنگ را بر مردم این کشور تحمیل کرده‌اند.
دادستان بلژیک خواستار انجام تحقیق رسمی درباره مفقود شدن این 10 میلیارد یورو و طرف‌هایی که این پول‌ها را به دست آورده‌اند،  شده است. سازمان ملل نیز تحقیق مشابهی را آغاز کرده است، اما طرف‌های آمریکایی می‌خواهند در انجام این تحقیقات مانع ایجاد کنند، تا نام مزدوران آنها که نقش اساسی در آغاز جنگ لیبی بازی کردند، فاش نشود.
بر اساس اطلاعاتی که به رسانه‌ها درز کرده، علت هراس آمریکا از انجام تحقیقات درباره نحوه هزینه شدن پول‌های فوق، برملا شدن نقش آمریکا در آتش‌افروزی و بحران‌سازی در لیبی است. اگر ابعاد این رسوایی بزرگ برملا شود، حجم توطئه‌ای که ملت و دولت لیبی با آن مواجه هستند نیز برملا می‌شود.
اکنون سه میلیون لیبیایی در مصر و تونس زندگی می‌کنند و پولی برای درمان خود ندارند، در حالی که پول‌های آنها دزدیده می‌شود و کشورشان به نام حقوق بشر و مبارزه با فساد ویران می‌شود.
هرچند، در قیام ضد فساد و علیه دیکتاتوری سال 2011، حق با مردم بود، ولی آنها نمی‌دانستند که قدرت‌های غربی از این قیام بهره‌برداری کرده و بذرهای هرج و مرج و بی‌ثباتی و تجزیه کشور را در کشور خواهند کاشت.
متاسفانه اتحادیه عرب و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیز به عنوان پوششی برای مشروعیت بخشیدن به این توطئه به کار گرفته شده‌اند.
البته، واقعیت‌هایی که از این پس منتشر خواهد شد، ابهام را برای میلیون‌ها لیبیایی برطرف خواهد کرد و این اطلاعات کاری می‌کند آنها در محاسبات خود، بازنگری و نگاه متفاوت و مسئولانه‌ای به آینده پیدا کنند که مهم‌ترین پایه‌های آن بازسازی کشور بر اساس عدالت، دموکراسی، قوه قضائیه مستقل، و بازخواست مقامات اروپایی علاوه بر استفاده‌ای که از پول‌های بادآورده دیکتاتورها در توسعه کشورهای خود می‌برند، به شکل انفرادی نیز از کمک‌های این دیکتاتورها بهره می‌برند که بهترین مثال برای این مورد، استفاده «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق فرانسه، از پول‌های اهدایی قذافی است.همکاری توئیتر با آل‌سعود در دستگیری، شکنجه و مرگ روزنامه‌نگار عربستانی  

Image result for ‫همکاری توئیتر با آل‌سعود در دستگیری، شکنجه و مرگ روزنامه‌نگار عربستانی‬‎
طبق گزارش رسانه‌ها، توییتر با رژیم سعودی برای دستگیری روزنامه‌نگاری که شکنجه و کشته شد، همکاری کرده است.
یک رسانه غربی گزارش داده اطلاعات مربوط به یک روزنامه‌نگار سعودی که شکنجه و کشته شد را توییتر در اختیار رژیم عربستان قرار داده بود. «ترکی بن عبدالعزیز الجاسر» به دلیل انتشار مطالبی در یک حساب کاربری توییتر درباره نقض حقوق بشرتوسط حکام سعودی، دستگیر شد. چند روز بعد خبر رسید وی در زندان زیر شکنجه جان باخته است.
 این جنایت چند روز پس از تکه تکه شدن جمال خاشقجی، دیگر منتقد و روزنامه‌نگار عربستانی منتشر شده است. دستگیری و قتل «الجاسر» باعث خشم سعودی از نشت اطلاعاتی شده که دستگیری او را در پی داشته است. به گزارش فارس، یک منبع که خواسته ‌اشاره‌ای به نامش نشود به پایگاه خبری«مترو» گفته:«آنها این اطلاعات را از دفتر توییتر در دبی به دست آوردند. اینطور دستگیر شد... توییتر به فضایی ناامن برای مخالفان یا منتقدان تبدیل شده است. هر کسی زیر بار تهدید و فشار به حرف می‌آید. از حساب‌های مخالفان سعودی جاسوسی می‌شود. استفاده ما از توییتر امن نیست.»
منبع مورد استناد مترو علاوه ‌بر این ادعا کرده، «سعود القحطانی»، مشاور سابق دربار عربستان رهبری یک «حلقه جاسوسی سایبری» را به عهده‌ دارد و با مرتبطانی در دفتر توییتر در دبی در تماس است. برخی از کاربران در روزهای گذشته از هشتگ «توییتر الجاسر را کشت» برای انتقاد از نقش توییتر در کشته شدن این روزنامه‌نگار استفاده کرده‌اند.از سوی دیگر، ده سازمان حقوقی عربی و ترکی از جمله دیده‌بان عربی برای آزادی رسانه خواستار تحویل دادن 18 متهم سعودی به قتل خاشقجی به ترکیه شدند تا در دادگاه‌های ترکیه محاکمه شوند.
این سازمان‌ها همچنین خواستار انجام تحقیق بین‌المللی درباره این جنایت از سوی سازمان ملل متحد شدند زیرا این یک جنایت سازماندهی شده بود. این سازمان‌ها در بیانیه‌ای خواستار این شدند که عضویت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به حال تعلیق در آید تا تحقیقات درباره این جنایت و دیگر جنایات در زمینه حقوق بشر پایان یابد. این بیانیه همچنین خواستار توقف صادرات اسلحه به عربستان شد تا تحقیقات پایان یابد.
آخرین کلمات خاشقجی
از سوی دیگر، نظیف کرمان رئیس‌ بخش تحقیقات در روزنامه «صباح» ترکیه در گفت‌وگو با الجزیره مباشر فاش کرده نوارهای صوتی که در اختیار مقامات ترکیه‌ای قرار دارد، نحوه کشته شدن خاشقجی را نشان می‌دهد.
براساس این نوارهای صوتی، قاتلان کیسه‌ای را بر روی سر خاشقجی قرار دادند، این نوارها آخرین لحظات زندگی روزنامه‌نگار مقتول را ثبت کرده است. نظیف کرمان افزود: آخرین کلماتی که خاشقجی بر زبان راند، این بود: «دارم خفه می‌شوم، این کیسه را از روی سرم بردارید، من از ترس خفه شدن رنج می‌برم». به گفته کرمان،‌ عملیات قتل خاشقجی با استفاده از شیوه خفه شدن، هفت دقیقه طول کشید.
سفر غیرمنتظره ولیعهد ابوظبی به ریاض
خبر دیگر اینکه، شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی، شنبه در سفری از پیش اعلام نشده، وارد عربستان شده و با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور در کاخ «العوجا» واقع در «الدرعیه» در شهر ریاض دیدار کرده است. ولیعهد ابوظبی در این دیدار با بیان این‌که «امارات همواره در سنگری واحد با عربستان قرار خواهد گرفت» مدعی شده، رژیم سعودی نقشی محوری در رویارویی با خطراتی دارد که جهان عرب را تهدید می‌کند.
طبق گزارش خبرگزاری رسمی عربستان(واس)، در دیدار بن‌زاید و ملک سلمان از طرف سعودی 17 شاهزاده حضور داشتند ولی «محمد بن‌سلمان» ولیعهد از غایبان مهم این نشست بود. سفر سرزده ولیعهد ابوظبی به عربستان در حالی انجام شده که برخی منابع موثق، از وخیم شدن وضعیت جسمی ملک سلمان خبر داده‌اند. از سوی دیگر، انجام این سفر، در حالی‌که رژیم سعودی در پی متهم شدن به قتل «جمال خاشقجی»، تحت فشارهای فزاینده بین‌المللی قرار دارد، مشکوک به نظر می‌رسد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 21 آبان 1397
دوشنبه 21 آبان 1397 09:55 ق.ظ
مرگ بر امریکا و اروپا دزد

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic