تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سوخت در فرانسه گران شد 50 هزار
معترض با جلیقه‌های زرد بزرگراه‌ها را بستند 
۱۳۹۷/۰۸/۲۶
Image result for ‫سوخت در فرانسه گران شد 50 هزار معترض با جلیقه‌های زرد بزرگراه‌ها را بستند‬‎
50هزار فرانسوی در 1000 نقطه این کشور در اعتراض به افزایش قیمت سوخت، به خیابان‌ها ریختند، یک زن کشته شد و بزرگراه‌های فرانسه مسدود گردید.
  قیمت بنزین و گازوئیل در فرانسه از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به طور میانگین هفته‌ای یک و نیم سنت افزایش داشته است. بهای سوخت فسیلی بعد از کاهشی قابل ملاحظه در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، در سال ۲۰۱۸ دوباره روند صعودی شدید به خود گرفت و پیش‌بینی می‌شود که این روند در فرانسه و در سایر کشورهای اروپایی در سال‌های آینده ادامه داشته باشد. بر اساس مصوبه جدید دولت فرانسه از ابتدای سال آینده میلادی نیز مالیات بر هر لیتر گازوئیل 6/5 و هر لیتر بنزین 2/9 سنت افزایش خواهد یافت. حالا زمزمه تحریم نفتی ایران و ترس از افزایش بهای حامل‌های انرژی نیز مزید بر علت شده و ملت فرانسه را سخت خشمگین و نگران کرده است.
جنبش جلیقه زردها
اخیرا جنبشی موسوم به  «جلیقه زردها» در اعتراض به افزایش قیمت سوخت در فرانسه شکل گرفته است. این جنبش  اعتراضی خودجوش هویتی لغزنده و مبهم و بدون سر  دارد. با این حال تمام کشور، دولت، احزاب سیاسی و سندیکاهای فرانسه منتظر و نگران فراخوان‌های آن هستند. چندی پیش اعضای این جنبش در شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد راه‌بندان در روز شنبه(دیروز) فراخوان داده بود.  از نخستین ساعت‌های بامداد دیروز نیز 50هزار راننده اتومبیل خشمگین از افزایش مالیات بر گازوئیل و بنزین با بر تن کردن جلیقه زرد ایمنی به عنوان نماد جنبش خود، در 1083 نقطه با بستن بزرگراه‌ها  راه آمد و شد اتومبیل‌ها را بستند. بر اساس گزارش‌ها از جمله مهمترین محورهایی که عبور و مرور در آن مختل شده بزرگراه پاریس- بروکسل بود. برگزارکنندگان اعلام کردند انتظار دارند هزار و ۵۰۰ نقطه از محورهای مواصلاتی فرانسه توسط معترضان اشغال شود.
مرگ یک معترض
همچنین تاکنون یکی از این معترضان در اثر برخورد با یک خودرو جان خود را از دست داده است. به گفته پلیس فرانسه پس از آنکه معترضان جلوی این خودرو را می‌گیرند و به روی آن می‌کوبند، راننده دچار «وحشت ناگهانی» می‌شود و به صورت غیرعمدی پای خود را بر روی پدال گاز فشار می‌دهد و خودرو به جمعیت برخورد می‌کند. این فرد که قصد داشته دختر خردسال خود را به پزشک برساند دستگیر شده و تحت بازداشت است. وزیر کشور فرانسه، صبح دیروز اعلام کرد که راه‌ها و جاده‌های اصلی و مهم تقریباً در هیچ نقطه‌ای از کشور مسدود نشده است و پراکندگی و توزیع مکان‌های مسدود شده از استانی به استان دیگر متفاوت است. وی همچنین با ابراز ﺗﺄسف از کشته شدن یکی از معترضین گفت که حق برپایی تظاهرات از حقوق اساسی و ضروری فرانسویان است اما باید برگزارکنندگان حداقل نکات ایمِنی را رعایت کنند تا مانع وقوع اینگونه پیشامدهای تلخ شوند.
افزایش دزدی سوخت
گزارش دیگری از فرانسه همچنین حاکی است  همزمان با افزایش کم‌سابقه قیمت سوخت خودرو در فرانسه، میزان سرقت بنزین و گازوئیل در این کشور  نیز به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. روزنامه محلی لوپاریزین فرانسه با انتشار گزارشی در این مورد نوشته از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در فرانسه دست‌کم ۱۰ هزار مورد دزدی سوخت خودرو گزارش شده است. بیشترین موارد دزدی سوخت نه از باک خودروهای سواری شخصی، بلکه از خودروهای سنگین، ماشین‌آلات کشاورزی و راهسازی و نیز خود جایگاه‌های سوخت‌رسانی بوده است. این در حالی است که مقادیر سوخت به سرقت رفته نیز در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته و برای نمونه یک شبکه از تبهکاران تنها در شهرستان «اوآز» در شمال پاریس، توانسته است با دستبرد به ۸ پمپ بنزین، ۱۶ هزار لیتر سوخت بدزدد.

در واکنش به شکست نتانیاهو در جنگ یک روزه غزه
 معاریو: اسرائیل بدترین شرایط امنیتی در 45 سال گذشته را تجربه می‌کند 

Image result for ‫معاریو: اسرائیل بدترین شرایط امنیتی در 45 سال گذشته را تجربه می‌کند‬‎
یک افسر عالی‌رتبه ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه «معاریو» ضمن اذعان به «فقدان قدرت بازدارندگی اسرائیل در برابر حماس» تاکید کرده «‌اسرائیل در بدترین شرایط امنیتی پس از جنگ 1973 قرار دارد.»
شکست رژیم صهیونیستی در جنگ یک‌روزه که از دوشنبه شب شروع و با شلیک 470 موشک از سوی مقاومت فلسطین تنها در 40 دقیقه منجر به شکست مفتضحانه بنیامین نتانیاهو و دار و دسته‌اش شد، هنوز هم پس‌لرزه‌های خود را دارد و به غیر از ایجاد اختلاف و چند دستگی میان صهیونیست‌ها، آنها را وارد شوک عجیبی کرده است. در همین رابطه «تسفیکا فوجل» افسر عالی‌رتبه احتیاط ارتش رژیم صهیونیستی به روزنامه معاریو می‌گوید: «اسرائیل در بدترین و بی‌سابقه‌ترین مقاطع امنیتی خود پس از جنگ 1973 به سر می‌برد.»
این سرتیپ ارتش رژیم صهیونیستی که سابقا فرمانده ارتش اسرائیل در مناطق جنوبی هم بوده، ضمن حمله به رهبران این رژیم افزود: «بازدارندگی که حماس در درگیری‌های اخیر مقابل اسرائیل ایجاد کرد بسیار اثر‌بخش‌تر از بازدارندگی معدوم اسرائیل است، ما 45 سال پیش علیه سه کشور عربی جنگیدیم و بر آنها پیروز شدیم اما امروز نمی‌توانیم حماس را نابود کنیم.»
به گزارش خبرگزاری قدس، «این افسر ارشد صهیونیست در ادامه گفت: «ما دچار ضعف و عدم اثربخشی عملیاتی در مقابل حماس شده‌ایم و در نهایت وزیر جنگ نیز استعفا داد، چه کاری می‌توانیم برای بازدارندگی حماس انجام دهیم؟» «یواف لیمور» دیگر ژنرال صهیونیست نیز در یک موضع‌گیری صریح اعلام کرد، پیروز اصلی نبرد اخیر، حماس بود. ضربات مقاومت فلسطین قوی‌تر و دقیق‌تر شده وضعیت اسرائیل از زمان جنگ 1973 هم اهانت‌آمیزتر است. لیمور همچنین با ‌اشاره به درخواست آتش‌بس از سوی اسرائیل، تاکید کرد: «بهتر است که از پرچم اسرائیل رنگ آبی و ستاره داوود را بردارید و تنها رنگ سفید را باقی بگذارید چون بیشتر به پرچم سفید تسلیم شباهت پیدا می‌کند. موشک کورنت، کابینه نتانیاهو را شکست داد.»
نظرسنجی مهم در اراضی ‌اشغالی
اما بر‌اساس نتایج یک نظرسنجی انجام شده در سرزمین‌های ‌اشغالی که نتایج آن توسط روزنامه صهیونیستی معاریو منتشر شده، بیشتر صهیونیست‌ها معتقدند حماس پیروز درگیری‌های اخیر بوده و پایگاه مردمی حزب لیکود(حزب نتانیاهو) نیز کاهش یافته است. علاوه ‌بر آن از عملکرد دولت نتانیاهو و وزیر جنگ آن نیز رضایت ندارند.
به دنبال پذیرش آتش‌بس از سوی اسرائیل وزیر جنگ و مهاجرت این رژیم در اعتراض به سیاست‌های اتخاذی نتانیاهو در قبال حماس استعفا دادند و پس از  عدم توافق نتانیاهو و بنت برای تصدی وزارت جنگ حزب خانه یهودی از ائتلاف دولت خارج شده و بدین ترتیب دولت در آستانه فروپاشی و برگزاری انتخابات زود‌هنگام قرار گرفته است.
پاسخ شدیدتر و کوبنده‌تر
محمد ضیف فرمانده کل گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اما طی اظهاراتی تاکید کرده که وقتی موج اول حملات موشکی مقاومت تل‌آویو را به لرزه در بیاورد، دشمن غافلگیر و شوکه خواهد شد. وی افزود، هر اندازه دشمن صهیونیستی در تجاوز علیه غزه دست به جنایت بیشتری زد، قسام نیز پاسخ شدیدتر و کوبنده‌تری خواهد داد.یحیی سنوار رئیس ‌دفتر سیاسی حماس نیز به کشورهای عربی که به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند، گفت: پایتخت‌هایتان را به روی اسرائیلی‌ها باز کنید اما ما در نوار غزه آتش را به روی آنها خواهیم گشود.
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 27 آبان 1397
یکشنبه 27 آبان 1397 11:16 ب.ظ
مر گ بر یهودیان جنایت کار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات