تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سر خاشقجی تحویل بن سلمان شده است! 
۱۳۹۷/۰۸/۲۶

Image result for ‫سر خاشقجی تحویل بن سلمان شده است‬‎
اطلاعاتی که مسئولان آنکارا به تازگی به آن دست یافته‌اند، نشان می‌دهد که سر جمال خاشقجی از اسلامبول به ریاض، فرستاده شده است.
سایت «خلیج آنلاین» به نقل از «یک منبع ترکیه‌ای» اطلاعات جدیدی درباره جسد جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی که در کنسولگری عربستان در شهر اسلامبول به قتل رسید، افشا کرده است. به گزارش ایسنا، این مسئول ترک که خواسته نامش فاش نشود، به خلیج آنلاین گفته: «اطلاعاتی که مسئولان آنکارا به تازگی به آن دست یافته‌اند، نشان می‌دهد که سر جمال خاشقجی از اسلامبول به ریاض، پایتخت عربستان منتقل شده و باقیمانده جسد او در داخل ترکیه از بین برده شده است.»
بنا بر اعلام منبع یاد شده، اینکه سر خاشقجی پس از قتل و تکه‌تکه شدن جسدش چگونه توسط تیم ترور به عربستان و ریاض منتقل شده، هنوز مشخص نیست و روشن نیست که سر او از طریق هوایی، دریایی یا زمینی به ریاض منتقل شده است... ماهر المطرب، عضو گارد شخصی ولیعهد عربستان یکی از عوامل اصلی ترور خاشقجی بوده است. او پاسپورت دیپلماتیک داشته و به همین دلیل چمدان‌هایی که هنگام ترک فرودگاه بین‌المللی آتاتورک همراه خود داشته و هواپیمای شخصی‌اش به دلیل مصونیت دیپلماتیک، بازرسی نشده است.»
این مسئول ترکیه در ادامه گفت‌وگویش با خلیج آنلاین گفته: «اطلاعات به دست آمده درباره انتقال سر خاشقجی به ریاض مدرک جدیدی برای محکومیت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان است به‌ویژه که این اطلاعات نشان می‌دهد انتقال سر خاشقجی به ریاض و سهولت بخشیدن به اجرای این طرح با دستورات عالی‌ترین مقامات عربستان و برای اثبات انجام ماموریت، انجام شده است در غیر این صورت سر نیز مانند باقی جسد مقتول در ترکیه نابود می‌شد.»
واشنگتن‌پست:
بن‌سلمان دستور قتل خاشقجی را صادر کرد،اسناد آن نزد «سیا» است

Image result for ‫بن‌سلمان دستور قتل خاشقجی را صادر کرد،اسناد آن نزد «سیا» است‬‎
بنابر اعلام روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) هم به این نتیجه رسیده که ولیعهد رژیم سعودی شخصا دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است. آمریکایی‌ها تاکنون تلاش کرده‌اند، بن‌سلمان را از این مهلکه نجات دهند.
ولیعهد سعودی را تقریبا همه به‌عنوان «قاتل اصلی» خاشقجی می‌شناسند، اما وی و کشورهایی که در حال دوشیدن او هستند، همواره این ادعا را رد کرده‌اند. حالا خبر رسیده، «منابع آگاه» به روزنامه واشنگتن پست گفته‌اند، «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (سیا) هم به این جمع‌بندی رسیده که دستور ترور «جمال خاشقجی» را «محمد بن‌سلمان» شخصا صادر کرده است. سیا تاکنون در این باره سکوت کرده است!
طبق گزارش این روزنامه آمریکایی، منابع مطلع بامداد شنبه به روزنامه واشنگتن‌پست گفته‌اند ارزیابی سیا این است که برخلاف ادعاهای حکومت سعودی مبنی بر اینکه محمد بن سلمان نقشی در قتل خاشقجی نداشته او دستور این ترور را صادر کرده است.ارزیابی سیا که که این منابع آگاه می‌گویند اطمینان بالایی به آن دارند، تا به امروز آشکارترین شواهدی است که ولیعهد جوان رژیم سعودی را به این پرونده ترور جنجالی گره می‌زنند. منابعی که به شرط عدم افشای نام با واشنگتن‌پست گفت‌وگو کرده‌اند می‌گویند سازمان سیا برای رسیدن به این ارزیابی، منابع اطلاعاتی مختلف را مورد بررسی قرار داده‌اند. از جمله این منابع، تماس تلفنی است که «خالد بن‌سلمان»، برادر ولیعهد با «جمال خاشقجی» داشته است. خالد در این تماس تلفنی که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا آن را شنود کرده‌اند به خاشقجی گفته که برای دریافت اسناد مورد نیاز خود بایستی به کنسولگری سعودی در اسلامبول مراجعه کند و انجام این کار خطری برایش نخواهد داشت. البته خالد بن سلمان این مسئله را تکذیب کرده است.
از جمله دیگر شواهدی که سیا را به این نتیجه رسانده، جایگاهی است که محمد بن سلمان در عربستان دارد. او عملاً حاکم این کشور محسوب می‌شود و حتی بر انجام کوچکترین مسائل در این کشور پادشاهی نظارت می‌کند. طبق گزارش واشنگتن پست یک مقام آمریکایی که از ارزیابی‌های سیا مطلع است می‌گوید: «مسئله‌ای که پذیرفته شده این است که امکان ندارد این اتفاق بدون آگاهی یا مشارکت او رخ داده باشد.» این مقام آمریکایی حتی گفته سیا، محمد بن سلمان را یک «تکنوکرات خوب» اما مستبد و ناپایدار می‌داند. طبق گفته این مقام، ولیعهد سعودی فردی است که «خیلی زود به نقطه جوش می‌رسد و مثل اینکه نمی‌فهمد که کارهایی هستند که نمی‌توان آنها را انجام داد.» تحلیلگران سیا معتقدند پایگاه قدرت بن سلمان مستحکم است و علیرغم رسوایی خاشقجی خطر از دست دادن تاج و تخت او را تهدید نمی‌کند و اینکه «توافق عمومی بر این است که او دوام خواهد آورد.» در همین ارتباط روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی به نقل از منابع ترکیه‌ای نوشت: «عربستان می‌خواهد با اعدام عاملان مستقیم ترور خاشقجی، روند تحقیقات برای شناسایی آمر اصلی قتل وی که به احتمال زیاد ولیعهد سعودی است، متوقف شود.» گفتنی است، اکنون توپ در زمین دولت آمریکاست و کمی بعید به نظر می‌رسد آنها بن‌سلمان را که بهتر از هر گاو شیردهی به آنها شیر می‌دهد، به این سادگی ذبح کنند، مگر تاریخ مصرف او نیز به پایان رسیده باشد. گذشت زمان البته بهتر از تحلیل این مسئله را روشن خواهد کرد.


 2 شهید و 40 زخمی در سی و چهارمین تظاهرات بازگشت غزه
Image result for ‫2 شهید و 40 زخمی در سی و چهارمین تظاهرات بازگشت غزه‬‎
دو فلسطینی دیگر در حملات نظامیان صهیونیست به شرکت‌کنندگان در سی‌و‌چهارمین راهپیمایی بزرگ بازگشت در نوار غزه به شهادت رسیدند و 40 فلسطینی دیگر زخمی شدند.
در اولین جمعه پس از پیروزی بزرگ مقاومت در نوار غزه، فلسطینی‌ها با شور و‌ اشتیاق خاصی به سمت مرزهای نوار غزه حرکت کردند و در سی و چهارمین راهپیمایی بازگشت با عنوان «عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی خیانت است» شرکت کردند. تظاهرکنندگان با صلابت و استواری شعار می‌دادند، «فلسطین پیروز و رژیم صهیونیستی محکوم به زوال است». «تظاهرات بزرگ بازگشت هرگز متوقف نخواهد شد.» تظاهرکنندگان فلسطینی ضمن محکوم کردن عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با دشمن صهیونیستی، پرچم این رژیم و تصاویر آویگدور لیبرمن وزیر جنگ مستعفی آن را به آتش کشیدند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حضور فلسطینی‌ها در مرز غزه، پس از آن صورت می‌گیرد که صهیونیست‌ها این هفته متحمل شکست سنگینی در برابر گروه‌های مقاومت شدند که نتیجه آن، سرنگونی کابینه ائتلافی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم بود. اگر چه خبرهای بعدی نشان داد، نتانیاهو تمام تلاش خود را برای جلوگیری از فروپاشی دولت شکست خورده‌اش، به میدان آورده است.
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد دو فلسطینی در حملات نظامیان ‌اشغالگر صهیونیست به شرکت کنندگان در راهپیمایی بزرگ بازگشت به شهادت رسیدند و 40 فلسطینی نیز زخمی شدند که حال سه نفر از آنها وخیم است.
از آغاز تظاهرات بازگشت در 30 مارس گذشته (10 فروردین) تاکنون بیش از 250 نفر به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی شهید و بیش از 25 هزار نفر دیگر زخمی شدند که حال 500 نفر از آنان وخیم است.
ایران حامی مقاومت
«اسماعیل رضوان» از رهبران جنبش حماس طی اظهاراتی اعلام کرد، پیروزی خود را به همه کسانی که در کنار ما بودند و از ما حمایت کردند، اهدا می‌کنیم و می‌گوییم مقاومت ثابت کرد که این رژیم سست‌تر از خانه عنکبوت است. به سازشکاران می‌گوییم عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بس است.
به گزارش العالم وی افزود، ایران حامی اصلی مقاومت و رژیم صهیونیستی دشمن ملت فلسطین است و مبارزات مقاومت فلسطین رژیم ‌اشغالگر را شکست داد و اکنون حرف و حدیث‌هایی درباره فروپاشی دولت این رژیم زده می‌شود. این دستاورد گسترده مقاومت و پیروزی ملت فلسطین و محور مقاومت است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 28 آبان 1397
یکشنبه 27 آبان 1397 11:15 ب.ظ
مرگ بر جنایت کاران بت پرست سعودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات