تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مقاومت فلسطین با این موشک‌ها نتانیاهو را به خاک سیاه نشاند
    ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
Image result for ‫مقاومت فلسطین با  موشک‌ها‬‎
گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین شامگاه شنبه با پخش یک فیلم ویدئویی، از دستاورد جدید موشکی خود رونمایی کرد. موشکی که به گفته «جهاد» بر اساس تکنولوژی موشک ایرانی «فلق 2» ساخته شده و گنبد آهنین هم نتوانست آن را ردگیری کند.
در ویدئویی که گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی منتشر کرده، رزمندگان در حال آماده‌سازی موشک بدر پیش از شلیک آن به سوی شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین همجوار نوار غزه نشان داده می‌شوند. در این ویدئو، صحنه‌هایی از شلیک موشک به سوی شهر ‌اشغالی عسقلان پخش شده است، موشکی که این شهر را به سبب قدرت تخریبی آن به جهنم تبدیل کرده بود.
به گزارش تسنیم، گردان‌های قدس در پیام خود خطاب به صهیونیست‌ها آورده است: «به شما وعده می‌دهیم موشک‌های بیشتری را در صورتی که گستاخی کنید شلیک خواهیم کرد.»
رژیم صهیونیستی روز سه شنبه 13 نوامبر جاری(22 آبان) طی عملیاتی تروریستی در غزه که با حملات هوایی به این باریکه همراه شد، 13 فلسطینی از جمله «نورالدین برکه» فرمانده قسام را به شهادت رساند و بیش از 80 ساختمان مسکونی و خدماتی را هم ویران کرد که در پی این تجاوزات، گروه‌های مقاومت بیش از 470 فروند موشک به سوی مناطق صهیونیست‌نشین از جمله عسقلان شلیک کردند که به هلاکت سه صهیونیست و زخمی شدن بیش از 85 نفر دیگر منجر شد. این آمار را صهیونیست‌ها منتشر کرده‌اند.
این حملات موشکی که ظرف 40 دقیقه صورت گرفت، چنان صهیونیست‌ها را غافلگیر کرد که نتانیاهو تن به سریع‌ترین آتش‌بس تاریخ این رژیم داد.پیش از این در پی اجبار رژیم صهیونیستی به پذیرش آتش بس منابع سوری طی گزارشی، موشک‌های قسام مقاومت را با موشک‌های برکان سوریه مقایسه کردند. براین اساس هر دوی این موشک‌ها براساس تکنولوژی موشک فلق 2 ایران ساخته شده‌اند که در حملات اخیر مقاومت، عسقلان را هدف قرار داد. گنبد آهنین طبق گزارش منابع صهیونیستی فقط توانست، 30درصد این موشک‌ها را رهگیری و منهدم کند.
مشخصات موشک بدر
موشک «بدر» که براساس تکنولوژی موشک‌های ایران ساخته شده مانند موشک‌های «فلق 2»و از نوع هدایت شونده است که از سلاح‌های موثر زمینی محسوب می‌شود و نقش مهمی در ایجاد آتش متراکم داشته و از قدرت مانور بالایی برخوردار است و قادر به انجام عملیات‌های غافلگیرانه بوده و می‌توان آن را در زمین‌های ناهموار جابه‌جا کرد. قطر این موشک 333 میلی متر بوده و وزن آن 256 کیلوگرم است که 120 کیلوگرم آن وزن سرجنگی آن است و برد آن به 11 کیلومتر می‌رسد که شهرک صهیونیست‌نشین «عسقلان» را به دقت هدف قرار داد. این موشک می‌تواند به سرعتی بیش از سرعت صوت رسیده و طول آن 1820 میلیمتر است و دایره تخریب این موشک 300 متر است.
علت آتش بس از زبان دبکا فایل
 وبسایت صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع امنیتی این رژیم اعتراف کرد پس از شلیک یک راکت پیشرفته از سوی گروه‌های فلسطینی، سران صهیونیست به سرعت خواستار آتش‌بس شده‌اند.
به گزارش فارس، دبکا که گفته می‌شود به منابع اطلاعاتی اسرائیل نزدیک است تاکید کرد که وجود این سلاح‌ها، نتانیاهو را مجبور به پذیرش آتش‌بس کرده است. به نوشته این پایگاه عبری ‌زبان، ارتش صهیونیستی و تمامی مؤسسات امنیتی این رژیم عامدانه درخصوص پیشرفت نظامی فلسطینی‌ها سخن نمی‌گویند. به نوشته دبکا، این راکت مخصوص هدف قرار دادن آتش بار سامانه «گنبد آهنین» است و با دقت بالایی که دارد می‌تواند نیروهای زرهی، مقر فرماندهی و استحکامات دفاعی را هدف قرار دهد. راکت مزبور بر روی خودرو نصب می‌شود و نیاز به سکوی پرتاب ندارد و از این رو می‌توان آن را از هر منطقه‌ای شلیک کرد. دبکا در ادامه تاکید کرد که دلیل توقف سریع جنگ، این راکت بود، راکتی که دو سال پیش به دست جهاد اسلامی رسیده بود و نیروی هوایی اسرائیل امکان هدف قرار دادن محل شلیک آن را ندارد. بعد از یک روز تبادل آتش و شلیک بیش از ۴7۰ فروند موشک مقاومت به سمت اراضی‌اشغالی و تحمیل ۳ کشته و ۸۵ زخمی به صهیونیست‌ها، کابینه امنیتی این رژیم در نهایت به پذیرش توافق آتش‌بس با گروه‌های مقاومت در غزه رای داد. آتش‌بسی که پذیرش آن از سوی نتانیاهو با اعتراض شدید «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم‌اشغال‌گر قدس و استعفای او همراه شد و موجب شد تا کابینه نتانیاهو تا مرز فروپاشی پیش رود.«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی روز جمعه هشدار داد که جنبش مقاومت اسلامی «حماس» می‌تواند در آینده نزدیک به اندازه جنبش «حزب‌الله» لبنان قدرتمند شود.
یک بر صفر
 بسیاری از تحلیلگران صهیونیست اما اذعان کرده‌اند حماس برنده نبرد اخیر در نوار غزه بوده و شلیک نزدیک ۵۰۰ موشک به سمت فلسطین ‌اشغالی بزرگ‌ترین دلیل بر از بین رفتن توان بازدارندگی تل‌آویو است.«شمرت مئیر» خبرنگار صهیونیست در همین رابطه نوشت نتیجه واقعی یک-صفر به نفع حماس است، هیچ تفسیر دیگری پیدا نمی‌شود و حقیقت آن است که حماس این دور از نبرد را برده است.


در اعتراض به شرایط اقتصادی و سیاسی اتفاق افتاد
تظاهرات، آشوب و درگیری در فرانسه، جمهوری چک و یونان

Image result for ‫تظاهرات، آشوب و درگیری در فرانسه، جمهوری چک و یونان‬‎
کشورهای فرانسه یونان و جمهوری چک روز شنبه شاهد تظاهرات ده‌ها هزار نفری مردم در اعتراض به شرایط بد اقتصادی و فساد سیاسی بود. در فرانسه بر اساس گزارش‌ها حجم درگیری‌ها به قدری گسترده بود که بیش از 200 زخمی برجای گذاشت که حال برخی از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.
اروپا شنبه ناآرامی را در برخی از مناطق خود سپری کرد. در فرانسه مردم به ستوه آمده از وضعیت اقتصادی و گرانی سوخت بالاخره کاسه صبرشان لبریز شد و هزاران نفر در قالب جنبش جلیقه زردها در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی امانوئل ماکرون افزایش مالیات سوخت و کاهش قدرت خرید مردم در نقاط مختلف این کشور تظاهرات کردند. شهروندان فرانسوی به شدت با سیاست‌های اقتصادی ماکرون مخالفت کرده و بر این باورند که اصلاحات اقتصادی تنها به ضرر شهروندان عادی است. بیشتر اعتراضات در فرانسه به دلیل افزایش قیمت سوخت است. اواخر سال 2017 قانونی برای افزایش مالیات بر سوخت تصویب شد تا از این راه رانندگان برای استفاده از خودروهایی که مصرف بهینه انرژی دارند، تشویق شوند ولی افزایش چشمگیر قیمت نفت در ماه اکتبر( مهر) فشار زیادی را بر بودجه خانوارهای فرانسوی وارد کرده است.
معترضان در بیش از هزار نقطه فرانسه با مسدود کردن خیابان‌ها و بزرگراه‌ها با پلیس درگیر شدند که تصاویر منتشر شده از گستردگی درگیری‌ها حکایت دارد. وزارت کشور فرانسه نیز اعلام کردکه در جریان این اعتراضات حداقل 227 نفر زخمی شده‌اند که حال 6 نفر آنها وخیم است. حدود 283 هزار نفر در اعتراضات روز شنبه شرکت کرده‌اند. یک مامور پلیس نیز به شدت زخمی شده است و حداقل 73 نفر بازداشت شده‌اند.در برخی از شهرها معترضان خواستار استعفای ماکرون شده‌اند. تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که میزان محبوبیت ماکرون همچنان یک روند کاملا نزولی را در پیش گرفته و به کمتر از 21 درصد رسیده است. مردم فرانسه بر این باورند که ماکرون رئیس‌جمهور ثروتمندان است.بر اساس این گزارش تظاهرات معترضان فرانسوی با حوادث متعددی همراه بوده و در یکی از حوادث که معترضان اقدام به مسدود کردن یک جاده کرده بودند، یک نفر کشته شده است. علاوه‌بر این، 16 نفر دیگر نیز در یک سری تصادف‌های دیگر در سراسر این کشور زخمی شده‌اند که حال یکی از آنها که در شمال فرانسه خودرو از روی آن رد شده بود، وخیم گزارش شده است.این اعتراضات از طریق شبکه‌های اجتماعی هماهنگ و برنامه‌ریزی شده بود.
یونان
روز شنبه در یونان نیز خبرگزاری‌ها از زد و خورد شدید بین مردم و پلیس ضد شورش خبر دادند.پلیس یونان گفت، دست کم ۱۲ هزار تن از یونانی‌ها در آتن گردهم آمدند و مراسم چهل و پنجمین سالگرد قیام دانشجویی سال ۱۹۷۳ را علیه دولت خونتای (نظامی) مورد حمایت آمریکا برگزار کردند. به گزارش ایسنا، این راهپیمایی با تدابیر امنیتی شدید و با حضور بیش از ۵۰۰۰ نیروی پلیس و پهپاد و یک فروند  بالگرد پلیس بر فراز جمعیت حاضر در میدان سینتاگما در آتن برگزار شد؛ محلی که یادآور درگیری‌های خیابانی تظاهرات‌های قبلی است.برخی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعارهایی را حمل می‌کردند که شعارهای ضد فاشیستی، ضد امپریالیستی، ضد ناتو و ضد جنگ‌های آمریکا و همچنین ضد ریاضتی بر روی آنها نوشته شده بود. شماری از معترضان نیز پرچم‌های آمریکا را به آتش کشیدند. پلیس یونان در مواجهه با تظاهرات‌کنندگان اقدام به استفاده از گاز ‌اشک‌آور کرد و شمار زیادی در ساعات اولیه شب بازداشت شدند. در تظاهرات سال‌های اخیر، مراسم سالگرد قیام دانشجویی 1973 از سوی اپوزیسیون برای اعتراض به اقدامات ریاضتی در یونان از سوی وام دهندگان بین‌المللی و پس از بحران مالی در این کشور تبدیل شده است.
جمهوری چک
در جمهوری چک نیز مردم در مخالفت با ادامه فعالیت نخست‌وزیر که متهم به فساد مالی است، تظاهرات کردند. بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «آندری بابیس» نخست‌وزیر این کشور متهم شده پسرش را به کریمه برده است تا وی را از شهادت دادن در زمینه رسیدگی به اتهام فساد در امان نگه دارد. معترضان با حضور در خیابان‌های «پراگ»، از نخست‌وزیر خواستند تا از سمت خودکناره‌گیری کند.حدود 20 هزار نفر با شرکت در تظاهرات روز شنبه   شعارهای «استعفا» و «ما نخست‌وزیری که تحت پیگرد قانونی قرار دارد، نمی‌خواهیم» سر دادند.
این تظاهرات در یادبود بیست و نهمین سالروز آغاز انقلابی برگزار شد که به پایان حکومت کمونیستی چکسلواکی منجر شد. مصونیت نخست‌وزیر جمهوری چک یک سال پیش به اتهام فساد مالی لغو شد. با این حال بابیس اتهامات وارد شده به خود را رد کرده و گفته که عوامل سیاسی در این زمینه نقش دارند.سران شش حزب مخالف دولت جمهوری چک روز سیزدهم ماه نوامبر (22 آبان ماه) با انتشار بیانیه‌ای خواستار استعفای دولت این کشور شدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 28 آبان 1397
دوشنبه 28 آبان 1397 11:17 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic