تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
خصوصیت ترامپ در یک کلام؛ نفرت از دموکراسی، عاشق دیکتاتوری
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
Image result for ‫ترامپ ، عاشق دیکتاتوری‬‎
اشاره:
آمریکای تحت حاکمیت ترامپ، دوران خوشی را سپری نمی‌کند. تفکرات فاشیستی و نژادپرستانه وی، گسترش یافته و هرچه نژادپرست و سفیدبرتر پندار در این کشور هست را به سمتش کشانده. از زمان روی کار آمدن ترامپ، آمریکا خشونت‌های کم‌سابقه‌ای را به خود دیده، از زد و خوردهای وحشیانه در «شارلوتسویل» گرفته تا مطرح شدن مجدد اسامی گروه‌های نژادپرست و فاشیستی در آمریکا نظیر «کوکلاکس کلان» از جمله دستاوردهای ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش بوده است.  برخی معتقدند که ترامپ با پیشینیان خود تفاوتی نمی‌کند، بلکه تنها ضمیر واقعی خود را بدون روتوش به دنیا نشان داده است. «هنری جیروکس» از جمله جامعه‌شناسان آمریکایی است که مقالات متعددی را در مذمت جامعه آمریکا تحت حاکمیت ترامپ به رشته تحریر در آورده است. دکتر «جیروکس» محقق و پژوهشگر آمریکایی و از بنیانگذاران نظریه «تعلیم و تربیت انتقادی» در این کشور است. وی بیش از 50 کتاب و 300 مقاله علمی در آمریکا در همین حوزه‌ها منتشر کرده است. مصاحبه کیهان با وی را در ادامه خواهید خواند:
1) اقای جیروکس! چرا خشونت در آمریکا و در دوران ترامپ این‌طور رشد کرده است؟
آمریکا تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ نه تنها رویاهای خود را هیچ گاه در دنیای حقیقی نمی‌بیند بلکه اکنون تمام آن رویاها را همچون یک کابوس مرور می‌کند. سلطه سفیدپوستان بر سایر نژادها در مراتب خیلی بالا در آمریکا به امری عادی تبدیل شده است. سفیدپوستان در آمریکا به واسطه ابزارهای مختلف از زور و قدرت برای ایجاد یک راهکار جهت حل معضلات استفاده کنند. «زبان علمی» و مدارک زیر بار هجمه‌های گسترده حاکمیت قرار گرفته‌اند. «سانسور حقایق» نمود بسیار زیادی در دولت ترامپ پیدا کرده است. مخالفت با دانشگاه و تاکید بر روش‌های غیرعلمی مقدمه‌ای بر یک جنگ فرهنگی تمام‌عیار در کشور آمریکاست. جامعه آمریکا اکنون مسلح است و خشونت در سراسر جامعه پراکنده شده است. جنگ به عنوان یک سیاست همواره آتش خشونت در جامعه را شعله‌ورتر می‌کند و فرهنگ را به ورطه نابودی می‌کشاند. در کنار این اتفاقات تلخ ، روزانه 93 نفر در این کشور قربانی خشونت اسلحه در کشور می‌شوند. این جنایت در حالی رخ می‌دهد که اکنون استفاده نابجا و غیر ضروری از اسلحه در این کشور به امری عادی تبدیل شده است.
۲) با توجه به پاسخ شما آیا می‌توان نتیجه گرفت که در صورت  محدود کردن سلاح در آمریکا، خشونت در این کشور از بین رفته یا کاهش یابد؟
 تمام مشکلات این کشور ناشی از استفاده و متداول شدن اسلحه در این کشور نیست. خشونت علیه پناهجویان، سیاه‌پوستان، جوانان، زنان و مسلمانان در کنار رفتار فاشیستی به امری کاملا عادی در آمریکا تبدیل شده است. همانطور که «کریس هیج» کارشناس آمریکایی بارها تصریح کرده: «خشونت به یک عادت برای حاکمیت آمریکا برای پاسخ به هر پرسشی تبدیل شده است.» اکنون حاکمیت آمریکا هم مجبور به تعامل با انسان‌هایی شده که به خشونت چه به عنوان یک سرگرمی و چه در زندگی واقعی اعتیاد پیدا کرده‌اند.   
۳) تفاوت بین ترامپ و روسای جمهور پیش از او چیست؟ آیا آنها به اخلاق و چارچوب‌های اجتماعی پایبند بوده‌اند‌؟
روسای جمهور آمریکا از «ریگان» گرفته تا «اوباما» ،توجه زیادی به مسئله دموکراسی در کشور نداشته اند و همزمان حتی به اصول آن نیز خدشه وارد می‌کردند. ترامپ از دموکراسی متنفر است، به دیکتاتورها علاقه‌مند است و حقوق انسانی را نادیده می‌گیرد. او یک سفیدپوست سلطه‌طلبی است که سیاست فاشیستی را بیش از گذشته دنبال می‌کند. وی شخصیتی منحصر به‌فرد در تنفر از دموکراسی و میل به هدایت آمریکا به سمت فاشیسم است.
۴) برخی معتقدند که ترامپ با پیشینیان خود تفاوتی ندارد و صرفا درون خودرا با بی‌پروایی بر‌همگان فاش می‌کند. نظر شما در این باره چیست؟
این نظریه، مزخرف است. دیگر رهبران آمریکایی هیچگاه لااقل به این شکل درصدد برقراری اصول فاشیستی نبوده‌اند و حداقل تلاش کرده‌اند که هنجارهای اجتماعی را حفظ کنند، چراکه برای حفظ نظام سرمایه‌داری مجبور بودند تا عدالت اجتماعی و اقتصادی را برهم نزنند.
 سیاست ترامپ باعث شده تا پولدارهای آمریکا پولدار شوند و در عوض شرایط بدی برای قشرهای آسیب‌پذیر آمریکا رقم بخورد و به خاطر داشته باشید که آنگونه که ترامپ به جنگ دنیا رفته، هیچ کدام از رهبران آمریکا چنین کار مشابه‌ای را نمی‌توانند انجام دهند. وی دستکش‌های خود را درآورده و روح شیطانی خود را که بربریت کامل وی را نشان می‌دهد نمایان کرده است. نمایشی که بسیار ترسناک است.


با‌ اشاره به اوضاع وخیم کودکان یمنی
سازمان ملل: جامعه جهانی باید از وضع یمن خجالت بکشد 
رئیس ‌برنامه جهانی غذا با دعوت از جامعه جهانی برای توقف جنگ یمن، شرایط این کشور را موجب شرم جهانیان دانست.

اوضاع وخیم مردم یمن باعث اعتراض نهادهای مختلف بین‌المللی شده است. بزرگ‌ترین قحطی قرن در یمن در حالی اتفاق افتاده است که ائتلاف سعودی طی سه سال گذشته مردم یمن را تحت محاصره قرار داده و زیرساخت‌های این کشور را بمباران کرده است.
به گزارش فارس، «دیوید بیسلی» رئیس ‌برنامه جهانی غذا سازمان ملل طی نشست شورای امنیت درخصوص یمن خواستار نجات اقتصاد یمن و جلوگیری از مرگ ساکنانش به خاطر گرسنگی شد. وی تأکید کرد که یمن در آستانه یک فاجعه است و ما باید با یکدیگر برای جلوگیری از آن اقدام کنیم و جامعه جهانی نیز باید تمام نیروی خود را جهت پایان دادن به این جنگ و نجات اقتصاد یمن به کار گیرد.
وی همچنین گفت که کشورهای جهان باید تمام دانش خود را برای تغییر شرایط یمن به کار گیرند و سازمان‌های بشردوستانه مانند برنامه جهانی غذا باید منابع لازم برای نجات جان انسان‌ها را در اختیار داشته باشند. «دیوید بیسلی» در ادامه گفت: «اینکه مدام بگوییم «فاجعه‌آمیز» است، هیچ چیز را در یمن تغییر    نمی‌دهد؛ جامعه بشری باید شرمسار باشد؛ چرا که در سایه این مقدار از ثروت و دانش و تکنولوژی که با خود دارد، نباید کودکی با شکم گرسنه به خواب رود.» وی در پایان تاکید کرد، اخیرا سفری به یمن داشتم، وقتی با کودکان بازی می‌کردم و قلقلکشان می‌دادم، هیچ کدام نمی‌خندیدند.شبکه تلویزیونی آلمانی «ان.تی‌وی» نیز در گزارشی اعلام کرد، با گذشت چهار سال از جنگ در یمن، از هر دو نفر از مردم این کشور، یکی گرسنه است. این در حالی است که همزمان، بیماری «وبا» هم در این کشور اپیدمی شده است. طبق گزارش این شبکه، قطعا عربستان مسئول چنین وضعیتی است، اما غربی‌ها هم که مراتب خشم خود را از اقدامات سعودی‌ها ابراز کرده‌اند، دست از معامله تسلیحاتی با ریاض بر نمی‌دارند.
آمادگی انصارالله برای صلح
از سوی دیگر، «محمدعلی الحوثی» رئیس ‌کمیته عالی انقلاب یمن، از طرح جدید صلح که در آن بر توقف حملات موشکی و پهپادی یمن تاکید شده است، خبر داد. محمدعلی الحوثی بامداد دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر ائتلاف سعودی صلح می‌خواهد، ما آماده توقف عملیات نظامی خود در همه جبهه‌ها هستیم. الحوثی افزود: «یمن در راستای حمایت از صلح و از بین بردن هرگونه بهانه ائتلاف سعودی برای ادامه تجاوزاتش، این آمادگی را دارد که همه عملیات نظامی خود از جمله موشکی و پهپادی را متوقف کند.» وی در ادامه بیانیه خود تصریح کرد، ما این آمادگی را داریم که شلیک موشک و ارسال پهپادها را متوقف کنیم تا بهانه ادامه تجاوز و محاصره را از دشمن بگیریم. رئیس‌ کمیته عالی انقلاب یمن افزود، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن خواستار توقف حملات موشکی و پهپادی یمن شده است و ما هم از تلاشش برای برقراری صلح حمایت می‌کنیم.
در همین ارتباط، «محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، با تأکید بر آمادگی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای مقابله با ‌اشغالگران و مزدوران آنها اعلام کرد، پیشنهاد توقف عملیات نظامی، برای اتمام حجت و از بین بردن بهانه‌جویی‌های ائتلاف متجاوز سعودی برای ادامه حملات علیه یمن است.
آمار حملات پهپادی آمریکا
از سوی دیگر، طبق گزارش «آسوشیتدپرس»، تلفات غیرنظامیان یمنی در نتیجه حملات پهپادی آمریکا در دو سال اخیر رو به گسترش بوده است. طبق گزارش این رسانه آمریکایی، حملات پهپادی آمریکا به یمن در دولت «دونالد ترامپ» به شدت افزایش یافته و در دو سال اخیر حداقل ۱۷۶ حمله صورت گرفته است. این در حالی است که کل حملات پهپادی آمریکا در هشت سال دولت «باراک اوباما» به یمن ۱۵۴ حمله بوده است. آسوشیتدپرس گزارش داده که در حملات پهپادی سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به یمن بیش از ۳۰۰ نفر از مردم این کشور کشته شده‌اند. شبکه راشا تودی نیز براساس این گزارش آسوشیتدپرس نوشت، طی سال 2018 حدود یک سوم قربانیان حملات پهپادی آمریکا در یمن غیرنظامیان از جمله کودکان بوده‌اند. طبق این گزارش در یکی از حملات سال جاری پهپادی آمریکا به یمن، حداقل ۳۰ غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.
انتشار این گزارش در حالی صورت گرفته که آمریکا همواره درباره حملات، پهپادی به یمن ادعا کرده که هدف از این حملات تروریست‌های «القاعده» بوده و جز در مواقعی معدود، به کشته شدن غیرنظامیان اذعان نکرده است. افزایش حملات آمریکا به یمن در حالی صورت گرفته که این کشور که حمایت‌های خود از ائتلاف متجاوز سعودی را از ششم فروردین سال 1394 آغاز کرده و همچنان به حمایت‌هایش ادامه می‌دهد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 29 آبان 1397
سه شنبه 29 آبان 1397 12:10 ب.ظ
مرگ بز آمریکائی های جنایتکار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic