تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
عمران‌خان در پاسخ به ترامپ یادآور شد
خسارت 123 میلیارد دلاری پاکستان
در همکاری با آمریکا برای مبارزه با تروریسم
  ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
نخست وزیر پاکستان به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا که مدعی حمایت اسلام‌آباد از تروریسم شده بود، شدیدا واکنش نشان داد و به وی متذکر شد پاکستان به خاطر همراهی با آمریکا، 75 هزار کشته داده و 123 میلیارد دلار نیز خسارت دیده است.
اظهارات «دونالد ترامپ» در مصاحبه با «فاکس نیوز»، واکنش تند «عمران‌خان» را به دنبال داشت. رئیس جمهور آمریکا در این گفت‌وگو، از تصمیمش مبنی بر قطع کمک‌ها به پاکستان، دفاع و بار دیگر اسلام‌آباد را به حمایت از تروریسم متهم کرد.
نخست‌وزیر پاکستان نیز در واکنش به این گفته‌های ترامپ، ابتدا میزان فهم رئیس جمهور آمریکا را نشانه رفت و گفت، ترامپ فهم درستی از تحولات پاکستان و افغانستان ندارد و از رئیس‌جمهور آمریکا خواست اطلاعات خود را افزایش دهد.
«عمران خان» گفت: «هیچ تبعه پاکستانی در حملات 11 سپتامبر دست نداشته است، با این وجود، پاکستان تصمیم گرفت که در جنگ آمریکا علیه تروریسم با واشنگتن همکاری کند.» وی تصریح کرد: «پاکستان تلفات زیادی در این جنگ داشته و بیش از 75 هزار نفر از اتباع این کشور در این جنگ جان باخته‌اند و اقتصاد پاکستان نیز بیش از 123 میلیارد دلار زیان دیده است. در صورتی که کمک‌های مالی آمریکا تنها حدود 20 میلیارد دلار بوده است. مناطق قبایلی پاکستان کاملا نابود شده و میلیون‌ها نفر از مردم با از دست دادن خانه‌های خود، آواره شده‌اند. این جنگ به زندگی مردم پاکستان به شدت آسیب رسانده است.»
وی تاکید کرد: «پاکستان به طور رایگان خطوط هوایی و زمینی خود را در اختیار آمریکا قرار داد. آیا آقای ترامپ می‌تواند نام یک متحد دیگر را ذکر کند که به اندازه پاکستان فداکاری کرده باشد؟»
عمران‌خان در پایان گفت: «به جای اینکه آمریکا پاکستان را سپر بلای شکست خود در افغانستان کند، باید این موضوع را به طور جدی ارزیابی کند که چرا با وجود استقرار 140 هزار نیروی ناتو و 250 هزار نیروی افغان و صرف بیش از یک تریلیون دلار در افغانستان، امروز طالبان قوی‌تر از گذشته در منطقه فعالیت دارد.»
البته ناگفته نماند که پیش از این ترامپ، هزینه‌های آمریکا در سه کشور افغانستان، سوریه و عراق را حدود هفت تریلیون دلار ذکر کرده بود.
پاکستان در سال 2001 و در زمان ریاست جمهوری «پرویز مشرف»، به جنگ ادعایی آمریکا علیه تروریسم پیوست و این همراهی باعث شد آمریکا به افغانستان لشکرکشی کند.
علاوه بر آن، همراهی اسلام‌آباد با واشنگتن، پاکستان را تبدیل به بهشت تروریسم کرده و خسارات هنگفتی نیز بر این کشور زد.
احضار کاردار آمریکا
دولت اسلام‌آباد به این اکتفا نکرد و «پل جونز» کاردار آمریکا در پاکستان، را هم احضار کرد و از وی خواست درباره مواضع ضدپاکستانی رئیس‌جمهور آمریکا توضیح دهد.
در ارتباط با واکنش و اظهارات کاردار آمریکا، گزارشی نرسیده است.
این نخستین بار است که این دولت پاکستان در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا، کاردار این کشور را احضار می‌کند.
کارشناسان می‌گویند، اسلام‌آباد اگر می‌خواهد قرص و محکم مقابل آمریکا بایستد، باید وابستگی مالی خود را به واشنگتن و عربستان قطع کند.
درغیر این صورت، بالاخره مجبور می‌شود خود را با آمریکا هماهنگ کند. دیروز خبر رسید پاکستان یک میلیارد دلار از عربستان دریافت کرد.دیروز مناطق مختلف بحرین شاهد تظاهرات گسترده ضد آل‌خلیفه بود
Image result for ‫دیروز مناطق مختلف بحرین شاهد تظاهرات گسترده ضد آل‌خلیفه بود‬‎
مردم بحرین با برگزاری تظاهرات گسترده در مناطق مختلف این کشور بار دیگر به سیاست‌های خصمانه آل خلیفه اعتراض کردند.
مردم بحرین در محکومیت اقدامات خصمانه آل‌خلیفه در این کشور بار دیگر، تظاهرات گسترده‌ای را در نقاط مختلف برگزار کردند. این تظاهرات در مناطق المصلی، الدیه، نویدرات، العکر و المعامیر برگزار شده است. تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی سیاست‌های آل‌خلیفه علیه شیعیان بحرین را به شدت محکوم کردند. مردم بحرین همچنین چند روز متوالی بود که در مناطق مختلف این کشور در محکومیت انتخابات فرمایشی آل‌خلیفه که چند روز آینده انجام می‌شود تظاهرات می‌کردند. معترضان تصاویر و اقلام تبلیغاتی شرکت‌کنندگان در این انتخابات را پاره کردند.در دو شهر اتفاق افتاد
تسلط «جلیقه زردها» به انبارهای سوخت در سومین روز آشوب‌های فرانسه

Image result for ‫تسلط «جلیقه زردها» به انبارهای سوخت در سومین روز آشوب‌های فرانسه‬‎
در سومین روز اعتراضات جنبش «جلیقه زردها» به افزایش قیمت سوخت، اعضای این جنبش انبارهای سوخت را در دو شهر فرانسه تصرف کردند.
گفته می‌شود افزایش قیمت نفت باعث گرانی سوخت در این کشور و در نتیجه شروع اعتراض‌های خیابانی شده است.
جنبش جلیقه زردها که این روزها در فرانسه جولان می‌دهد بیشتر از یک ماه از عمر آن نمی‌گذرد. شکل گیری و شروع اعتراض‌های این جنبش از ماه گذشته در رسانه‌های اجتماعی و به خاطر افزایش شدید بهای سوخت در سال جاری به ویژه برای خودروهای دیزلی کلید خورد. بسیاری از اهالی فرانسه اجرایی شدن طرح مالیات بر سوخت از سوی دولت به بهانه مبارزه با آلودگی را دلیل اصلی اعتراض‌ها برشمردند.اعضای این جنبش بر این باورند که سیاست‌های ماکرون به ضرر طبقات متوسط و ضعیف جامعه فرانسه است و او بیشتر رئیس‌جمهور ثروتمندان است و به همین دلیل، باید استعفا داده و کنار برود.
از روز شنبه که اعتراضات شروع شده تاکنون بیش از 400 نفر مجروح و 150 نفر دستگیر شده‌اند. معترضان گفته‌اند به اعتراضات ادامه می‌دهند. «ادوارد فیلیپ»، نخست‌وزیر فرانسه، نیز تاکید کرده دولت به اقدامات خود علیرغم این اعتراضات ادامه می‌دهد. اما روز دوشنبه و در سومین روز این اعتراضات، «جلیقه زردها» دسترسی به انبارهای سوخت را مسدود کردند. بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه بعد از خودداری دولت از عقب‌نشینی از تصمیم خود درباره وضع مالیات بر سوخت که منجر به افزایش بهای آن شده، معترضان خشمگین فرانسوی دسترسی به انبارهای سوخت را مسدود کرده و مشکلاتی را در مسیر تردد در جاده‌های مهم این کشور ایجاد کردند.یک سخنگوی شرکت «توتال» در این زمینه گفت معترضان روز دوشنبه مانع دسترسی به سه انبار سوخت در شهرهای «ورن» در شمال غربی و شهر «فاس سرمر» در جنوب  فرانسه شدند. پلیس فرانسه در اوائل صبح دوشنبه برای مواجهه با  معترضان ده‌ها مانع را در میادین و بزرگراه‌های مهم قرار داد.
 به نوشته «خبرگزاری فرانسه» جدیدترین نظرسنجی موسسه معتبر «آی.اف. او.پی» نیز نشان می‌دهد که به دنبال وقایع چند روز گذشته در این کشور و اعتراض به قیمت بالای بنزین بر میزان ناامیدی‌ها از عملکرد «امانوئل ماکرون» رئیس ‌جمهور 40 ساله فرانسه افزوده شده است. میزان محبوبیت ماکرون در ماه آبان کاهش یافته و به 25 درصد رسیده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 آبان 1397
چهارشنبه 30 آبان 1397 11:31 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic