تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

با نادیده‌ گرفتن قتل خاشقجی
ترامپ: ملت ایران تروریست است! به دلارهای بن‌سلمان نیاز داریم
   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
«دونالد ترامپ» در اقدامی عجیب، خیلی صریح و بدون حاشیه گفت روابط تجاری با عربستان باعث می‌شود از «بن سلمان» درپرونده خاشقجی دفاع کند. رئیس‌جمهور آمریکا تبرئه ولیعهد، قاتل این خبرنگار نگون بخت را با حملات شدید به ایران آغاز کرد!
در حالی که همه نگاه‌ها به دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا بود تا موضع رسمی آمریکا، بزرگترین حامی آل‌سعود و جنایت هایش را در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی بشنود، سه شنبه شب در میان بهت و حیرت همگان، ترامپ به ایران حمله کرد!
رئیس‌جمهور آمریکا با صدور یک بیانیه‌ای با اعلام اینکه «دنیا جای بسیار خطرناکی است!» ایران را مسئول جنگ یمن، بی‌ثبات کردن عراق و حمایت از حکومت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، دانست و گفت: «ایرانی‌ها همچنین بسیاری از آمریکایی‌ها و مردم بی‌گناه را در سراسر خاورمیانه کشته‌اند.» مرکز مطالعاتی واتسون که در آمریکا قرار دارد اخیرا اعلام کرده بود آمریکا طی 17 سال در خاورمیانه به استثنای سوریه موجب مرگ 500 هزار نفر شده است! رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه به تمجید از عربستان پرداخت و گفت: «اگر ایرانی‌ها خروج از یمن را بپذیرند، عربستان با خرسندی از یمن خارج خواهد شد.»
«دونالد ترامپ» همچنین در راستای فرافکنی‌های واشنگتن در جهت حمایت از عقب مانده‌ترین رژیم دنیا در قضیه قتل جمال خاشقجی، مجددا ایرانی‌ها را «ملت تروریست» خواند: «به ایران نگاه کنید. به کارهایی که دارند انجام می‌دهند. آنها در حال حاضر یک ملت تروریست هستند.» ترامپ قبل از بازگرداندن دور اول تحریم‌ها علیه ایران بعد از خروج از برجام هم یک بار دیگر ملت ایران و ایرانی‌ها را تروریست خوانده بود. ترامپ همچنین در مصاحبه خود با خبرنگاران در ادامه توهمات قبلی خود گفت: «تمام آنچه که من باید به شما بگویم این است که آنها هم‌اکنون نسبت به زمانی که من به قدرت رسیدم بهتر شده‌اند. زمانی که من به قدرت رسیدم آنها در یک مسیر بسیار بد حرکت می‌کردند.»(!)
تبرئه بن سلمان
اما بخش مهم صحبت‌های ترامپ در مورد خاشقجی بود. وی در این گفت‌و‌گو اعلام کرد در صورت حضور «محمد‌بن‌سلمان» ولیعهد سعودی در نشست «گروه 20»، با او دیدار می‌کند. ترامپ در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره پرونده قتل «جمال خاشقجی» گفت: «وضعیت بسیار پیچیده‌ای است. شرم‌آور است ولی چیزی است که هست. در این مسئله، اولویت منافع آمریکا است.»
ترامپ با بیان اینکه «هیچ چیز قطعی در گزارش سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) درباره نقش بن‌سلمان در قتل خاشقجی وجود ندارد» توضیح داد: «شاید او از قتل خاشقجی خبر داشت شاید هم نه. در هر صورت اگر بن سلمان در نشست گروه 20 در آرژانتین حضور داشته باشد، با او دیدار می‌کنم.» رئیس‌جمهور آمریکا درباره احتمال اعمال تحریم‌ها و فشار به ریاض به‌خاطر این جنایت نیز افزود: «ما با عربستان هستیم. نمی‌خواهم با سخت‌گرفتن به سعودی‌ها، اقتصاد جهانی را از بین ببرم. من هیچ کاری با آنها ندارم.» ترامپ در سخنان خود تاکید کرد، «حتی اگر بن‌سلمان در جریان قتل خاشقجی بوده باشد آمریکا شریکی استوار برای عربستان باقی خواهد ماند، آنها در مبارزه مهم ما با ایران یک متحد عالی بوده‌اند.» ترامپ تاکید کرد، عربستان سال گذشته موافقت کرد که 450 میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری کند بنابراین عربستان برای ما شریک قابل اعتماد است.
کاخ سفید روابط عمومی عربستان شده
اظهارات ترامپ در حمایت از ولیعهد سعودی با انتقادهای گسترده همراه بود. «باب کورکر»، رئیس‌کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در این مورد اعلام کرد: «هرگز فکر نمی‌کردم روزی را ببینم که کاخ سفید نقش دیگری را ایفا کرده و به عنوان مجموعه روابط عمومی در راستای منافع ولیعهد عربستان تبدیل شود.» ایلهام عمر، نخستین زن مسلمان راه‌یافته به کنگره آمریکا نیز درخصوص واکنش ترامپ به ماجرای قتل خاشقجی تاکید کرد که عربستان ثابت کرده است که می‌توان یک رئیس‌جمهور را خرید. «دایان فاینشتاین»، عضو دموکرات سنای آمریکا هم در واکنش به سخنان ترامپ گفت از شنیدن اینکه ترامپ قصد ندارد عربستان را به خاطر قتل خاشقجی تنبیه کند، شوکه شده است. او گفت از این پس به هیچ طرحی برای فروش سلاح به عربستان رای نخواهد داد.
برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت آمریکا هم در صفحه توییتر خود نوشت:«دونالد ترامپ با انتشار یک بیانیه غیرمنسجم و فریبکارانه تلاش کرد از نظام استبدادی سعودی دفاع کند...ترامپ بر خلاف این واقعیت که ائتلاف سعودی سبب اصلی ویرانی و کشتار در یمن است، ایران را مسئول جنگ فاجعه بار در یمن معرفی کرد.» رند پال، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی نیز تاکید کرد حداقل کاری که در حال حاضر می‌توان انجام داد این است که تسلیحات پیشرفته آمریکایی را در اختیار عربستان قرار نداد که از آن در جنگ یمن استفاده کند. وی تاکید کرد که بیانیه ترامپ « اول سعودی» است نه «اول آمریکا».(اشاره به شعار ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری مبنی بر اول آمریکا است) لئون پانه تا وزیر دفاع اسبق آمریکا هم درباره قتل جمال خاشقجی، اظهار داشت، گزارش ارائه شده از سوی آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا درباره دست داشتن ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی بسیار قابل اعتماد است.
قمار ترامپ
روزنامه واشنگتن پست نیز پاسخ اخیر دونالد ترامپ به قتل جمال خاشقجی را محکوم کرده و تصریح داشته که این پاسخ نشان دهنده‌ خیانت به ارزش‌های دیرینه آمریکا در زمینه احترام به حقوق بشر و برخلاف انتظار حقیقت و صداقت در روابط راهبردی ما است. هیئت دبیران روزنامه واشنگتن پست نیز اظهار نظرهای ترامپ را طی یک مقاله محکوم کردند. این هیئت تاکید کرد، ترامپ برای خدمت به یک شاهزاده 33 ساله که پیش از آن نیز به عنوان یک قمار بد مطرح بود، به ارزش‌های آمریکا خیانت کرده است. مدیر کمیته حفاظت از خبرنگاران نیز تاکید کرد، ترامپ عملا تایید کرد که اگر شما به اندازه کافی با آمریکا تجارت کنید، آزادید که خبرنگاران را به قتل برسانید، این پیامی وحشتناک به عربستان و همه دنیاست.
از سوی دیگر، نعمان کورتولموش نایب‌رئیس‌حزب «عدالت و توسعه» ترکیه بیانیه واشنگتن پیرامون قتل خاشقجی را «مضحک» توصیف کرد. کورتولموش تأکید کرد که امکان ندارد «واشنگتن نداند چه کسی دستور ارتکاب جنایت قتل خاشقجی را صادر کرده است».محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان نیز، با «شرم‌آور» توصیف کردن سخنان ترامپ در توییتر نوشت: «‌آقای ترامپ در اقدامی عجیب در نخستین بند از اظهارات شرم‌آور خود درباره قساوت سعودی‌ها (قتل خاشقجی)، ایران را به انواع شرارت‌هایی که به ذهنش می‌رسد متهم کرد. شاید مقصر آتش‌سوزی کالیفرنیا هم ما هستیم، چون به جارو کردن جنگل‌ها کمک نکردیم!»
حمایت قاطع پمپئو از عربستان
در همین راستا مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در یک کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران گفت، تعهد کشورش به عربستان ، «کاملاً حیاتی» است. وی در پاسخ به سؤالی درخصوص اینکه آیا قتل «جمال خاشقجی»، تاثیری بر روابط آمریکا و عربستان خواهد داشت گفت: «دنیای آنجا (خاورمیانه) نحس و نامهربان است. آمریکا به خصوص در منطقه خاورمیانه، منافع مهمی جهت ایمن نگاه داشتن عربستانی‌ها دارد.»


کارشناس سازمان ملل برای چندمین بار:
22 میلیون نفر در یمن غذا و دارو ندارند! 

Image result for ‫22 میلیون نفر در یمن غذا و دارو ندارند!‬‎
گزارش‌های جدید سازمان‌های حقوق بشری حکایت از وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی، معیشتی و بهداشتی یمن دارند. طبق گزارش سازمان ملل 22 میلیون یمنی احتیاج به غذا و درمان دارند.
اوضاع یمن به نقطه «بسیار خطرناکی» رسیده است. قحطی و بیماری در یمن بزرگ‌ترین فاجعه بشری را رقم زده است. حملات وحشیانه ائتلاف سعودی در کنار محاصره سه ساله باعث خلق یک تراژدی در یمن شده است. در این ارتباط یکی از کارشناسان سازمان ملل متحد اوضاع معیشتی و بهداشتی یمن را به دلیل جنگ عربستان علیه این کشور، خطرناک خواند و گفت میلیون‌ها نفر در یمن به غذا دسترسی ندارند.
به گزارش العالم، «آسترید استکلبرگ»، کارشناس سازمان ملل متحد سه شنبه اعلام کرد که مردم یمن در شرایط بسیار بدی زندگی می‌کند.
 وی که در همایش «ایجاد جوامع مسالمت‌آمیز در کشورهای درگیر با جنگ مانند سوریه، لیبی و یمن» سخنرانی می‌کرد، گفت: «بیش از ۲۲ میلیون نفر در یمن به غذا، درمان و نیازهای ضروری احتیاج دارند». کارشناس سازمان ملل متحد گفت که گزارش‌های متعلق به قشرهای مختلف جامعه یمن «دقیق» است و بسیاری از شهروندان این کشور در مرحله خطرناکی هستند.
او افزود: «بیماری وبا میلیون‌ها نفر از شهروندان یمن را تهدید می‌کند و این بیماری بزرگ‌ترین بحرانی است که با آن درگیر هستند.» آسترید استکلبرگ همچنین گفت که یمن بزرگ‌ترین کانون انتشار وبا در قرن 21 است و باید با همکاری جمعی حل شود.
قربانی شدن 85 هزار کودک یمنی براثر گرسنگی
از سوی دیگر سازمان غیر‌دولتی «کودکان را نجات دهید» روز چهارشنبه اعلام کرد تشدید جنگ در یمن به کشته شدن حدود 85 هزار کودک بر اثر گرسنگی یا بیماری منجر شده است. این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد از آمارهای سازمان ملل متحد برای ارزیابی میزان مرگ ناشی از سوء تغذیه شدید و بیماری در کودکان کمتر از پنج سال استفاده کرده است.
براساس آمارهای این سازمان، از 2015 تا 2018 حدود 84 هزار و 701 کودک بر اثر گرسنگی یا بیماری در یمن جان خود را از دست داده‌اند. شمار زیادی از کودکان نیز براثر حملات مرگبار در این کشور فقیر شبه جزیره عربستان کشته
 شده‌اند.
تامر کرولوس مدیر سازمان «کودکان را نجات دهیم» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «ما از این موضوع که حدود 85 هزار کودک بر اثر گرسنگی جان باخته اند، وحشت‌زده شدیم. به ازای هر کودکی که بر اثر بمب و گلوله کشته می‌شود ده‌ها کودک نیز بر اثر گرسنگی جان خود را از دست می‌دهند و این در حالی است که می‌توان از آن جلوگیری کرد.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 1 آذر 1397
پنجشنبه 1 آذر 1397 10:31 ق.ظ
مرگ برآمریکائی های جنایت کار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic