تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


امکان دستگیری بن سلمان هنگام شرکت در اجلاس جی-20 
  ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
Image result for ‫امکان دستگیری بن سلمان هنگام شرکت در اجلاس جی-20‬‎
روزنامه گاردین از احتمال دستگیری بن سلمان در هنگام حضور در نشست جی 20 به دلیل قتل خاشقجی خبر داده است.
  روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی با عنوان نگرانی شدید سران کشورهای عضو گروه 20 از حضور ولیعهد سعودی در نشست بوینس آیرس سؤال کرد «آیا محمد بن سلمان با وجود گسترش اعتراض درباره قتل خاشقجی و جنگ یمن، با طرح شکایت و بازداشت به عنوان جنایتکار جنگ رو به رو خواهد شد؟»
«سارا لیا واتسون» رئیس‌بخش خاورمیانه‌ای گروه دیده‌بان حقوق بشر که این گزارش را نوشته می‌نویسد: «خطر جدی در مورد طرح شکایت از بن سلمان وجود دارد و از آنجا که وی ریاست کشور را برعهده ندارد، از مزایای مصونیت برخوردار نیست. این روزنامه‌ سپس با ‌اشاره به ایجاد تردید درباره شرکت بن سلمان در اجلاس سران جی 20 می‌افزاید: «حضور ولیعهد عربستان در این اجلاس که جمعه و شنبه آینده برگزار می‌شود، شرکت کنندگان را با حقیقتی روبه رو خواهد کرد که ترجیح می‌دهند از آن پرهیز کنند.» به نوشته ویتسن حقوقدانان در سرتاسر جهان می‌توانند علیه بن سلمان اقامه دعوی کرده و از طریق اینترپل او را در     بوینس آیرس در آرژانتین دستگیر کنند و با توجه به اینکه بن سلمان رهبر یک کشور محسوب نمی‌شود در صورت اقامه دعوی خطر دستگیری برای او «بسیار زیاد» خواهد بود.»
به نوشته گاردین، آمریکا، انگلیس و فرانسه از ادامه فروش اسلحه به ریاض به رغم کشتار در یمن و بروز و ظهور شدیدترین گرسنگی و قحطی جهان که عربستان مسئول اصلی آن است، خشنودند و حتی پس از اعتراض‌های بین‌المللی به قتل جمال خاشقجی، معامله‌های چندمیلیارد دلاری تسلیحاتی بدون وقفه و خلل، ادامه یافته است.
طبق این گزارش، با این حال از دید بیشتر سران کشورهای عضو گروه 20، حضور در عکس گروهی با محمد بن سلمان در نشست آرژانتین، کابوس سیاسی خواهد بود. روزنامه گاردین با اعلام این خبر تاکید کرد، این عکس می‌تواند تبعات و پرسش‌های زیادی را برای شخصیت‌های همراه بن‌سلمان به دنبال داشته باشد.
بر اساس برآورد سازمان خیریه حمایت از کودکان، 85 هزار کودک زیر پنج سال از هنگام آغاز جنگ یمن در حدود چهار سال پیش، به علت گرسنگی شدید یا بیماری، جان خود را از دست داده‌اند و بالغ بر 14 میلیون تن در معرض خطر گرسنگی قرار دارند که بخش اعظم آن به علت موانع ناشی از محاصره شدید ائتلاف به فرماندهی عربستان سعودی بر اقتصاد یمن می‌باشد. همچنین همه روزه شواهد بیشتری از مداخله دیوان سعودی در اعدام وحشتناک خاشقجی پدیدار و افشا می‌شود.
همزمان با سفر ولیعهد سعودی به کشورهای عربی
 مجتهد: 95 درصد شاهزادگان سعودی آماده عبور از بن‌سلمان هستند

Image result for ‫مجتهد: 95 درصد شاهزادگان سعودی آماده عبور از بن‌سلمان هستند‬‎
همزمان با سفر ولیعهد سعودی به کشورهای عربی، افشاگر سعودی اعلام کرده، 95 درصد شاهزاده‌های سعودی آماده بیعت با عموی «بن‌سلمان» هستند.
در حالی که «بن سلمان» سفر خود را به شش کشور عربی آغاز کرده نگرانی وی از کودتا به اوج خود رسیده است. این نگرانی زمانی بسیار جدی شد که افشاگر معروف سعودی نیز خبر از موافقت تقریبا همه شاهزاده‌های سعودی با برکناری بن سلمان داده. به گزارش فارس، «مجتهد» اعلام کرده شاهزاده‌های سعودی احتمالا به دنبال کودتا علیه «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی هستند.
«مجتهد» که به ندرت با رسانه‌ها مصاحبه می‌کند، در گفت‌وگو با «خلیج آنلاین» و در ادامه افشاگری خود علیه ولیعهد سعودی نوشته: «بن‌سلمان دستور داده اقدامات امنیتی استثنایی اتخاذ شود و از گارد پادشاهی خواسته است از مناطق شرقی و غربی کشور به ریاض حرکت کنند تا مانع از وقوع کودتا شوند.» براساس گفته‌های او، ولیعهد سعودی بعد از ترک عربستان، با خبر شده که در بین خاندان سعودی اقداماتی برای کودتا علیه او در حال شکل‌گیری است. این فعال سعودی می‌گوید: «اگر شاهزاده احمد برادر شاه سعودی تصمیم به اعلام عزل سلمان بگیرد، ۹۵ درصد خاندان پادشاهی با او بیعت خواهند کرد.»
بن‌سلمان از پنجشنبه گذشته برای انجام سفری دوره‌ای وارد امارات شد و در ادامه به بحرین سفر کرد و قرار است به مصر، الجزایر، موریتانی و تونس نیز سفر کند. پس از این سفر دوره‌ای، بن سلمان در روزهای هشتم تا دهم آذر برای شرکت در نشست گروه ۲۰، راهی آرژانتین می‌شود.
مجتهد پیش از مصاحبه با «خلیج آنلاین»، در توییتی نوشت: «۲۰ جیپ رزمی مجهز به توپ ۵۰ میلی‌متری، دوربین دید در شب و ‌اشعه مادون قرمز بین دیوان سلطنتی و کاخ العوجا (در منطقه درعیه) توزیع شده و عناصر امنیتی نیز از فرودگاه به این دو محل بازگردانده و به آنها اعلام شده که برای حراست از شاه و دیوان سلطنتی، بازگردند.» وی افزود: «همراهان امنیتی که قرار بود به محمد بن‌سلمان ولیعهد سعودی در سفر به آرژانتین ملحق شوند از فرودگاه بازگردانده شده‌اند و به آنان گفته شده برای حمایت از پادشاه و دربار بمانند. بر اساس ادعای این شاهزاده عربستانی، «احمد بن عبدالعزیز»، عموی بن سلمان و کاخ محل اقامت او تحت تدابیر شدید نظارتی قرار گرفته است. کاخ «العوجا» در استان «الدرعیه» واقع شده است. این استان در غرب منطقه ریاض واقع شده و میزبان کاخ‌های خاندان حاکم سعودی است. این کاخ‌ها را سلمان بن عبدالعزیز احداث کرده و محل اقامت شاهزادگان و سران آل‌سعود است.
«احمد بن عبدالعزیز» اخیرا و در پی داغ شدن پرونده قتل جمال خاشقجی و متهم شدن محمد بن‌سلمان به ارتکاب این قتل، با دریافت تضمین امنیت خود از سوی اروپا و آمریکا، از لندن به ریاض بازگشت و ناظران بین‌المللی در برخی گزارش‌های تحلیلی خبر از افزایش تحرکات سیاسی در درون عربستان برای مخالفت با ادامه ماندن «بن‌سلمان» در قدرت خبر می‌دهند.
کمک اطلاعاتی اسرائیل به بن سلمان
از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی هاآرتص افشا کرد که یک شرکت اسرائیلی، ابزارهای جاسوسی برای تعقیب مخالفان و فعالان عربستانی در اختیار حکومت سعودی قرار داده است. به گزارش شبکه خبری المیادین، این روزنامه فاش کرده شرکت سایبری و جاسوسی اسرائیلی ان اس او (NSO) مذاکراتی برای فروش پیشرفته‌ترین ابزارهای جاسوسی با سعودی‌ها برگزار کرده که با آنها به راحتی می‌توانند به گوشی‌های همراه مخالفان در داخل و خارج این کشور نفوذ کرده و مکالمات و تماس‌های آنها را گوش کنند.
خبر دیگر اینکه کاربران فضای مجازی در کشورهای مصر، تونس، الجزایر و موریتانی در واکنش به سفر قریب‌الوقوع بن سلمان به این کشورها هشتگ‌هایی را در انتقاد به ورود وی به این کشورها به راه انداختند. صدها کاربر توییتری در مصر در آستانه سفر بن سلمان به کشورشان، به او لقب أبومنشار (پدر اره) دادند و این سفر را مایه ننگی برای کشور و دولت مصر خوانند.‌اشاره این کاربران به اره‌ای است که جمال خاشقجی با آن به قتل رسید و تکه تکه شد. یکی از کاربران تونسی نیز در توییتر خود نوشت: «از الجزایر به بن سلمان: اره را در ریاض بگذار.» کاربر دیگری از تونس نیز در توییتی نوشت، این برای تونس ننگین است که بخواهد قاتل کودکان یمنی را روسفید کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 5 آذر 1397
دوشنبه 5 آذر 1397 01:58 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic