تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

آشوب‌های فرانسه وارد روز هشتم شد
2 کشته، ۱۰۰۰ زخمی و ۱۰۰۰ بازداشتی
   ۱۳۹۷/۰۹/۰۴

Image result for ‫آشوب‌های فرانسه وارد روز هشتم شد‬‎
جنبش «جلیقه زرد‌ها» در هشتمین روز اعتراضات خود به برنامه‌های اقتصادی دولت ماکرون شهر پاریس را به آشوب کشیدند.بر اساس گزارش‌ها تنها در اعتراضات روز شنبه ۱۰۰۰ نفر زخمی شده‌اند که حال ده‌ها نفر از آنها وخیم گزارش شده است.
جنبش جلیقه زردها یک ماه پیش در اعتراض به افزایش قیمت سوخت شکل گرفت. این جنبش در شنبه هفته گذشته با نخستین حضور خیابانی خود فرانسه را به لرزه درآورد و در بیش از 1000 نقطه اعضای این جنبش با بستن خیابان‌ها و بزرگراها قدرت خود را به رخ ماکرون کشیدند. با ادامه اعتراضات زد و خورد‌ها بین پلیس و معترضان نیز به اوج خود رسید که این درگیری‌ها ۱۰۰۰ زخمی بر جای گذاشت. ماکرون که زمان شروع این اعتراض‌ها محبوبیتش به 25 رسیده بود چهارشنبه گذشته با خشم و عصبانیت تهدید کرد که نظامیان فرانسوی را برای مقابله با معترضان به کار خواهد گرفت. وی قول داد با جلیقه زردها برخورد کند.
روز شنبه «ماکرون» به قول خود عمل کرد و جنبش اعتراضی «جلیقه زردها» را که حالا دیگر به یک جنبش ضد سرمایه‌داری با خواسته‌هایی فراتر از کاهش قیمت سوخت تبدیل شده، به شدت سرکوب کرد. براساس گزارش‌ها در روز شنبه بیش از 300 هزار فرانسوی در سراسر این کشور به خیابان‌ها ریختند. گفته می‌شود نیروهای وابسته به جریان‌های راست و چپ افراطی در این اعتراضات خشونت‌آمیز مشارکت دارند. «کریستف کاستنر»، وزیر کشور فرانسه، از نقش مارین‌ لوپن، رهبر جریان راست‌گرای جبهه ملی در این اعتراضات سخن گفته است.دامنه خشونت در جریان تظاهرات بزرگ روز شنبه به اوج خود رسید. سایت «اشپیگل آنلاین» در گزارشی که درباره اعتراضات خشن این روز منتشر کرده، خبر از ستون‌های دود در نقاط مختلف پاریس داده است. معترضان در این اعتراضات اقدام به شکستن شیشه مغازه‌ها و همچنین آتش زدن خودروها کردندپلیس برای کنترل اعتراضات بسیاری از خیابان‌ها را مسدود کرد.
تغییر خواسته‌ها
خواسته‌های معترضان از کاهش قیمت سوخت به استعفای ماکرون تغییر کرده است به همین دلیل روز شنبه، بسیاری از معترضان کوشیدند تا خود را به کاخ الیزه، محل اقامت امانوئل ماکرون برسانند. درگیری‌ها در خیابان معروف شانزه لیزه و کاخ الیزه که در نزدیکی آن قرار دارد در حالی اوج گرفت که معترضان تلاش کردند تا از حفاط‌های پلیس که برای جلوگیری از ورود معترضان به محوطه مکان‌های دولتی از جمله دفتر نخست‌وزیری کار گذاشته شده بود، عبور کنند.در جریان درگیری معترضان و مامورانی که مسیر کاخ الیزه را مسدود کرده‌ بودند، عده‌ای و از جمله دو پلیس مجروح شده‌اند. تظاهر کنندگان جنبش ضد سرمایه‌داری روز شنبه در این منطقه لاستیک و خودروها، از جمله یک خودرو پلیس را آتش زدند. پلیس و معترضین به سیاست‌های دولت ماکرون با چوب و چماق و سنگ به جان هم افتاده‌اند.تا کنون براساس گزارش‌های رسمی منتشر شده، بیش از 600 نفر در جریان این تظاهرات زخمی شده‌اند که شمار کل مجروحین را 1000 نفر کرد. گفته می‌شود که 2نفر نیز تا کنون در جریان این تظاهرات کشته شده‌اند. حال ده‌ها نفر از مجروحان نیز وخیم گزارش شده است.افزون بر آن پلیس دست‌کم 130 نفر را در ارتباط با اعتراضات خشن پاریس دستگیر کرده است. براساس گزارش‌ها در طول این اعتراضات پلیس دست کم هزار نفر را دستگیر کرده است.بر اساس گزارش‌ها خشونت در تظاهرات روز شنبه بی‌سابقه و منطقه شانزلیزه هرگز چنین صحنه‌هایی را به خود ندیده بود. «جیم بیترمن»، خبرنگار سی ان ان نیز در پاریس در گزارشی گفته: «صحنه‌ای که روز شنبه و یک روز پس از جمعه سیاه در منطقه شانزلیزه پاریس شکل گرفت صحنه‌ای غیرمعمول بود. شنبه شب هیچ کس در این منطقه حضور نداشت که علتش این بود که نیرو‌های پلیس همه را از آن بیرون کرده بودند. روز شنبه تظاهرات بسیار خشونت‌آمیزی در این منطقه برگزار شده بود.»
خشم ماکرون
با گسترده شدن اعتراضات و حمله معترضان به کاخ الیزه ماکرون با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: «از ماموران اجرای قانون و نیروهای امنیتی و پلیس به خاطر فعالیت حرفه‌ای آنها تشکر می‌کنم. شرم بر کسانی باد که به آنها حمله کردند.
شرم بر کسانی که علیه شهروندان عادی و خبرنگاران خشونت اعمال کردند. شرم بر کسانی که سعی کردند مقام‌های منتخب را تهدید کنند. هیچ جایی برای این گونه اقدامات خشونت‌آمیز در جمهوری فرانسه وجود ندارد.» از سوی دیگر دولت فرانسه برای کنترل اعتراضات 3 هزار پلیس ضدشورش، نیروی امنیتی، ارتش و ژاندارم در پاریس مستقر کرده است و ده‌ها هزار پلیس ضد شورش نیز در سراسر فرانسه به حالت آماده‌باش صد در صد در آمده‌اند. وزارت کشور فرانسه برگزاری هر گونه تظاهرات مردمی در محدوده قرمز کاخ ریاست جمهوری (الیزه)، میدان کنکورد، اطراف سفارت آمریکا، خیابان شانزه لیزه، مجلسین ملی و سنا را ممنوع و برای نخستین بار به معترضان تاکید کرده در پای برج ایفل (میدان شام دو مارس) جمع شوند که این تحکم با خشم و اعتراض شدید احزاب و اعضای جنبش ضدسرمایه‌داری روبرو شده است.ساندی‌تایمز: امارات کشوری وحشی و هم‌پیمان مهم انگلیس است
Image result for ‫امارات   انگلیس‬‎
روزنامه ساندی تایمز نوشته «امارات کشوری بربر است اما هم‌پیمان ضروری برای انگلیس محسوب می‌شود.»(!)
«رود لیدل»، نویسنده انگلیسی در مقاله‌ای برای روزنامه ساندی تایمز نوشته: «امارات کشوری بربر است اما ما باید آن را هم‌پیمان خود نگه داریم. امارات هم‌پیمانی برای انگلیس در منطقه‌ای پرتنش و چهارمین بازار بزرگ برای کالاهای انگلیس در جهان خارج از اتحادیه اروپاست طوری که ارزش واردات امارات از انگلیس به ۱۰ میلیارد پوند در سال
 می‌رسد.»
به گزارش ایسنا، این نویسنده در ادامه افزوده: «بیشتر هم‌پیمانان غیراروپایی و غیرآمریکایی انگلیس کشورهای خوبی نیستند. ما می‌توانیم خواهان تغییرات در عربستان و امارات باشیم اما باید بدانیم که این کشورها نان ما را تأمین می‌کنند. نباید حساسیت‌های لیبرالیستی بر سیاست خارجه انگلیس حاکم باشد چراکه انگلیس در جهان واقعی زندگی می‌کند و باید با کشورهایی که سیاست‌های مغایر با سیاست‌های ما دارند، تعامل داشته باشد.»(!)
گفتنی است پرونده خاشقجی و حمایت‌های غرب از رژیم‌های تروریستی مثل آل‌سعود، آبرویی برای غرب و مدعیان دفاع از حقوق بشر غربی نگذاشته است.
 انتقال گاز سرزمین ‌اشغالی به اروپا
ازسوی دیگر خبر رسیده امارات هزینه انتقال گاز فلسطین به اروپا توسط رژیم صهیونیستی را متقبل شده است.
روزنامه صهیونیستی «معاریو» در این باره گزارش داد پس از دو روز مذاکره، «توافقی تاریخی» میان رژیم صهیونیستی، یونان، ایتالیا و قبرس حاصل شد که اجازه ساخت طولانی‌ترین و عمیق‌ترین خط لوله گاز در جهان را می‌دهد. این خط لوله قرار است از فلسطین ‌اشغالی تا اروپا امتداد داشته باشد و با حمایت مالی امارات و اتحادیه اروپا کشیده خواهد شد.
به گزارش فارس به نقل از معاریو، طول لوله‌ها 2000 کیلومتر است و در عمق 3/5 کیلومتری از سطح دریا کشیده می‌شود، با این لوله‌ها، رژیم صهیونیستی به بالکان و اروپای شرقی گاز صادر خواهد کرد.
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد، صادرات گاز از اسرائیل رقیبی برای کشورهای عربی خواهد بود و طی چند ماه آینده کار در این پروژه آغاز می‌شود و حدودا پنج سال طول خواهد کشید. امارات از جمله کشورهای مرتجع عربی است که برای نزدیک شدن به رژیم صهیونیستی از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 5 آذر 1397
دوشنبه 5 آذر 1397 12:58 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic