تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


در شمال سوریه اتفاق افتاد
تهیه 50 موشک شیمیایی توسط کارشناسان
فرانسوی و توزیع آنها بین تروریست‌های النصره 
  ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
منابع خبری گزارش داده‌اند، کارشناسان فرانسوی 50 موشک شیمیایی مدرن را در اختیار عناصر تروریستی «جبهه النصره» قرار داده‌اند تا علیه مردم در شمال سوریه به کار گرفته شود.

منابع محلی در شمال سوریه اعلام کردند، 50 موشک که توسط کارشناسان فرانسوی دستکاری شده و در کلاهک‌های آن مواد شیمیایی از جمله گاز «کلر» تعبیه شده است، در اختیار تروریست‌های جبهه النصره قرار گرفت، تا در شهرهای شمالی سوریه علیه مردم به‌کار گرفته شود!
به گزارش خبرگزاری فارس، این موشک‌ها ابتدا به یکی از مقرهای النصره در نزدیکی زندان مرکزی شهر «ادلب» (شمال غرب سوریه) انتقال یافته و سپس، میان گروه‌های تروریستی توزیع شده است.
منابع مذکور می‌گویند، عملیات انتقال طی پنج مرتبه صورت گرفته و موشک‌های دستکاری شده میان تروریست‌ها در ادلب، حماه و چند منطقه نامعلوم دیگر تقسیم شده است. عناصر النصره دو دسته موشک را به تروریست‌های وابسته به«الحزب الترکستانی» دادند و مقادیر زیادی موشک نیز به سایر گروه‌های تروریستی داده شد که اطلاع دقیقی از تعداد موشک‌ها و گروه تروریستی تحویل گیرنده در دست نیست. تروریست‌ها شامگاه یکشنبه هفته جاری در استان حلب علیه افراد غیرنظامی از گازهای سمی استفاده کرده‌اند، که به مصدومیت بیش از 100 غیر نظامی منجر شد.
وزارت دفاع روسیه نیز اخیرا اعلام کرد، شواهدی وجود دارد که از آماده شدن تروریست‌ها برای انجام حمله شیمیایی جدید در سوریه و به ویژه در ادلب حکایت دارد.
«ایگور کوناشینکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه تأکید کرد که سرویس اطلاعات وابسته به این کشور که در سوریه حضور دارد، پس از رصد منطقه «عاری از سلاح»، به دلایلی دست یافته است که نشان می‌دهد تروریست‌ها قصد دارند بار دیگر دست به حمله شیمیایی بزنند.
در همین راستا، منابع خبری اول آذر ماه جاری اعلام کردند که عناصر تروریستی «کلاه سفید» به همراه عناصر النصره پنج بسته حامل مواد شیمیایی سمی را از یکی از انبارهای النصره در ادلب خارج کردند و به کارشناسان فرانسوی تحویل
 دادند.
کارشناسان فرانسوی هم اخیرا وارد ادلب شدند تا دست به تغییر موشک‌ها بزنند و در کلاهک این موشک‌ها مواد شیمیایی سمی قرار دهند.
فرانسه از سال 2011 تاکنون، به تروریست‌ها در سوریه کمک کرده است.ترامپ 2 بار از حیدر عبادی خواسته بود
 نفت مفت در ازای تلفات نظامی آمریکا!

Image result for ‫ترامپ 2 بار از حیدر عبادی خواسته بود  نفت مفت در ازای تلفات نظامی آمریکا!‬‎
یک پایگاه خبری آمریکایی فاش کرد، رئیس‌جمهور این کشور دو بار از همتای عراقی خود خواسته بود به خاطر تلفاتی که آمریکا در عراق داده نفت‌ عراق را مجانی به آمریکا بدهد و البته با جواب منفی همتای عراقی خود مواجه شد.
«آکسیوس» به نقل از منابع آگاه گزارش داد، «دونالد ترامپ» دو بار از «حیدر عبادی» خواست، به منظور جبران هزینه‌های واشنگتن در جنگ عراق، به آمریکا نفت مجانی بدهد.
به گزارش خبرگزاری فارس، این پایگاه آمریکایی افزود: «هر چند به نظر می‌رسد که بالاخره ترامپ این ایده را رها کرده باشد، اما تاکنون افشا نشده بود که رئیس‌جمهور (آمریکا) دو بار در این باره با نخست‌وزیر عراق صحبت کند. ترامپ این موضوع را در نشست تیم امنیت ملی کاخ سفید هم طرح کرده بود.
اظهارات بی‌پرده ترامپ در‌باره نیات واقعی آمریکا در غرب آسیا و سایر مناطق جهان،‌اشرافیت سیاسی آمریکا را به شدت نگران کرده است.
یک مقام آمریکایی حاضر در نشست ترامپ و عبادی، به «آکسیوس» گفت: «این دیدار، به طور کلی یک دیدار خیلی عادی و معمولی بوده است، اما دقیقا در آخر دیدار بود که ترامپ در حالی که پوزخندی به چهره داشت گفت: خوب، ما قرار است درباره نفت (عراق) چه بکنیم؟»
ترامپ در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خود، بارها گفته بود که آمریکا تریلیون‌ها دلار در عراق هزینه کرده و هزاران نفر هم تلفات داده، اما در ازای آنها، هیچ چیزی نگرفته است.
به گفته یک منبع آمریکایی حاضر در دیدار ترامپ و عبادی در کاخ سفید، نخست‌وزیر وقت عراق در پاسخ به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «منظور شما چیست؟»
ترامپ در جواب نخست‌وزیر عراق گفت: «خوب ما در آنجا (عراق) کارهای خیلی زیادی انجام داده‌ایم، تریلیون‌ها دلار هزینه کرده‌ایم و (اکنون هم) افراد زیادی درباره نفت (عراق) دارند صحبت می‌کنند.»
مقام آمریکایی حاضر در جلسه کاخ سفید به «آکسیوس» گفت که نخست‌وزیر عراق کاملا از قبل خود را آماده این سؤال کرده بود و در جواب گفت: «خوب آقای رئیس‌جمهور! همانطور که می‌دانید ما خیلی از نزدیک با بسیاری از شرکت‌های آمریکایی که در کشور ما منافع دارند، کار می‌کنیم.»
به گفته این منبع آمریکایی، نخست‌وزیر عراق «داشت پوزخند می‌زد و رئیس‌جمهور هم فقط دستش را روی میز گذاشت، طوری که انگار می‌خواست بگوید که باید از دیگران درباره این موضوع سؤال کند.»
طبق گزارش «آکسیوس»، رئیس‌جمهور آمریکا تابستان سال ۲۰۱۷ هم طی تماس تلفنی با نخست‌وزیر عراق، بار دیگر در این باره صحبت کرد، اما این گفت‌و‌گو هم به جایی نرسید.
«هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی وقت کاخ سفید، در انتقاد از مطرح شدن موضوع نفت عراق توسط ترامپ، شروع به نصیحت کردن رئیس‌جمهور آمریکا کرد.
مک مستر به رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «ما نمی‌توانیم این کار(درخواست نفت عراق در ازای هزینه‌های آمریکا) را بکنیم و نباید درباره این موضوع صحبت بکنیم، چرا که حرف زدن در این باره، کار بدی است و برای وجهه آمریکا بد است و متحدانمان و همه را خواهد ترساند.»
وی افزود: «شما در نهایت قادر به انجام چنین کاری نخواهید بود و با صحبت در این باره، به اعتبارمان و اعتبار خودتان آسیب
خواهید زد.»
به گفته یک منبع آگاه آمریکایی، ترامپ واکنش خوبی نداشت و از اینکه تلاش او برای همراه کردن مشاورانش با خود بی‌فایده است، عصبانی بود.
ترامپ در یک جلسه شورای امنیت ملی کاخ سفید در سال ۲۰۱۷ هم بار دیگر موضوع نفت عراق را مطرح کرد، اما «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا، با این ایده مخالفت کرد.
ماتیس گفت:« راهی عملی برای انجام چنین کاری وجود ندارد... و دشمنان قادر خواهند بود که ما را به دزدی متهم کنند.»
البته ترامپ در عربستان توانست از طریق رژیم وابسته آل‌سعود، ثروت این کشور را بالا بکشد. رئیس‌جمهور آمریکا تاکنون بارها سران رژیم سعودی را «گاو شیرده» نامیده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 6 آذر 1397
سه شنبه 6 آذر 1397 04:40 ب.ظ
مرگ بر فرانسوی های جنایت کار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات