تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
تظاهرات مردم تونس و مصر در اعتراض
به سفر بن‌سلمان «قاتل اره به دست! برگرد»
۱۳۹۷/۰۹/۰۶
Image result for ‫تظاهرات مردم تونس و مصر در اعتراض به سفر بن‌سلمان «قاتل اره به دست! برگرد»‬‎
مردم مصر و تونس در اعتراض به سفر «بن سلمان» به کشورشان خواستار مقابله با ولیعهد سعودی به عنوان یک جنایتکار شدند. قتل «خاشقجی» و کشتار مردم یمن باعث خشم مسلمانان و غیرمسلمانان بسیاری از کشورها از سعودی شده است.
«محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی که سفر دوره‌ای خود به شش کشور عربی را به پس از حمایت‌های آمریکا از خود در پرونده سیاه قتل خاشقجی موکول کرده بود، دوشنبه وارد مصر شد و دیروز نیز به تونس سفر کرد. همانطور که پیش‌بینی شده بود مردم این دو کشور در اعتراض به دست داشتن «بن سلمان» در قتل «جمال خاشقجی» و کشتار مردم یمن، علیه سفر وی به شدت اعتراض کردند. بن سلمان پیش از این(پنجشنبه گذشته) به بحرین و امارات رفته بود.
سفر بن سلمان به مصر در حالی صورت گرفت که بیش از ۲۵۰ فعال سیاسی مصری در بیانیه‌ای مخالفت خود را با استقبال السیسی رئیس‌جمهور مصر از بن سلمان ابراز کردند. فعالان در بیانیه خود اظهار داشتند، او قاتل جمال خاشقجی و دیگر اصحاب رسانه و سرکوب‌گر گروه‌های زنده در شبه جزیره عرب است. این فعالان افزودند، او و خانواده‌اش ثروت‌های مردم شبه جزیره عرب در قرن گذشته را غارت کرده‌اند و آل‌سعود پشتوانه اصلی سیاست‌های استعمارگرایانه آمریکا در منطقه است.
فعالان، ولیعهد سعودی را «گرداننده اصلی طرح معامله قرن» توصیف کردند و افزودند: «او مهندس جنگ جنایتکارانه علیه ملت یمن و ایجاد‌کننده تروریسم دینی در منطقه است و حامی سازمان‌های ارتجاعی عربی است و کسی که دست در دست قاتلان حکام بگذارد در جنایت او
شریک است.»
مردم تونس نیز دوشنبه‌شب بنا به دعوت چندین سازمان از جمله سندیکای ملی روزنامه‌نگاران تونس، انجمن تونس برای دفاع از حقوق بشر و انجمن زنان دموکراتیک، در پایتخت این کشور تجمع کرده و اعتراض خود به سفر «محمد بن سلمان» به کشورشان را اعلام کردند.
تجمع‌کنندگان پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «بن سلمان جنایتکار جنگی است»، «قاتل کودکان یمن.»
طبق گزارش شبکه الجزیره، انجمن‌های حقوقی تونس هم در نامه‌ای به «الباجی قاید السبسی» رئیس‌جمهور تونس خواستار عدم استقبال از بن سلمان به دلیل دست داشتن در قتل «جمال خاشقجی» و ارتکاب جنایت ضدبشری در یمن، شدند.
سندیکای روزنامه‌نگاران تونس نیز در نامه‌ای سرگشاده به السبسی، سفر بن سلمان به تونس را محکوم کرده و آن را خطری برای امنیت و صلح منطقه و جهان دانستند و گفتند که بن سلمان دشمن حقیقی آزادی بیان است و سفر وی به تونس نقض آشکار اصول انقلاب است.
 سندیکای ملی روزنامه‌نگاران تونس همچنین در ورودی مقر این سندیکا واقع در پایتخت بنر بزرگی از تصویر بن سلمان که زیر آن عبارت «تونس سرزمین انقلاب نباید آلوده شود»، قرار داده است.
 مردم تونس با شعار «قاتل اره به دست» خواستار مقابله با «بن سلمان شدند.»
تظاهرات در هلند و آمریکا
از سوی دیگر تظاهرات اعتراضی به کشتار مردم بی‌دفاع یمن توسط ائتلاف سعودی مقابل پارلمان هلند در شهر لاهه برگزار شد.
شرکت کنندگان در این تجمع، با در دست داشتن پارچه نوشته‌هایی از تصاویر قربانیان حملات وحشیانه ائتلاف به رهبری سعودی، ضمن محکوم کردن این جنایات، خواستار توقف جنگ ناعادلانه علیه غیرنظامیان یمنی، رفع محاصره غیرانسانی و ارسال کمک‌های فورى غذایی و درمانی براى کودکان یمنى شدند.
تظاهرکنندگان همچنین از کشورهای اروپایی خواستند تا فروش تسلیحات به عربستان را متوقف کنند و نسبت به محاکمه و مجازات و محاکمه جنایتکاران جنگی که مسبب قتل صدها هزار تن از مردم بی‌گناه یمن از جمله زنان و کودکان هستند، مسئولانه عمل کنند.
همچنین شماری از فعالان صلح با برگزاری تظاهراتی در شهر نیویورک آمریکا از سناتور چاک شومر رئیس ‌اقلیت دموکرات در سنای این کشور خواستند از طرح توقف کمک واشنگتن به جنگ در یمن حمایت کند.
این همه اصرار برای تصویب لوایح FATF؛ چرا؟!
 قانون، لگدمال لوایحی‌که برای کشور نان ندارد اما آب به آسیاب دشمن می‌ریزد 
موافقان تصویب CFT گفته‌اند که هیچ تضمینی نیست که در صورت تصویب این لوایح استعماری مراودات بانکی ما تسهیل شود، به رغم بی‌خاصیتی و حتی ضررهای فراوان این لوایح چرا عده‌ای تا این اندازه بر تصویب آنها اصرار دارند؟ اصراری که به گفته حاجی بابایی به دور زدن مجلس انجامیده و آنچنان که حاجی دلیگانی می‌گوید رئیس‌مجلس را به عملی خلاف آیین‌نامه کشانده است.
دیروز در حاشیه مجلس خبری مبنی بر شکایت جمعی از نمایندگان از علی لاریجانی، رئیس ‌مجلس مطرح شده بود در همین رابطه سراغ حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار رفتیم و از او ماجرا را جویا شدیم که متن این گفت‌وگو در ادامه آمده است. البته شایان ذکر است که دیروز غروب خبری منتشر شد مبنی بر اینکه این شکایت از حد نصاب افتاده است. در تماس با حاجی دلیگانی ماوقع را جویا شدیم که وی گفت: 6 نفر از نمایندگان امضای خود را پس گرفته‌اند که با این حساب از حدنصاب قانونی که 25 نفر ذکر شده افتاده است. وی همچنین تاکید کرد که در روزهای آینده برای گرفتن امضاهای جدید و به جریان انداختن این شکایت اقدام خواهد کرد. او در حاشیه صحن علنی مجلس به خبرنگار مجلس کیهان گفت: «براساس ماده 24 آیین‌نامه که می‌گوید هرگاه دست کم 25نماینده نسبت به کیفیت اداره جلسات مجلس شکایت داشته باشند می‌توانند شکایت خود را ارائه دهند. این نمایندگان اعتراض خود را باید به کمیسیون ارائه دهند و کمیسیون بایستی طبق آیین‌نامه ظرف 3روز یک هیئت رسیدگی به اعتراضات را تشکیل دهد مرکب از روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس و خود هیئت‌رئیسه و اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس. »
حاجی دلیگانی در ادامه گفت: «این هیئت پس از تشکیل مکلف است ظرف 10روز با حضور سه نفر از منتخبین معترضین تشکیل جلسه دهد و چنانکه این هیئت با رای اکثریت به عدم صلاحیت فرد مورد شکایت رای دهد عضویت وی در هیئت‌رئیسه تعلیق می‌شود و سپس در نخستین جلسه علنی بدون بحث در صحن علنی در‌باره رای صادر شده توسط هیئت رای‌گیری می‌شود. چنانچه در آن رای‌گیری اکثریت نمایندگان نیز به عدم صلاحیت رای دهند فرد مورد شکایت از سمت خود مستعفی شناخته می‌شود.»
مجلس را دور زدند!
این نماینده مجلس دهم عنوان کرد: «البته موارد اعتراض ما به رئیس‌مجلس زیاد است اما علت این شکایت چنانکه در متن هم آمده این است که «شورای محترم نگهبان طی نامه‌های شماره ۹۷/۱۰۲/۷۲۶۲ و ۹۷/۱۰۲/۷۲۷۴ مورخ ۱۸ مهرماه ۹۷ اصلاحات اعمال شده در جلسه سوم مهرماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی جهت رفع ایرادات آن شورا را درخصوص تصویب لوایح الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی و اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را کافی ندانسته و کماکان این مصوبات را مغایر بند ۲ اصل ۱۱۰ قانون اساسی اعلام کرده است.»
حاجی دلیگانی گفت که در ادامه طرح شکایت مذکور آمده: «متعاقب آن، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی طی مکاتبه شماره ۶۰۲۹۰ به تاریخ ۱۹ مهرماه ۹۷ مصوبات موصوف را که مورد ایراد شورای نگهبان بوده است بدون ارجاع به کمیسیون و متعاقباً طرح در صحن علنی رأساً و مستقیماً و بدون اطلاع مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌کند.»
جمع‌بندی این شکایت چنانکه حاجی دلیگانی اظهار داشت به این شرح است: «پر واضح است که به استناد اصل ۱۱۲ قانون اساسی مجمع تشخیص مصلحت نظام وقتی درخصوص مصوبات مجلس تصمیم می‌گیرد که مجلس (نه ریاست آن) با در نظر گرفتن مصلحت نظام نظر شورای محترم نگهبان را تأمین نکند و طبق ماده ۲۰۰ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس، اگر مصوبات مجلس وافی نظرات شورای نگهبان نباشد مجدد در مجلس مطرح می‌گردد و در صورتی که مجلس با در نظر گرفتن حفظ مصلحت نظام همچنان بر رأی خود باقی باشد مجلس مصوبه مذکور را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌کند. تصدیق می‌فرمائید که اقدام ریاست محترم مجلس در ارسال مصوبات فوق‌الذکر به مجمع تشخیص مصلحت نظام بدون جری تشریفات قانونی یعنی طرح در صحن علنی و اصرار مجلس به مصوبه خود مغایر صریح اصل ۱۱۲ قانون اساسی و ماده ۲۰۰ آئین‌نامه داخلی مجلس و ناقض سوگندی است که برابر ماده ۱۶ آئین‌نامه به خداوند قادر متعال در برابر قرآن کریم یاد کرده است.»
اهمیت لوایح استعماری بی‌فایده برای برخی چیست؟
علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر از ارسال طرح استیضاح وزیر امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی جهت بررسی بیشتر خبر داد.
همچنین دیروز حمیدرضا حاجی بابابی رئیس‌فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: «امروز در فراکسیون نمایندگان ولایی یکی از مباحثی که مطرح شد، این سؤال بود، که براساس کدام یک از مواد آئین نامه یا براساس دستور چه کسی کمیته چهارجانبه برای بررسی CFT تشکیل شده است؟»
وی تاکید کرد: «نمایندگان ولایی اعتقاد داشتند که، تشکیل جلسات محدود به دولت، مجمع و تعداد معدودی از اعضای کمیسیون امنیت با حضور شورای نگهبان و پیدا کردن راه کار مصلحت‌اندیشانه برای CFT بدون طرح درمجلس نادیده گرفتن شان و جایگاه قانونگذاری است.»
حاجی بابایی تصریح کرد: «به زعم غالب نمایندگان، این اقدام بی‌اعتبار کردن مجلس است، که هم ملت و هم مجلس آن را برنمی تابند. تشکیل جلسه توسط کمیسیون امنیت ملی و دعوت از شورای محترم نگهبان وکارشناسان اعم از دولت و غیردولت، صرفا برای بررسی ومشورت براساس آیین نامه داخلی امری معمول است.»
رئیس‌فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: «اما اعلام تشکیل کمیته چهار جانبه غیرمعمول، غیرقانونی وخلاف آیین‌نامه است. این اقدامات درست مانندجلسات حاشیه‌ای است، که در زمان تصویب CFT در مجل هدف آماده‌سازی مجلس ونمایندگان برای اخذ آراء تشکیل می‌شد.»
حاجی بابایی گفت: «روند معمول این است که ابتدا طرح در کمیسیون امنیت ملی با حضور شورای نگهبان بررسی شود، سپس مانند سایر لوایح به صحن مجلس جهت اخذ آرای نمایندگان ارائه گردد. این مجلس است که یا به CFT رای می‌دهد و یا آن را رد می‌کند و مسکوت نگاه می‌دارد و یا اینکه برای طرح و بررسی بیشتر به شورای نگهبان یا مجمع ارسال می‌نماید.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 7 آذر 1397
چهارشنبه 7 آذر 1397 09:44 ق.ظ
مرگ بر جلاد وهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic