تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانلاریجانی در بازگشت از ترکیه تاکید کرد
پیمان‌های پولی آسیایی راهی برای ناکارآمد کردن تحریم‌های آمریکایی
  ۱۳۹۷/۰۹/۰۹

Image result for ‫لاریجانی در بازگشت از ترکیه‬‎
رئیس ‌مجلس شورای اسلامی با ‌اشاره به ظرفیت بالای بین‌المجالس آسیایی گفت: دولت‌های آسیایی باید به سمت اجرای پیمان‌های پولی و همکاری‌های بانکی بروند.
علی لاریجانی رئیس‌مجلس شامگاه پنجشنبه، 8 آذرماه پس از بازگشت از سفر خود به استانبول ترکیه که به منظور حضور در یازدهمین مجمع عمومی اتحادیه مجالس آسیایی صورت گرفته بود در بدو ورود به فرودگاه تهران درباره دستاوردهای این سفر گفت: این سفر که تنها 24 ساعت به طول انجامید برای شرکت در مجمع بین‌المجالس آسیایی بود که متشکل از برخی کشورهای آسیایی از جمله کشورهای مهمی همچون روسیه، چین، پاکستان و هندوستان است.
وی در ادامه با بیان اینکه تمرکز کار بین‌المجالس آسیایی بر همکاری‌های اقتصادی است، عنوان کرد: پیشنهادهای خوبی در این حوزه مطرح شد که دولت‌ها باید به سمت اجرای آن بروند که پیمان‌های پولی و همکاری‌های بانکی یکی از مهم‌ترین این مسائل است.
لاریجانی ادامه داد: بعد از اجرای تحریم‌های آمریکا نسبت به کشورهای مختلف در ذهن بسیاری از کشورها این نکته به وجود آمده که باید راه‌های دیگری پیدا کنند لذا روی پیمان‌های پولی میان کشورهای آسیا در حال بحث و بررسی جدی هستند تا به ضابطه جدیدی برسند.
وی در ادامه درخصوص همکاری‌ها در حوزه انرژی اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش زیادی از انرژی دنیا در منطقه آسیا است، همکاری‌ها در این حوزه از اهمیت بسزایی برخوردار است همچنین در این نشست‌ها درباره استفاده از فناوری میان کشورها و همکاری‌های محیط زیستی بحث‌های متنوعی صورت گرفت تا از ظرفیت کشورهای آسیایی استفاده شود.
لاریجانی همچنین به گفت‌و‌گوهای دو جانبه خود با رؤسای مجالس ترکیه و روسیه ‌اشاره و بیان کرد: در دیدارهایی که با هیئت‌های پارلمانی روسیه و ترکیه داشتیم در زمینه همکاری‌های اقتصادی و برخی سرمایه‌گذاری‌ها بحث شد که پیگیری‌های خوبی نیز صورت گرفته بود.
رئیس ‌قوه مقننه ادامه داد: جلسات مشترکی میان دو پارلمان ایران و روسیه برگزار می‌شود که بر این اساس گزارشی از پیگیری‌های نشست‌های دو سال گذشته در بلگراد ارائه شد که طی آن مشخص شده بود دو طرف در چه حوزه‌ای می‌توانند همکاری داشته و سرمایه‌گذاری کنند همچنین پیشنهادات جدیدی هم ارائه شد.
وی افزود: هیئت پارلمانی ترکیه نیز درباره فرصت‌هایی که می‌تواند باعث افزایش همکاری‌ها و رفع موانع توسعه روابط شود صحبت کردند.
به گزارش خانه ملت، رئیس‌مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بین‌المجالس آسیایی ظرفیت کارهای مهمی را خواهد داشت، خاطرنشان کرد: توقف ما در ترکیه کوتاه بود اما هیئتی که از نمایندگان مجلس در این کشور حضور دارند تا 2 روز آینده که این اجلاس ادامه دارد، در جلسات مختلف آن شرکت می‌کنند.طبق گزارش گاردین
 ائتلاف سعودی سلاح‌های خریداری شده از آمریکا و انگلیس را
به داعش و القاعده داده‌اند

Image result for ‫ائتلاف سعودی سلاح‌های خریداری شده از آمریکا و انگلیس را به داعش و القاعده داده‌اند‬‎
روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی اعلام کرد، ائتلاف سعودی با نقض قانون «مصرف‌کننده نهایی»، تسلیحات غربی‌ها را در اختیار گروه‌های داعش و القاعده قرار داده است.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که سلاح‌های ارسال‌شده از سوی انگلیس و آمریکا برای ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن، به دست گروه‌های انشعابی از سازمان‌های تروریستی چون «القاعده» و «داعش» رسیده است. به گزارش فارس، روزنامه «گاردین» در این باره نوشته: «در نقض آشکار توافقنامه‌های تجاری توسط ائتلاف عربی به رهبری عربستان و امارات، خودروهای زرهی پیچیده، موشک‌انداز، نارنجک و مسلسل‌هایی که از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی خریداری شده، به دست گروه‌ها و فرقه‌های محلی رسیده است».
طبق این گزارش که توسط گروهی موسوم به «خبرنگاران عربی برای روزنامه‌نگاری تحقیقی» به رهبری «محمد ابوالغیط» انجام شده، این تسلیحات نه تنها به دست شبه‌نظامیان همسو با ائتلاف سعودی رسیده بلکه در دست گروه‌های حاشیه‌ای که برای ایجاد حکومت فرقه‌ای خود می‌جنگند، مشاهده می‌شود. «ابوالغیط» در توضیح جزئیات این تحقیقات که به ‌زودی به شکل مستندی با نام «مصرف‌کننده نهایی» منتشر می‌شود، گفته: «وقتی که ما نقض سیستم گواهی مصرف‌کننده نهایی را دریافتیم، از شرکت‌های تسلیحاتی و دولت‌های آنان که اجازه فروش به ائتلاف را صادر کرده بودند، توضیح خواستیم. بسیاری از آنها به سادگی از این مسئله چشم‌پوشی کردند.»این مستند نشان می‌دهد که ائتلاف سعودی، فروشندگان سلاح و کشورهای مبدأ به صورت مداوم از زمان آغاز حملات به یمن در سال 2015، قوانین گواهی «مصرف‌کننده نهایی» را نقض کرده‌اند و کشورهای فروشنده سلاح نیز آن را می‌دانند. این در حالی است که سازمان ملل در سال 2016 نسبت به این مسئله هشدار داده و از فروش این تسلیحات در بازار سیاه شدیدا ابراز نگرانی کرده بود. با اینکه قانون «مصرف‌کننده نهایی» برای اطمینان دادن به فروشندگان تسلیحات یا صادرکنندگان مجوز آن است که تسلیحات فروخته شده فقط توسط خریدار استفاده می‌شود و به طرف سومی اعطا یا فروخته نشود، اما تاکنون ائتلاف سعودی و ناقضان این قانون مورد توبیخ یا جریمه قرار نگرفته‌اند.عملیات طالبان علیه نیروهای ویژه انگلیسی 2 نظامی
به هلاکت رسیدند و ۳ نظامی زخمی شدند

شبه نظامیان طالبان با حمله به پایگاه نظامیان انگلیسی در کابل، دو نیروی ویژه انگلیسی را به هلاکت رساندند وسه‌نظامی دیگر انگلیسی را نیز مجروح کردند.
پایگاه نظامیان انگلیسی در شرق کابل و در مجاورت فرودگاه بین‌المللی «حامد کرزای» شب جمعه هدف حمله خودروی بمب گذاری شده قرار گرفت. به گزارش تسنیم، طالبان طی بیانیه‌ای، مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و اعلام کرد که در حمله فوق، پایگاه نیروهای ویژه انگلیسی موسوم به «گورخا»، هدف قرارگرفته است.
منابع محلی در کابل شمار کل کشته‌شدگان عملیات مزبور را 10 نفر و مجروحان را نیز 29 تن اعلام کرده‌اند. 11 نفر از مجروحان، نپالی هستند. در‌باره هویت سایرکشته شدگان و زخمی‌ها گزارشی نرسیده است. سخنگوی طالبان اعلام کرد، حمله فوق را در واکنش به کشتار غیرنظامیان توسط‌اشغالگران انجام داده است.
اواخر هفته گذشته هم شبه نظامیان طالبان چهار نظامی آمریکایی را در استان جنوبی «هلمند» به هلاکت رسانده‌اند.
در یکی از تازه‌ترین موارد از جنایت‌اشغالگران، 30 غیرنظامی افغان از جمله زنان و کودکان در ولایت هلمند بر اثر عملیات نیروهای‌اشغالگر، جان خود را از دست دادند.
 چند یگان از نیروهای ویژه انگلیسی از بهمن ماه سال گذشته تا کنون، مسئولیت اجرای عملیات‌ در جنوب افغانستان را به عهده‌دارند.
در همین حال، روزنامه«دیلی استار»خبر داد که شمار نیروهای ویژه انگلیسی در افغانستان، دو برابر می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 10 آذر 1397
شنبه 10 آذر 1397 04:44 ب.ظ
مرگ ب امر یکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات