تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
معاریو: اگر حزب‌الله به تل‌آویو حمله کند قلب اسرائیل از کار می‌ایستد
  ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
Image result for ‫معاریو: اگر حزب‌الله به تل‌آویو حمله کند قلب اسرائیل از کار می‌ایستد‬‎
پس از انتشار پیام ویدئویی حزب‌الله لبنان با عنوان اگر اسرائیل گستاخی کند و به لبنان حمله نماید هیچ جای سرزمین‌های‌اشغالی امن نخواهد بود، محافل رسانه‌ای صهیونیستی از حمله به «تل‌آویو» به عنوان حمله به قلب اسرائیل نام برده و هشدار داده‌اند باید چاره‌ای اندیشید!
از زمان انتشار فیلم ویدیویی جدید از سوی حزب‌الله لبنان که در آن به رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب هرگونه اقدام علیه لبنان هشدار داده شده بود، محافل صهیونیستی مشغول تحلیل سخنان سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان و درصدد یافتن راهکارهایی برای مقابله با آن برآمده‌اند. در این تصاویر ویدئویی مراکز فوق امنیتی رژیم صهیونیستی کاملا دقیق به تصویر کشیده شده و به صهیونیست‌ها هشدار داده شده که مطمئن باشند هرگونه حمله به لبنان بی‌پاسخ نخواهد ماند.
به گزارش قدسنا، روزنامه‌های صهیونیستی طی چند روز اخیر در حال تحلیل این مسئله هستند که حمله به «تل‌آویو» که به منزله قلب و مرکز حاکمیتی رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود، چه پیامدهایی خواهد داشت و در صورت وقوع حمله از جبهه شمالی و یا جنوبی چه تحولاتی رخ می‌دهد؟
در همین رابطه روزنامه «معاریو» در یادداشتی به ابراز نگرانی محافل امنیتی‌اشاره کرده و می‌نویسد: «این تهدیدات خطرناک ارکان ارتش اسرائیل را دچار نگرانی کرده است.» این روزنامه سپس به اظهارات یک ژنرال صهیونیست‌اشاره کرده و می‌نویسد: «ژنرال یدعی اخیراً در سخنانی تاکید کرده که اسرائیلی‌ها نمی‌توانند در هر گونه جنگی در آینده با آرامش قهوه خود را در تل‌آویو بنوشند، چون شرایط خطرناک می‌شود و دیگر آرامشی در شهر وجود ندارد. این رخداد تاثیر منفی بر امنیت ملی اسرائیل بر جای می‌گذارد.»
به اعتقاد نویسنده معاریو، «اگر در جنگ آینده تل‌آویو به عنوان قلب اسرائیل هدف قرار بگیرد، شمار اسرائیلی‌هایی که به پناهگاه‌ها می‌‌روند ده‌ها برابر افزایش می‌یابد و همچنین بسیاری از کارخانجات و محرک‌های موتور اقتصادی اسرائیل به علاوه فرودگاه بن گوریون از کار افتاده و تعطیل می‌شوند.
همچنین اگر یک حمله از جبهه شمالی شامل سوریه و لبنان و همچنین از جبهه جنوبی از غزه آغاز شود که نقاط مرکزی اسرائیل را در تیررس خود قرار دهد. شرایطی پیش خواهد آمد که قابل توصیف نیست و هیچ‌گونه مکانی نیز برای تخلیه و پناه دادن کسانی‌که از جنگ فراری شده‌اند وجود ندارد... تساحی هنگبی وزیر همکاری‌های اقلیمی اسرائیل نیزچند وقت پیش هشدار داد که هرگونه حمله زمینی به غزه پیامدهای خطرناکی برای اسرائیل دارد و در صورتی که اسرائیل آغاز‌کننده این جنگ باشد حداقل ۵۰۰ کشته می‌دهد.»


عموی پادشاه بحرین برای یازدهمین بار نخست وزیر می‌شود!

Image result for ‫خلیفه بن سلمان آل خلیفه‬‎
پادشاه بحرین عموی خود را برای یازدهمین بار مامور تشکیل کابینه دولت کرده است! تا پس از گذشت نزدیک به نیم قرن از شکل‌گیری این کشور، وی همچنان تنها فرد متصدی منصب نخست وزیری باقی بماند.
«حمد‌بن‌عیسی آل خلیفه»، پادشاه بحرین یکشنبه شب بار دیگر عموی ۸۳ ساله خود «خلیفه بن سلمان آل خلیفه» که از زمان شکل‌گیری این کشور در سال ۱۹۷۱ میلادی تاکنون به عنوان نخست وزیر فعالیت می‌کند و قدیمی‌ترین فرد متصدی منصب نخست وزیری در جهان! به‌شمار می‌آید را مامور تشکیل کابینه دولت جدید کرده است.
«خلیفه بن سلمان» که تاکنون ۴۷ سال را در منصب نخست وزیری سپری کرده، در صورت به پایان رساندن دوره چهار ساله پیش رو، در مجموع با ۵۱ سال تصدی این منصب رکورد جدیدی را به نام خود ثبت خواهد کرد که این مسئله واقعیت دیکتاتوری سیستم حکمرانی در بحرین را نشان می دهد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «مرآه البحرین»، این یازدهمین بار است که تنها نخست وزیر تاریخ بحرین از زمان استقلال مامور تشکیل دولت می شود به نحوی که هفت مورد اخیر آن نیز مربوط به دوره پادشاه کنونی می‌باشد. با وجود آن که بخش زیادی از اختیارات نخست وزیر بحرین به معاون اول وی یعنی «سلمان بن حمد آل خلیفه»، ولیعهد کنونی این کشور واگذار شده، با این حال روشن است که پادشاه برای حفظ همبستگی خاندان حاکم همواره عموی خود را مامور تشکیل کابینه دولت می‌کند تا این که زمان مرگ وی فرا برسد و یا به‌صورت داوطلبانه از این منصب دست بکشد و البته در هر دو حالت نیز هیچ‌گونه آسیبی به منافع تجاری خود و پسرانش نخواهد رسید.
«خلیفه بن سلمان» در جلسه روز یکشنبه هیئت وزیران، بر اساس قانون انتخابات استعفای دولت را اعلام کرده بود تا زمینه تشکیل دولت جدید فراهم شود. به موجب ماده ۳۳ قانون اساسی بحرین، پس از برگزاری انتخابات پارلمان و آغاز دوره جدید پارلمان، بایستی دولت جدیدی تشکیل شود. این انتخابات در حالی برگزار شد که مردم آن را تحریم کرده و این انتخابات را «کمدی» خوانده و تأکید کرده بودند که نتایج آن از قبل مشخص است.
 تعداد بی‌خانمان‌ها در ایرلند 3 برابر شد ایرلندی‌ها تظاهرات کردند
Image result for ‫تعداد بی‌خانمان‌ها در ایرلند 3 برابر شد ایرلندی‌ها تظاهرات کردند‬‎
هزاران شهروند ایرلندی در اعتراض به بحران بی‌خانمانی در این کشور، به خیابان‌ها آمدند و با سر دادن شعارهایی، نسبت به افزایش قیمت مسکن و اجاره بها، اعتراض کردند.
هزاران نفر از شهروندان ایرلند جنوبی شنبه در  اعتراض‌ به رشد فزاینده بهای مسکن و بحران بی‌خانمانی، به خیابان‌های دوبلین، پایتخت این کشور  آمدند. معترضان که از سوی «ائتلاف ملی بی‌خانمان‌ها و مسکن» سازماندهی شده بودند، علیه سیاست‌های جاری دولت شعار دادند.
به گزارش فارس، آمار انتشار یافته از سوی وزارت مسکن ایرلند جنوبی در مهر ماه سال جاری نشان می‌دهد که در این کشور 9724 بی‌خانمان وجود دارد. بر اساس این گزارش، میزان افراد ساکن در  مکان‌های اضطراری، طی سه سال گذشته دو برابر شده به طوری‌که از طی خرداد سال جاری به 9900
رسیده است. تعداد کودکان بی‌خانمان در این کشور نیز  با افزایش سه برابری در مدت زمان مذکور، از 1211 نفر به 3824 تن رسیده است. به نوشته مورنینگ استار، معترضان ایرلندی اقدام‌هایی چون اعلام وضعیت مسکن اضطراری برای بی‌خانمان‌ها، تدوین لایحه‌ای در قانون اساسی برای ساماندهی مسکن، خاتمه یافتن برخورد با بی‌خانمان‌ها، کنترل اجاره  مسکن و همچنین  تهیه مسکن‌های مقرون به صرفه‌تر را خواستار شدند.شمار شرکت کنندگان در تظاهرات دوبلین، 15 هزار نفر گزارش شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 13 آذر 1397
سه شنبه 13 آذر 1397 10:36 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات