تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


بن‌سلمان ردیابی خاشقجی را به اسرائیل سپرده بود
  ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
روزنامه «نیویورک تایمز» با استناد به اطلاعاتی گزارش داده یک شرکت جاسوسی رژیم صهیونیستی با رهگیری ارتباطات تلفنی خاشقجی در قتل وی با آل‌سعود همکاری کرده است.
خبرهای جسته و‌گریخته‌ای از دست داشتن رژیم صهیونیستی در قتل جمال خاشقجی در هفته‌های اخیر افشا شده بود. برخی رسانه‌ها پیش از این گزارش داده بودند «تل‌آویو» با شنود تلفن همراه «جمال خاشقجی» اطلاعات لازم را به سعودی‌ها داده است. حالا اطلاعات تازه‌ای در‌باره نقش اسرائیل در قتل خاشقجی منتشر شده است. فارس به نقل از «روزنامه نیویورک تایمز» نوشته، یک فعال عربستانی مخالف آل‌سعود که از دوستان جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی بوده، یک شرکت نرم‌افزاری رژیم صهیونیستی را متهم کرده است که با جاسوسی از تلفن همراه وی و ارتباطاتش با جمال خاشقجی به دیوان سلطنتی عربستان در قتل وی کمک کرده است. براساس این گزارش، این معارض سعودی، 27 ساله و ساکن تورنتو، شکایتی هم علیه شرکت اسرائیلی NSO تنظیم کرده است.«نیویورک تایمز» نوشته: «این مسئله فشار را به این شرکت اسرائیلی و دولت تل‌آویو در زمینه فروش دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای جاسوسی به کشورهای خارجی افزایش خواهد داد و همچنین مسئله اتحاد و ارتباط گسترده عربستان با رژیم صهیونیستی را برجسته‌تر خواهد کرد. این شکایت توسط عمر عبدالعزیز معارض عربستانی ساکن کانادا در اسرائیل انجام شده است. فعالان و روزنامه‌نگاران دیگر نیز شکایات مشابه‌ای علیه شرکت NSO مطرح کرده و این شرکت را متهم کرده‌اند با دولت‌های مکزیک و امارات متحده عربی برای جاسوسی از تلفن‌های همراه آنها همکاری کرده است. گروه حقوق بشری عفو بین‌الملل نیز اخیرا شرکت NSO را متهم به همکاری با عربستان برای جاسوسی از کارکنان این نهاد کرده است. عفو بین‌الملل هفته گذشته اعلام کرده بود که به‌زودی اقدامات قانونی و قضایی را علیه این شرکت انجام خواهد داد.»در متن شکایت «عمر عبدالعزیز» همچنین آمده: «عربستان از طریق جاسوسی، به ارتباطات وی با جمال خاشقجی دست یافته است. عبدالعزیز می‌گوید که ماه‌ها قبل از قتل خاشقجی وی از سوی عناصر نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که در پروسه کشتن خاشقجی نیز دست داشتند هدف قرار گرفته شده است. به گفته عبدالعزیز، دو نفر از عوامل سعودی به سراغ او رفته بودند تا وی را متقاعد کنند به سفارت سعودی مراجعه کند و به عربستان بازگردد.»
نیویورک تایمز در ادامه گزارش خود می‌نویسد: «در ماه اوت(شهریور) یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه تورنتو که روی نظارت‌های آنلاین مطالعه می‌کند عمر عبدالعزیز را مطلع می‌کند که تلفن همراه وی احتمالا هک شده است. سپس نتیجه‌گیری کرده که حکومت عربستان پشت این عملیات جاسوسی است. در همان حین، عبدالعزیز خبردار می‌شود که نیروهای امنیتی عربستان سعودی به خانه او در جده یورش برده و ضمن تفتیش و بازرسی از خانه، دو برادر وی را بازداشت کرده‌اند.»
گاردین منتشر کرد
 7 آمار تکان‌دهنده از وضع یمن؛ روزی 77کودک فقط از گرسنگی می‌میرند
روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی 7 مورد تکان‌دهنده از وضعیت یمن را برشمرده و علیه کشورهای غربی و سعودی تاخته است. در این گزارش می‌خوانیم: «بالغ بر 85 هزار کودک یمنی زیر پنج سال بر اثر گرسنگی جان خود را از دست داده‌اند که معادل روزانه 77 کودک از سال 2015 است.»
حمله سعودی و امارات به یمن که از فروردین 94 شروع شده باعث خلق یکی از بزرگترین جنایت‌های بشری شده است. روزنامه گاردین در گزارشی در همین ارتباط نوشته: «با گذشت بیش از سه سال از جنگ یمن، این آمار تکان‌دهنده یاس‌آور است: 57 هزار نفر کشته شده‌اند، 14 میلیون نفر در معرض گرسنگی و قحطی هستند و هر هفته 10 هزار مورد جدید ابتلا به وبا گزارش می‌شود. براساس برآورد گروه «کودکان را نجات دهید»، بالغ بر 85 هزار کودک زیر پنج سال بر اثر گرسنگی جان خود را از دست داده‌اند که معادل روزانه 77 کودک از سال 2015 است. اگر روزانه 77 کودک در انگلیس و آمریکا بر اثر عوامل اجتناب‌پذیر جان خود را از دست می‌دادند، فریاد خشم از این امر در سراسر جهان شنیده می‌شد.»
در بخش دیگری از این گزارش می‌خوانیم: «اما داستان جنگ یمن، داستان دخالت منفعت‌طلبانه و بی‌توجهی بین‌المللی است، سران جهان در اجلاس اخیر گروه 20 بیشتر تظاهر به حمایت در این باره کردند، البته اگر اصلاً در این خصوص صحبت کرده باشند... مارتین‌گریفتیس، دیپلمات انگلیسی و فرستاده سازمان ملل در امور یمن امیدوار است این هفته گفت وگوهای صلح را در استکهلم برگزار کند، توطئه‌چینی قدرت‌های خارجی همچنان مانع از پیشرفت (تلاش‌ها برای برگزاری گفت‌وگوهای صلح) می‌شود... سعودی‌ها همچنان در برابر درخواست برای برقراری آتش‌بس در یمن مقاومت می‌کنند و با حماقت تمام ادعا می‌کنند در آستانه پیروزی هستند. بر این اساس، برای محمد بن سلمان، توقف تحمیلی و بی‌نتیجه جنگی که سال 2015 در یمن به راه انداخت، یک شکست شخصی بزرگ دیگر، پس از فاجعه قتل خاشقجی، شکست راهبردی در سوریه و سقوط اخیر روابط عربستان با ترکیه، لبنان و اتحادیه اروپا است. جایگاه وی در داخل، که تا همین حالا هم تضعیف شده است، ممکن است در معرض خطر شدید قرار گیرد، و همچنین ممکن است وی با تحقیق سازمان ملل درباره ارتکاب جنایات جنگی رو به رو شود.به اعتقاد نویسنده گاردین «بی میلی عربستان و امارات به گفت وگوهای صلح و عزم ترامپ در حفاظت از دوستان خود در ریاض، گویای علت رویکرد دوگانه چشمگیر آمریکا در نشست هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل است؛ نشستی که در آن، آمریکا با اجرای فوری آتش بسی که خود مایک پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) یک ماه پیشتر درخواست کرده بود، مخالفت کرد. در آن نشست، دیپلمات‌های انگلیسی گفتند اوضاع به قدری وخیم است که نمی‌توان اجرای آتش بس را به تاخیر انداخت، اما آمریکا اصرار کرد باید تا آغاز گفت وگوهای استکهلم منتظر ماند...گفته می‌شود سعودی‌ها و امارات، در پشت صحنه، با هشدار به دست نشاندگان یمنی خود برای حضور نیافتن در مذاکرات استکهلم در صورت اجرای آتش بس، تهدید کرده‌اند گفت وگوهای استکهلم را بر هم زنند...همه این‌ها به ضرر روند مذاکرات تحت هدایت سازمان ملل، در صورت آغاز موفقیت آمیز گفت وگوها است و مایه تاسف خواهد بود. وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا به دلایل اقتصادی و امنیتی، احتمالاً از پایان دادن به جنگ یمن استقبال خواهند کرد. اما روشن است که ترامپ به سعودی‌ها درخصوص هر گونه آتش بس و توافق آتی اجازه وتو می‌دهد.»
گاردین در پایان نتیجه گرفته که: «در حالی که قدرت‌های خارجی مانند پرنده‌های شکارچی بر فراز سرزمین درهم کوبیده یمن پرواز و برای برتری با یکدیگر رقابت می‌کنند، کودکان یمنی همچنان بر اثر گرسنگی جان خود را از دست می‌دهند. یک هفته تاخیر دیگر برای برقراری آتش بس در یمن به معنای جان باختن 77 کودک دیگر در هر یک از این هفت روز است، و دو هفته تاخیر به معنای جان باختن دو برابر این تعداد کودک است و با هر هفته تاخیر، این تعداد به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 13 آذر 1397
سه شنبه 13 آذر 1397 10:35 ب.ظ
مرگ بر یهودی و هابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic