تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


بازگشت 28 هزار آواره دیگر سوری از مرز اردن
۱۳۹۷/۰۹/۱۳

Image result for ‫بازگشت 28 هزار آواره دیگر سوری از مرز اردن‬‎
از زمان بازگشایی مرز اردن و سوریه، حدود 28هزار سوری فقط از گذرگاه جابر - نصیب عبور کرده و وارد خاک کشورشان شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع امنیتی اردن گفت که از زمان بازگشایی گذرگاه جابر - نصیب در اواسط اکتبر گذشته (اواخر مهر)، حدود 28 هزار سوری ازجمله سه‌هزار و 400 آواره سوری که نام آنها در فهرست سازمان ملل به ثبت رسیده است، از این گذرگاه عبور کرده و به کشورشان بازگشته‌اند.
این منبع افزود بازگشت این آوارگان کاملا داوطلبانه بوده و اسامی این افراد توسط کمیساریای امور آوارگان وابسته به سازمان ملل به ثبت رسیده است. پس از بازگشت آرامش به شهرهای سوریه، بازگشت آوارگان نیز شروع شد. نیمی از صهیونیست‌ها سران خود را فاسد می‌دانند    

Image result for ‫نیمی از صهیونیست‌ها سران خود را فاسد می‌دانند‬‎

در جدیدترین نظرسنجی که در سرزمین‌های ‌اشغالی صورت گرفته، نیمی از صهیونیست‌ها بر این باورند که سران این رژیم فاسدند.
نشریه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی به قلم «گیل هافمن» با عنوان «حدود نیمی از اسرائیلی‌ها می‌گویند مقامات اسرائیل فاسد هستند» نوشته: «47 درصد اسرائیلی‌ها، بر این باورند که سران اسرائیل فاسد هستند.»
به گزارش صداوسیما، این آمار و ارقام در «شانزدهمین گزارش سالیانه شاخص دموکراسی در اسرائیل» درج شده است. برای تهیه این گزارش از 1041 نفر نظرسنجی شده است. نظرسنجی هم در قالب مصاحبه‌های چهره به چهره انجام شده است. منابع خبری می‌گویند این نظرسنجی جامع‌ترین نظرسنجی سالیانه درباره جامعه اسرائیل محسوب می‌شود. در سال جاری پرسش‌های بیشتری درباره وضعیت فساد سیاسی در اسرائیل پرسیده شده بود.
«رووین ریولین»، رئیس ‌رژیم صهیونیستی، با اشاره به این نظرسنجی گفته بسیار نگران‌کننده است که اکثر اسرائیلی‌ها به دولتمردانی که خود به آنها رای داده‌اند اعتماد ندارند.گفتنی است اکثر سران رژیم صهیونیستی به دلیل فساد مالی و سیاسی و اخلاقی یا در زندان به سر می‌برند یا متهم هستند که نمونه آنها نتانیاهو، اولمرت، شارون و دو فرزندش و... هستند. فساد چنان دامن بسیاری از سران درجه یک رژیم صهیونیستی را گرفته که دیگر کار از اتهام و محکومیت آنان گذشته است تا جایی که کارشناسان داخلی این رژیم وضعیت را «خطرناک‌تر از تهدیدهای خارجی» دانسته‌اند و به این ترتیب این وضعیت به یک بار اخلاقی و سیاسی به ویژه برای طبقه سیاسی حاکم این رژیم تبدیل شده است.
سرکوب راهپیمایان
رسوایی صهیونیست‌ها به مسائل داخلی‌شان محدود نیست. این رژیم در ادامه سرکوب فلسطینی‌ها 47 فلسطینی ساکن نوار غزه را عصر روز دوشنبه به ضرب گلوله و در جریان هجدهمین راهپیمایی دریایی زخمی کردند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین از غزه، نیروهای ارتش رژیم ‌اشغالگر قدس با شلیک گلوله‌های جنگی و گاز‌ اشک‌آور به سوی فلسطینیان شرکت‌کننده در این راهپیمایی، دست به سرکوب آنان زدند.
راهپیمایان همچنین چندین بالون مزین به تصاویر شهدای تظاهرات بازگشت آوارگان فلسطینی را به هوا پرتاب کردند، این راهپیمایی با هدف حمایت از تظاهرات بازگشت آوارگان فلسطینی برگزار می‌شود. نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی بامداد روز سه‌شنبه نیز به محلاتی در شهر طولکرم حمله کردند و در نتیجه این حمله یک جوان شهید و چندین جوان دیگر بازداشت شدند.
لازم به ذکر است که از آغاز تظاهرات بازگشت در 30 مارس گذشته(10 فروردین) تاکنون بیش از 260 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از 26 هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.
دیدار محرمانه
 خبر دیگر اینکه رسانه‌های رژیم صهیونیستی دیدار محرمانه آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ مستعفی این رژیم با مسئولان تشکیلات خودگردان فلسطین را فاش کردند.به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این اولین دیدار مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین با لیبرمن بوده و در جریان این دیدار درخصوص همکاری‌های امنیتی میان دو طرف و احتمال کاهش محدودیت‌های اعمال شده علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری و افکار عمومی فلسطینی‌ها رایزنی شد. لیبرمن در جریان این دیدار تاکید کرده که وی فرد تندرویی نیست و با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درخصوص تمام مسائل اتفاق نظر ندارد و آماده است تا با طرف فلسطینی درخصوص همکاری‌های اقتصادی و امنیتی در منطقه تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری رایزنی کند!
هشدار رژیم صهیونیستی به آمریکا درباره همکاری هسته‌ای با عربستان

Image result for ‫همکاری هسته‌ای با عربستان‬‎
یک مرکز تحقیقاتی رژیم صهیونیستی با بررسی برنامه هسته ای سعودی‌ها، نسبت به تلاش ریاض برای دستیابی به غنی سازی اورانیوم و احتمالا بمب اتم به واشنگتن هشدار داد.
مرکز تحقیقات امنیت ملی رژیم صهیونیستی در گزارشی به شرایط کنونی و افق پروژه فعالیت‌های اتمی عربستان در زمینه های صلح آمیز اشاره کرده و از «نگرانی‌های اسرائیل در قبال توسعه این پروژه به سوی فعالیت‌های نظامی اتمی» خبر داده است. به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) ، در پژوهش مرکز تحقیقات امنیت ملی رژیم صهیونیستی با عنوان «نگاه راهبردی» که  وابسته به دانشگاه تل‌آویو  است و  از سوی  «افرایم اسکولای» و  «یوئیل جوجنسکی» تهیه شده، آمده: «محمد بن سلمان در نوامبر گذشته(آبان ماه) پروژه ساخت نخستین تاسیسات هسته ای جهت فعالیت‌های صلح‌آمیز و تحقیقاتی را کلید زد... البته اهتمام سران سعودی به آغاز فعالیت‌های هسته‌ای، دارای پشتوانه نیست و عربستان از فقدان توانمندی های واقعی در این زمینه رنج می برد. بر همین اساس است که نگرانی هایی درباره تحرک ریاض به سوی فعالیت‌های نظامی هسته ای وجود دارد. به ویژه اینکه بن سلمان در موضعی تاکید کرده بود، اگر ایران به توانمندی نظامی اتمی دست یابد، عربستان نیز در این زمینه وارد عمل می شود.»
در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «ایجاد تاسیسات اتمی تحقیقاتی پیش شرط ایجاد تاسیسات اتمی بزرگ جهت تولید انرژی نیست، گام‌های این چنینی از سوی کشورهای فقیر که دارای مشکلات جدی تاسیسات زیر بنایی، منابع انسانی و توسعه فناوری هستند قابل توجیه است. در اینجاست که نگرانی ها از نیت عربستان برای ورود به فعالیت‌های هسته‌ای افزایش می‌یابد، به ویژه اینکه احتمال می رود هدف ریاض از راه اندازی تاسیسات اتمی تحقیقاتی استفاده از سوخت آن جهت استخراج پلوتونیوم باشد.»این مرکز تحقیقاتی همچنین می‌گوید:« در همین راستا باید واشنگتن وارد عمل شده و از عربستان بخواهد که غنی سازی اورانیوم را به بیش از 20 درصد نرسانند، مسئله ای که مانع تولید پلوتونیوم از اورانیوم غنی سازی شده و مورد استفاده قرار گرفته می شود. در واقع توان تاسیسات اتمی عربستان باید آنقدر پایین باشد که میزان تولید انرژی از آن به بیش از 100 کیلو وات نرسد، مسئله ای که تولید پلوتونیوم از سوخت هسته‌ای را ناممکن می سازد.» البته آخرین دور مذاکرات آمریکا و عربستان در دوران باراک اوباما به بن بست رسیده بود، دلیل اصلی شکست این مذاکرات هم این بود که سعودی‌ها بر حق خود جهت غنی سازی اورانیوم برای تولید سوخت اتمی برای تولید انرژی تاکید داشتند.این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا در تلاش برای یافتن راه حلی است که عربستان با در نظر گرفتن شروطی بتواند به غنی سازی اورانیوم اقدام کند، مسئله ای که با مخالفت‌هایی در واشنگتن روبه روست و برخی جریان‌ها از نیت ریاض در زمینه هسته‌ای نگرانی داشته و خواهان تعلیق مذاکرات سری و محرمانه میان واشنگتن و ریاض در این زمینه هستند، این مخالفت‌ها پس از پرونده قتل خاشقجی و همچنین بحرانی شدن دخالت عربستان در جنگ یمن افزایش یافته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 14 آذر 1397
چهارشنبه 14 آذر 1397 04:19 ب.ظ
مرگ بر یهودیان صهیونیست

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات