تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


عضو جنبش جلیقه‌زردها:
 وعده ماکرون کافی نیست اعتراض‌ها را ادامه می‌دهیم
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
پس از اینکه دولت فرانسه اعلام کرد، طرح افزایش مالیات بر سوخت را به مدت 3 ماه تعلیق می‌کند، جلیقه زردها که طی شورش‌های خود شعارهای ضد سرمایه‌داری سر داده و خواستار کناره‌گیری ماکرون شده بودند اعلام کردند، درخواست آنها تعلیق این طرح نیست و تظاهرات‌ها را ادامه خواهند داد.
اواخر سال 2017 میلادی بود که دولت ماکرون قانونی را برای افزایش مالیات بر سوخت تصویب کرد. همزمان افزایش قیمت نفت باعث افزایش قیمت سوخت در فرانسه شد و همین کافی بود تا جنبشی اعتراضی به نام «جلیقه زردها» در فرانسه شکل بگیرد که طی سه هفته گذشته پاریس و بسیاری از شهرهای فرانسه را به آشوب کشیده‌اند. بیشترین حجم آشوب‌ها مربوط به شنبه گذشته بود که پاریس رسما تبدیل به میدان جنگ بین معترضان و پلیس شد که ماحصل آن تبدیل پاریس به «شهری سوخته» بود.
«امانوئل ماکرون » که در ابتدا تلاش می‌کرد، جنبش ضدسرمایه‌داری «جلیقه‌زردها» را نادیده بگیرد و با کلمات نامناسبی آنها را خطاب قرار می‌داد، بالاخره در مقابل آنها تسلیم شد و از «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه، خواست با معترضان مذاکره کند. پس از آن نیز فیلیپ روز سه شنبه اعلام کرد، اجرای طرح افزایش بهای گاز و برق، تا شش ماه آینده، به تعویق می‌افتد: «طرح افزایش مالیات بر سوخت به مدت 3 ماه تعلیق خواهد شد. هیچ مالیاتی ارزش آن را ندارد که وحدت ملت و کشور را به خطر بیندازیم.»
صدای معترضان را شنیدیم
 وی به همراه رئیس‌جمهور اعلام کردند که صدای معترضان را شنیده‌اند.این تصمیم تازه دولت عصر دوشنبه در جریان یک نشست فوق‌العاده در کاخ الیزه و به ریاست ماکرون و با حضور 10 وزیر دیگر کابینه اتخاذشذ. ماکرون برای شرکت در این نشست، سفر برنامه‌ریزی شده خود به صربستان را هم به تعویق انداخته بود.
منابع نزدیک به مقام‌های رسمی در پاریس به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که دولت تصمیم دارد به جز تعویق اجرای طرح مالیاتی برای سوخت، تدابیر دیگری را نیز برای آرام کردن فضای اعتراض و خروج از بحران، به اجرا بگذارد. به نظر می‌رسد دولت فرانسه قصد دارد تا با اعلام این تصمیم و خرید زمان، اوضاع کشور را آرام کند، اما ظاهرا این عقب‌نشینی ضمنی هنوز تغییری در وضعیت نا آرام کشور ایجاد نکرده است. چرا که جلیقه‌زردها این تصمیم را ناکافی می‌دانند و اعلام کرده‌اند که تا لغو کامل این قانون به اعتراض خود ادامه می‌دهند و حتی خواستار برکناری نخست‌وزیر شده‌اند.
«بنیامین کوشی» یکی از اعضای جنبش «جلیقه زردها» در همین ارتباط و در مصاحبه‌ای تاکید کرده: «این جنبش خواستار ادامه اعتراضات است ولی این تظاهرات اعتراض‌آمیز باید آرام و به دور از هرگونه خشونت باشد.» به گزارش تسنیم وی افزود: «جنبش جلیقه‌زردها خواستار برپایی تظاهرات مجدد روز شنبه آینده است ولی چیزی که برای من مهم است آن است که این جنبش باید آرام و مسالمت‌آمیز و بدون هرگونه خشونت مجدد باشد. یک تحصن 5 هزار نفری در میدان اصلی تولوز اثری به مراتب بیشتر و مهم‌تر بر مقام‌های دولتی خواهد داشت تا اعمال خشونت. ما باید حمایت از 85 درصد مردم فرانسه را همچنان ادامه دهیم.»
وی همچنین اظهار داشت: «تعلیق افزایش مالیات بر سوخت چیزی نبوده است که ما به دنبال آن بوده ایم ، ما به دنبال لغو کامل هرگونه افزایش قیمت سوخت و مالیات انرژی از ابتدای ژانویه 2019 هستیم.» به گفته این چهره معترض دولت فرانسه باید در مورد «اصلاح وضعیت کلی مالیات‌ها»، «توزیع ثروت» و «برگزاری دائمی همه‌پرسی درباره موضوعات مهم اجتماعی»، دست به اقدام بزند. پایگاه اینترنتی رادیو «فرانس انفو» نیز با انتشار سیاهه‌ای از خواسته‌های جلیقه‌زردها که تاکنون مطرح شده، نوشته است: «این خواسته‌ها زیاد هستند و شمار آنها اکنون به ۴۸ مورد رسیده است.»
شورش‌ها باید ادامه یابد
 یکی از شخصیت‌های سیاسی برجسته فرانسه نیز به نام «اریک دروئه» که به جنبش جلیقه‌زردها پیوسته، خواستار شدت یافتن اعتراض‌ها در روز شنبه آینده شده است. او گفته که عقب‌نشینی در برابر دولتی که محبوبیت خود را از دست داده، جایز نیست.

فرمانده نیروهای مسلح اوکراین:
  تانک‌های روسیه به 18 کیلومتری اوکراین رسیدند،
هر لحظه ممکن است به ما حمله کنند
فرمانده نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد،‌تانک‌های روسیه تا 18 کیلو‌متری مرزهای اوکراین رسیده‌اند و کشورش در برابر یک خطر نظامی بزرگ قرار دارد.
ژنرال «ویکتور موژنکو» اظهار داشت: تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که‌تانک‌های روسی «تی-62-ام» تا 18 کیلومتری مرز اوکراین رسیده‌اند. به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: آنها(روس‌ها) شمار خودروهای زرهی (در مناطق مرزی) را از اواسط سپتامبر(اواخرشهریور) تا اوایل اکتبر(اواخر مهر) به ۲۵۰ دستگاه رسانده‌اند.موژنکو همچنین، گفت که شواهد نشان می‌دهد نیروهای روسی طی این مدت بطور قابل توجهی در نزدیکی مرزهای اوکراین تقویت شدند، و اوکراین در برابر یک خطر نظامی بزرگ قرار دارد که از سال  2014 تاکنون سابقه نداشته است.دو هفته قبل سه کشتی نیروی دریایی اوکراین در تنگه «کرچ» وارد آب‌های روسیه شدند و نیروهای روسی نیزروی آنها آتش گشودند و سه خدمه کشتی اوکراینی را زخمی کردند. در این ماجرا، 24 خدمه کشتی دستگیر شده وهمچنان در بازداشت روس‌ها هستند. این واقعه زمینه‌ساز بحران جدیدی میان دوکشور شده است، موژنکو مدعی شد: در برابر ما یک دشمن قرار دارد که هیچ‌گونه محدودیت قانونی، اخلاقی برای خود نمی‌شناسد. بسیار دشوار است که پیش‌بینی کنیم (این دشمن) چه زمانی علیه اوکراین وارد عمل خواهد شد.موژنکو اضافه کرد: اوکراین نیز در پاسخ به اقدام روسیه، نیروهای هوایی و زمینی بیشتری را به منطقه اعزام خواهد کرد. این در حالی است که به گفته کارشناسان، در صورت وقوع یک جنگ تمام عیار، اوکراین شانس چندانی برای پیروزی ندارد و ممکن است بار دیگر به روسیه منضم شود.
موضع مسکو
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین گفت، به رغم حمایت آمریکا و ناتو از اقدامات تحریک‌آمیز اوکراین، روسیه همه اقدامات لازم را برای مقابله حداکثری با تحرکات نظامی کیف انجام می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از مسکو، وی افزود: متجاوزان اوکراینی با افزایش نیروهای نظامی و انتقال تسلیحات سنگین به مرزهای مشترک با روسیه، بطور مداوم اقدامات تحریک‌آمیز خود را افزایش می‌دهند. روسیه تسلیم فشارها نخواهد شد و ملوانان متجاوز ‌که هفته پیش در اقدامی غیرقانونی با سه شناور رزمی وارد آب‌های روسیه در تنگه «کرچ» شده‌اند را آزاد نخواهد کرد.        
هشدار موگرینی

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دیروز هشدارداد، تنش‌ها میان اوکراین و روسیه در سواحل کریمه، اقتصاد کشورهای اروپایی را تحت تاثیر قرار داده و تردد کشتی‌های اروپایی را در منطقه دچار اختلال و تاخیر کرده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، موگرینی افزود: ما درباره تحولات اخیر در دریای «آزوف»، به شدت احساس نگرانی می‌کنیم ،...(زیرا) در ورای تهدیدات امنیتی که ما امروز به وضوح در منطقه شاهدش هستیم، اقتصاد کشورهای اروپایی نیزتحت تاثیر این تنش‌ها قرار گرفته است.

 ثبت 13 عملیات مقاومتی در کرانه باختری علیه صهیونیست‌ها ظرف یک ماه
Image result for ‫ثبت 13 عملیات مقاومتی در کرانه باختری علیه صهیونیست‌ها ظرف یک ماه‬‎
منابع فلسطینی اعلام کردند تنها در ماه گذشته 13 عملیات مقاومتی در کرانه باختری در ‌اشکال مختلف، از جمله تیراندازی، حمله با سلاح سرد و زیرگیری با خودرو صورت گرفته که به گفته صهیونیست‌ها طی آن 20 صهیونیست زخمی شده‌اند.
کرانه باختری ماه نوامبر گذشته (آبان ماه) شاهد افزایش قابل ملاحظه عملیات‌های مقاومتی در واکنش به تجاوزات بی‌وقفه رژیم صهیونیستی بود و این عملیات‌ها در‌ اشکال مختلف، از جمله تیراندازی، حمله با سلاح سرد و زیرگیری با خودرو، صورت گرفت. پرتاب سنگ و بطری‌های آتش‌زا و نیز بمب‌های دست‌ساز از جمله دیگر عملیات فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری است که با احتساب آنها تعداد این عملیات به صدها هم می‌رسد. به گفته منابع فلسطینی در برخی از این عملیات‌ها مانند عملیات «برکان» عامل عملیات متواری شده و هنوز دست پلیس رژیم صهیونیستی به آنها نرسیده است. در عملیات برکان دو صهیونیست کشته و یک نفر مجروح شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، از مهم‌ترین این عملیات‌ها می‌توان به عملیات شهید «رمزی ابو یابس» ‌اشاره کرد که در نزدیکی شهرک بیت امر واقع در شمال الخلیل صورت گرفت و وی با حمله به سمت نظامیان صهیونیست با خودروی خود، 3 تن از آنها را زخمی کرد.
در مجموع می‌توان گفت که مقاومت فلسطین توانسته در ماه گذشته 6 عملیات تیراندازی، 5 عملیات حمله با سلاح سرد، 2 عملیات زیرگیری با خودرو و 8 عملیات بمب‌گذاری و پرتاب 2 مورد بمب دست‌ساز و 26 عملیات پرتاب بطری‌های آتش زا به سمت پایگاه‌ها و خودروهای جنگی رژیم صهیونیستی اجرا کند.
علاوه‌بر این، مناطق مختلف کرانه باختری و قدس نیز شاهد وقوع 551 مورد درگیری و پرتاب سنگ بوده‌اند که در کل منجر به زخمی شدن 20 شهرک نشین صهیونیست در مقابل شهادت 3 فلسطینی و زخمی شدن 121 نفر دیگر شده است.
استان‌های رام‌الله و قدس با 158 و 109 مورد درگیری شاهد بیشترین درگیری‌ها میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها بوده‌اند و 98 مورد درگیری هم در استان نابلس ثبت شده است. الخلیل و قلقیلیه با 88 مورد درگیری، بیت لحم با 67، جنین با 25، طولکرم با 24، سلفیت با 10 و طوباس و اریحا با 5 مورد درگیری در رده‌های بعدی قرار دارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 15 آذر 1397
پنجشنبه 15 آذر 1397 10:05 ق.ظ
مرگ بر آمریکا و اروپای جنایتکار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic