تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


جنجال «تونل» در مرز لبنان و اسرائیل/
حزب‌الله: تمام تحرکاتتان را زیر نظر داریم
  ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
Image result for ‫جنجال «تونل» در مرز لبنان و اسرائیل‬‎
رژیم صهیونیستی با سروصدای زیاد عملیاتی را تحت عنوان «سپر شمال» در مرز فلسطین اشغالی و لبنان با هدف اعلامی «تخریب تونل‌های حزب‌الله» آغاز کرده است؛ این جنجال، با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شده؛ برخی آن را حرکتی سیاسی با هدف فرار نتانیاهو از سیاست‌های شکست‌خورده‌اش دانسته‌اند اما حزب الله گفته است تحرکات نظامیان صهیونیست در مناطق مرزی را با دقت رصد می‌کند!
ارتش رژیم صهیونیستی از دو روز پیش با سرو صدای زیاد از شروع «عملیاتی گسترده در مرزهای شمالی به منظور کشف و نابودی تونل‌های حزب‌الله لبنان» خبر داده و تصاویری نیز از چند تونل منتشر کرده است. صهیونیست‌ها می‌گویند موفق به کشف یک تونل 400 متری حزب‌الله در نزدیکی روستای «کفر کلا» شده‌اند که 40 متر آن داخل اراضی اشغالی است.
این جنجال اما با تحلیل‌های متفاوتی مواجه شده است. برخی آن را «فریبکاری نتانیاهو برای سرپوش گذاشتن برمشکلات داخلی» ارزیابی کرده‌اند. مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی جزو این دسته‌اند. آنها معتقدند عملیات ارتش این رژیم نمایشی فریبکارانه از سوی نخست‌وزیر برای گریز از اعلام جرم پلیس درباره فسادهای مالی نتانیاهو است.
فارس در این باره نوشته، «یوال حسون» رئیس فراکسیون «اردوگاه صهیونیست» در پارلمان رژیم صهیونیستی و عضو کمیسیون خارجه و امنیت خواستار پاسخگویی مناسب درباره اقدام ارتش شده و گفته که آیا این عملیات «سپر شمال» است یا سپر نتانیاهو؟!  وی این عملیات را اقدامی برای انحراف افکار عمومی درمورد پرونده فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر ارزیابی کرد. گادی آیزنکوت رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفته هدف از این عملیات، از بین بردن خطر حزب‌الله و جلوگیری از حضور ایران در نزدیکی مرزهای شمالی است. «امین حطیط» کارشناس امنیتی و راهبردی لبنان هم این عملیات را «نمایشی» دانسته که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای کاستن از بحران‌های داخلی خود در سایه شکست اسرائیل در همه جبهه‌ها خصوصا اخیرا در جبهه غزه و سوریه به آن نیاز دارد.
«عبدالباری عطوان» نویسنده و تحلیلگر مشهور جهان عرب و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم در این باره گفته، هدف نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از این عملیات، نجات شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین نیست بلکه نجات خود از طناب‌ داری است که بر گردنش پیچیده شده است و ممکن است به مرگ سیاسی وی منجر شود و یا باقی مانده عمرش را پشت میله‌های زندان بگذراند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز ابراز امیدواری کرده در عملیات سپر شمال، قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت نقض نشود. این در حالی است که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا گفته، واشنگتن از اسرائیل در عملیاتی که برای نابودسازی تونل‌های هجومی حزب‌الله در مرزهایش با لبنان کلید زده، حمایت می‌کند.
واکنش حزب‌الله
حزب‌الله لبنان اما این خبر را نه تایید کرده و نه تکذیب. «حسن حب‌الله» عضو شورای سیاسی حزب‌الله لبنان گفته مقاومت در آمادگی کامل قرار دارد و هر گونه تحرک دشمن صهیونیستی در تمامی جبهه‌ها را با دقت و هوشیاری تحت نظر دارد... دشمن صهیونیستی پس از جنگ ۳۳ روزه دیگر جرات نکرده دست به حمله علیه مقاومت بزند، زیرا دریافته است که مقاومت قادر است به این رژیم ضربه وارد کند.
این جنبش قدرتمند همچنین با انتشار تصاویر با کیفیتی از رفت و آمدهای نظامیان صهیونیست در مناطق مرزی اعلام کرده، تمام تحرکاتتان به دقت رصد می‌شود!


در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شد و به جایی نرسید
جنجال بی‌سند اروپا و آمریکا علیه برنامه موشکی ایران 

Image result for ‫در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شد و به جایی نرسید جنجال بی‌سند اروپا و آمریکا علیه برنامه موشکی ایران‬‎
انگلیس و فرانسه که جلسه شورای امنیت را برای بررسی گزارش‌ها درباره آزمایش‌های موشکی ایران تشکیل دادند، نتوانستند هیچ مدرکی در زمینه اینکه قطعنامه‌های شورای امنیت نقض شده‌اند، ارائه دهند.
در ادامه اظهارات گستاخانه مقامات اروپایی درباره توان موشکی ایران، دفتر ریاست جمهوری فرانسه به آزمایش موشکی بالستیک نسبت داده شده به ایران واکنش نشان داد و آن را تحریک برانگیز و بی‌ثبات‌کننده خواند و مدعی شد که ایران باید آزمایش‌های موشکی خود را متوقف کند.
در روزهای اخیر مقامات آلمان، انگلیس و آمریکا نیز اظهارات گستاخانه‌ای را درباره توان موشکی کشورمان مطرح کرده بودند.
همزمان با این اظهارات گستاخانه،هیئت‌های نمایندگی فرانسه و انگلیس در سازمان ملل در اقدامی ضدایرانی از شورای امنیت خواستند تا آزمایش موشکی که ادعا می‌شود ایران به تازگی انجام داده است را بررسی کند.
انگلیس، فرانسه و آلمان مدعی شده‌اند که آزمایش موشکی ایران «ناهمخوان» با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.
شامگاه سه‌شنبه، نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشک بالستیک میان برد ایران پشت درهای بسته برگزار شد.
«کارن پیرس» نماینده انگلیس در سازمان ملل که یکی از کشورهایی بود که خواستار نشست شورای امنیت درباره آزمایش موشکی ایران بود، گفت: هیچ دلیل مشروعی وجود ندارد که چرا ایران باید این قطعنامه را نقض کند. اگر شما می‌خواهید به جامعه بین‌الملل نشان دهید که یک عضو مسئول بوده و واقعا خواستار صلح و امنیت منطقه‌ای هستید این موشک‌هایی نیستند که شما می‌توانید آزمایش و پرتاب کنید.
«برایان هوک» رئیس‌گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا نیز بعد از درخواست از اتحادیه اروپا برای همراهی با تحریم‌های هسته‌ای آمریکا، این‌بار از اروپایی‌ها خواست به بهانه آزمایش موشکی ادعایی تهران را تحریم کنند.
رویترز در گزارشی نوشت:دیپلمات‌های اروپایی با بیان اینکه موضع محکم ایران درخصوص برنامه موشکی، اروپا را مستأصل کرده است، می‌گویند احتمال بازگرداندن گزینه تحریم ایران به دستور کار اتحادیه اروپا وجود دارد.
رویترز در ادامه نوشت: یک دیپلمات اروپایی در توضیح این موضوع می‌گوید: «طی یک ماه گذشته، وزیر خارجه انگلیس و هیئت‌های عالی‌رتبه‌ای از فرانسه و آلمان به تهران سفر کرده تا در این‌باره صحبت کنند. آنها (ایران) اما می‌گویند که درباره (برنامه موشکی) بالستیک هیچ مذاکره‌ای نمی‌کنند».
مسکو: غرب هیچ مدرکی ندارد
«فئودور استرزیزوفسکی» سخنگوی ماموریت روسیه در سازمان ملل به خبرگزاری تاس گفت:انگلیس و فرانسه که جلسه شورای امنیت را برای بررسی گزارش‌ها درباره آزمایش‌های موشکی ایران تشکیل دادند، نتوانستند هیچ مدرکی در زمینه اینکه قطعنامه‌های  شورای امنیت نقض شده‌اند، ارائه دهند.
به گزارش مهر،بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه گفت: قطعاً برنامه‌های دفاعی خود را براساس ابراز نگرانی‌های بی‌اساس و مبتنی بر القائات بی‌بنیان و هدفمند برخی کشورها تنظیم نمی‌کنیم.
قاسمی افزود: ما در برنامه دفاعی موشکی خود هیچگونه مغایرتی با هیچ قطعنامه شورای امنیت نمی‌بینیم و اگر کسانی چنین ادعایی دارند یا با قطعنامه ۲۲۳۱ آشنایی ندارند و یا اینکه بدون توجه به مفاد این قطعنامه، صرفاً قصد فضاسازی و ایجاد حساسیت و تنش علیه ایران را دارند که در هر دو حالت، جمهوری اسلامی ایران چنین رویکردی را محکوم کرده و آن را غیرسازنده و ناکارآمد می‌داند و به تمامی کشورهایی که با این نوع فرضیات خام و بهانه جویی‌های ناقص و بی‌اساس چشمان خود را بر واقعیات و سیاست‌های شفاف و ثبات ساز ایران می‌بندند توصیه می‌کند که صلح ، ثبات و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را قربانی اهداف دیگرانی که مناسبات سازنده ایران با کشور‌های منطقه و جهان را مخل سیاست‌های یک جانبه گرایانه و زیاده خواهانه خود می‌دانند نکنند؛ کشورهای اروپایی باید بیش از پیش هوشمندانه رفتارنمایند.
گستاخی بدهکار
کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان در کنار برخی دیگر از کشورهای اروپایی به دلیل میزبانی و حمایت همه‌جانبه از گروهک تروریستی منافقین و گروهک‌های ضدایرانی تجزیه‌طلب و حمایت و تجهیز رژیم بعث صدام علیه ایران در 8 سال جنگ تحمیلی و حمایت و تجهیز گروهک تروریستی داعش، اکنون در جایگاه متهم قرار دارند. اما در سایه انفعال و بی‌عملی وزارت خارجه، در جایگاه شاکی نشسته و روز به روز بر گستاخی خود علیه کشورمان می‌افزایند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 15 آذر 1397
پنجشنبه 15 آذر 1397 10:04 ق.ظ
مرگ بر دشمنان انقلاب اسلامی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات