تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


ابطال نتایج انتخابات کابل به دلیل «تقلب گسترده»
۱۳۹۷/۰۹/۱۶

Image result for ‫سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان‬‎
سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان نتیجه انتخابات پارلمانی در ولایت کابل را به خاطر آنچه که تخلفات گسترده خوانده، باطل اعلام کرد.
«علیرضا روحانی» گفت: در انتخابات پارلمانی کابل، مشکلات جدی وجود داشته و (این مشکلات) عمومیت و عادلانه بودن انتخابات را خدشه‌دار کرده است.به گزارش ایسنا، روحانی افزود، با توجه به تخلفات گسترده‌ای که در انتخابات پارلمانی ولایت کابل صورت گرفته، نتیجه انتخابات در این ولایت، باطل است.تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری(پنج ماه دیگر)، علاوه بر کابل، در دو ولایت دیگر از مجموع 32 ولایت افغانستان نیز باید انتخابات پارلمانی برگزار شود.با اشاره به تونل‌های بزرگ مرزی
 سیدحسن نصرالله درست می‌گفت اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست‌تراست

Image result for ‫سیدحسن نصرالله درست می‌گفت اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست‌تراست‬‎
یک روزنامه فرامنطقه‌ای با ‌اشاره به ماجرای وحشت صهیونیست‌ها از کشف تونل در شمال فلسطین اشغالی، نوشت، دبیرکل حزب‌الله لبنان راست می‌گوید که اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست‌تر است.
«رای‌الیوم» طی یادداشتی به قلم «سفیان الشوا» نوشت : اسرائیل اگر به لبنان حمله کند در‌های جهنم را به روی خود بازخواهد کرد، چون در معرض حملات موشک‌های حزب‌الله و حماس قرار خواهد گرفت و این وضعیت گفته «سید حسن نصرالله» را ثابت می‌کند که اعلام کرده بود، اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست‌‌تر است.
این تحلیلگر با ‌اشاره به ماجراجویی اخیر صهیونیست‌ها در کشف تونل‌های حزب‌الله افزود، اسرائیل اعلام کرده تعدادی تونل‌ کشف کرده که جوانان حزب‌الله از داخل مرزهای لبنان به طول 200 و عمق 25 متر حفر کرد و تا 40 متر وارد خاک اسرائیل (فلسطین ‌اشغالی) شده بودند. این تونل‌ها از شهرهای مرزی جنوب لبنان، از جمله «بنت جبیل» و «کفر کلا» حفر شده‌اند.
به گزارش صداوسیما، منابع صهیونیستی اعلام کردند که این تونل‌ها تهاجمی هستند و در واقع، عملیات حفر آنها از سال 2013 آغاز شده بود. ساکنان شهرک‌های یهودی نشین در مجاورت مرزهای لبنان نیز بارها به سران رژیم صهیونیستی اعلام می‌کرده‌اند که شب‌ها صدای حفاری را می‌شنوند! اما فرماندهان ارتش صهیونیستی این ادعای شهرک‌نشینان را نمی‌پذیرفت و اصرار و تأکید داشت که این شهرک‌نشینان دچار توهم هستند. در زمان تهاجم نظامی صهیونیست‌ها به لبنان در سال 2006 حزب‌الله از تونل‌ها برای حمله استفاده می‌کرد و همین عامل مهمی برای شکست اسرائیل بوده است. جنبش حماس نیز حفر تونل‌های زیرزمینی در مجاورت مرزهای غزه با جنوب فلسطین ‌اشغالی را با راهنمایی شهید «عماد مغنیه» از فرماندهان نیروهای حزب‌الله لبنان آغاز کرد. شهید مغنیه فن‌آوری حفر تونل‌ها را در اختیار جنبش حماس قرار داد. خاک غزه ماسه‌ای بوده و حفر تونل‌ در این منطقه آسان است و این مسئله بیشترین تاثیر را در پیروزی 48 ساعته مقاومت فلسطین مقابل تجاوز اخیر ارتش صهیونیستی داشته است. برای اولین بار در تاریخ درگیر‌ی‌های رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها اسرائیل تنها ظرف 48 ساعت سر خم کرد و تسلیم آتش‌بس شد. جنگ قبلی رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه، 51 روز طول کشیده بود.


 گزارش کیهان از آخرین وضعیت جنگ یمن و مذاکرات استکهلم

Image result for ‫جنگ یمن و مذاکرات استکهلم‬‎
گروه‌های یمنی در حالی در سوئد در حال برگزاری مذاکرات صلح هستند که همزمان ائتلاف سعودی حملات خود به مناطق مختلف یمن را تشدید کرده است. انصارالله هم در پاسخ به این حملات، مواضع سعودی‌ها را درهم می‌کوبد.
دور جدید (دور چهارم) مذاکرات صلح یمن از پنجشنبه هفته گذشته با حضور طرف‌های یمنی در شهر استکهلم پایتخت سوئد آغاز شده و قرار است به مدت یک هفته ادامه داشته باشد. «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در یمن در مورد این دور از گفت‌و‌گوها گفته: «این مذاکرات به منزله از سرگیری روند سیاسی پس از یک وقفه دو ساله است، ما در اینجا تصمیم جدی برای رسیدن به راه حل سیاسی درباره یمن داریم... «توافق مبادله اسرا  و زندانیان بین دو طرف منازعه در یمن امضا شد؛ آژانس‌های امدادرسان زنگ خطر را در یمن به صدا درآوردند، برای رسیدن به راه‌هایی برای مسائل و کاهش خشونت تلاش می‌کنیم.»
شبکه «العالم» نیز در مورد این دور از مذاکرات اعلام کرده«هیئت ملی یمنی در جلسات نشست روز اول بر اتخاذ اقدامات لازم جهت ایجاد اعتماد به عنوان اولویت اول تاکید دارند و منابع بین‌المللی نیز اعلام کرده‌اند که ایجاد اعتماد اولویت اصلی در نشست صلح خواهد بود، پس از آن پیشنهاد نظارت بین‌المللی بر بندر الحدیده مورد بررسی قرار خواهد گرفت و گریفیتس نیز پیشتر تاکید کرده درصورت موافقت طرف‌های یمنی سازمان ملل آمادگی نظارت بر بندر الحدیده را دارد.» خبرنگار شبکه العالم همچنین تاکید کرد «در ساعات اولیه آغاز مذاکرات صلح یمن فضای مثبت ارزیابی شد اما با مخالفت ائتلاف ضد یمن با برقراری آتش‌بس در زمان برگزاری مذاکرات به منظور فراهم شدن فضای مورد نیاز جهت ایجاد اعتماد و رسیدن به راهکاری سیاسی، این فضا کمی تغییر یافت. در همین حال  وزارت دفاع دولت نجات ملی یمن اعلام کرد دشمن از رایزنی‌های سیاسی سوء استفاده می‌کند و به هیچ آتش بسی پایبند نیست و عملیات نظامی خود را در برخی جبهه‌ها تشدید می‌کند.» همزمان با مذاکرات در سوئد ائتلاف سعودی در برخی جبهه هاحملات خود به مردم یمن را تشدید کرده است!
محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره‌کننده انصارالله هم تاکید کرده مسائل مطروحه در این چند روز مذاکره، لزوماً به راه حلی برای پایان درگیری‌ها نخواهد انجامید و احتمالاً درباره مسائل کلی به توافق برسیم و در خصوص برخی مسائل مانند بازگشایی فرودگاه‌ها، آزادی اسیران، تشکیل کمیته اقتصادی و بانک مرکزی و همچنین کاهش تنش‌آفرینی توافق کنیم. عبدالسلام بدون اشاره به جزئیات بیشتر، گفت، شاید یک یا دو ماه دیگر در یک کشور عربی نشست برگزار کنیم تا جزئیات عناوین مورد بحث در استکهلم مورد بررسی قرار گیرد.
از سوی دیگر، یک منبع در دولت مستعفی منصور هادی، اعلام کرد در این دور از مذاکرات، شش موضوع مورد اختلاف روی میز است. نخست: آزادی اسرا و زندانیان هر دو طرف و دوم: تسهیل ورود کمک‌های انسانی به متضررین در تمامی مناطق کشور. اما سومین موضوع، که پیچیده‌تر به نظر می‌رسد، در ارتباط با اوضاع نظامی در شهر «الحدیده» (‌غرب یمن)، و عقب‌نشینی انصارالله از بندر این شهر است. این منبع توضیحات بیشتری در این‌باره نداده است. این منبع افزود، چهارمین موضوع عقب‌نشینی انصارالله از محاصره شهر «تعز» (جنوب غرب یمن) است. به گفته منبع مذکور، پنجمین محور مذاکرات سوئد در ارتباط با بانک مرکزی است که بین دو طرف تقسیم شده، یک بخش آن در صنعا، تحت کنترل انصارالله قرار دارد و بخش دوم آن در عدن، پایتخت خودخوانده دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی. ششمین موضوعی که روی میز مذاکرات سوئد است، ازسرگیری پروازها در فرودگاه بین‌المللی صنعا است که ائتلاف متجاوز سعودی، آن را از سال 2016 به محاصره خود درآورده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 16 آذر 1397
شنبه 17 آذر 1397 11:15 ق.ظ
مرگ بر اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic