تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

نماینده کنگره آمریکا خبر داد:
زمزمه دستگیری ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری
۱۳۹۷/۰۹/۱۹
Image result for ‫زمزمه دستگیری ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری‬‎
عضو دموکرات کنگره آمریکا گفت احتمال دارد «دونالد ترامپ» پس از دوران ریاست جمهوری محاکمه و حتی زندانی شود.
پرونده‌های دونالد ترامپ هنوز در دادستانی آمریکا مفتوح است و دادستان‌های فدرال همچنان در حال تحقیق درباره ارتباط ترامپ با روسیه در جریان انتخابات 2016 و تماس‌های احتمالی میان مدیران سازمان ترامپ و دو پرداخت حق‌السکوتی هستند که مایکل کوهن، وکیل سابق رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید دونالد ترامپ به هماهنگی آن کمک کرده بود. روزنامه نیویورک تایمز نوشته: دادستان‌های آمریکایی در هفته‌های اخیر درخواست اسناد و شواهدی را از سازمان ترامپ کرده‌اند. براساس این گزارش، آنها بررسی می‌کنند که آیا دیگر مقام‌های این سازمان هم در پرداخت حق‌السکوت به دو زن که ادعای روابط جنسی با دونالد ترامپ داشتند، همدستی کرده‌اند یا خیر.
حالا «آدام شیف»، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی از «چشم‌انداز واقعی» زندانی شدن دونالد ترامپ در پایان دوره ریاست جمهوری‌اش سخن گفته است. این عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با سی‌بی‌اس گفت: «این چشم‌انداز واقعی وجود دارد که وزارت دادگستری آمریکا، ترامپ را هنگام ترک منصب خود، به‌طور رسمی متهم کند. این احتمالاً اولین باری خواهد بود که یک رئیس‌جمهوری با چشم‌انداز واقعی زندانی شدن مواجه می‌شود.» وی افزود: ما در حال بررسی مسئله فرمان‌های عفو هستیم که رئیس‌جمهوری ممکن است به افراد اعطا می‌کند... اما پرسش بزرگتر این است که آیا رئیس‌جمهوری بعدی [حاضر است] دونالد ترامپ را عفو کند.» این عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که در دور جدید فعالیت این مجلس احتمالاً ریاست کمیته اطلاعاتی آن را به‌عهده خواهد گرفت، می‌گوید دو یادداشت مرتبط با وکیل شخصی پیشین ترامپ که روز جمعه در دسترس عموم قرار گرفتند، نشان می‌دهند که رئیس‌جمهوری مرتکب جرم شده است.350 هزار مقام چینی طی 6 سال گذشته
به جرم فساد دستگیر، تنبیه و زندانی شده‌اند

Image result for ‫رئیس‌جمهور چین‬‎
رئیس‌جمهور چین طی شش سال گذشته و از آغاز طرح مبارزه با فساد تاکنون، حدود 350 هزار مقام فاسد در این کشور را دستگیر، تنبیه و یا زندانی کرده است.
شعار «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین، که در سال 2013 به قدرت رسیده، «مبارزه با مگس‌ها و ببرها» بوده است. منظور پینگ از این شعار، هدف گرفتن هر مفسدی در هر رده‌ای در این کشور است. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس‌جمهور در چارچوب این برنامه خود، طی شش سال اخیر، حدود 350 هزار مقام فاسد را دستگیر، محاکمه و مجازات کرده است.این خبر پس از آن منتشر می‌شود که دولت چین اعلام کرد، از این پس جلوی برگزاری هرگونه مراسم پر زرق و برق و عروسی‌های بزرگ و پرهزینه و به‌خصوص برای مقام‌های کشور را می‌گیرد.شورش‌های فرانسه، حاشیه‌ها و بازتاب‌ها
از شعار «زنده‌باد اسد» در خیابان‌های پاریس تا کشیده‌ شدن اعتراض‌ها به مونته‌نگرو  

Image result for ‫از شعار «زنده‌باد اسد» در خیابان‌های پاریس تا کشیده‌ شدن اعتراض‌ها به مونته‌نگرو‬‎
شورش جنبش ضد سرمایه‌داری «جلیقه زردها» در چهارمین هفته خود آنقدر مهم شده بود که حاشیه‌ها و بازتاب‌های زیادی به همراه داشته باشد، طوری که رسانه‌ها به جزئی‌ترین اقدامات طرفداران این جنبش از شعار «زنده باد بشار اسد» تا آتش زدن پرچم فرانسه در این اعتراضات پرداخته‌اند.
جلیقه زردها روز شنبه در چهارمین هفته حضور خود در خیابان‌های پاریس و سایر شهرهای این کشور هر کاری توانستند کردند. خودروها، فروشگاه‌ها، سطل‌های زباله و... را به آتش کشیدند و به اموال و اماکن عموی خسارت زدند. دولت ماکرون نیز بیکار نبود و با 90 هزار نیروی پلیس و ارتش از خجالت معترضان درآمد و با نیروهای مجهز به انواع تجهیزات از خودروهای زرهی تا اسب و سگ به معترضان یورش بردند و وحشیانه سرکوبشان کردند. بر اساس گزارش‌ها در چهار هفته گذشته این اعتراضات بیش از 5 کشته و 6 هزار زخمی و بازداشتی برجای گذاشته است. به گفته وزارت کشور فرانسه تنها در روز شنبه گذشته بیش از 2 هزار نفر در جریان درگیری پلیس با معترضان به نظام سرمایه‌داری بازداشت  شده‌اند. این اعتراضات به اقتصاد فرانسه نیز صدمه زده است. وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه گفته «جنبش جلیقه زردها تاثیری جدی بر اقتصاد کشور داشته است. این یک فاجعه برای تجارت است، این یک فاجعه برای کشور ما است. این وظیفه رئیس‌جمهور است که کشور را متحد کند.»
ماکرون، رئیس‌ جمهور ‌اشراف و ثروتمندان
در مورد اینکه جلیقه زردها چه می‌خواهند هنوز کسی به درستی نمی‌داند. آنها اعتراضات خود را با درخواست کاهش قیمت سوخت شروع کردند و حالا به درخواست استعفای ماکرون نیز رسیده‌اند. ماکرون قرار است در تلویزیون فرانسه مستقیما با مردم این کشور سخن بگوید. واشنگتن پست در این‌باره طی گزارشی نوشته: «تمرکز معترضان بیشتر بر ماکرون و تصویر نخبه‌گرایی وی بود که شکاف‌های عمیقی را در فرانسه ایجاد کرده است. شعار «ماکرون استعفا!» روز شنبه‌ توسط معترضان در شانزه‌لیزه شنیده می‌شد. معترضان ماکرون را به عنوان رئیس‌جمهوری‌اشراف توصیف می‌کنند که گروه‌های اقلیت و تحت فشار در سراسر کشور را نادیده می‌گیرد.»
بقیه گروه‌های اجتماعی نیز مثل دانش‌آموزان، دانشجویان، اتحادیه‌های پلیس، کامیونداران که دل‌خوشی از سیاست‌های لیبرالی ماکرون ندارند به این جنبش ملحق شده‌اند. در میان جلیقه زردها از هر طیف و گروه و دسته‌ای می‌توان یافت. کسانی که پرچم فرانسه را به دست می‌گیرند تا کسانی که پرچم فرانسه را در اعتراضات به آتش می‌کشند. فیلمی نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن یک شهروند فرانسوی در جریان اعتراضات جلیقه زردها در پاریس شعار زنده باد بشار‌اسد را سر می‌دهد. در این فیلم تظاهرکننده فرانسوی در جریان اعتراضات علیه دولت فرانسه فریاد می‌زند: «زنده باد بشار اسد، زنده باد حافظ اسد، کل خانواده اسد در سلامت باشند. امیدوارم سوریه از چنگال تروریسم آزاد شود.» وی ادامه می‌دهد: «ما می‌خواهیم مردم سوریه در سلامت و امنیت کامل در کشورشان زندگی کنند و به کشورشان بازگردند. ما هیچ ارتباطی با ریختن بمب‌ها بر سر آنها نداریم».این جوان فرانسوی به روسیه هم درود فرستاد. گفتنی است فرانسه در بحبوحه حملات تکفیری‌ها به سوریه، مامن اصلی این تروریست‌ها بود و با برگزاری نشست‌های پی‌در‌پی با عنوان «دوستان سوریه» تا توانست علیه اسد فعالیت کرد.
روسیه مقصر است!
با ادامه اعترضات دولت فرانسه مقصر جدیدی نیز پیدا کرده است. وزیر امور خارجه فرانسه گفته سازمان دفاعی و امنیت ملی این کشور تحقیقاتی را درباره احتمال دخالت روسیه در ناآرامی‌های چند هفته اخیر فرانسه آغاز کرده است. ژان ایو لودریان در گفت‌وگو با شبکه آر‌تی‌ال تصریح کرده: «من این شایعه‌ها را شنیده‌ام. دبیرخانه سازمان دفاعی و امنیت ملی در حال تحقیق در این موضوع است. ما نتیجه این تحقیقات را خواهیم دید. تا زمانی که حقیقت مشخص شود، هیچ قضاوتی نمی‌کنم.»
سخنان وزیر خارجه فرانسه در پی گزارش روزنامه انگلیسی تایمز در این زمینه بیان شد. این رسانه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط آنچه «یک موسسه امنیت سایبری» نامیده اعلام کرده است که صدها حساب کاربری توییتری مرتبط با روسیه، با منتشر کردن عکس‌ها و مطالبی درباره تظاهرات جلیقه زردها این ناآرامی‌ها را «بزرگنمایی» کرده‌اند. طبق گزارش موسسه اتحاد برای حمایت از دموکراسی، حدود ۶۰۰ حساب توییتری که در‌اشاعه دیدگاه‌های و نظرات کرملین شناخته شده هستند، در هفته‌های اخیر تمرکز خود را روی ناآرامی‌های فرانسه بیشتر کرده‌اند. این حساب‌های کاربری از هشتگ‌ جلیقه زردها به زبان فرانسوی در توییت‌های خود استفاده می‌کنند.
مونته نگرو
اعتراضات در فرانسه به سایر کشورها نیز رسیده است. روز شنبه در هلند ، بلژیک و مجارستان نیز معترضان جلیقه زرد پوش به خیابان‌ها ریختند. در اعتراضات روز شنبه بلژیک بیش از 450 نفر دستگیر شدند.  بنابر اعلام رسانه‌های بلژیک، پلیس این کشور ده‌ها معترض جنبش ضد سرمایه‌داری را ساعت‌ها در اصطبل‌های اسب پلیس در شهرداری اتربیک در بازداشت نگه داشت. دیروز خبر رسید که صدها تن از مردم مونته‌نگرو نیز در پایتخت این کشور با پوشیدن جلیقه‌های زردرنگ به تقلید از معترضان فرانسوی، دست به راهپیمایی علیه دولت زدند.به گزارش ایسنا، این راهپیمایی در اعتراض به دستگیری «نبوجسا مدوجویچ»، یک قانونگذار اهل مونته‌نگرو برگزار شد. معترضان در مقابل پارلمان مونته‌نگرو تجمع کرده و به سمت دفتر رئیس ‌جمهوری و ساختمان‌های دولتی روان شدند. بسیاری از رهبران اپوزیسیون و قانونگذاران حزب جبهه دموکراتیک نیز به جمع معترضان پیوستند. گفته می‌شود در تونس نیز عده‌ای با شعارهای مشابه دست به کار شده و نام خود را «جلیقه قرمزها» گذاشته‌اند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 19 آذر 1397
سه شنبه 20 آذر 1397 01:55 ب.ظ
مرگ بر خون آشامان جهانی
آمریکا و اروپا و صهیونیست

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات