تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
صدها شبه‌نظامی مورد حمایت آمریکا به ارتش سوریه پیوستند
   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳

Image result for ‫صدها شبه‌نظامی مورد حمایت آمریکا به ارتش سوریه پیوستند‬‎
صدها شبه‌نظامی کرد وابسته به گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»، که تحت حمایت آمریکا قرار داشتند، از این گروه جدا شدند و به ارتش سوریه پیوستند.
بی‌اعتمادی شدید شبه نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» به آمریکا، بالاخره باعث شد که شمار زیادی از آنها در حومه حلب از این گروه خارج شوند و به ارتش سوریه بپیوندند. این اتفاق در شرایطی افتاد، که رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد، به زودی منطقه شرق فرات در سوریه را مورد حمله قرار می‌دهد. بخش‌هایی از این منطقه تحت کنترل نیروهای‌های دموکراتیک سوریه قرار دارند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمعیت حقوق بشری کردی طی بیانیه‌ای اعلام کرد، آنچه اداره خودمختاری خوانده می‌شود، مسئول کشته شدن صدها غیرنظامی کرد است و به همین سبب، صدها نفر از کردها تصمیم گرفتند به صفوف نیروهای ارتش سوریه در حلب بپیوندند. آمریکا با احداث بیش از 20 پایگاه در مناطق کرد‌نشین و کلاً در شرق سوریه، به گرایشات جدایی‌طلبانه در این منطقه دامن می‌زند.   
آمریکا مانعی بزرگ برای سوریه
روسیه اعلام کرد، آمریکا مانع بازسازی سوریه بوده و جلوی حل و فصل سیاسی بحران این کشور را نیز می‌گیرد.
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه طی یک کنفرانس مطبوعاتی، به طور ضمنی گفت: متاسفانه تقویت روند مثبت اوضاع در سوریه که در وهله نخست، در سایه اقدامات سه کشور ضامن صلح (روسیه، ایران و ترکیه) در چارچوب مذاکرات آستانه تحقق یافته، مورد رضایت همه کشورهای جهان قرار ندارد و تلاش‌هایی برای شکست طرح‌های آستانه و توافقات مسکو-آنکارا درباره ایجاد منطقه غیرنظامی در استان «ادلب» صورت می‌گیرد و برخی سعی دارند روند حل و فصل مشکلات در سوریه را در جهت اجرای طرح‌های ژئوپلیتیکی خود که حتی نزدیک به آرمان‌های ملت سوریه نیستند، پیش ببرند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه توجه جامعه جهانی را به اظهارات نماینده آمریکا در ائتلاف غربی به اصطلاح ضدتروریستی در سوریه جلب کرد و توضیح داد: به عقیده وی، به رغم  آنکه داعش در حال حاضر تنها یک درصد از خاک سوریه را تحت کنترل خود دارد، ولی تا پیروزی نهایی بر آنها، راه زیادی مانده، چرا که تروریست‌ها به خوبی تجهیز شده‌اند.  
از سال 2011 تا کنون، آمریکا بزرگ‌ترین حامی مالی و تسلیحاتی تروریست‌ها در سوریه بوده و هست.
6 دلیل بر پیروزی انصارالله در توافق استکهلم

Image result for ‫6 دلیل بر پیروزی انصارالله در توافق استکهلم‬‎
هیئت ریاض و هیئت صنعا سرانجام پس از یک هفته مذاکراه فشرده در سوئد به توافقاتی در راستای پایان جنگ یمن دست یافتند، این مسئله پیروزی انصارالله یمن را پس از چهار سال اثبات کرد.
چهار سال پیش ائتلاف سعودی به رهبری عربستان به یمن حمله کرد. در این حمله چند هدف پیگیری شد: جنگ یمن باید در سه هفته به اتمام برسد، انصارالله یمن باید خلع سلاح شود، این گروه باید تروریستی اعلام شود، صنعا باید از کنترل انصارالله خارج شود و در نهایت منصورهادی رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت بازگردد. در ادامه چند هدف دیگر به این مجموعه اهداف اضافه شد: الحدیده باید به اشغال ائتلاف سعودی در بیاد و قدرت موشکی انصارالله نیز نابود شود. اما پس از چهار سال ائتلاف سعودی به هیچ کدام از اهداف خود در یمن نرسید. هیئت انصارالله و هیئت دولت مستعفی در یک هفته مذاکره فشرده در سوئد سرانجام روز پنجشنبه گذشته به توافق رسیدند. توافقی که ثابت کرد انصارالله یمن پیروز میدان است. در این توافق بر سر سه مسئله الحدیده، فرودگاه صنعا و تبادل اسرا توافق حاصل شد. در واقع انصارالله یمن پیروز این توافق نام گرفت این مسئله نیز به چند دلیل است: ائتلاف سعودی به خواسته های خود در مورد اشغال صنعا و الحدیده، خلع سلاح انصارالله، نابودی قدرت موشکی انصارالله، تروریستی اعلام کردن انقلابیون یمن و بازگرداند منصورهادی به قدرت ناکام ماند و در مقابل انصارالله به عنوان یک گروه قدرتمند و مشروع سیاسی یمن به رسمیت شناخته شد.
جزئیات توافق استکهلم
در مذاکرات سوئد نمایندگان انصارالله و نمایندگان هیئت دولت مستعفی بر سر تبادل اسرا توافق کردند، علاوه بر این بازگشایی فرودگاه صنعا نیز یکی از موضوعات مورد اختلاف بود که دو طرف به توافقاتی دست پیدا کردند. اما مهمترین توافق در مورد الحدیده صورت گرفت. «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل که خود را به گفت‌و‌گوهای صلح یمن در سوئد رسانده بود، از توافق بر سر بندر «الحدیده» و رسیدن کمک‌ها به شهر «تعز» و کاهش درگیری‌ها در این شهر خبر داد. دبیرکل سازمان ملل در مورد بندر الحدیده خاطرنشان کرد:« توافق الحدیده بر عقب نشینی همه طرف های درگیر از این شهر و بندر آن تاکید می کند.» البته ظاهرا قرار است کنترل سیاسی شهر الحدیده همچنان در دست انصارالله باقی بماند.
وی تاکید کرد، گروه های یمنی همچنین توافق کرده‌اند چارچوبی مخصوص برای اجرای توافقات ایجاد کنند و در مذاکرات ژانویه]دی ماه)، در خصوص پرونده‌هایی که کماکان مورد اختلاف است، مذاکره خواهد شد. گوترش، توافق اخیر را توافق برای تمامی یمنی‌ها و بلکه برای تمامی جهان توصیف کرد. فرستاده سازمان ملل در امور یمن نیز که در این نشست خبری حضور داشت گفت:« در طول یک هفته یا کمتر توافقنامه ای درباره فرودگاه صنعا امضا خواهیم کرد.» گریفیتس تاکید کرد که باید برای بازگشایی فرودگاه صنعا تلاش کنیم. وی همچنین خاطرنشان کرد، توافق های حاصل شده در رایزنی های صلح یمن به شورای امنیت ارائه می شود.
اصلی‌ترین نقاط توافق در خصوص شهر و بندر الحدیده: آتش‌بس در استان الحدیده و سواحل الصلیف و رأی عیسی و الحدیده، طرفین نباید هیچ‌گونه تجهیزات نظامی به منطقه وارد کنند، تسهیل حرکت شهروندان و جابه جایی کالا، بازگشایی گذرگاه ها برای رسیدن کمک‌های بشردوستانه، برچیدن تمامی مظاهر نظامی در شهر الحدیده و تمامی درآمد حاصله از بندر الحدیده در بانک مرکزی ذخیره شود.
واکنش انصارالله
از سوی دیگر، محمد عبدالسلام رئیس تیم اعزامی دولت نجات ملی یمن به مذاکرات سوئد ضمن خرسندی از نتایج مذاکرات خاطرنشان کرد:« ما به خاطر ملت خود درخصوص شهر الحدیده امتیازاتی دادیم.» وی همچنین پیرامون سرنوشت بندر الحدیده گفت:« آتش بس در الحدیده بخش مهمی است و یک پیروزی برای انسانیت به شمار می رود، دستاوردهای حاصل شده در رایزنی های سوئد از روند صلح در یمن حمایت می کند، رایزنی های سود بهتر از مذاکرات گذشته بود.» محمد عبدالسلام اظهار داشت، اگر نیت های صادقانه ای وجود داشته باشد، می توان به آتش بس در سراسر یمن دست یافت. وی تاکید کرد، توقف عملیات نظامی در الحدیده و آزادی اسرا پیروزی برای ملت یمن به‌شمار می‌رود. عبدالسلام گفت، مقامات محلی موجود در الحدیده از طریق هماهنگی با سازمان ملل رسما کنترل این شهر را در دست خواهند گرفت و برقراری امنیت به‌عهده آنها خواهد بود. رئیس هیئت ملی یمن گفت که خروج کامل متجاوزان از جنوب استان الحدیده و برچیده شدن مقرهای نظامی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از جمله بندهای توافق در سوئد است. وی تأکید کرد که یکی از بندهای چارچوب کلی پیشنهادشده پایان دادن کامل به اقدامات نظامی در یمن بود اما طرف مقابل با آن مخالفت کرد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 26 آذر 1397

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic