تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در واکنش به شورش جلیقه‌زردها
نخست‌وزیر فرانسه: ‌اشتباه کردیم باید به حرف مردم گوش می‌کردیم
۱۳۹۷/۰۹/۲۶
«ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه در پی ادامه شورش‌های «جلیقه زردها» اعتراف کرد دولت مرتکب ‌اشتباه شد و به اندازه کافی به سخن مردم گوش نکرد. 5 هفته است که روزهای شنبه، شهرهای مختلف فرانسه صحنه شورش‌های مردمی به شرایط بد اقتصادی و نظام سرمایه‌داری است و 8 نفر نیز در این ناآرامی‌ها کشته شده‌اند.
رسانه‌های فرانسوی دیروز اعلام کردند بعد از اعتراضات جلیقه زردها در روز شنبه این هفته دو نفر دیگر از معترضان کشته شدند و بدین ترتیب این اعتراضات در پنجمین هفته خود 8 کشته بر جای گذاشته و حدود 7000 تن نیز بازداشت یا زخمی شده‌اند.فعالان این جنبش در شبکه‌های اجتماعی با دعوت از مردم برای ادامه تظاهرات و اعتراض‌ها علیه سیاست‌های دولت فرانسه از مجلس این کشور خواسته‌اند با برگزاری رفراندوم زمینه برکناری امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور را فراهم کنند. از سوی دیگر در تظاهرات روز شنبه شماری از معترضان خواستار خروج فرانسه از اتحادیه اروپا شدند. به نظر می‌رسد هر چه زمان می‌گذرد اوضاع برای دولت نئولیبرال ماکرون سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود چرا که خواسته‌های معترضان جدی و جدی‌تر می‌شود.
رئیس ‌مجلس ملی فرانسه هم گفته: «احتمالا کسری بودجه فرانسه از محدوده‌ اتحادیه اروپا که 3 درصد تولید ناخالص داخلی است فراتر می‌رود و به 3/4 درصد می‌رسد. پس از اینکه رئیس‌جمهور امتیازاتی به معترضان داد، انتظار می‌رود کسری بودجه فرانسه به 10 میلیارد یورو (11 میلیارد دلار) برسد و سقف کسری بودجه را بشکند.»
ما ‌اشتباه کردیم
با ادامه اعتراضات و حضور مردم در خیابان‌ها علی‌رغم عقب‌نشینی ماکرون و درخواست‌های دولت برای توقف اعتراضات، «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه اذعان کرد دولت فرانسه در مدیریت اعتراضات فعالان جنبش ضدسرمایه‌داری در این کشور دچار ‌اشتباه شده است. وی در مصاحبه‌ای با روزنامه فرانسوی لزاکو، اذعان کرد: «دولت به اندازه کافی به سخنان فرانسویان گوش نکرده است» و در مدیریت بحران «فعالان جنبش ضد سرمایه‌داری» دچار ‌اشتباه شده است. ادوارد فیلیپ خاطرنشان کرد: «من متقاعد شدم که آنها می‌خواهند این کشور تغییر کند. من به آنها می‌گویم ناشکیبایی آنها ناشکیبایی من هم هست. ما با مشارکت بیشتر به ترمیم کشور ادامه خواهیم داد». «برونو لومیر» وزیر دارایی فرانسه نیز پیش‌تر با هشدار درباره پیامدهای اعتراض‌های اخیر در این کشور بر اقتصاد فرانسه گفته بود: «خشونت‌های ناشی از اعتراض‌های جلیقه‌زردها در سراسر فرانسه برای اقتصاد ملی پیامدی فاجعه‌بار به دنبال دارد.»
تظاهرات در بلژیک و مجارستان
تظاهرات کمابیش در سایر کشورهای اروپایی نیز ادامه دارد. روز یکشنبه در بروکسل تجمع موافقان و مخالفان پیمان تازه ‌تصویب شده سازمان ملل متحد در مورد مهاجران، با دخالت پلیس ضدشورش بلژیک به درگیری و خشونت منجر شد. براساس این گزارش ده‌ها نفر از نیروهای ضدشورش پیاده و سوار بر اسب، با باتوم، خودروهای آب‌پاش و گاز ‌اشک‌آور به شرکت‌کنندگان در این تجمع حمله کردند. «سوتیری دیمپینودیس» از خبرنگاران حاضر در محل این تجمع نوشته پلیس دست‌کم ۱۵ نفر از معترضین را بازداشت کرده است. تجمع روز یکشنبه در برابر مقر کمیسیون اروپا از سوی دو گروه مخالف سازماندهی شده بود.
یکی از گروه‌های راستگرای مخالف مهاجران که مصوبه اخیر ملل متحد را ناقض حاکمیت ملی و موجب گسترش امواج پناهجویان به کشورهای غربی می‌دانند و در طرف دیگر، گروه‌های حامی حقوق بشر که تأکید دارند پناهجویان باید بتوانند در کشورهای غربی پناهندگی دریافت کنند. در مجارستان نیز مثل روزهای گذشته هزاران نفر از مردم این کشور برای نشان دادن مخالفت خود با سیاست‌های دولت در مقابل مقر تلویزیون دولتی این کشور در بوداپست تجمع کردند. این چهارمین روزاعتراضات ضددولتی مردم مجارستان در بوداپست در مخالفت با تصویب قانون موسوم به برده‌داری است که به گفته معترضان حق و حقوق کارگران را به شدت محدود خواهد کرد. معترضان صبح روز یکشنبه نیز در مقابل پارلمان این کشور تجمع کرده و شعارهای ضددولتی سر دادند.
طلسم تحریم سوریه شکست
 سفر اولین رئیس‌جمهور عرب به سوریه طی 7/5سال گذشته

Image result for ‫رئیس‌جمهور سودان با «بشار اسد» در پایتخت سوریه دیدار‬‎
رئیس‌جمهور سودان با «بشار اسد» در پایتخت سوریه دیدار و گفت وگو کرد و با این اقدام خود، تحریم‌های همه‌جانبه سران کشورهای عربی علیه دولت دمشق را شکست.
«عمر البشیر» به عنوان نخستین رئیس‌جمهور یک کشورعربی، پس از هفت سال دیروز وارد پایتخت سوریه شد و با رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد. در شرایطی که عملیات نظامی ارتش سوریه موقتا متوقف شده، این سفر رئیس‌جمهور سودان و اقبالی که سایر کشورها برای تجدید روابط با سوریه از خود نشان می‌دهند، یک پیروزی بزرگ برای این کشور محسوب می‌شود. به این ترتیب، پس از هفت و نیم سال آغاز بحران سوریه، بالاخره ورق به نفع دولت و مردم سوریه برگشته است و بسیاری از کشورهای عربی که قبلا خواستار براندازی نظام سوریه بودند، در مواضع خود در قبال دمشق، تجدیدنظر کرده‌اند.
به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور سودان یکشنبه در دمشق مورد استقبال بشار اسد قرار گرفت. روسای دو کشور بعد از آن، به کاخ «الشعب» رفتند و در پشت درهای بسته و به دور از چشم خبرنگاران، درباره روابط دوجانبه و نیز تحولات داخلی سوریه و منطقه گفت‌و‌گو کردند. البشیر پس ازاین دیدار، همان روز به سودان بازگشت.
تمایل کشورها برای از سرگیری روابط
 علاوه‌بر سودان، برخی از کشورهای دیگر منطقه نیزمثل اردن و امارات، خواستار از سرگیری روابط با سوریه شدند. در ادامه این ابراز تمایل‌ها، نهاد موسوم به پارلمان‌های عربی هم خواستار از سرگیری مناسبات با سوریه شد.
در این میان، دولت ترکیه نیز در قبال دمشق، چرخش انجام داد. به گزارش خبرگزاری فارس، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه روز یکشنبه طی نشست «مجمع دوحه» در قطر، درباره روابط آنکارا با دولت «بشار اسد» اظهار داشت: اگر بشار اسد در یک انتخابات دموکراتیک پیروز شود، آنکارا همکاری با او را بررسی می‌کند. این اظهارات در حالی صورت گرفت که سران ترکیه تاکنون روی برکناری یا کناره‌گیری رئیس‌جمهور قانونی سوریه تاکید داشته‌اند.
وزیر خارجه ترکیه درباره همکاری‌های میان آنکارا، تهران و مسکو در موضوع سوریه، خطاب به آمریکا و متحدان غربی این کشور گفت: دوست داشته باشید یا نه، ما با روسیه و ایران کار کرده و به نتیجه هم رسیده‌ایم. تا الان هیچ حمایتی از دوستان خود در ائتلاف [آمریکا] دریافت نکرده‌ایم و آنها همچنان هر از چند گاهی جلسات کوچک خود را برگزار می‌کنند، تا قانون اساسی سوریه را تدوین کنند... ما با تدوین قانون اساسی سوریه توسط دیگران مخالف هستیم. باید اجازه داد که خودشان قانون اساسی خود را بنویسند.
وزیر خارجه ترکیه افزود: سوری‌ها باید قانون اساسی خود را تدوین کنند تا کشور برای انتخاباتی زیر نظر سازمان ملل آماده شود. این انتخابات باید فراگیر باشد و همه افراد واجد در سوریه و پناهجویان در دیگر کشورها امکان شرکت در آن را داشته باشند. این انتخابات باید بسیار معتبر، شفاف، دموکراتیک و عادلانه باشد. در آن صورت، نهایتاً این مردم سوریه هستند که باید تصمیم بگیرند که چه کسی باید بر سوریه حکومت کند.
جنایت تازه آمریکا
ائتلاف آمریکایی به اصلاح ضدداعش بار دیگر منطقه «هجین» در استان دیروالزور را به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، هدف قرار داد.
منابع سوری اعلام کردند، بر اثر این حمله که روز یکشنبه صورت گرفت، 17 غیرنظامی سوری ازجمله چند زن و کودک، جان خود را از دست دادند.
به گزارش خبرگزاری فارس، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی در این حمله، روستای «البوخاطر» را هدف قرار دادند.
«ائتلاف بین‌المللی ضدداعش» به فرماندهی آمریکا در خارج از چارچوب سازمان ملل و بدون موافقت شورای امنیت، مرداد 1393 تشکیل شده است. این ائتلاف هرگز به طور جدی با داعش وارد نبرد نشده و درعوض، شمار زیادی از غیرنظامیان سوری و عراقی را کشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 آذر 1397
سه شنبه 27 آذر 1397 09:03 ب.ظ
مرگ ب امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic