تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

خطاب به متحدان عرب سعودی
نماینده کویت در کمیته حقوق بشر سازمان ملل:
از التماس‌هایی که ریاض به ایران می‌کند خبر ندارید   
    ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
«کشورهایی که توصیه‌های ریاض را اجرا می‌کنند از تماس‌های محرمانه و خواهش و التماس‌های عربستان از ایران در زمینه‌های مختلف خبر ندارند.» این بخشی از اظهارات نماینده سابق پارلمان کویت و نماینده فعلی این کشور در کمیته حقوق بشر سازمان ملل درباره جایگاه ایران و مقایسه آن با وضعیت سعودی‌هاست.
«عبدالحمید دشتی»، نماینده سابق پارلمان کویت و نماینده فعلی این کشور در کمیته حقوق بشر سازمان ملل در ژنو در بخشی از گفت‌وگوی خود با روزنامه لبنانی «البناء» درخصوص روابط کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس با ایران گفته با وجود سردی روابط کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس با ایران، همه آنها از جمله عربستان به طریقی تابع ایران هستند.
وی تصریح کرد: «این امر از طریق برخی تماس‌ها، مکالمات و نامه نگاری‌های بین شخصیت‌هایی خاص از عرب‌های خلیج‌فارس با ایرانی‌ها انجام می‌شود. منظور ما عربستان و ابوظبی است، وگرنه که بقیه امارات تقریبا ذوب در ایران هستند و همچنین سلطنت عمان که رابطه خوبی با ایران دارد، بحرین هم هر چه ریاض تصمیم بگیرد اجرا می‌کند اما این کشورهایی که توصیه‌های ریاض را اجرا می‌کنند از تماس‌های محرمانه و خواهش و التماس‌های عربستان از ایران در زمینه‌های مختلف خبر ندارند.»
به گزارش فارس، نماینده سابق پارلمان کویت همچنین تصریح کرد «آنچه می‌تواند سبب تغییر در کشورهای خلیج‌فارس شود این است که مردم بفهمند حکامشان تابع اربابانی در انگلیس، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.» نماینده سابق پارلمان کویت، تشکیل حکومت قانون اساسی در کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس را هم تنها راه تحقق دموکراسی در آنجا خواند و گفت: «ایجاد تغییر مسالمت‌آمیز و دموکراتیک تنها راه توسعه و پیشرفت کشورها و انسان‌های خلیج‌فارس است.»
دشتی تاکید کرد: «همه ما مکر و حیله چند سال پیش عربستان را به یاد داریم وقتی که حجاج ایرانی را در منا هدف گرفت، اما ایران به گونه‌ای رفتار کرد که عربستان مجبور شد پیکرهای همه حجاجی را که شهید شده بودند تحویل بدهد بدون اینکه مقامات ایرانی هیچ‌گونه اظهارات تهدیدآمیزی به زبان بیاورند. این در حالی است که ما از دهه 80 درحدود 16 شهید کویتی در حج داشتیم که پیکرهایشان را تحویل نگرفتیم و در صفحه تلویزیون شاهد بودیم چگونه گردن آنها را زدند که داغش هنوز که هنوز است بر دل خانواده‌هایشان مانده است.»
به گفته نماینده سابق پارلمان کویت«کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس به دشمنی با ایران تظاهر می‌کنند اما از درون اطمینان دارند که نه از این کشور و نه از ملتش در طول تاریخ هیچ بدی ندیده‌اند و این انگلیس، آمریکا و صهیونیست‌ها هستند که عرب‌ها را علیه ایران تحریک می‌کنند.
ایران کشوری آزاد و دارای حاکمیت مستقل است که از سر احترامی که برای اصول روابط بین‌الملل قائل است دست خود را به سوی همسایگانش دراز می‌کند... ما خیلی اوقات می‌شنویم که محمد بن سلمان ایران را تهدید یا مورد شماتت قرار می‌دهد و با اینکه امیدواریم جنگ نابودی و خونریزی اتفاق نیفتد، اما مطمئنیم اگر بن سلمان دست به حماقتی زده و حتی یک موشک شلیک کند این امر به زیر و زبر شدن خاندان آل‌سعود منجر می‌شود، چون ایران ظرف چند ساعت می‌تواند خلیج‌فارس را‌اشغال کند و همه دنیا تسلیم قدرت ایران هستند و آنهایی که با آن سر دشمنی دارند زیان دیده‌اند.»سازمان ملل هم اسرائیل را «کودک‌کش» خواند

Image result for ‫سازمان ملل متحد‬‎
به گفته «هماهنگ‌کننده سازمان ملل» در روند سازش منطقه غرب آسیا، رژیم صهیونیستی نه تنها قوانین بین‌الملل را نقض می‌کند و کودکان فلسطینی را می‌کشد بلکه شهرک‌سازی‌ها را نیز بدون توجه به مخالفت‌های گسترده جهانی توسعه می‌دهد.
رژیم صهیونیستی غالبا در جنگ‌هایی که علیه مردم غزه به راه می‌اندازد و سرکوب‌هایی که حین برگزاری تظاهرات فلسطینی‌ها انجام می‌دهد، کودک و بزرگ و زن و مرد نمی‌شناسد و همه را به گلوله می‌بندد یا بمباران می‌کند. این رژیم که مورد حمایت غیرعادی تمام دولت‌های آمریکا بوده به دلیل همین جنایاتش به رژیم کودک‌کش معروف است. حالا یکی از مقامات سازمان ملل به همین نکته اذعان و اعلام کرده، اسرائیل کودکان فلسطینی را می‌کشد.
«نیکلای ملادینوف» در جریان جلسه شورای امنیت درباره اوضاع فلسطین گفته: «اسرائیل کودکان و نوجوانان فلسطینی را در جنوب نوار غزه می‌کشد و هیچ‌گونه اقدامی برای توقف شهرک‌سازی نیز انجام نمی‌دهد. این امر نقض قوانین بین‌المللی است.»
  به گزارش گروه تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی، «ملادینوف» این راه هم گفته که، اسرائیل 40 خانواده فلسطینی را برای احداث شهرک‌ها از محله سلوان در بخش شرقی قدس آواره کرده است. ده‌ها سرباز ‌اشغالگر به شهر رام‌الله در کرانه باختری یورش برده و وارد خبرگزاری فلسطینی شده و شماری از فلسطینی‌ها را زخمی کرده‌اند.
گفتنی است در ماه گذشته دست‌کم 15 قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسید در حالی که این رژیم بی‌اعتنا به قطعنامه‌ها همچنان به اقدامات ضدحقوق بشری ادامه می‌دهد.امسال چند کودک فلسطینی به شهادت رسیدند؟در همین رابطه یک مرکز فلسطینی با انتشار گزارشی اعلام کرده از ابتدای سال جاری میلادی ‌اشغالگران صهیونیست 54 کودک فلسطینی را به شهادت رسانده و بیش از 900 کودک دیگر را بازداشت کرده‌اند که تعداد زیادی از آنها هنوز در زندان‌های اسرائیل باقی مانده‌اند. شبکه‌های اجتماعی تصاویر تاسف‌برانگیزی از رفتار وحشیانه نظامیان صهیونیست نسبت به کودکان فلسطینی انتشار داده‌اند که دل هر انسانی را به درد می‌آورد.
به گزارش خبرگزاری قدس، این مرکز در گزارش خود که درخصوص کودکان و تجاوز به حقوق آنها توسط نظامیان اسرائیلی تهیه شده اعلام کرده 44 نفر از این شهدا در جریان راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز بازگشت در مرزهای غزه که از روز 10 فروردین آغاز شده به شهادت رسیده‌اند. در بخش دیگری از این گزارش آمده: دادگاه نظامی عوفر «باسم صباح» کودک فلسطینی از اردوگاه قلندیا را به جرم انجام عملیات حمله با چاقو در سال 2016 در حالی که وی تنها 14 سال داشته است به 35 سال حبس و پرداخت یک میلیون شکل(واحد پول اسرائیل) غرامت محکوم کرد. این احکام با معاهده حقوق کودکان و مبارزه با شکنجه کودکان که اسرائیل در سال 1991 امضا کرده است منافات دارد. در همین رابطه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد، اسرائیل بیش از پیش شهرک‌سازی خود را افزایش خواهد داد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 29 آذر 1397
پنجشنبه 29 آذر 1397 09:51 ب.ظ
مرگ بر آمریگا
پنجشنبه 29 آذر 1397 09:50 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic