تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


وزیر صهیونیست:
اسرائیل در برابر حزب‌الله توان بازدارندگی‌اش را از دست داده است
    ۱۳۹۷/۱۰/۰۳

Image result for ‫نفتالی بنت‬‎
وزیر آموزش رژیم صهیونیستی اذعان کرده غفلت این رژیم موجب از بین رفتن توان بازدارندگی‌اش در برابر حزب‌الله لبنان شده است.
«نفتالی بنت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ضمن اذعان به قدرت موشکی حزب‌الله گفته حزب‌الله حالا چیزی بیش از ۱۴۰ هزار موشک در اختیار دارد... حزب‌الله اکنون به تهدید و خطری جدی برای اسرائیل تبدیل شده و توانسته توان بازدارندگی تل‌آویو را از بین ببرد. گفتنی است مقامات رژیم صهیونیستی بارها نسبت به توانمندی موشکی و نظامی حزب‌الله اذعان کرده و خواستار برکناری نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شده‌اند.
تظاهرات در شهرهای لبنان
خبر دیگر این که، تعلل گروه‌های سیاسی لبنان در تشکیل دولت، خلأ حاکمیتی این کشور را وارد هشتمین ماه خود کرده است. این خلا باعث بروز مشکلاتی برای مردم و در نتیجه تظاهرات آنها در بیروت و شهرهای دیگر لبنان شده است.
  به گزارش تسنیم، روز یکشنبه عده‌ای از ساکنان بیروت با تقلید از جلیقه‌ ‌زردهای فرانسه به خیابان‌ها آمدند و اعتراضات خود را نسبت به شرایط نابسامان اقتصادی و سیاسی در این کشور مطرح کردند. تظاهرات صورت گرفته در بیروت و طرابلس و شهرهای جنوبی گر چه از نظر ظاهری تا حدی شبیه اعتراضات عمومی در فرانسه بود و تعداد معدودی از مردم به سبک پاریس جلیقه‌های زرد بر تن کرده بودند، اما به نظر می‌رسد آنها نسبت به واقعیت‌های موجود در عرصه سیاسی لبنان اعتراض داشتند، چرا که بیشتر مردم لبنان ناتوانی در روند تشکیل دولت را مسبب اوضاع نابسامان اقتصادی و اجتماعی و معیشتی موجود می‌دانند.
7 ماه از خلأ سیاسی و حاکمیتی در کشور می‌گذرد و هنوز سعد حریری نخست‌وزیر مکلف دولت به توافقی برای رسیدن به ساختار کابینه نرسیده است و پرونده‌های کلان در کشور نظیر مبارزه با فساد و بررسی اوضاع معیشتی معلق مانده است. علاوه بر اوضاع سیاسی پیچیده، شرایط اقتصادی کشور نیز در اوضاع نابسامانی قرار دارد. پارچه‌نوشته‌های معترضان طیف متفاوتی از خواسته‌ها از جمله «مبارزه با فساد» و «تسریع در تشکیل دولت» بودند. تحلیلگران دخالت های رژیم سعودی را مهمترین عامل در تاخیر دولت لبنان می‌دانند.


قهرمانان بزرگ فلسطین در این روستا پرورش می‌یابند
Image result for ‫کوپر  روستایی در فلسطین‬‎
«کوبر» نام روستایی فلسطینی در قلب کرانه باختری است که به روستای «قهرمان‌پرور» شهره شده؛ چرا که عملیات‌های شهادت‌طلبانه موثر غالبا از سوی جوانان ساکن این روستا صورت گرفته طوری که صهیونیست‌ها نیز اعتراف می‌کنند، این روستا گاهی معادلات امنیتی اسرائیل را به هم می‌ریزد.
  در این روستا ما در برابر خانواده‌هایی قرار می‌گیریم که جوانان خود را برای انجام عملیات مسلحانه علیه صهیونیست‌ها تربیت می‌کنند. برخی از آنها سال‌ها زندانی بوده‌اند و برخی دیگر به حبس ابد محکوم شده‌اند. «کوبر» میان شهرک نشین‌های حلمیش، نحلیئیل و عطیروت قرار گرفته و بسیاری از مجریان عملیات‌های شهادت طلبانه معروف و موثر، اهل این روستا بوده‌اند.
در اکتبر 2011 این روستا شاهد جشن بزرگی بود که به مناسبت آزادی چهار اسیر فلسطینی در پرونده تبادل اسرا برگزار شد، در بین اسرای آزاد شده نائل و فخری البرغوثی حضور داشتند که بیش از 30 سال را در زندان‌های رژیم صهیونیستی گذرانده بودند.
اما این روزها روستای کوبر مجددا به نقل محافل خبری تبدیل شده است، چون مشخص شده که «صالح البرغوثی» جوان 29 ساله فلسطینی که مجری عملیات «عوفرا» بود و توانست 7 اسرائیلی را مجروح کند از اهالی همین روستا بوده است. «صالح البرغوثی»، فرزند «عمر البرغوثی» یکی از رهبران حماس در کرانه باختری است، «نائل البرغوثی» عموی وی است و دایی‌اش «جاسر» نام دارد که 9 بار به حبس ابد محکوم شده اما در جریان تبادل اسرا آزاد شده است. «جاسر» همان کسی است که متهم به طراحی عملیات عوفرا نیز هست. چون وی منطقه عملیات و اطراف آن را بسیار خوب می‌شناسد. در بین دیگر اهالی روستای کوبر، مروان البرغوثی دیده می‌شود که رهبر فلسطینی که به گذراندن پنج حبس ابد محکوم است و هم‌اکنون
در زندان‌ است.
به گزارش قدسنا، فهرست بلند بالایی را می‌توان از جوانان روستای «کوبر» تهیه کرد که عملیات‌های مسلحانه منجر به قتل صهیونیست‌ها را انجام داده‌اند. ساکنان روستای کوبر به 15 شهید و ده‌ها زخمی و جانباز و صدها اسیری که داده‌اند افتخار می‌کنند، این در حالی است که این روستا در مجموع 4500 نفر جمعیت دارد.
کوبر در منطقه« بی» کرانه باختری قرار دارد که سیطره امنیتی آن با سرزمین های ‌اشغالی و امور شهری آن بر عهده تشکیلات خودگردان است. اما مراکز اصلی آموزشی و دینی آن در منطقه «سی» کرانه باختری که تحت سیطره کامل امنیتی و شهری صهیونیست‌هاست. در این منطقه چندین مدرسه و چهار مسجد وجود دارد، همچنین این منطقه از مقرهای اصلی آغازگر جنبش جهانی تحریم اسرائیل(بی‌دی‌اس) محسوب می‌شود که عمر البرغوثی از اهالی کوبر یکی از مؤسسان آن است. اهالی کوبر شکل‌گیری اسرائیل را یک فاجعه می‌دانند و حماس که خواهان نابودی اسرائیل است تشکیل دهنده ساختار اصلی فکری، سیاسی و عقیدتی مردم این روستا است. ماکرون از چاد به جلیقه‌زردها حمله کرد
Image result for ‫ماکرون از چاد به جلیقه‌زردها حمله کرد‬‎
رئیس‌جمهور فرانسه در واکنش به اعتراض جلیقه‌زردها علیه شرایط سیاسی و اقتصادی حاکم بر کشورشان «شدیدترین پیگردهای قضایی» را به معترضان وعده داد!
هفته گذشته با عقب‌نشینی‌ بزرگ دولت فرانسه و وعده افزایش حقوق‌ها و دستمزدها از سوی ماکرون کارشناسان انتظار داشتند که اعتراضات جلیقه‌زردها شنبه این هفته به صورت ملایم‌تری برگزار شود اما درگیری‌های گسترده بین پلیس و معترضان در پاریس و نانت که 220 بازداشتی به دنبال داشت، به شدت ماکرون را عصبانی کرد. وی حالا وعده برخوردهای سخت‌تری را به معترضان داده است.
رئیس‌جمهور فرانسه که برای دیدار با نظامیان فرانسوی به چاد سفر کرده بود طی مصاحبه‌ای و در واکنش به ناآرامی‌های پاریس، «شدیدترین پیگردهای قضایی» را برای قانون‌شکنان وعده داد. وی گفت: «وزیر کشور همه اوضاع را در طول روز تحت نظر داشته است و من با او در ارتباط بودم. بدیهی است که این اعمال شدیدترین واکنش‌ها از جمله پیگردهای قضایی را در پی خواهد داشت.
رئیس‌جمهور فرانسه این را هم گفت که کشور به آرامش و تفاهم نیاز دارد و هم اکنون نظم، آرامش و تفاهم است که باید بر کشور حاکم شود. کشور ما به تفاهم، وحدت و تعهدی صادقانه برای آرمان‌های جمعی مستحکم نیاز دارد. بنابراین باید اختلافات را کاهش داد.»
رئیس‌جمهور فرانسه همچنین با ‌اشاره به تصمیم ترامپ به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان اعلام کرد از این تصمیم متأسف است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 4 دی 1397
سه شنبه 4 دی 1397 04:02 ب.ظ
مرگ بر اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic