تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

خطاب به مردم آمریکا
واشنگتن پست: بیدار شوید ارتش آمریکا شکست‌ناپذیر نیست
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
روزنامه آمریکایی ضمن تشریح مشکلات پیچیده این کشور، هشدار داده «آمریکا به نقطه بحران تمام عیار امنیت ملی رسیده و ارتش آن بسیار آسیب‌پذیر شده است.»
در هفته‌های اخیر گزارش‌های زیادی منتشر شده که همه بر یک نکته تاکید دارند: «دوران افول آمریکا فرا رسیده» تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای عقب‌نشینی از سوریه و افغانستان نیز از سوی اندیشکده‌های آمریکایی دلیلی دیگر بر این مسئله بود. حتی برخی کارشناسان غربی تاکید دارند جهان آمریکایی به سرعت در حال به پایان رسیدن است. حالا روزنامه «واشنگتن پست» هم طی گزارشی مبسوط، به ضعف‌های ارتش آمریکا پرداخته است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی تحت عنوان «از خواب غفلت بیدار شوید! ارتش آمریکا شکست‌ناپذیر نیست» نوشت: «آشکار‌ترین داستان این روز‌ها در واشنگتن از دست رفتن قدرت نظامی آمریکاست، درسی که به‌ویژه در سایه تحولات اخیر از اهمیت زیادی برخوردار می‌شود، از جمله استعفای جیمز متیس، وزیر دفاع، تصمیم عجولانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور، برای خارج کردن نیرو‌های آمریکایی از سوریه، همچنین اعلام اخیر این مطلب از سوی مقامات کره شمالی که پیونگ‌یانگ تسلیحات هسته‌ای خود را حفظ خواهد کرد، و حمله سایبری گسترده که به هکر‌های چینی نسبت داده می‌شود.»
ایران، چین و روسیه قدرتمند هستند
در ادامه این مطلب آمده است: «‌آمریکایی‌ها پس از جنگ سرد تصور می‌کردند هیچ کشوری در جهان نمی‌تواند با قدرت نظامی آمریکا و نقش رهبری آن در عرصه فناوری به مقابله برخیزد. ولی واقعیت کنونی در بحث نظامی این است که برنامه‌های دفاعی مدرن و پیشرفته امروزی در روسیه و چین و نیز پیشرفت‌های اخیر در ایران و کره شمالی، قابلیت‌ها و توانمندی‌های آمریکا را در معرض تهدید قرار داده است.»
واشنگتن پست در ادامه تاکید کرد: «ارتش در دفاع از اهداف بین‌المللی آمریکا دو نقش مهم و حیاتی ایفا می‌کند. اول مقابله با تهاجمی است که منافع آمریکا را به خطر می‌اندازد؛ زیرا دشمنان بالقوه بر این باورند که شانس آنها برای غلبه بر قدرت آمریکا تقریبا هیچ است؛ و دوم مبارزه و کسب پیروزی در دفاع از همین منافع است. ولی ارتش آمریکا در هر دوی این موارد در مسیر افول قرار دارد.»
«ماکس بوت»، تحلیلگر واشنگتن پست در ادامه تحلیل خود آورده: «برتری هوایی که آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم از آن برخوردار بود، دیگر تضمین شده نیست و بدون کنترل آسمان‌ها، کشتی‌ها و نظامیان آمریکایی به شدت آسیب‌پذیر خواهند بود... افول قدرت نظامی آمریکا دست‌کم سه دلیل دارد که ما تنها بر یک دلیل آن می‌توانیم تاثیر‌گذار باشیم. نخست تصمیم دیگر کشور‌ها برای تقویت قوای نظامی خودشان است که ما نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم؛ و دوم ماهیت رو به تغییر جنگ‌افزار‌ها و ظهور جنگ‌افزار‌های سایبری و دیگر فناوری‌های نوین است، مانند ماهواره‌های مخابراتی و دیگر فناوری‌های مشابه. ولی دلیل سومی نیز وجود دارد که می‌توانیم بر آن تاثیر بگذاریم: کاهش غیرعاقلانه هزینه‌های دفاعی. طبق این گزارش، از سال مالی ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵، بودجه دفاعی آمریکا با ۲۶ درصد کاهش از ۷۹۴ میلیارد دلار به ۵۸۶ میلیارد دلار رسیده است. با مستثنی کردن هزینه‌های عراق و افغانستان، این کاهش در طول همان سال‌ها ۱۲ درصد می‌شود و بودجه دفاعی آمریکا از ۶۱۲ میلیارد دلار به ۵۴۱ میلیارد دلار می‌رسد. از آن دوره‌ای که بخش اعظم بودجه فدرال به پنتاگون اختصاص می‌یافت، سال‌ها گذشته است. در سال ۱۹۶۰ سهم بودجه دفاعی آمریکا، ۵۲ درصد بودجه فدرال و ۹ درصد کل فعالیت اقتصادی (تولید ناخالص داخلی) بود. در سال ۲۰۱۷ این رقم به ۱۵ درصد بودجه فدرال و ۳ درصد تولید ناخالص داخلی کاهش یافت.
واشنگتن‌پست در ادامه نوشته: در واقع بودجه نظامی در مقایسه با بودجه رفاهی آمریکا اعم از تامین اجتماعی، مراقبت‌های بهداشتی و درمانی و غیره، کاهش یافته و این اقلام حدود 70 درصد کل بودجه را به خود اختصاص می‌دهند. سیاستمداران تاکید دارند ارتش آمریکا همچنان قدرتمند‌ترین ارتش جهان است ولی آنها فراموش کرده‌اند که برتری نظامی آمریکا در مقایسه با دیگر کشور‌ها به‌شدت کاهش یافته است.
این روزنامه آمریکایی در پایان نتیجه گرفته که دشمنان بالقوه آمریکا به‌سرعت در حال تجهیز خودشان هستند. کمیسیون بازنگری روابط اقتصادی و امنیتی چین و آمریکا در کنگره اخیرا اعلام کرد چین یک جنگنده جدید رادارگریز تولید کرده است و به سرعت در حال تقویت زرادخانه موشک‌های کروز و بالستیک خود است که قادر است پایگاه‌ها و کشتی‌ها و ناو‌های هواپیمابر آمریکایی را هدف قرار دهد. روسیه نیز هفته گذشته از آزمایش موفقیت‌آمیز یک موشک مافوق صوت قابل نصب بر روی عرشه کشتی خبر داد که سرعتی هشت برابر سرعت صوت دارد. گفته می‌شود آمریکا هیچ قدرت دفاعی در برابر این موشک‌ها ندارد. این هشدار به معنای جنگ‌طلبی نیست.

 سناتور رندپال:
دیگر نمی‌توانیم بگوییم «بشار اسد باید برود» او پیروز شده است
Image result for ‫سناتور رندپال‬‎
در ادامه واکنش‌های سیاستمداران آمریکایی به اقدام «دونالد ترامپ» در خصوص خارج کردن نظامیان از سوریه، یک سناتور جمهوریخواه این کشور اعتراف کرد که در جنگ داخلی سوریه، «بشار اسد» پیروز شد و آمریکا بدون مذاکره با ایران و روسیه، نمی‌تواند برای بحران سوریه راه حلی پیدا بکند.
  سناتور «رند پال» اما اعتراف کرد که آمریکا در سوریه و به ویژه در برکناری «بشار اسد» از قدرت، کاملا شکست خورده است. این سناتور جمهوریخواه که با شبکه خبری آمریکایی سی‌ان‌ان گفت‌و‌گو می‌کرد، اظهار داشت: نمی‌توانیم بگوییم (بشار) اسد باید برود. وی پیروز جنگ شده است. ما 2000 نیرو به این کشور فرستاده‌ایم و امکان بروز درگیری با نیروهای روسی و ایرانی و شروع یک جنگ بزرگ وجود دارد. من گمان نمی‌کنم مردم آمریکا خواهان جنگ بزرگ دیگری در خاورمیانه باشند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این سناتور جمهوریخواه ایالت «کنتاکی» آمریکا افزود، روسیه، ایران و دولت اسد بازیگران عرصه سوریه هستند و بدون مذاکره با آنها، نمی‌توان برای اوضاع سوریه راه حلی پیدا کرد.
وی ادامه داد: ما سالانه 50 میلیارد دلار در افغانستان هزینه می‌کنیم، جایی که سال‌ها پیش می‌باید در آن اعلام پیروزی می‌کردیم و به خانه بازمی‌گشتیم.
وی در توجیه حمایتش از تصمیم ترامپ در مورد خروج از سوریه و افغانستان گفت: برخی توصیه می‌کنند که باید برای همیشه در افغانستان و سوریه بمانیم و هیچ نهایتی هم برای آن قائل نمی‌شوند. این در حالی است که ژنرال «جیمز ماتیس» (‌وزیر دفاع آمریکا‌) گفته است که برای سوریه و افغانستان راه حل نظامی وجود ندارد.
رند پال گفت: فکر می‌کنید سربازان جوان ما در این خصوص چه می‌اندیشند؟ از نزدیکان ما کسانی هستند که نظامی هستند؛ وقتی قرار است به افغانستان اعزام شوند، ژنرال‌های‌شان می‌گویند راه حل نظامی برای این کشور وجود ندارد، فکر می‌کنید چه حالی پیدا می‌کنند.
کمک تسلیحاتی آمریکا به داعش
رند پال در مصاحبه‌ با شبکه سی‌ان‌ان اعتراف کرد: آمریکا، قطر و عربستان سعودی به (گروه‌هایی) مانند داعش، النصره، القاعده و سنی‌های افراطی که در حال پیکار با بشار اسد در سوریه بودند، سلاح می‌رساندند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، این سناتور آمریکایی اضافه کرد: مشکل اینجا است - و این مشکل جریان اصلی سیاست خارجی ما است - که ما فکر می‌کنیم همیشه باید دخالت کنیم.
پیش از رند پال، دیگر مقامات آمریکایی مثل «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق و «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا، هم اعتراف کرده‌اند که این کشور داعش را ایجاد و از این گروه تروریستی حمایت مالی و تسلیحاتی کرده است.
دمشق: آمریکایی‌ها فرار کردند
«بثینه شعبان»مشاور سـیاسـی و رسـانـه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه، در واکنش به خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، در سایت شبکه المیادین نوشت: آمریکایی‌ها گریختند، زیرا ما پایداری کردیم.
به گزارش ایسنا، شعبان نوشت: تمامی توضیحات دیگری که تلاش می‌کنند به این نیروهای فراری قدرت ببخشند و اینگونه جلوه دهند که چنین تصمیمی از سر قدرت گرفته شده و نه ضعف، تنها توجیهاتی دروغین هستند، (این افراد) نمی‌توانند خودشان را متقاعد کنند که صاحبان حق، تاریخ را تغییر داده و متجاوزان را مجبور به فرار کرده‌اند.
شعبان نوشت: رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بازگرداندن نیروهای یونیفل تلاش می‌کنند، آنها برای جلوگیری از نتایج جنگ‌شان علیه سوریه که بسیار بدتر از آن چیزی است که تصورش را می‌کردند، سناریوها و استراتژی‌هایی را در نظر می‌گیرند، زیرا با وجود تمامی دردها، رنج‌ها، خسارات و ویرانی‌هایی که در سوریه به وجود آوردند، این کشور توانست با اراده، همت و فداکاری‌های خود و نیز حمایت هم‌پیمانان و کشورهای دوست، توطئه‌های آنها را ناکام بگذارد.
سایر رویدادها
* جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا، دستور خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را امضا کرد.
* نیویورک تایمز پیش‌بینی کرد که ترامپ طی دو سال آینده با چالش‌هایی روبرو خواهد شد که در گذشته نظیرش را ندیده است.
* سوزان رایس، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت، ترامپ با خروج از سوریه، به ایران هدیه کریسمس داد!
* مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر و با اکثریت آرا، به حاکمیت دائمی سوریه بر منطقه جولان اشغالی رای داد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 4 دی 1397
سه شنبه 4 دی 1397 04:02 ب.ظ
مرگ بر گاو جران های جنایت کار آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات