تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مرگ دومین کودک پناهجو در بازداشتگاه‌های آمریکا طی دو هفته 
  ۱۳۹۷/۱۰/۰۵

Image result for ‫مرگ دومین کودک پناهجو در بازداشتگاه‌های آمریکا طی دو هفته‬‎
در حالی که کمتر از دو هفته از مرگ یک کودک پناهجو در بازداشتگاه‌های آمریکا نمی‌گذرد خبرگزاری‌ها از مرگ دومین کودک پناهجو در بازداشتگاه‌های این کشور خبر می‌دهند.
  اگر دولتی غیراز آمریکا پناهجویان را در مرز بازداشت می‌کرد، کودکان را از خانواده‌های خود جدا کرده و آنها را در قفس‌های آهنی بزرگ زندانی می‌کرد و کودکی در این شرایط در بازداشتگاه، تنها تشنه و گرسنه جان می‌باخت بی‌تردید تمامی سازمان‌های مدعی دفاع از حقوق بشر غرب بسیج شده، شورای امنیت تشکیل جلسه داده و دولت مزبور به شدیدترین وجه تنبیه می‌شد.
 اما همین اقدامات غیراخلاقی و وحشیانه که خلاف بدیهی‌ترین اصول حقوق بشری است طی یک سال گذشته از سوی آمریکا انجام شده بدون اینکه دولت ترامپ برای این جنایت کوچکترین بازخواستی شود.
اخیرا برخی رسانه‌های آمریکایی نوشتند تعداد كودكان مهاجری كه در بازداشتگاه‌های آمریكا به سر می برند، برای اولین بار از مرز 14000 نفر فراتر رفته است.ترامپ معتقد است، جدایی كودكان از والدین می تواند باعث نگرانی پناهجویان و در نتیجه، توقف مهاجرت‌ها از همان مبدا شود! همین دو هفته پیش بود که یک دختر 7 ساله گواتمالایی بعد از بازداشت توسط ماموران گشت مرزی آمریکا به دلیل عبور از مرز مکزیک دستگیر و در بازداشتگاه به دور از والدینش به دلیل تشنگی و شوک حاصل از ترس جان داد.
حالا روز سه شنبه رسانه‌های خبری از مرگ دومین کودک مهاجر گواتمالایی در بازداشتگاه‌های آمریکا و در ایام جشن‌های کریسمس خبر داده‌اند. هیچ کس هم پاسخگو نیست.
 خبرگزاری«آسوشیتدپرس» سه‌شنبه شب در خبری با این مضمون نوشت که مقام‌های مهاجرتی آمریکا مرگ یک پسر بچه 8 ساله گواتمالایی در بازداشتگاه دولتی را تایید می‌کنند. بنابر بیانیه اداره گمرک و مراقبت مرزی آمریکا این پسربچه در بازداشتگاه دچار حالت تهوع شده و پس از انتقال به بیمارستانی در آلاموگوردوی ایالت نیومکزیکو، در بامداد سه شنبه درگذشت. او روز دوشنبه هم یک بار به همراه پدرش به بیمارستان منتقل، اما زود ترخیص شده بود. مقامات نام این کودک که به همراه پدرش در بازداشت بود را اعلام نکرده‌اند.
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا  در واکنش به انتقاد‌ها در پی کشته شدن دختر بچه گواتمالایی  در حساب توئیتری خود گفت: سیاست دموکرات‌ها در جدایی کودکان از والدین در دوره اوباما بسیار بدتر از چیزی بود که او اکنون در حال مدیریت کردن آن است: «تصاویر کودکان در قفس را در سال 2014 در دوره اوباما به خاطر بیاورید. با این حال اگر این سیاست جداسازی انجام نشود افراد بیشتری خواهند آمد و قاچاقچیان از کودکان بیشتری سوءاستفاده خواهند کرد.»دستگیری مهاجران در سال جاری میلادی با افزایش روزافزونی مواجه شده است. ماه نوامبر(آذر) ماموران گشت مرزی آمریکا ۲۵۱۷۲ نفر را در مرز جنوب غربی این کشور بازداشت کردند که رقمی بی‌سابقه است.  دولت آمریکا در روزهای گذشته بیش از ۳۰ نفر از حامیان مهاجران را هم در گذرگاه‌های مرزی بازداشت کرده است.


نشنال‌اینترست پاسخ می‌دهد
 رژیم صهیونیستی چقدر سلاح هسته‌ای دارد
و از این سلاح‌ها چگونه محافظت می‌کند؟

Image result for ‫رژیم صهیونیستی چقدر سلاح هسته‌ای دارد و از این سلاح‌ها چگونه محافظت می‌کند؟‬‎

نشنال‌اینترست در مقاله‌ای با‌ اشاره به برنامه هسته‌ای رژیم ‌اشغالگر صهیونیستی نوشت: اسرائیل مخفیانه‌ترین برنامه هسته‌ای دنیا را دارد.
برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی بدون کوچکترین بازرسی و دل‌نگرانی از سوی صهیونیست‌ها پیگیری می‌شود. مجله آمریکایی نشنال اینترست در گزارشی با ‌اشاره به جنبه کاملا مخفیانه این اقدامات از سوی صهیونیست‌ها نوشته: «زمانی که صحبت از برنامه هسته‌ای مخفی می‌شود نام کره شمالی یکی از گزینه‌هایی است که به ذهن متبادر می‌شود اما مخفیانه‌ترین برنامه هسته‌ای از آنچه کسی است؟»
نشنال‌اینترست می‌افزاید: «کالین پاول، وزیر خارجه اسبق آمریکا در سال 2016 در نامه‌ای محرمانه که بعدها افشا شد به دسترسی اسرائیل به 200 سلاح هسته‌ای ‌اشاره کرد. هرچند این تعداد از نظر برخی بزرگنمایی است اما شکی نیست که اسرائیل زرادخانه‌ای قدرتمند (هرچند کوچک) در اختیار دارد و همواره ادعا کرده که هدف از این سلاح‌ها «ممانعت از تلاش‌ها برای نابودی دولت یهود است.» به گزارش تسنیم این گزارش می‌افزاید: اسرائیل در دهه 1950 به جمع هسته‌ای‌ها وارد شد و تمام تلاش خود را برای به دست آوردن تضمین‌های امنیتی انجام داد. داشتن کشوری مانند آمریکا به عنوان متحد اصلی و خرید جدیدترین تسلیحات متعارف از بازارهای سیاه نتوانست نگرانی مقامات اسرائیل از حملات دشمنانش را رفع کند و به همین جهت مقامات این رژیم و در صدر آنها دیوید بن‌گوریون، با تمام قدرت به سمت تسلیحات هسته‌ای حرکت کردند. نشنال‌اینترست می‌افزاید : در دهه 1960 آمریکا تسلیحات هسته‌ای اسرائیل را مورد ارزیابی قرار داد و هرگونه تلاش‌های واشنگتن برای کاهش سرعت برنامه هسته‌ای اسرائیل و پیوستن به معاهده منع گسترش به جایی نرسید. در 1969 سرانجام نیکسون و گولدا مایر، نخست‌وزیر وقت اسرائیل به توافقی دست یافتند که به موجب آن آمریکا از درخواست برای بازرسی و پایبندی اسرائیل به تلاشهای منع گسترش دست برداشته و در عوض اسرائیل تسلیحات هسته‌ای خود را آزمایش نکرده و یا اظهاراتی درباره وجود آنها نداشته
باشد.در جنگ کیپور در 1973 کشورهای عرب توانستند نیروهای اسرائیلی را تا صحرای سینا و بلندی‌های جولان به عقب برانند. ‌همین مسئله باعث شد تسلیحات هسته‌ای اسرائیل در حالت آماده‌باش قرار داشته باشند تا درصورت وخیم‌تر شدن شرایط مورد استفاده قرار گیرند؛ اتفاقی که هرگز رخ نداد.اسرائیل تاکنون نه وجود تسلیحات هسته‌ای را انکار و نه تایید کرده است. کارشناسان ارزیابی می‌کنند که اسرائیل درحال حاضر تقریبا دارای هشت سلاح هسته‌ای است که با توجه به اینکه دشمنان اسرائیل هنوز به این سلاح دست نیافته‌اند، به نظر رقم قابل توجهی است. به نوشته نشریه آمریکایی نشنال‌اینترست، توافق هسته‌ای سال 2015 بین ایران و 1+5 نیز تضمین کرد که رژیم صهیونیستی تا چندین سال بعد همچنان به عنوان تنها قدرت  هسته‌ای منطقه باقی خواهد ماند!


نیویورک‌تایمز فاش کرد:
 حضور افسران آمریکایی در اتاق جنگ ریاض علیه انصارالله

Image result for ‫حضور افسران آمریکایی در اتاق جنگ ریاض علیه انصارالله‬‎
این بار روزنامه آمریکایی«نیویورک تایمز» اعلام کرده به دلایلی دست یافته که نشان می‌دهد، افسران آمریکایی در ریاض و اتاق جنگ عربستان علیه یمن، حضور دارند و به سعودی‌ها در کشتن یمنی‌ها کمک می‌کنند. پیش از این درباره جنگ الحدیده هم خبر مشابهی منتشر شده بود.
مشارکت آمریکا در تجاوز وحشیانه ائتلاف سعودی به یمن که بنابر اعلام سازمان ملل «فاجعه بزرگ قرن» را به بار آورده امری کاملا مشهود است و بارها منابع غربی و غیرغربی با اعلام آن علیه آمریکا و سعودی موضع گرفته‌اند. پیش از این گفته می‌شد، آمریکا با سوخت رسانی به جنگنده‌های سعودی و همچنین فروش بمب و سلاح به عربستان، در جنایت علیه مردم یمن نقش دارد. طی چند ماه گذشته نیز برخی خبرها از ورود نیروهای ویژه آمریکا به جنوب عربستان برای مقابله با انقلابیون یمن و همچنین حضور افسران آمریکایی در اتاق جنگ الحدیده حکایت داشتند. حالا جزئیات بیشتری از میزان مشارکت آمریکا در یمن منتشر شده که نشان می‌دهد، آمریکا مستقیما در این جنگ حضور فعال دارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه «نیویورک تایمز» در گزارشی با چاپ عکسی از مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان افسری عربستان و مشارکت دو جنگنده جدید آمریکایی از نوع اف-۱۵ در این مراسم نوشته: «زمانی که یک جنگنده اف-۱۵ از پایگاه هوایی خالد در عربستان برای بمباران یمن پرواز می‌کند، نه تنها خود جنگنده بلکه بمب‌هایی که این جنگنده برای بمباران یمن استفاده می‌کند همگی آمریکایی هستند. حتی مکانیک‌های آمریکایی در عربستان این جنگنده را سرویس و تعمیر می‌کنند. تکنیسین‌های آمریکایی نرم‌افزار‌های هدف‌گیری این جنگنده و دیگر فن‌آوری‌های محرمانه آن را ارتقا می‌بخشند. به سعودی‌ها حتی اجازه داده نمی‌شود که به بخش‌های حساس این جنگنده دست بزنند. بی‌تردید خلبان این جنگنده هم از سوی آمریکایی‌ها آموزش دیده است.»
طبق این گزارش، در اتاق عملیات در ریاض فرماندهان سعودی در کنار مقامات نظامی آمریکایی می‌نشینند و توصیه‌های اطلاعاتی و تکنیکی از آنها دریافت می‌کنند، بنابراین کاملا مشخص است که ردپای آمریکا در همه ابعاد جنگ هوایی بر ضد یمن مشاهده می‌شود. در ادامه گزارش نیویورک تایمز آمده: «عربستان از سال ۲۰۱۵ جنگ ضد یمن را شروع کرد و با همپیمانی با کشور‌هایی مانند امارات عربی متحده و برخی گروه‌های کوچک و دارای نفوذ بسیار اندک در یمن تلاش کرد که با گروه حوثی‌های یمن (انصارالله) مقابله کند. در خلال این جنگ تاکنون دست‌کم 60 هزار یمنی جان باخته‌اند و این کشور در آستانه قحطی فاجعه‌آمیز قرار گرفته است.»
طبق این گزارش، در سال ۲۰۱۷ ارتش آمریکا طرحی به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار ارائه کرد که تمرکز آن بر انجام حملات هوایی بود، همان سال کنگره آمریکا هم فروش تسلیحات به ارزش ۵۱۰ میلیون دلار را به عربستان تایید کرد. در حال حاضر حدود ۱۰۰ مستشار نظامی آمریکا در کنار فرماندهان سعودی در جنگ یمن حضور دارند. از این تعداد، ۳۵ مستشار نظامی آمریکا بطور دائم در عربستان مستقر هستند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 6 دی 1397
پنجشنبه 6 دی 1397 10:02 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic