تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کلاه‌سفیدها قاچاقچی اعضای بدن هستند و برای تروریست‌ها کار می‌کنند
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۷

Image result for ‫کلاه‌سفیدها قاچاقچی اعضای بدن هستند‬‎
رئیس‌ بنیاد مطالعه دموکراسی در گزارش خود به سازمان ملل اعلام کرد، اعضای سازمان کلاه سفیدها در قاچاق اعضای بدن انسان و سرقت و فساد در سوریه نقش دارند.
«ماکسیم گریگوریف»، در این گزارش آورده است: افرادی که توسط کلاه سفیدها از خانه‌ها و شهرهایشان خارج می‌شوند دیگر زنده برنمی‌گردند. به عنوان مثال، فردی که جراحات سطحی برداشته و نجات یافته، از محل سکونتش برده می‌شود و سپس با شکمی پاره شده و اعضای بدنی که دیگر نیستند، بازگردانده می‌شود.گریگوریف با اشاره به شهادت چند شاهد از جمله تعدادی از اعضای گروه کلاه‌سفیدها که گروهشان در قاچاق اعضای بدن مجروحان، به ویژه زنان در سوریه دست دارد، گفت: آنها اقدام به غارت مغازه‌ها و تخریب ساختمان‌ها می‌کنند.


توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفت
بازداشت 6 هزار فلسطینی در سال 2018 / 1000 نفر کودک هستند

Image result for ‫بازداشت 6 هزار فلسطینی در سال 2018 / 1000 نفر کودک هستند‬‎
مرکز مطالعات «اسیران فلسطینی» همزمان با نزدیک شدن به سال نوی میلادی اعلام کرده که نظامیان رژیم صهیونیستی در سال جاری میلادی به بازداشت خودسرانه و بی‌دلیل شهروندان فلسطینی ادامه دادند و امسال، در مجموع نزدیک به 6000 تن از جمله ۹۸۰ کودک و ۱۷۵ زن و دختر در زندان‌های رژیم صهیونیستی گرفتار شده‌اند.
  به گفته «ریاض اشقر»، سخنگوی مرکز مطالعات اسیران فلسطین، رژیم صهیونیستی طی سال جاری از طریق سازمان‌های مختلف امنیتی، نظامی، سیاسی، قانونگذاری و رسانه‌ای خود به جنگ علیه اسیران و صدور احکام ظالمانه و نقض حقوق آنان ادامه داده و آنان را از ابتدایی‌ترین حقوق خود محروم و با منع درمان و ملاقات با خانواده، حمله به اتاق و سلول‌های اسیران  و ضرب و شتم، آنان را در شرایط بسیار سخت و ناگوار قرار داده است.
از اسیر 3 ساله تا 92 ساله
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، بر پایه این گزارش فقط در شهر قدس ۱۸۰۰ نفر، در الخلیل ۹۰۰ تن و نوار غزه نیز ۲۱۵ تن طی سال جاری به اسارت گرفته شده‌اند. مابقی بازداشت‌شدگان نیز از دیگر شهرهای کرانه باختری بوده‌اند. کم سن‌ترین اسیر فلسطینی در سال جاری «ضرغام کرم مسوده» از بخش قدیمی الخلیل است که تنها ۳ سال سن دارد. همچنین ۱۷۵زن و دختر از جمله ۱۴ دختر کم سن و سال نیز در سال جاری بازداشت شده‌اند. در ادامه این گزارش آمده است که نظامیان اسرائیلی در سال ۲۰۱۸ اقدام به اسارت ۷ نماینده فلسطینی، ۱۳۰۰ اسیر آزاده و ۱۵۰ نفر بیمار و افراد دارای معلولیت کرده اند.
رژیم صهیونیستی همچنین سال ۲۰۱۸ شمار زیادی افراد سالخورده بازداشت کرده که مسن‌ترین آنان «حاج علی مصطفی وحش» ۹۲ ساله اهل کرانه باختری است. در میان بازداشت شدگان، ۱۱ دانشجو و استاد دانشگاهی نیز دیده می شود.
35 سال زندان برای جوان 17 ساله!
دادگاه رژیم صهیونیستی دیروز حتی «ایهم صبّاح» نوجوان 17 ساله فلسطینی را که از سه سال پیش در زندان های صهیونیستی به سر می‌برد، به 35 سال حبس و پرداخت غرامت مالی یک میلیون شکلی (250 هزار دلار) محکوم و او را به تلاش برای زخمی کردن نظامیان صهیونیست در یک مجتمع صهیونیست‌نشین در شرق رام‌الله در سال 2015 متهم کرد.
  زلزله سیاسی در دولت عربستان کابینه سعودی
قربانی بلندپروازی‌های بن‌سلمان شد

Image result for ‫زلزله سیاسی در دولت عربستان کابینه سعودی قربانی بلندپروازی‌های بن‌سلمان شد‬‎
برکناری برخی از مهم‌ترین وزرای کابینه سعودی از جمله وزیر خارجه عربستان باعث شده تا کارشناسان این تغییرات را تلاشی با هدف نجات بن سلمان از شکست‌های منطقه‌ای تحلیل کنند.
سال 2018 سال شکست‌های پی‌درپی بن‌سلمان بود و این تغییر و تحولات گویا با هدف مقصر معرفی کردن هر کسی جز بن‌سلمان صورت می‌‌گیرد.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در چند سال اخیر با چالش‌هایی مواجه بوده که تقریبا در همه آنها شکست خورده است. جنگ یمن، بحران سوریه، انتخابات لبنان، محاصره قطر و قتل خاشقجی مسائلی بودند که بن سلمان به عنوان بازنده بزرگ در همه آنها مطرح است. در این شرایط فشارها بر بن سلمان در مورد قتل خاشقجی باعث شد که وی حتی تا آستانه برکناری از ولیعهدی نیز پیش برود. در این شرایط بن سلمان به عنوان حاکم عملی عربستان پادشاه سعودی را وادار به تغییراتی در کابینه عربستان کرده که برخی آن را تلاش ولیعهد سعودی برای تثبیت قدرت، برخی آن را باج بن سلمان به مخالفان و برخی نیز آن را صرفا یک فریب در راستای انحراف افکار عمومی می‌دانند.
طبق گزارش‌های منتشر شده، پادشاه عربستان با صدور فرمانی تغییراتی را در کابینه این کشور ایجاد و برخی مقامات و شاهزادگان سعودی را نیز بر کنار کرده است. در روند تغییر ساختار کابینه و شورای امور سیاسی و امنیتی عربستان، عادل الجبیر وزیر خارجه ضدایرانی عربستان برکنار و «ابراهیم العساف» به عنوان جانشین وی انتخاب شده است. «العساف» وزیر اقتصاد و دارایی عربستان بود که دو سال پیش در جریان اقدامات بن سلمان با عنوان مبارزه با فساد برکنار شده بود! الجبیر هم به عنوان وزیر مشاور در امور خارجه تعیین شده است! عادل الجبیرپس از برکناری از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور به خاطر صدور دستور برکناری وی از سمت وزیر خارجه و تعیین او به عنوان وزیر مشاور در امور خارجه قدردانی کرده است!
«عبدالله بن بندر» نیز به عنوان وزیر گارد ملی عربستان و ترکی الشبانه به عنوان وزیر اطلاع‌رسانی عربستان معرفی شدند. همچنین ترکی آل الشیخ از ریاست سازمان ورزش عربستان برکنار شده است. شاهزاده فیصل بن خالد، امیر منطقه عسیر نیز از سمت خود برکنار و به عنوان مشاور دفتر سلطنتی انتخاب شد و شاهزاده ترکی بن طلال جانشین او به عنوان امیر منطقه عسیر شده است. محمد بن نواف بن عبدالعزیز بن آل‌سعود، سفیر عربستان در لندن نیز در جریان این تغییرات برکنار شده است. همچنین محمد بن صالح الغفیلی، مشاور امنیت ملی از سمت خود برکنار و مساعد بن محمد العیبان، به عنوان جانشین وی انتخاب شده است. در کل در تغییرات کابینه عربستان، مقامات جدیدی برای ریاست گارد ملی، اداره کل امنیت عمومی و وزارت اطلاع‌رسانی معرفی شده‌اند. سعودی‌ها می‌گویند سلمان پادشاه عربستان دستور داده یک سازمان فضایی ملی نیز ایجاد شود که ریاست آن را یکی دیگر از پسران وی به نام «سلطان بن سلمان‌‌» در اختیار خواهد داشت. سلطان بن سلمان اولین فضانورد عرب به شمار می‌رود!
واکنش‌ها
تغییرات گسترده در کابینه سعودی که برخی آن را «زلزله سیاسی» نامیده‌اند واکنش‌های متفاوتی به دنبال داشته است. «روزنامه نیویورک تایمز» در این ارتباط، نوشته «علی‌رغم افزایش انتقاد‌های بین‌المللی از ولیعهد عربستان، پادشاه این کشور با ایجاد تغییرات در کابینه، اهرم‌های قدرت را در دستان پسرش تثبیت کرد، زیرا بسیاری از افرادی که ارتقا مقام یافتند از دوستان نزدیک محمد بن سلمان هستند. وال استریت ژورنال هم این تغییرات را در راستای حمایت پادشاه از بن سلمان تعبیر کرده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 8 دی 1397

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic