تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مقاومت عراق: برای هدف قرار دادن ترامپ منتظر یک‌اشاره بودیم
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۹

Image result for ‫مقاومت عراق‬‎
یک منبع نزدیک به مقاومت عراق فاش کرد،علیرغم سفر سرزده و مخفیانه رئیس‌جمهور آمریکا به عراق، نیروهای مقاومت این کشور او را کاملا در تیر رس خود داشتند و برای هدف قرار دادن وی، منتظر یک‌اشاره از جانب فرماندهی بودند.
«جلیل النوری» از سیاستمداران نزدیک به جریان «صدر»، در ارتباط با سفر سرزده اخیر «دونالد ترامپ» به عراق گفت: نیروهای مقاومت در دو مکان احتمال حضور وی را می‌دادند؛ اردوگاه «التاجی» در بغداد و پایگاه «عین الاسد» در الرمادی. بچه‌ها در آمادگی کامل و در انتظار یک‌اشاره (فرماندهی) بودند.
النوری خطاب به ترامپ که اعلام کرده بود قصد ندارد نظامیان آمریکایی را از عراق بیرون ببرد، گفت: اگر بازگردید، جهنم را برای کافران شعله‌ور می‌کنیم.


  جنگ و‌گریز و آتش در خیابان‌های فرانسه پلیس 57 جلیقه زرد را دستگیر کرد

Image result for ‫جنگ و‌گریز و آتش در خیابان‌های فرانسه پلیس 57 جلیقه زرد را دستگیر کرد‬‎
پاریس و شهرهای مختلف فرانسه در هفتمین هفته حضور خیابانی جلیقه زردها هم شاهد زد و خورد شدید پلیس و معترضان به نظام سرمایه‌داری بود.
در حالی که تعطیلات سال نو در فرانسه آغاز شده و انتظار این بود که هفتمین حضور خیابانی جلیقه زردها در روز شنبه بسیار کم فروغ برگزار شود و برخی خبرگزاری‌ها نیز در ساعات ابتدائی روز شنبه چنین گزارش داده بودند اما، معترضان به نظام سرمایه‌داری در تعطیلات سال نو نیز ماکرون را رها نکردند و به خیابان‌ها ریختند. تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها حاکی از زد و خورد شدید بین پلیس و معترضان است طوری که برخی نوشته اند، آسمان پاریس را ابری از دود ناشی از سوختن ماشین‌ها فرا گرفته بود.
منابع دولتی فرانسه می‌گویند دستکم 57 نفر فقط در پاریس توسط نیروهای پلیس این کشور بازداشت شده‌اند. بر اثر زد و خوردها و شلیک گاز‌اشک‌آور و به آتش کشیدن لاستیک‌ها و برخی‌اشیای دیگر در خیابان‌های مرکزی شهر پاریس، برج ایفل، نماد کشور فرانسه و پایتخت آن غرق در دود شد. خبرگزاری رویترز نیز گزارش داده درگیری‌های پراکنده‌ای بین معترضان با نیروهای پلیس در چندین شهر فرانسه از جمله شهرهای بوردو و نانت اتفاق افتاده و نیروهای پلیس علیه معترضان گاز‌اشک آور و نارنجک‌های گیج‌کننده شلیک کرده‌اند.
روز شنبه بسیج گستردۀ جلیقه زردها در سراسر فرانسه از جمله در شهرهای پاریس، مارسی، لیون، تولوز و بوردو دیده می‌شد. شماری از خیابان‌ها به‌ویژه در شهر مارسی بسته شدند و بار دیگر نیز میان پلیس و جلیقه زردها درگیری‌ روی داد. شماری از جلیقه زردها در اعتراضات روز شنبه دست نوشته‌هایی بلند کرده بودند که روی آنها نوشته شده بود: «معترضان رفراندوم را کلید زدند.» جلیقه زردها طی هفته‌های گذشته خواستار برگزاری رفراندوم در کشورشان شده‌اند. معترضان بار دیگر خواهان تغییر جهت‌گیری‌های اقتصادی دولت این کشور و کاهش فقر و نابرابری در فرانسه شده‌اند و می‌گویند ماکرون را هم نمی‌خواهند.
ما هرج و مرج‌طلب نیستیم
اعتراضات روز شنبه از جنبه‌ای دیگر نیز دارای اهمیت بود زیرا برخلاف تبلیغات دولت مبنی بر اینکه در مقایسه با زمان آغاز این جنبش یعنی یک ماه و نیم گذشته، اکنون از شمار معترضان به‌طور قابل توجهی کاسته شده است، در این روز بار دیگر جلیقه زردها به‌طور چشمگیر در سراسر فرانسه به خیابان‌ها آمدند. معترضان بر این باورند که با پایان تعطیلات سال نو و از سرگیری فعالیت‌ها، بار دیگر شمار جلیقه زردها در خیابان‌ها بطور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.جلیقه زردها همچنین روز شنبه با انتشار بیانیه‌هایی اعلام کردند که بر خلاف ادعاهای طرفداران دولت، آنها هرج و مرج‌ طلب نیستند و قصد آسیب رساندن به مردم را ندارند.
به گزارش ایسنا معترضان جلیقه زرد مقرهای رسانه‌های شناخته شده فرانسوی را نیز هدف تظاهرات قرار دادند و در همین راستا صدها تظاهرکننده در نزدیکی ساختمان تلویزیون بی‌اف ام و فرانس تلویزیون تجمع کردند و رسانه‌های فرانسوی را به طرفداری از امانوئل ماکرون، و شرکت‌های بزرگ و کم‌اهمیت نشان دادن اعتراضات متهم کردند.
هلند
پلیس هلند نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده، جلیقه زردهای هلندی روز شنبه با پرتاب مواد آتش‌زا، سنگ و وسایل به سمت افسران پلیس اقدام به برهم زدن نظم عمومی کردند.
براساس این بیانیه، حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ معترض در تجمعی «اعلام نشده» دست به اعتراض زدند. بر اساس این گزارش پلیس هلند سوار بر اسب برای متفرق کردن تجمع فرستاده شد و افسران با باتوم به میان معترضان رفتند. طبق بیانیه مذکور، هشت تن به اتهام «سوء رفتارهای مختلف شامل پرتاب مواد آتش‌زا، سنگ‌پراکنی و پرتاب‌اشیاء به سمت نیروهای پلیس و اخلال در نظم عمومی» بازداشت شده‌اند. این اولین بار است که معترضان حامی جنبش جلیقه زردها در فرانسه منجر به بروز درگیری در هلند می‌شود. تجمعات پیشین با الهام از جلیقه زردها در شماری از شهرهای هلند از جمله آمستردام و روتردام به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شده بود.  طی هفته‌های گذشته جنبش جلیقه زردها به کشورهای اتریش ، بلژیک و ایتالیا و حتی برخی کشورهای آسیایی و عربی نیز کشیده شد.آمریکا بدون روتوش
آمریکا یک‌سال تمام به مادر یمنی اجازه ملاقات
با کودک بیمارش را نداد تا اینکه دیر شد!

Image result for ‫مرگ تاسف بار کودک 2 ساله یمنی در بیمارستانی درآمریکا‬‎
مرگ تاسف بار کودک 2 ساله یمنی در بیمارستانی درآمریکا در حالی روی داد که دولت ترامپ تا همین چند روز قبل به مادر وی اجازه ورود به آمریکا و بودن در بالین فرزندش را نمی‌داد. مادر سرانجام با التماس و تاخیر اجازه ورود گرفت و به ملاقات کودکش رفت اما کودک خیلی زود جان باخت.
هنوز چند روزی از مرگ کودکان ۷ و ۸ ساله دو خانواده پناهجوی اهل گواتمالا در آمریکا به دلیل سخت‌گیری‌های غیرانسانی دولت ترامپ نگذشته که خبر رسید، یک کودک یمنی نیز با مرگ خود جلوه‌ای دیگر از قانون نژادپرستانه ترامپ را به نمایش گذاشت.
این کودک 2 ساله‌ که دولت آمریکا تا مدت‌ها به مادر وی اجازه ورود به کشور و ملاقات با او را نمی‌داد، سرانجام در یکی از بیمارستان‌های این کشور جان باخت. خبرگزاری «آسوشیتدپرس» غروب شنبه با اشاره به این خبر نوشت: «مادر عبدالله حسن کودک 2 ساله یمنی پیشتر از دولت آمریکا بابت عدم دریافت مجوز ورود به این کشور شکایت کرده بود.»
به گزارش فارس، بر این اساس، این کودک یمنی چند روز قبل و در حالی‌که «علی حسن» پدر وی در فصل پاییز  او را به بیمارستان کودکان «بنیاف» در «اوکلند» برای درمان اختلال مغزی آورده بود، جان سپرد. از نکات حائز اهمیت در این ماجرا سختگیری‌های اداره مهاجرتی آمریکا به دنبال دستورهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور بود طوری‌که «شیما سویله» مادر این کودک بعد از ازدواج با همسر خود و به دلیل قوانین سختگیرانه واشنگتن، نتوانست برگردد و مجبور به اقامت در قاهره شد. وی  از سال 2017 به این سو خیلی تلاش کرد تا روادید ورود به آمریکا را کسب کند اما هر بار با ممانعت دستگاه‌های مهاجرتی این کشور مواجه می‌شد.
این پسر نوزاد یمنی از سوی پزشکان و البته بدون حضور مادری که در کشمکش دریافت روادید ورود به آمریکا بود، در دستگاه مراقبت‌های ویژه  قرار گرفت. دولت آمریکا ظاهرا بعد از کش و قوس‌های فراوان مورخ 17 دسامبر (26 آذر) برای مادر این کودک یمنی مجوز ورود صادر می‌کند و او در 28 آذر و با گذشت یک سال و در حالی که تنها چند روز به عمر این کودک نمانده بود قادر به دیدن کودک خود می‌شود اما خیلی زود کودک می‌میرد!
یک وکیل شورای مسلمانان آمریکا با انتقاد از رویکرد مهاجرتی ترامپ گفت: «این خانواده با شجاعت خود ملت ما را تحریک کرده تا به مقابله با قوانین مهاجرتی ضد مسلمانان برخیزد. عبدالله در عمر کوتاه خود برای همه ما  در  زمینه مبارزه با بیگانه‌ستیزی و جداسازی خانواده‌ها «نور هدایت» شد.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 10 دی 1397
دوشنبه 10 دی 1397 01:48 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات