تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


فرار گروهی از ثروتمندان سعودی به اروپا ازترس بن سلمان
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
Image result for ‫فرار شمار زیادی از سرمایه‌داران سعودی به اروپا‬‎
سیاست‌های سرکوب‌گرانه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی باعث فرار شمار زیادی از سرمایه‌داران سعودی به اروپا شده است.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در مهرماه 96 بیش از 200 شاهزاده و تاجر عربستان را دستگیر و زندانی کرد با این کار هم شعار مبارزه با فساد داد و هم 100 میلیارد دلار از اموال این افراد را مصادره کرد. این مسئله اما باعث وحشت سرمایه‌گذاران سعودی و در نتیجه فرار آنها به اروپا شده است خبرگزاری صداوسیما در این باره به نقل از روزنامه «الشرق قطر» گزارشی از موج فرار سرمایه‌داران عربستانی به کشورهای دیگر به همراه خانواده‌هایشان و کسب تابعیت کشورهای اروپایی تهیه کرده است.
الشرق نوشته: «بازداشت‌های گسترده عامل اصلی تلاش سرمایه‌داران سعودی برای خارج کردن سرمایه هایشان از عربستان و سپس انتقال خود و خانواده‌هایشان به کشورهای دیگر است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخستین مقصد آنها به عنوان مکانی امن برای ثروت و زندگی خانواده‌هایشان است. این کشورها زمینه‌های لازم را برای تشویق و جذب سرمایه‌داران عربستانی فراهم کردند و به تامین حمایت‌های قانونی و اقتصادی از آنها مبادرت ورزیدند.» این روزنامه قطری در ادامه آورده است: «افزون بر بازداشت‌های ظالمانه، خبر قتل خاشقجی نیز مانند صاعقه‌ای، جامعه عربستان را شوکه کرد و آبروی باقیمانده رژیم سعودی و بن سلمان را ریخت. نخستین پیامد این جنایت، دامنگیر کنفرانس آینده سرمایه‌گذاری در عربستان شد که با شکست سختی همراه شد و بسیاری از شرکت‌های اروپایی و هیئت‌ها و شخصیت‌های اقتصادی در اعتراض به قتل خاشقجی از شرکت در آن انصراف دادند. پس از آن نیز پس لرزه‌های قوی اقتصادی همچنان ادامه داشت و شمار زیادی از صاحبان شرکت‌های خانوادگی و سرمایه‌داران عربستان به فکر یافتن پناهگاهی خارج از کشور خود افتادند.»
روزنامه «تایمزمالتا» در این خصوص نوشته است:« 62 شهروند عربستانی وابسته به دو خاندان ثروتمند المهیدب والعقیل تابعیت مالتی دریافت کرده‌اند و به این شکل شهروند اروپا شده‌اند. آنها برای دریافت گذرنامه مالتی میلیون‌ها یورو هزینه کرده‌اند...این دو خاندان عربستانی در مجله فوربس آمریکا به عنوان ثروتمندترین خاندان‌های جهان معرفی شده‌اند.» براساس قانونی که مالت در سال 2014 وضع کرده است هرکس در ازای پرداخت 650 هزار یورو می‌تواند گذرنامه مالتی دریافت و به واسطه آن آزادانه در کشورهای اروپایی تردد کند.
خاشقجی
خبر دیگر اینکه یک تصویر ویدیویی جدید از محل اقامت کنسول عربستان در اسلامبول نشان می‌دهد که در روز قتل خاشقجی، تیم ضربت سعودی کیف‌هایی را منتقل کرده‌اند که گمان می‌رود حاوی اعضای بدن این روزنامه نگار نگون‌بخت است. طبق گزارش الجزیره، این تصویر ویدیویی ورود تعدادی از اعضای تیم ضربت سعودی را به محل اقامت کنسول عربستان نشان می‌دهد. یکی از اعضای این تیم ضربت در حال حمل کیف‌هایی دیده شده که طبق گزارش رسانه‌های ترکیه، احتمالاً حاوی اعضای بدن خاشقجی بوده است. کارنامه انصارالله در سالی که گذشت؛ 689 عملیات زمینی، هوایی و دریایی
Image result for ‫کارنامه انصارالله در سالی که گذشت؛ 689 عملیات زمینی، هوایی و دریایی‬‎
سخنگوی نیروهای مسلح یمن با ارائه کارنامه‌ای از دستاوردهای مقاومت این کشور در طول سال 2018 اعلام کرده در سال گذشته 689 عملیات زمینی، هوایی و دریایی علیه ائتلاف سعودی و شبه‌نظامیان انجام شده است.
  سال 2018 برای مردم یمن سال «مقاومت و پیروزی» بود. چرا که ائتلاف سعودی تقریبا در تمامی جبهه‌های جنگ به بن‌بست رسید. اوج این بن‌بست نیز در الحدیده بود که با وجود حملات شش ماهه، انصارالله مانع از‌ اشغال این شهر شد. علاوه‌بر این توافق استکهلم در مورد الحدیده، تعز و موضوع اسرا نیز پیروزی بزرگی را در حوزه سیاسی برای انصارالله به ارمغان آورد. اما آمار میدانی جنگ نیز حکایت از دستاوردهای قابل توجه مردم یمن دارد. سخنگوی نیروهای مسلح یمن، دیروز طی یک کنفرانس خبری، به ارائه دستاوردهای مهم ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در سال 2018 پرداخت. به گزارش فارس، سرتیپ «یحیی سریع» اعلام کرد، نیروهای ما طی سال 2018 بیش از 689 عملیات حمله علیه ائتلاف سعودی و شبه‌نظامیان آن انجام داده‌اند. ما همچنین در این سال، 42 فروند جنگنده و پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را سرنگون کردیم... در این مدت 38 عملیات هوایی انجام داده‌ایم و 100 عملیات موشکی و پرتاب 131 موشک بالستیک از دیگر دستاوردهای نظامی ما در سال 2018 است. نیروی دریایی ما نیز طی این سال، 6 عملیات انجام داده که هدف قرار دادن قایق‌ها و کشتی‌های جنگی امارات و عربستان از جمله آنهاست. هفت هزار و 148 عملیات کمین علیه نیروهای ائتلاف در جبهه‌های مختلف نیز در کارنامه مبارزه نیروهای یمنی در سال 2018، ثبت شده است.»
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: «در چهارمین سال جنگ یمن، نیروهای نظامی ما با تشکیلات نظامی مختلف و افرادی با تابعیت‌های مختلف مبارزه کردند و در این سال سامانه موشکی ما پیشرفته‌تر شد و سامانه‌های جدیدی را ایجاد کردیم. اکنون نیز ذخیره موشک‌های بالستیک ما بسیار مناسب است و تلاش برای تقویت توان موشکی و استراتژیک برای تغییر روند جنگ در آینده، همچنان ادامه دارد.»سرتیپ یحیی سریع تصریح کرد:«یگان پهپادی یمن نیز حضوری فعال در نبرد با متجاوزان ایفا کرد و در آینده نزدیک، غافلگیری‌های جدیدی برای دشمن دارد. اگر دشمن ما به برتری نظامی و اقتصادی و حمایت غربی و آمریکایی مباهات می‌کند ما نیز به شجاعت رزمندگانمان افتخار می‌کنیم. با تمام توان و جدیت نیز تلاش می‌کنیم تا جنگنده‌های ائتلاف را از آسمان یمن دور کنیم. در صورت تداوم تجاوز به یمن، در سال آینده از سامانه‌های موشکی جدیدی رونمایی خواهیم کرد.»سرتیپ یحیی سریع در ادامه با ‌اشاره به تداوم نقض آتش‌بس در استان «الحدیده» از سوی ائتلاف سعودی، افزود: «میزان نقض‌های صورت گرفته علیه آتش‌بسی که بر اساس توافق «استکهلم» در الحدیده، برقرار شده، تاکنون از مرز 800 مورد عبور کرده است. از زمان آغاز آتش‌بس 29 عملیات برای پیشروی، 74 عملیات برای تقویت نیروها، 3 عملیات برای نفوذ، یک حمله نظامی و 75 پرواز در آسمان استان الحدیده ثبت شده است.»


منابع صهیونیستی اعلام کردند
شلیک 1000 موشک به سرزمین‌های‌اشغالی در سال 2018

Image result for ‫شلیک 1000 موشک به سرزمین‌های‌اشغالی در سال 2018‬‎
رژیم صهیونیستی می‌گوید مقاومت فلسطین در سال 2018 چیزی حدود 1000 موشک به سمت سرزمین‌های ‌اشغالی شلیک کرده است. همزمان دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم گفته «اگر جنگ ادامه می‌یافت همه شهرهای اسرائیل را هدف قرار می‎دادیم.»
روزنامه «جروزالم پست» چاپ سرزمین‌های ‌اشغالی به مناسبت پایان سال میلادی از شمار موشک‌هایی که مقاومت فلسطین طی 12 ماه به سرزمین‌اشغال شده شلیک کرده، گزارش تهیه کرده و نوشته: حملات موشکی از غزه به سرزمین های‌اشغالی افزایش چشمگیری نسبت به سه سال گذشته داشت. در این سال بیش از 1000 موشک به اسرائیل شلیک شد.»بنابر گزارشی که ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر منتشر کرده بود، اکثر موشک‌های شلیک شده از نوار غزه به سرزمینهای‌اشغالی در ماه نوامبر (آبان و آذر ماه) و پس از لو رفتن عملیات جاسوسی نیروهای صهیونیستی در شهر «خان یونس» شلیک شده است. یک یگان عملیاتی ویژه ارتش صهیونیستی 20 آذر ماه با ورود مخفیانه به خان یونس در جنوب شرقی باریکه غزه، هفت عضو شاخه نظامی حماس از جمله «نور محمد برکه» از فرماندهان گردان‌های عزالدین قسام را به شهادت رساندند.
طبق این گزارش، در کمتر از 48 ساعت نزدیک به 500 موشک از جمله یک موشک ضد‌تانک از نوار غزه مواضع صهیونیست‌ها را هدف قرار داد. شدت و گستردگی این پاسخ موشکی به حدی بود که صهیونیست‌ها را وادار به پذیرش سریعترین آتش‌بس تاریخ خود کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از این روزنامه صهیونیستی، بالا رفتن تعداد موشک‌های شلیک شده از غزه به سرزمین های‌اشغالی نشان از افزایش توان نظامی مقاومت برای اخراج صهیونیست‌ها از این سرزمین‌ها دارد.به گفته وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، تعداد موشک‌های شلیک شده از نوار غزه به مناطق اسرائیلی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون نسبت به سال ۲۰۱۷، هشت برابر شده است.ادعای مقام‌های صهیونیستی بدون ‌اشاره به این واقعیت صورت می‌گیرد که ارتش این رژیم مراکز مختلف فلسطین را بمباران می‌کنند و شلیک موشک از غزه در پاسخ به این تجاوز صهیونیست‌ها انجام می‌شود. اخیرا دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل طی گزارشی تاکید کرده که‌اشغالگران صهیونیست در سال جاری دست کم ۲۹۵ فلسطینی را به شهادت رسانده و بیش از ۲۶ هزار فلسطینی را زخمی کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 11 دی 1397
سه شنبه 11 دی 1397 09:07 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات