تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


اسرائیل از ترس حزب‌الله یک گردان جدید دیگر راه‌اندازی کرد
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

Image result for ‫اسرائیل  یک گردان جدید دیگر راه‌اندازی کرد‬‎
ارتش رژیم صهیونیستی به خاطر ترس از توان روزافزون جنبش حزب‌الله لبنان، یک گردان ذخیره جدید ایجاد کرد.
ارتش رژیم اشغالگر قدس رسما اعلام کرد که درپی افزایش نگرانی‌ها نسبت به حمله ناگهانی حزب‌الله لبنان به نظامیان اسرائیلی، یک گردان ذخیره راه‌اندازی کرده است.مجله صهیونیستی و عبری زبان «یسرائیل دیفنس» در این باره نوشت، علت تشکیل این گردان، افزایش توان جنبش حزب‌الله در لبنان و تقویت همکاری‌ها و هماهنگی‌های میان این جنبش و سوریه است.
پس از شکست تروریست‌ها و حامیان آنها در سوریه، نیروهای مقاومت در این کشور حضور گسترده دارند و هر لحظه آماده هستند که از بلندی‌های جولان و قنیطره به ارتش صهیونیستی حمله کنند.3سال از شهادت آیت‌الله نمرگذشت ‌
نامی که سعودی‌ها هنوز تاب شنیدنش را ندارند
Image result for ‫سال از شهادت آیت‌الله نمرگذشت ‌نامی که سعودی‌ها هنوز تاب شنیدنش را ندارند‬‎
در حالی که سه سال از شهادت مظلومانه «آیت‌الله نمر»، رهبر شیعیان عربستان می‌گذرد، نام وی همچنان باعث نگرانی و هراس سعودی‌ها می‌شود.
دیروز سومین سالگرد شهادت آیت‌الله نمر رهبر شیعیان عربستان بود. گفته می‌شود «بن سلمان» دیوانه وار خود شخصا پس از شکستن گردن و کمر این روحانی مظلوم که زخم گلوله هنوز بر تنش بود، وی را به دست جلاد سپرد و جلاد نیز سر از تنش جدا کرد!
 اما با وجود گذشت سه سال از شهادت مظلومانه آیت‌الله نمر، آل‌سعود همچنان با نام وی به لرزه می‌افتد. این عالم متفکر شیعی بارها خواستار ساخت مجدد بقیع شده بود، طوری که در سال 2007 عریضه بی‌سابقه‌ای را تهیه و به معاون حاکم منطقه‌ای الشرقیه ارائه کرد و در آن مطالبه شیعیان این کشور را درج کرد. این عریضه تمجید «سعد الفقیه» مخالف سنی مذهب آل‌سعود در آن زمان را دربر داشت. وی همچنین در سال 2008 تشکلی را برای مبارزه با فساد اجتماعی و ظلم سیاسی علیه پیروان اهل‌بیت(ع) در عربستان به راه انداخت.
قیام النمر
در سال 2011 میلادی با آغاز بیداری اسلامی، آیت‌الله شیخ نمر ممنوعیت رسمی آل‌سعود را مبنی بر منع خطابه‌ها و تدریس خود شکست و به ادای سخنرانی‌های آتشین درباره آزادی سیاسی با محوریت تغییر سیاسی اقدام کرد. در خفقان سیاسی سال 2011 در عربستان، اعتراضات و حرکت‌های مسالمت‌آمیز در منطقه شیعه‌نشین قطیف به راه افتاد که خواستار آزادی زندانیان بازداشت شده و فراموش شده‌ای شدند که 16 سال دربازداشت به سرمی بردند. این عالم بزرگ همچنین به مقامات سعودی نسبت به ورود نیروهای سپر جزیره و سرکوب مردم بحرین اعتراض کرد و در حمایت از بحرینی‌ها حرکت‌های اعتراض‌آمیزی را به راه
 انداخت.
«النمر» در سخنرانی‌های آتشین خود هیچ‌گاه بر خروج بر حکام آل‌سعود و حرکت‌های مسلحانه و توطئه پنهانی اقدام نکرد، بلکه تنها به انتقاد علنی و امر به معروف و نهی از منکر و اعلام خواسته‌های مشروع مبادرت ورزید. النمر بارها به دست نیروهای سعودی دستگیر شد، اما آخرین بازداشت وی به ژوئن(خرداد) 2012 میلادی پس از سخنرانی کوبنده‌اش برمی‌گردد که خواهان برقراری عدالت و دموکراسی و اصلاحات در کشور بود؛ او که هیچگاه مبارزه مسلحانه و حتی پرتاب سنگ به سمت نیروهای امنیتی سعودی را جایز نمی‌دانست؛ حال نیروهای سعودی برای دستگیری‌اش چهار گلوله به سمتش شلیک کردند؛ با وجود اینکه می‌توانستند بدون هیچ خونریزی او را به دفعات پیشین بازداشت کنند.
سال 2013 دادگاه نمایشی برپا شد و با ادعاهای دروغین حکم وی «اعدام» عنوان شد. آل‌سعود براین باور بود که با خاموشی النمر، فریادها و اعتراضات خاموش می‌شود؛ اما با پایان آخرین برگ از فصل زندگی النمر در دوم ژانویه 2016 میلادی، آغاز فصلی دیگری از آزادیخواهی‌های مردم عربستان رقم خورد و آتشفشان اعتراضات به سیاست‌های آل‌سعود فوران کرد. با گذشت سه سال از شهادت نمر باقر النمر همچنان پایه‌های آل‌سعود با نام وی به لرزه می‌افتد. او در یکی از سخنرانی‌های آتشینش خطاب به آل‌سعود می‌گوید: می‌دانم فردا برای بازداشت من به سراغم خواهید آمد. خوش ‌آمدید! این منطق و راه و روش شماست: «بازداشت» و «شکنجه» و «کشتار»؛ ما از قتل و کشتار نمی‌هراسیم. ما از هیچ چیز نمی‌ترسیم.»
سه شنبه شب، گروهی از شیعیان بحرین با برگزاری تظاهرات در اولین روز‌های سال نوی میلادی و حمل تصاویر شهید نمر خواسته‌ خود مبنی بر ضرورت تغییر حکومت دیکتاتوری به دموکراسی بدون فرقه‌گرایی در کشورشان را مطرح کردند. این شیعیان در جزیره «سترة» در شرق بحرین با در دست داشتن تصاویری از رهبر شیعیان عربستان و در سالگرد به شهادت رسیدن وی و تصاویری از شهدای خود، علیه رژیم سرکوبگر آل خلیفه و آل‌سعود تظاهرات کردند و با مقابله نیرو‌های امنیتی مواجه شدند.


نویسنده مشهور جهان عرب پیش‌بینی کرد
2019، سال سقوط افسانه برتری اسرائیل و پایان تسلط آمریکا بر منطقه
Image result for ‫سقوط افسانه برتری اسرائیل و پایان تسلط آمریکا بر منطقه‬‎
سردبیر روزنامه «رأی الیوم» سال جدید را سال‌ پایان تسلط آمریکا بر منطقه‌ و سقوط افسانه برتری اسرائیل دانست.
«عبدالباری عطوان» نوشت: سال جدید و چه بسا همه سال‌های آینده، سال تولد بیداری عربی- اسلامی بوده و این به معنی پایان سلطه آمریکا بر منطقه و سقوط افسانه برتری اسرائیل است. نشانه‌های این بیداری اکنون در سوریه، یمن، عراق و لیبی با بازگشت به اقدام مشترک عربی و افزایش قدرت محور مقاومت، در حال پدیدار شدن است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عطوان با اشاره به تصمیم آمریکا برای خارج  کردن نیروهایش از سوریه و تحلیل چرایی این مسئله، نوشت: پس از گذشت حدود یک هفته از اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، مبنی بر خارج کردن همه نیروهای آمریکایی از سوریه، کاملا مشخص شد که اغلب مخالفان این اقدام، چه در داخل دولت آمریکا یا خارج از آن، از دوستان اسرائیل و کسانی هستند که به شدت نگران امنیت و ثبات این رژیم
 هستند.
عطوان در ادامه افزود که  اقدام ترامپ به خارج کردن نیروهایش از سوریه، اذعان صریح به شکست طرح‌های آمریکا در این کشور (سوریه) است؛ طرح‌هایی که به اعتراف خود ترامپ، بیش از هفت تریلیون دلار هزینه روی دست آمریکا گذاشته و این بدان معناست که ادامه حضور این نیروها در سایه تشدید تنش‌ها میان ایران و آمریکا و افزایش احتمال رویارویی و هدف قرار گرفتن نیروهای آمریکایی، منشأ خطر بزرگی است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 13 دی 1397
پنجشنبه 13 دی 1397 11:10 ق.ظ
مرگ بر آمریکا و نوکرانش

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic