تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

خشم دهلی‌نو از اظهارات تمسخرآمیز ترامپ علیه نخست‌وزیر هند
     ۱۳۹۷/۱۰/۱۴

Image result for ‫خشم دهلی‌نو از اظهارات تمسخرآمیز ترامپ علیه نخست‌وزیر هند‬‎
دهلی‌نو روز پنجشنبه اظهارات تمسخرآمیز رئیس‌جمهور آمریکا درباره نخست‌وزیر هند را محکوم و اعلام کرد دهلی ۳ میلیارد دلار کمک عمرانی در اختیار افغانستان قرار داده است.
ترامپ گفته بود هر بار با نخست‌وزیر هند دیدار می‌کنم باید به خاطر کتابخانه‌ای که در افغانستان ساخته از او تشکر کنم!
لحن تمسخرآمیز ترامپ صدای هندی‌ها را هم درآورد. ترامپ چهارشنبه گذشته گفت: «من با هند و نخست‌وزیر مودی رابطه خوبی دارم، اما او مدام به من می‌گوید که یک کتابخانه در افغانستان ساخته است.
 یک کتابخانه. او هر بار می‌گوید و من هم هر بار باید به خاطر همین یک کتابخانه از او تشکر کنم. نمی‌دانم این یک کتابخانه چه مشکلی از کشور جنگ‌زده افغانستان دوا می‌کند.»
 به گزارش یورونیوز، در واکنش به این اظهارات تمسخرآمیز دولت هند مجبور شد بیانیه‌ای را صادر و کمک‌های اقتصادی 3 میلیارد دلاری خود به افغانستان را به ترامپ یادآوری کند دولت هند در این بیانیه اعلام کرده: «هند نقش مهم و ویژه‌ای در بهبود اوضاع مردم افغانستان و بالاتر بردن سطح زندگی آنها ایفا می‌کند.» در بخش دیگری از این بیانیه، کمک‌های هند به افغانستان لیست شده است: «کمک‌های دهلی‌نو شامل ساخت یک جاده ۲۱۸ کیلومتری، یک سد برای آبیاری مزارع و آموزش بیش از سه هزار و ۵۰۰ افغان در هند است.
هند همچنین ۱/۱ میلیون تن گندم در اختیار افغانستان قرار داده و یک بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی کودکان را ساخته و نوسازی کرده است.». «رام مادهاو»، دبیرکل حزب حاکم هند نیز در واکنش به اظهارات ترامپ در توییتر خود نوشت: «هند نه فقط کتابخانه بلکه جاده، سد، مدرسه و حتی ساختمان پارلمان می‌سازد.»
ریاست جمهوری افغانستان هم در واکنش به سخنان دونالد ترامپ درباره حضور شوروی در این کشور طی بیانیه‌ای خواستار توضیحات از طریق مراجع دیپلماتیک در این زمینه شده است. دونالد ترامپ روز چهارشنبه بار دیگر به تصمیمش مبنی بر خارج کردن نیروهای آمریکایی از افغانستان ‌اشاره و آن ‌را اقدامی درست خطاب کرد و افزود: «حملۀ شوروی به افغانستان کار درستی بود، دلیل حضور روس‌ها در افغانستان تروریست‌ها بودند؛ تروریست‌هایی که به سمت روسیه در حرکت بودند.
 آنها کار درستی کردند که به افغانستان رفتند.»


السیسی: در مصر زندانی سیاسی نداریم/
دیده‌بان حقوق بشر: 60 هزار زندانی سیاسی دارید

Image result for ‫السیسی: در مصر زندانی سیاسی نداریم‬‎
رئیس‌جمهور مصر در اظهاراتی عجیب اعلام کرد، ما زندانی سیاسی در مصر نداریم و نمی‌دانیم دیده‌بان حقوق بشر آمار 60 هزار زندانی سیاسی در مصر را از کجا آورده است!
دولت مصر از زمان کودتای «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور کنونی این کشور در سال 2013 سرکوب مخالفان را شروع کرده است به گونه‌ای که بسیاری از نهادهای حقوق بشری سرکوب‌ها در مصر را «بی‌سابقه» توصیف کرده‌اند. بنابر اعلام سازمان عفو بین‌الملل از زمان کودتای نظامی السیسی در سال 2013 تا پایان ژوئن(خرداد) 2015 تعداد زندانیان مصری از مرز 41 هزار نفر گذشت و در این میان بیش از سه هزار نوجوان زیر 18 سال نیز دستگیر شده‌اند که هنوز 800 نفر آنان زیر شکنجه شدید و ضرب و شتم وحشیانه در بند به سر می‌برند. دیده‌بان حقوق بشر نیز تعداد زندانیان سیاسی مصر را 60 هزار نفر اعلام کرده است. در این شرایط رئیس‌جمهور مصر وجود هرگونه زندانی سیاسی در مصر را انکار کرده است!
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، عبدالفتاح السیسی  در گفت‌وگو با شبکه سی.‌بی.‌اس گفت: «ما زندانی سیاسی در مصر نداریم و نمی‌دانیم دیده‌بان حقوق بشر آمار 60 هزار زندانی سیاسی در مصر را از کجا آورده است.» السیسی افزود: «روابط بین مصر و اسرائیل از ابتدای روابط بین دو طرف در بهترین سطح خود قرار دارد و ما در زمینه‌های مختلف با هم همکاری می‌کنیم.» السیسی همچنین اذعان کرد در صحرای سینا بین ارتش دو رژیم همکاری وجود دارد.
شبکه تلویزیونی ‍«سی‌بی‌اس» آمریکا اما اعلام کرده پس از ضبط مصاحبه با عبدالفتاح السیسی،‌ سفیر مصر در واشنگتن با ما تماس گرفت و از ما خواست این مصاحبه پخش نشود. شبکه سی‌بی‌اس افزود، مصاحبه با رئیس‌جمهور مصر یکشنبه آینده به طور کامل پخش خواهد شد.عمرالبشیر:
گفتند به اسرائیل ‌نزدیک شوید مشکلات حل می شود اما بدتر شد

رئیس‌جمهور سودان که چهار سال قبل گول وعده‌های دروغین آمریکا و غرب را خورده و علی‌رغم خواست مردم کشورش، به رژیم‌های صهیونیستی و سعودی نزدیک شده بود، بالاخره اعتراف کرد که این نزدیکی چیزی جز بیچارگی و بدبختی برای دولت و مردم سودان نداشته است.
«عمر البشیر» در سال 2014 بر اساس محاسبات اشتباهی که از شرایط منطقه داشته، روابط دولتش را با ایران قطع کرده و به طور همزمان، درصدد گسترش مناسبات با رژیم صهیونیستی برآمده بود.
در همان زمان، این پشت کردن یکباره البشیر به آرمان‌های مردم سودان و منطقه، از نگاه تحلیلگران تیزبینی چون «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» دور نماند؛ عطوان در همان زمان از اثر کردن خدعه آمریکا و اسرائیل بر رئیس‌جمهور سودان حرف زده و نوشته بود که آمریکا احتمالا در مورد عدم پیگیری قضایی البشیر توسط دادگاه‌های بین‌المللی، رفع تحریم‌های این کشور و پایان دادن به منازعات داخلی، وعده‌های دروعین داده و البشیر گول این وعده‌ها را خورده است.
اما طی این مدت، شرایط داخلی سودان بسیار بدتر شده  و در عرصه خارجی نیز این کشور مجبور شد در چارچوب ائتلاف سعودی، به یمن نیرو بفرستد و صدها سودانی را در تجاوز به یمن، به کشتن بدهد.
با ادامه یافتن این شرایط، بالاخره رئیس‌جمهور سودان به طور تلویحی اعتراف کرد که تغییر ناگهانی خط و مشی او در سال 2014، به خاطر وعده‌هایی بوده که آمریکا و متحدانش به وی داده بودند و او گول این وعده‌ها را خورده است.   
به گزارش خبرگزاری فارس، البشیر که این روزها با قیام داخلی مردم سودان علیه خود دست و پنجه نرم می‌کند، اعتراف کرد، عده‌ای به وی توصیه کرده‌‌اند در صورتی که روابط این کشور با اسرائیل بهبود پیدا کند، مسائل سودان نیز حل و فصل خواهد شد. البشیر پنجشنبه طی مراسمی در خارطوم گفت: مسئله فلسطین، مسئله‌ای عقیدتی است نه سیاسی.
البشیر که به مناسبت شصت و سومین سالروز استقلال این کشور سخنرانی می‌کرد افزود، سودان از سال 1955 هدف توطئه‌های خارجی بوده و از 20 سال پیش تاکنون نیز با محاصره اقتصادی و جنگ روبه‌رو است.
 وی افزود، سودان در رأس هفت کشور عربی قرار دارد که دشمنان قصد تخریب آن را دارند و این کشورها مصر، سوریه، تونس، عراق، لیبی و یمن هستند.
سودان از 19 دسامبر سال گذشته میلادی (28 آذر سال گذشته) تاکنون با اعتراضات گسترده مردمی به دلیل اوضاع بد اقتصادی روبه‌رو است.
دولت این کشور هفته گذشته اعلام کرد، در این اعتراض‌ها تاکنون 19 نفر کشته و 407 تن نیز زخمی شده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 14 دی 1397
شنبه 15 دی 1397 08:43 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic