تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پایگاه خبری فری‌بیکن خبر داد
استقرار موشک‌های «کالیبر» روسیه بیخ‌ گوش آمریکا
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
برخی مقامات آمریکایی می‌گویند روسیه در حال استقرار موشک‌های «کالیبر» در کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌های خود است و قصد دارد ماموریت‌های گشتزنی در نزدیک سواحل آمریکا را نیز به اجرا گذارد.
موضوع رقابت نظامی بین قدرت‌های بزرگ چیزی جدید نیست اما در سال‌های اخیر چین و روسیه به شدت برتری آمریکا را در این حوزه به چالش کشیده‌اند. مقام‌های دفاعی آمریکا به تازگی گفته‌اند که روسیه در حال استقرار موشک‌های دقیق و برد بلند خود در غرب اقیانوس اطلس است تا، واشنگتن و دیگر شهرهای ساحل شرقی آمریکا را در تیررس حملات متعارف یا اتمی خود قرار دهد. این ادعا اگر درست باشد شاید بحرانی مثل بحران موشکی کوبا در سال 1962 اتفاق بیفتد که در آن زمان شوروی قصد داشت موشک‌های خود را در خاک کوبا مستقر کند.
 به گزارش فارس وبگاه «فری‌بیکن» روز جمعه با ‌اشاره به این خبر نوشت روسیه استقرار موشک‌های کروز از نوع «کالیبر» در کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌های خود قصد دارد همانند دوران جنگ سرد ماموریت‌های گشتزنی در اقیانوس اطلس نزدیک آمریکا را به اجرا گذارد.به گفته مقام‌های اطلاعاتی آمریکا، این موشک‌های جدید کالیبر قرار است ماه‌های آینده در کشتی‌ها و زیردریایی‌های روسیه مستقر شود.
براساس این گزارش، نسخه زمینی موشک‌های کالیبر روسیه در ناتو با نام «اس.اس.ان-30» شناخته می‌شود و قابلیت حمل کلاهک اتمی را نیز دارد. روسیه برای اولین بار در سوریه و در حمله علیه مواضع داعش  از 100 فروند از این نوع موشک استفاده کرد.بر اساس برآوردهای دفتر اطلاعات نیروی دریایی آمریکا، موشک‌ کالیبر از نوع زمینی بردی برابر با 930 تا 1550 مایل دارد. میزان برد این موشک نشان می‌دهد که با استقرار آن بر یک کشتی یا زیردریایی در فاصله 1000 مایلی از ساحل آمریکا، روسیه می‌تواند تمامی شهرهای آمریکا از بوستون و میامی گرفته  تا غرب و شهر شیکاگو را هدف گیرد.این موشک به سبب نوع حرکتش که نزدیک به سطح دریا حرکت می‌کند هرگونه تلاش برای رهگیری خود با سامانه‌های ضد موشکی را مختل می‌کند و از این حیث «بسیار مرگبار» محسوب می‌شود.
به نوشته فری‌بیکن، استقرار موشک کالیبر در کشتی‌ها و زیردریایی‌های روسیه در مدیترانه و نزدیک اروپا نیز برای فرماند‌هان آمریکایی مستقر در اروپا موضوعی «نگران‌کننده» قلمداد می‌شود. قرار است موشک‌های مجهز به کلاهک اتمی کالیبر بر زیردریایی‌های جدید روسیه به نام «بوری» و دیگر زیردریایی‌های تهاجمی این کشور نیز مستقر شود.
  جان 200 هزار بیمار یمنی در گرو بازگشایی فرودگاه صنعا
Image result for ‫بیمار یمن‬‎
محاصره یمن و ممانعت از بازگشایی فرودگاه صنعا توسط ائتلاف سعودی باعث شده تا 200 هزار یمنی برای درمان خود قادر به سفر به خارج از کشورشان نباشند.
ائتلاف سعودی با محاصره یمن باعث فشار بی‌سابقه‌ای بر مردم این کشور شده است. عربستان حتی فرودگاه بین المللی صنعا را نیز محاصره کرده و از آغاز به کار آن جلوگیری می‌کند. این در حالی است که 200 هزار یمنی برای درمان خود نیازمند خروج از یمن هستند اما به دلیل بسته بودن فرودگاه صنعا امکان سفر ندارند. همین مسئله باعث شده تا جان مردم یمن به خطر بیفتد. در همین راستا دولت یمن از آغاز کمپین رسانه‌ای برای لغو محاصره ملت یمن و فرودگاه صنعا خبر داد. این کمپین با عنوان «به محاصره یمن پایان دهید» اجرا می‌شود.
«عبدالله شعبان» رئیس‌ کمیته مردمی «شکستن محاصره یمن» نیز در گفت وگویی با العالم درباره برگزاری این کمپین گفت: «این کمپین را کمیته مردمی شکستن محاصره یمن که کمیته‌ای مستقل و بی‌طرف است و هیچ ارتباطی با هیچ یک از طرف‌های سیاسی ندارد برگزار می‌کند. این کمیته معتقد است که باید صدای خود را به گوش جهانیان برساند زیرا حقوق مردم یمن نقض می‌شود. بسته شدن فرودگاه صنعا مشکلات زیادی برای یمنی‌ها به وجود آورده است. این فرودگاه روزانه به شش‌هزار مسافر خدمات ارائه می‌کرد که 80 درصد این تعداد یمنی‌ها هستند که از طریق این فرودگاه سفر می‌کردند.»گزارش مستند سایت خبری یمن
بلایی که انصارالله در 4 سال گذشته بر سر آل‌سعود آورد 

Image result for ‫بلایی که انصارالله در 4 سال گذشته بر سر آل‌سعود آورد‬‎
آل‌سعود در نزدیک به چهار سال تجاوز به یمن علاوه‌بر هزینه نزدیک به 300 میلیاردی، 7 هزار نفر از ساکنان مناطق جنوب عربستان را از ترس حملات انصارالله جابه‌جا کرده است.
جنگ یمن تنها به شکست سیاسی و میدانی آل‌سعود منجر شده و هزینه‌های مالی و تلفات جانی سعودی‌ها، گویای این شکست است. پایگاه خبری «النجم الثاقب» یمن در گزارشی با عنوان « آمار و ارقامی که واقعیت جنگ یمن را فاش می‌کند»، جنگ یمن را برای ائتلاف سعودی «کاملا زیان‌بار» خوانده و نوشته، این تنها غربی‌ها و در راس آن آمریکا بودند که از ریخته شدن خون هزاران نفر از مردم بی‌گناه یمن، برای خود درآمدزایی کردند.در ابتدای این یادداشت آمده: «عربستان در تجاوز وحشیانه خود علیه یمن، با وجود داشتن آخرین و بزرگترین زرادخانه سلاح‌های خود در خاورمیانه، شکست خورد... از زمان آغاز تجاوز علیه یمن، رژیم سعودی پول زیادی برای رسیدن به اهداف صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در منطقه هزینه کرد آن هم به قیمت ریختن خون بی‌گناهان تا بدین ترتیب به پلیس منطقه تبدیل شود؛ اما آنچه که واقعیت را به همه نشان می‌دهد این است که عربستان حتی بخش اعظم اراضی‌اشغالی یمن (جیزان، نجران و عسیر) در جنوب عربستان و شمال یمن را از دست داد.»
النجم الثاقب در ادامه تاکید کرده که: «در دوره تجاوز ائتلاف به یمن به دلیل توانایی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی، عربستان، بیشتر شرکت‌های صنعتی و تجاری خود در جنوب عربستان را تعطیل کرد و بیش از 7هزار نفر را از مناطق مرزی به جاهای دیگر منتقل کرد و بر اساس آمار بیش از 500 مدرسه و واحد آموزشی نیز تعطیل شدند.
2500 نظامی سعودی کشته شده‌اند
در بخش دیگری از این گزارش می‌خوانیم: در حوزه نظامی، عربستان 2500 سرباز و 60 افسر حاضر در صفوف نظامیان متجاوز خود علیه یمن را از دست داد و بیش از 650‌تانک سعودی نیز در مناطق مرزی جیزان، نجران و عسیر منهدم شدند. علاوه‌بر اینکه صدها خودروی نظامی و 18 جنگنده و یک هلی کوپتر سعودی نیز در این مدت منهدم شده‌اند.
«النجم الثاقب»، با ‌اشاره به اینکه جنگ یمن در طول چهار سال از سال 2015، منافع آمریکا و اسرائیل را تامین کرده است، آورده: «رژیم سعودی در این مدت، 250 هزار دلار برای خرید هواپیماهای آواکس کنترل و هشدار زودهنگام هوابرد، یک میلیارد و 800 میلیون دلار برای دو ماهواره مصنوعی و علاوه‌بر آن روزانه 200 میلیون دلار و سالانه 72 میلیارد دلار برای مدیریت جنگ هزینه کرده است. (با این حساب عربستان در 4 سال جنگ نزدیک به 300 میلیارد دلار هزینه کرده است.)طبق این گزارش، در میان دستاوردهای اقتصادی آمریکا در جنگ با یمن، عربستان سیستم دفاع موشکی ساخت شرکت لاکهید مارتین را به قیمت 15 میلیارد دلار خریداری کرده است. انگلیس همچنین معامله‌ای را به ارزش بیش از 3میلیارد پوند برای صادرات هواپیما، سلاح و مهمات به عربستان تصویب کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 17 دی 1397
دوشنبه 17 دی 1397 10:24 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic