تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

وال استریت ژورنال خبر داد
مأموریت پمپئو در سفر به غرب آسیا
نجات بن سلمان، کمک به اسرائیل و فشار بر ایران
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۸

Image result for ‫مأموریت پمپئو در سفر به غرب آسیا‬‎

یک روزنامه آمریکایی خبر داد، وزیر خارجه این کشور در سفر خاورمیانه‌ای خود، قرار است ولیعهد سعودی را از رسوایی قتل «جمال خاشقجی » نجات دهد، به اسرائیل اطمینان بدهد که مسئله خروج آمریکا از سوریه، به ضرر تل‌آویو نخواهد بود و فشارها بر ایران را نیز افزایش بدهد.
« وال استریت ژورنال» طی گزارشی اعلام کرد، سفر دوره‌ای «مایک پمپئو» به خاورمیانه احتمالاً برای پایان دادن به افتضاح قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی، خواهد بود. او در این سفر تلاش خواهد کرد«محمد بن سلمان » را از پیامد‌های قتل خاشقجی برهاند. علاوه‌بر آن، این مقام آمریکایی به سران رژیم صهیونیستی اطمینان خواهد داد که خروج آمریکا از سوریه برای این رژیم خطری نخواهد داشت.
بر اساس خبر وال استریت ژورنال، وزیر خارجه آمریکا همچنین تلاش می‌کند پیوند‌های میان اسرائیل و کشورهای عربی منطقه را مستحکم‌تر کند. در همین چارچوب، این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، و بن سلمان با یکدیگر دیدار کنند.
به گزارش خبرگزاری قدس « کارین الیوت هاوس» روزنامه نگار آمریکایی در این باره گفت: اگر نتانیاهو در آینده نزدیک برای دیدار با بن سلمان، به ریاض سفر کند، چیز عجیبی نیست.
این روزنامه نگار در مقاله خود که در روزنامه وال استریت ژورنال چاپ شده، آورده است: بن سلمان تمایل دارد پرونده قتل خاشقجی به پایان برسد و ظاهراً سفر هفته جاری وزیر خارجه آمریکا به خاورمیانه برای پایان دادن به این قهرمان بازی بن سلمان طراحی شده است.
هاوس در ادامه، تاکید کرد، مسئولان آمریکایی برای سناریوی دیدار نتانیاهو و بن سلمان آماده می‌شوند پمپئو در سفر منطقه‌ای ، ظاهرا قرار است به متحدان آمریکا بگوید که این کشور ائتلاف گسترده‌ای را علیه ایران رهبری می‌کند.
این نویسنده آمریکایی افزود: عناصر اساسی این ائتلاف، اسرائیل و عربستان هستند که به طور مشترک از ایران هراس داشته و نزدیک‌ترین متحدان منطقه‌ای برای آمریکا محسوب می‌شوند. ریاض و تل‌آویو روابط غیر رسمی خود را حفظ کرده‌اند و به تبادل اطلاعات درخصوص دشمن مشترک خود می‌پردازند.
هاوس مدعی است، دیدار نتانیاهو و بن سلمان به منزله تایید و تحکیم تلاش‌های ترامپ برای انزوا و محاصره ایران است.
هاوس در پایان ، هشدار دادکه علنی شدن روابط عربستان و اسرائیل، برای بن سلمان خطرناک است، چرا که این اقدام با مخالفت جریان‌های متدین مخالف دولت عربستان مواجه خواهد شد.
اظهارات پمپئودر اردن
وزیر خارجه آمریکا که عصر دیروز وارد «امان» پایتخت اردن شد، همان کلماتی را بر زبان آورد که نشریه آمریکایی «پالیتیکو» فاش کرده بود؛ به گزارش تسنیم، پمپئو گفت که کشورش به همکاری خود با اردن برای مقابله با سیاست‌های ایران در منطقه ادامه خواهد
داد!
وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن گفت: ما با اردن در مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران در منطقه و دور زدن تحریم‌ها توسط این کشور، همکاری می‌کنیم.
وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: توسعه نفوذ ایران، خطری برای منطقه است و خروج ما از سوریه هرگز بر مقابله ما با ایران یا داعش یا هر طرفی که امنیت منطقه را تهدید می‌کند، تاثیری نمی‌گذارد.‎
وی افزود: اگر ایران مانند یک کشور عادی رفتار کرده و به دنبال توسعه نفوذ خود نباشد، هیچ مشکلی با این کشور نداریم.‎
این اظهارات عجولانه و ضدایرانی به خوبی آشکار می‌کند که آمریکا در منطقه کاملا شکست خورده و غرب آسیا در حال پوست اندازی و تجربه وضعیت جدیدی است که آمریکا در آن، جایگاه سابق را نخواهد داشت.
مردم کمتر بیرون می‌روند، فروشگاه‌ها نیمه تعطیل است

گزارش واشنگتن پست از تاثیر مخرب تعطیلی دولت بر مردم شهرهای مختلف آمریکا

«واشنگتن پست» از پیامدهای تعطیلی دولت آمریکا در طول 18 روز گذشته روی مردم آمریکا این‌گونه نوشته: «شهرهای بزرگ و کوچک آمریکا اکنون پیامدهای ناشی از یکی از طولانی‌ترین تعطیلی‌های دولت را در تاریخ احساس می‌کنند...مردم دارند فکر می‌کنند، چگونه باید خرج کنند؛ کمتر بخورند، کمتر مسافرت بروند یا...»
از روز اول دی ماه و در پی عدم توافق دولت و کنگره آمریکا بر سر لایحه بودجه موقت و اصرار کاخ سفید بر تخصیص بودجه به منظور ساخت دیوار در مرز مکزیک، دولت آمریکا رسما وارد وضعیت موسوم به «تعطیل» شده است. تعطیلی دولت در آمریکا در شرایطی ادامه دارد که بودجه ارتش و برخی از نهادها تامین شده اما 800 هزار کارمند و کارگر در دیگر نهادهای دولت یا بدون حقوق کار می‌کنند یا به مرخصی بدون حقوق فرستاده شده‌اند. این، همه مشکل تعطیلی دولت در آمریکا نیست. دوم دیماه و در آغاز این تعطیلی «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «با تعطیلی دولت، 800 هزار نفر از دریافت دستمزد خود محروم می‌شوند و 755 هزار نفر گرسنه بیکار هم امکان دریافت وعده غذایی را از دست می‌دهند.»
ترامپ هم هشدار داده اگر لازم ببیند ماه‌ها و سال‌ها ممکن است این تعطیلی را ادامه دهد و هیچ راهی نیز غیر از ساختن دیوار در مرز مکزیک وجود ندارد. ترامپ روز یکشنبه یک گام نیز جلوتر گذاشت و تهدید کرد برای تامین بودجه مورد نیاز به دنبال اعلام وضعیت «اضطراری ملی» در کشور است. دموکرات‌ها نیز حاضر نیستند کوتاه بیایند و دود این لجبازی تنها به چشم طبقات متوسط و ضعیف جامعه آمریکا می‌رود.
حالا روزنامه «واشنگتن پست» دیروز در گزارشی در همین زمینه نوشته: «شهرهای آمریکا پیامدهای تعطیلی دولت فدرال را احساس کرده‌اند. خیابان‌های مملو از برف  شهر اوگدن در ایالت یوتا این روزها آرام و ساکت هستند. پارکینگ‌ها نیمه خالی هستند. فروش رستوران‌ها با کاهش همراه شده است. در حالی که کارکنان فدرال نمی‌توانند بر سر کار حاضر شوند کافه‌ها ساعات کاری خود را کاهش داده‌اند... دور از واشنگتن، شهرهای بزرگ و کوچک که نیروی کار در آنها به مشاغل دولتی وابسته است اکنون پیامدهای ناشی از یکی از طولانی‌ترین تعطیلی‌های دولت را در تاریخ احساس می‌کنند، تعطیلی که اکنون بیش از دو هفته است ادامه دارد.
 شمار زیادی از کارگران دولت تحت تأثیر قرار گرفته‌اند از جمله 10 هزار نفر در یوتا، 6 هزار و 200 نفر در ویرجینیای غربی و 5 هزار و 500 نفر در آلاباما که حقوق سالانه‌شان کمتر از 85 هزار دلار است. اما این حقوق‌ها محرک اقتصادهای محلی محسوب می‌شوند و کارگران شروع به تصمیم‌گیری در این باره کرده‌اند که چگونه باید این پول‌ها را هزینه کنند، اینکه باید کمتر بخورند، سفرهایشان را محدود کنند یا...»به گزاش خبرگزاری صدا و سیما در ادامه گزارش واشنگتن پست آمده: «در حالی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا پیش‌بینی می‌کند این تعطیلی ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها به طول بیانجامد، این شهرها خود را برای یک ضربه اقتصادی طولانی مدت‌تر آماده می‌کنند... تام کریستوپولوس مدیر سازمان توسعه اقتصادی اوگدن معتقد است: «خوردن و خرید کردن محدود شده است و مردم روزها را در خانه‌ها سر می‌کنند و این موضوع به واقع به جامعه مشاغل کوچک آسیب وارد می‌کند.» سناتور دموکرات دوک جونز از آلاباما روز پنجشنبه در صحن سنا به کارگرانی در ایالت خود اشاره کرد که تحت تأثیر تعطیلی دولت قرار گرفته‌اند و این که این روند باید به پایان برسد. او می‌گوید: ما کار خود را انجام نمی‌دهیم، و این در حالی است که ده‌ها هزار تن از افراد حوزه انتخابیه ما در حال پرداخت هزینه هستند. بیش از پنج هزار تن از کارگران فدرال در سراسر آلاباما به مرخصی فرستاده شده‌اند یا این که بدون حقوق کار می‌کنند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 19 دی 1397
چهارشنبه 19 دی 1397 10:03 ق.ظ
مرگ بر جنایتکاران آمریکائی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات