تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


عفو بین‌الملل محاکمه عاملان قتل خاشقجی در عربستان را نمایشی خواند
Image result for ‫عفو بین‌الملل محاکمه عاملان قتل خاشقجی در عربستان را نمایشی خواند‬‎
سازمان عفو بین‌الملل در مورد پرونده قتل خاشقجی تاکید کرد، در مورد این جنایت به تحقیقات نمایشی عربستان باور نداریم.
  به گزارش خبرگزاری آناتولی، مسئول امور کمپین‌های نمایندگی سازمان عفو بین‌الملل در ترکیه گفت که پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی باید طی تحقیقات بین‌المللی بررسی شود. مسئول امور کمپین‌های نمایندگی این سازمان در ترکیه با نمایشی خواندن تحقیقات آغاز شده در عربستان گفت، مقامات سعودی تحقیقات نمایشی را در مورد این جنایت آغاز کرده‌اند. وی خواستار ورود سازمان ملل به ماجرای قتل خاشقجی شد. اخیرا دادستانی عربستان خواستار حکم اعدام برای 5 نفر از 11 متهم دستگیر شده در پرونده خاشقجی شد.در حضور نمایندگان 94 کشور
مادورو برای دور دوم ریاست‌جمهوری سوگند یاد کرد

Image result for ‫مادورو برای دور دوم ریاست‌جمهوری سوگند یاد کرد‬‎
«نیکلاس مادورو» علی‌رغم فشارهای آمریکا، در دادگاه عالی قضایی ونزوئلا برای دور دوم ریاست‌جمهوری خود، سوگند یاد کرد.
مادورو که در سال 2018 با رأی مردم ونزوئلا، برای بار دوم به ریاست‌جمهوری این کشور رسید، دیروز در دادگاه عالی قضایی ونزوئلا و در حضور فرستادگان 94 کشور، مراسم تحلیف  به جا آورد و به عنوان رئیس‌جمهور جدید، سوگند خورد.
بیش از این و در سال 2013، مادورو با رأی مردم، به ریاست‌جمهوری رسیده بود. وی پس از به قدرت رسیدن، خود را به ادامه دادن سیاست‌های «هوگو چاوز» رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا، متعهد دانست و همین باعث شد که از طرف آمریکا، هدف توطئه‌های جورواجور قرار گیرد.
مادورو دیروز نیز پس از ادای سوگند، طی سخنانی اعلام کرد که به سیاست‌های ضداستکباری و ضدامپریالیستی، قاطعانه ادامه خواهد داد. مادورو گفت: سوگند یاد می‌کنم که سوسیالیسم قرن 21 را خواهم ساخت.
آمریکا که به نفت و انرژی ونزوئلا چشم دوخته، طی سال‌های گذشته توطئه‌های گوناگونی را علیه مادورو به اجرا گذاشته، اما در همه موارد شکست خورده است.
تهدیدات جدید آمریکا
«جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا، همزمان با آغاز دور دوم ریاست‌جمهوری مادورو، اعلام کرد که واشنگتن به فشارها علیه ونزوئلا ادامه خواهد داد و آمریکا مادورو را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا، به رسمیت نمی‌شناسد.
کشورهای عضو گروه «لیما» که متشکل از متحدان آمریکا در آمریکا‌ی‌جنوبی هستند، هم فشارهای سیاسی خود علیه دولت و رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا را بیش از پیش افزایش دادند.
مادورو گفت: ونزوئلا به کانون جنگی جهانی از سوی کشورهای امپریالیستی  آمریکای شمالی و دولت‌های اقماری‌اش تبدیل شده است. وی همچنین به شدت از کشورهای عضو «گروه لیما» انتقاد کرد.
کشورهای عضو «گروه لیما» 14 دی از مادورو خواسته بودند از قدرت کناره‌گیری کرده و امکان برگزاری انتخابات جدید را فراهم کند.
 انگلیس به خاطر گسترش فقر به وزیر گرسنگی نیاز دارد

Image result for ‫انگلیس به خاطر گسترش فقر به وزیر گرسنگی نیاز دارد‬‎
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی نوشت 2 میلیون و 200 هزار نفر در انگلیس با ناامنی شدید غذایی مواجهند که بالاترین سطح گزارش شده در اروپا محسوب می‌شود و پارلمان انگلیس نیز خواستار انتصاب وزیر گرسنگی شده است.
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی از موضوع گرسنگی وسیع و فزاینده در انگلیس خبر داد و نوشته که پارلمان این کشور نیز درباره فقدان اقدام دولت در این زمینه هشدار داده است. دربخشی از این گزارش آمده است: دولت انگلیس به فقدان تلاش برای مقابله با گرسنگی «قابل توجه و فزاینده» در این کشور متهم شده است. این در حالی است که یک گزارش منتشر شده نشان می‌دهد از هر پنج کودک در انگلیس یک نفر در خانه‌ای زندگی می‌کند که ناامنی غذایی در آن شدید است.
 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ایندیپندنت می‌افزاید: قانون گذاران انگلیسی دولت این کشور را به سکوت در ارتباط با ناامنی غذایی متهم کرده‌اند و خواستار انتصاب یک وزیر گرسنگی شده‌اند تا بتوان تضمین کرد می‌توان کاری در این زمینه انجام داد.در این گزارش به ارقامی‌اشاره شده است که نشان می‌دهد 2 میلیون و 200 هزار نفر در انگلیس با ناامنی شدید غذایی مواجهند که بالاترین سطح گزارش شده در اروپا محسوب می‌شود.
این گزارش در حالی منتشر شد که فیلیپ آلستون گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور مقابله با فقر شدید و حقوق بشر نیز اعلام کرده سیاست‌ها و کاهش شدید حمایت‌های اجتماعی سبب تشدید سطح فقر و اعمال مشکلات غیرضروری در انگلیس شده است و اینکه برگزیت در حال تشدید این مشکل است.
«اماروی» مدیر اجرایی موسسه تروسل تراست نیز اعلام کرد: ناکامی در مقابله با دلایل ریشه‌ای این موضوع سبب تشدید نیاز به بانک‌های مواد غذایی شده است و بیش از یک میلیون و سیصد هزار بسته غذایی سال گذشته از سوی موسسه ما در اختیار مردم قرار گرفته است.
بررسی‌های اخیر در ارتباط با فقر در انگلیس نشان می‌دهد خانواده‌های حدود 4 میلیون کودک نیز برای تأمین میوه، سبزیجات و دیگر مواد غذایی سالم در تقلا هستند.
دانش‌آموزان گرسنه
بی بی‌سی نیز از قول یک مدیر مدرسه «مورکم در لانکاشر» در شمال غربی انگلیس نوشت دانش‌آموزان مدرسه او به حدی گرسنه هستند که پس از ورود به مدرسه در سطل آشغال‌ها دنبال غذا می‌گردند. ما بچه‌هایی داریم که مطلقا چیزی برای خوردن ندارند. «شیوون کالینگوود» مدیر این مدرسه گفت: از هر ده دانش‌آموز این مدرسه، یکی از آنها از خانواده‌ای است که نیازهای غذایی خود را از بانک غذایی (جایی که به نیازمندان کمک می‌کند) تامین می‌کند.یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد در سال ۲۰۱۷ در گزارشی گفته بود ۱۹ درصد کودکان زیر ۱۵ سال انگلیس در خانواده‌هایی زندگی می‌کنند که با مشکل تامین غذا مواجه هستند.
 شیوون کالینگوود گفته است در حال حاضر در مدرسه او ۳۵ دانش‌آموز وجود دارند که خانواده‌هایشان از بانک غذایی استفاده می‌کنند. او می‌گوید احتمالا تعداد چنین خانواده‌هایی بیشتر است و آمار موجود تنها در‌باره خانواده‌هایی است که مدرسه از آن با خبر است.مدیر این مدرسه گفته است «از اینکه پدر و مادر این بچه‌ها وقتی به مدرسه می‌روند و با گفتن اینکه چیزی برای تامین غذای بچه‌هایشان ندارند به‌گریه می‌افتند، دچار اندوه می‌شود.»او می‌گوید خانواده‌هایی هستند که مرتب به همدیگر مواد غذایی قرض می‌دهند و این مشکلی است که رو به افزایش است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 22 دی 1397
شنبه 22 دی 1397 10:29 ق.ظ
مرگ بر انگلیس و آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic