تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


ائتلاف سعودی دانشگاه الحدیده را به توپ بست! 
  ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
Image result for ‫ائتلاف سعودی دانشگاه الحدیده را به توپ بست‬‎
متجاوزان سعودی در ادامه نقض توافق آتش‌بس در «الحدیده» دانشگاه «علوم و فناوری» این شهر را هم هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند.
  در حالی که طبق توافق استکهلم ائتلاف سعودی و انصارالله یمن باید در الحدیده توافق آتش بس را اجرا کنند و نیروهای خود را از این شهر عقب بکشند اما ائتلاف سعودی همچنان به نقض توافق ادامه می‌دهد و در نزدیک به 4 هفته گذشته بیش از 2000 بار آتش بس در این شهر بندری را نقض کرده است.در جدیدترین اقدام در این مورد، متجاوزان سعودی دانشگاه علوم و فناوری در الحدیده را هدف حملات   توپخانه‌ای قرا دادند. به دنبال این حمله تجاوزکارانه شماری از غیرنظامیان یمنی به شدت زخمی شدند. در این حمله همچنین تعدادی از منازل مسکونی غیرنظامیان نیز تخریب شد.پلیس آتن با گاز‌اشک‌آور و باتوم به جنگ معلم‌های منتقد رفت

Image result for ‫پلیس آتن  جنگ معلم‌های منتقد رفت‬‎
معلمان یونانی که در اعتراض به قوانین جدید کاری در آتن در حال راهپیمایی بودند، از سوی پلیس ضد شورش این کشور به شدت سرکوب شدند.
حدود 2 هزار معلم معترض روز جمعه در شهر آتن پایتخت یونان مشغول تظاهرات بودند و با در دست داشتن پرچم‌های سرخ شعارهایی علیه سیاست‌های ریاضتی وزارت آموزش این کشور سر می‌دادند. پلیس ضد شورش شهر اما برای متفرق کردن معترضان که در اعتراض به طرح‌های دولت برای تغییر روند استخدام در بخش دولتی تظاهرات کرده بودند، از باتوم و گاز‌اشک‌آور استفاده کردند.بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «اولگا گرواسیلی» وزیر امور عمومی یونان با انتشار بیانیه‌ای در این مورد گفته پلیس یونان با استفاده از گاز‌اشک‌آور و نارنجک‌های نورزا تلاش کرد تا معلمانی را که در اعتراض به قانون جدید در مورد استخدام معلمان به خیابان‌‌های پایتخت آمده بودند را متفرق کند. بنابر اعلام رسانه‌های این کشور فقیر اروپایی، درگیری زمانی رخ داد که معترضان تلاش کردند وارد محل اقامت نخست‌وزیر شوند.حزب کمونیست یونان اقدام دولت را محکوم کرده‌اما پلیس هم خشونت‌های نیروهای خود را غیرقابل قبول دانسته است. قرار است روز دوشنبه تظاهرات دیگری در همین زمینه برگزار شود.یونان از زمانی که در اواخر 2009 میلادی با بحران بدهی روبه رو شده، استخدام در بخش دولتی را متوقف کرده است. سومین بسته نجات اقتصادی و مالی یونان از سال 2010 میلادی در ماه اوت(مرداد) منقضی شد.واکنش دیپلمات ارشد فلسطین به اظهارات پمپئو:
« مگر روی پیشانی اعراب نوشته احمق؟»

Image result for ‫واکنش دیپلمات ارشد فلسطین به اظهارات پمپئو: « مگر روی پیشانی اعراب نوشته احمق؟»‬‎
دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین هم اظهارات اخیر «مایک پمپئو» را که گفته بود، کشورش منبع خیر برای منطقه است، به تمسخر گرفت.
«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در سفر دوره‌ای خود در قاهره اعلام کرد آمریکا منبع خیر و فرشته نجات برای خاورمیانه است! جمله‌ای که از سوی شخصیت‌های سیاسی زیادی در سراسر دنیا، به سخره گرفته شد.
 این مسئله با واکنش‌های متفاوتی مواجه شده و بسیاری این سخنان را فریبکارانه دانستند. چرا که آمریکا خود عامل اصلی جنگ و تروریسم در منطقه به‌شمار می‌رود. در این ارتباط صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) هم اظهارات مایک پمپئو، را به تمسخر گرفت و در واکنش به آن خطاب به پمپئو گفت: «آیا روی پیشانی اعراب کلمه «احمق» می‌بینی؟»
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی»، پمپئو در دانشگاه آمریکایی قاهره مدعی شده بود که کشورش منبع خیر برای منطقه است و صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها را محقق خواهد کرد. عریقات در ادامه به دلیل به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از طرف دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و پافشاری او بر حذف مسئله پناهجویان و آوارگان فلسطینی از مذاکرات، تعطیلی کنسولگری آمریکا در قدس، تعطیلی دفتر کمیساریای سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن و قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها در اراضی ‌اشغالی فلسطینی‌ها احتمال انجام چنین تلاشی از جانب آمریکا برای تحقق صلح را اندک دانست.
دبیرکل کمیته اجرایی ساف تاکید کرد، گفته‌های وزیر خارجه آمریکا با اینکه «جنایات جنگی» که ‌اشغالگران علیه فلسطینی‌ها مرتکب می‌شوند، «دفاع از خود» توصیف شود، تعارض دارد. او در ادامه یادآور شد که دولت آمریکا تمامی کمک‌ها به فلسطینی‌ها از جمله کمک‌های آنروا (آژانس امداد و کاریابی آوارگان فلسطینی)، کمک‌هایی که به بیمارستان‌های قدس می‌شوند را قطع کرده و کشورهایی که در سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی به نفع فلسطین رای می‌دهند را تهدید کرده و به تلاش‌های خود برای جدا کردن نوار غزه از کرانه باختری و قدس با هدف نابودسازی طرح ملی فلسطین با این ادعا که این مسائل صلح را برقرار نمی‌کنند، ادامه می‌دهد تمام این مسائل منجر به تحقق صلح نخواهند شد.
حمایت پمپئو از انتخابات فرمایشی بحرین
از سوی دیگر مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه سفر منطقه‌ای خود، دیدار با پادشاه بحرین را «فوق‌العاده» توصیف کرد. پمپئو در پیامی تاکید کرد، همکاری آمریکا و بحرین کماکان رو به گسترش است، از همکاری درخصوص ایران، یمن و مقابله با تروریسم گرفته تا استقرار ناوگان پنجم دریایی آمریکا در بحرین. پمپئو با تقدیر از پادشاه بحرین، انتخابات نمایشی اخیر در این کشور که با تحریم اکثریت مردم بحرین برگزار شد، «موفقیت آمیز» خواند! و مدعی شد بحرین همواره در راه صحیح برای حفظ ثبات و تداوم پیشرفت خود حرکت می‌کند.
از سوی دیگر، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه الحدث اعلام کرد، اعلام عقب نشینی آمریکا از سوریه با راهبرد ما علیه ایران در تناقض نیست. وی افزود، در نشست لهستان شماری از پرونده ها و در رأس آن مسئله ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مایک پمپئو همچنین تصریح کرد، ما به شرکایمان در خاورمیانه گفته ایم منطقه را ترک نخواهیم کرد. ما به دنبال ایجاد روندی سیاسی در سوریه هستیم که آوارگان را قادر به بازگشت سازد.
وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از صحبت هایش گفت، ما به دنبال ایجاد یک نیروی عربی هستیم که قادر به مقابله با چالش ها در منطقه باشد. همگان باید بدانند کردهای سوریه تروریست نیستند. پمپئو در خصوص عربستان نیز گفت، عربستان هم پیمان اصلی ما است و ما به شراکتمان با این کشور ادامه خواهیم داد. روابط ما با عربستان اساس ثبات و امنیت منطقه است. ما می‌خواهیم عاملان در پرونده خاشقجی (روزنامه نگار مقتول سعودی) مورد مواخذه قرار گیرند. ترامپ گفته است روابط با عربستان نباید به پرونده خاشقجی منحصر شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 23 دی 1397
یکشنبه 23 دی 1397 11:29 ق.ظ
مرگ بر وهابی
مرگ بر یهودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات