تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در آستانه نهمین شنبه سیاه اتفاق افتاد
فراخوان جلیقه‌ زردها برای هجوم مردم به بانک‌ها و خارج کردن دارایی‌ها
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
معترضان جلیقه زرد دیروز در نهمین هفته اعتراضات خود به خیابان‌ها آمدند. آنها همزمان از مردم فرانسه خواستند برای مقابله با ماکرون دارایی‌های خود را از بانک‌های کشور بیرون بکشند.

معترضان به سیاست‌های اقتصادی رئیس‌جمهوری فرانسه، علیرغم هشدار مقامات دولتی، برای نُهمین هفته متوالی به خیابان‌های پاریس و دیگر شهرهای بزرگ فرانسه سرازیر شدند. روز جمعه فرانس پرس به نقل از معترضان جلیقه زرد نوشته بود که آنها از طرفداران خود خواسته‌اند در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت، ذخایر مالی خود را از بانک‌های این کشور خارج کنند.
به گفته یکی از معترضین، هدف از این اقدام، توسل به ابزارهای قانونی برای به چالش کشیدن دولت ماکرون است چراکه با تضعیف نظام بانکی، دولت نیز تضعیف می‌شود.
معترضین جلیقه‌زرد به دنبال آن هستند که با اعمال فشار به دولت، از حق رای در تصویب قوانین جدید برخوردار شوند.
البته با توجه به اینکه سقف برداشت پول از بانک‌ها در طول روز مقدار ثابتی است؛ این اقدام جلیقه‌زردها آن‌گونه که انتظار می‌رود، کارآمد نخواهد بود.با این حال، «برونو لومر» وزیر اقتصاد فرانسه، روز جمعه برای سومین بار نسبت به گسترش بحران جلیقه زردها هشدار داد.بر اساس اعلام وی، این بحران نرخ رشد اقتصادی کشور در ۳ ماه پایانی سال را کاهش می‌دهد. لومر همچنین هشدار داد در صورت عدم پایان جنبش جلیقه زردها، فرانسه سال سیاهی را در عرصه تجارت بین‌الملل پیش رو خواهد داشت.
براساس گزارش‌ها تا کنون این اعتراضات بیش از 10 میلیارد یورو به اقتصاد فرانسه خسارت زده است.
نهمین شنبه سیاه
دیروز نیز هزاران معترض جلیقه‌ زرد در نهمین شنبه متوالی در پاریس و سایر شهرهای فرانسه به خیابان‌ها ریختند. معترضان در پاریس در حالی که شعار «ماکرون استعفا بده» را سر می‌دادند خیابان‌های اصلی مرکز شهر را به‌اشغال خود درآوردند.
عده‌ای از مردم  در پاریس با قرار گرفتن میان نیروهای پلیس و معترضان، زنجیره انسانی تشکیل دادند. معترضان یکی از دفاتر پلیس در شهر «روان» را نیز تعطیل کردند.
 این اعتراضات تحت شدیدترین سیاست‌های نظامی پلیسی دولت ماکرون برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما  در بی‌سابقه‌ترین شرایط امنیتی در تاریخ جمهوری پنجم فرانسه دولت این کشور برای مقابله با معترضان 80 هزار نیروی پلیس ضدشورش و ژاندارم را در شهرهای فرانسه مستقر کرده بود.
5 هزار نیروی نظامی و پلیس ضد شورش به همراه گروهان‌هایی از ژاندارمری با آخرین تجهیزات، امنیت برخی خیابان‌های حساس پاریس را بر‌عهده داشتند. با این حال مردم بار دیگر به خیابان‌ها ریختند.
دولت فرانسه اعلام کرده بود این هفته سیاست مشت آهنین ‌را اتخاذ می‌کند.
از طرفی فعالان جنبش ضد سرمایه‌داری هم اعلام کرده بودند به طور فعالتری در تظاهرات نهمین «شنبه سیاه» شرکت خواهند کرد با اینکه سه روز به مناظره ملی امانوئل ماکرون  به‌منظور کاهش بحران باقی مانده، معترضان به خیابان‌ها آمدند تا نشان دهند خشمشان فروکش نکرده است. وزارت کشور فرانسه شنبه گذشته را «هفته‌ای خشونت‌آمیز» توصیف کرده بود.
هفته پیش به طور ویژه متأثر از حوادثی مانند نفوذ به دفتر سخنگوی دولت با استفاده از یک ماشین راه‌سازی بود. ۳۴۵ نفر نیز هفته گذشته در سراسر فرانسه بازداشت شدند که از این تعداد, ۲۸۱ نفر تحت بازجویی قرار
 گرفتند. حدود 1000 نفر هم تاکنون به زندان محکوم شده‌اند.   دولت ترامپ در تعطیلی رکورد زد
4 میلیارد دلار خسارت در 23 روز!
Image result for ‫دولت ترامپ در تعطیلی رکورد زد‬‎
تعطیلی دولت دونالد ترامپ از بامداد امروز وارد بیست و سومین روز خود می‌شود تا این کشور طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا را تجربه کند. بیشترین رکورد با 21 روز تعطیلی متعلق به دولت بیل کلینتون بود. براساس گزارش‌ها این تعطیلی نزدیک به 4 میلیارد دلار هزینه روی دست دولت ترامپ گذاشته است.
تعطیلی دولت فدرال آمریکا از امروز یکشنبه وارد بیست و سومین روز خود می‌شود. 800 هزار کارمند فدرال دولت طی این مدت حقوق نگرفته‌اند یا به مرخصی بدون حقوق اعزام شده‌اند. به گفته «برنی سندرز»، سناتور ارشد دموکرات با تعطیلی دولت 755 هزار نفر گرسنه بیکار هم امکان دریافت وعده غذایی را از دست داده‌اند. اصرار «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای تأمین بودجه 5/7 میلیارد دلاری برای احداث یک دیوار حائل در مرز مکزیک و امتناع نماینده‌های دموکرات کنگره از موافقت با آن واشنگتن را فلج کرده است. براساس گزارش اسپوتنیک سه هفته تعطیلی دولت آمریکا 3/6 میلیارد دلار خسارت به اقتصاد این کشور وارد کرده و این خسارت لحظه به لحظه در حال افزایش است.
 اقتصاددان ارشد موسسه آمریکایی «استاندارد و فقر» در این زمینه می‌گویند: «تخمین می‌زنیم که این تعطیلی در هر هفته باعث ضرر 1/2 میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی شده باشد. این شاید برای بزرگترین اقتصاد دنیا کم باشد اما برای آنهایی که تلاش می‌کنند تا هزینه‌های زندگی خود را بدون درآمد و دستمزد پوشش دهند، بسیار است.این موسسه اقتصادی همچنین اعلام کرده که تداوم تعطیلی برای دو هفته دیگر هزینه‌ای بالغ بر شش میلیارد دلار در پی خواهد داشت که از درخواست 5/6 میلیارد دلاری ترامپ برای ساخت دیوار مرزی بیشتر می‌شود.»
رکورد تازه
 ترامپ که در دوران رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود پول ساخت دیوار را از مکزیکی‌ها خواهد گرفت اکنون خواستار تأمین بودجه آن از سوی کنگره شده است! او به تلافی عدم همراهی نهاد قانونگذار آمریکا از امضای بودجه وزارتخانه‌های دولتی خودداری کرده است. دیروز شنبه در بیست و دومین روز تعطیلی دولت رکورد تعطیلی 21 روزه دولت «بیل کلینتون» در سال 1995-1996 را شکست و به طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا تبدیل شد.
 ترامپ قبلاً تهدید کرده بود آماده است برای تأمین هزینه دیوار مرزی دولت را تا ماه‌ها و حتی سال‌ها تعطیل نگاه دارد. او همچنین تهدید کرده بود ممکن است از اختیاراتش برای اعلام وضعیت اضطراری استفاده کرده و بدون مجوز کنگره بودجه احداث این دیوار را تأمین کند.
 او روز جمعه، علیرغم این گفت که برای اعلام وضعیت اضطراری عجله‌ای ندارد. ترامپ گفت: «این کار را خیلی سریع‌ انجام نخواهم داد.»
ترامپ با بیان اینکه اعلام وضعیت اضطرار ملی ساده‌ترین راه برای خروج از بن‌بست ایجاد شده میان او و کنگره است از نهاد قانونگذار آمریکا خواسته بودجه 5/7 میلیارد دلاری برای انجام این کار را تأمین کند.  از طرف دیگر منتقدان ترامپ گفته‌اند اقدام یکجانبه او برای اعلام وضعیت اضطراری مصداق نقض قانون اساسی است و پایه‌گذار «رویه‌ای خطرناک» در مناقشات مشابه خواهد شد.
ترامپ مدعی شده مهاجران غیرقانونی که از نقاط مرزی وارد آمریکا می‌شوند عامل افزایش میزان جرم در این کشور هستند. این در حالی است که مطالعات علمی نشان می‌دهند مهاجران غیرقانونی عموماً نسبت به افرادی که در آمریکا زاده می‌شوند جرائم کمتری مرتکب می‌شوند.
شکایت کارمندان از دولت
بر اساس گزارش‌ها صدای کارمندان دولت نیز درآمده است. روز جمعه صدها کارمند مقابل کاخ سفید تظاهرات کردند و خواستار پایان تعطیلی دولت شدند. اتحادیه‌های کارمندان فدرال نیز از دولت آمریکا به اتهام نقض قوانین کار فدرال شکایت کردند.
به گزارش ایسنا، این شکایت که در دادگاه رسیدگی به شکایت‌های فدرال آمریکا به ثبت رسیده، از سوی فدراسیون ملی کارمندان فدرال، انجمن ملی کارمندان دولتی، سازمان کارمندان سرویس هواشناسی ملی و نهاد حقوقی «اسنایدر ‌اند اسوسیتس» که به نفع کارمندان فدرال فعالیت می‌کند، به ثبت رسیده است. این شکایت ۱۹ صفحه‌ای، دولت آمریکا را به نقض قانون معیارهای کار عادلانه با ملزوم کردن کارمندان برای کار، بدون پرداخت پایه حقوق و دستمزد اضافه‌کاری به آنان متهم می‌کند.این نهادهای کارمندان در بیانیه‌هایی از سیاست‌های اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای تعطیل کردن بخش‌هایی از دولت انتقاد کردند.این اتحادیه‌ها در شکایت خود از دادگاه درخواست کرده‌اند که به دولت دستور دهد دستمزد کارمندانش را پرداخت کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 23 دی 1397
یکشنبه 23 دی 1397 11:28 ق.ظ
آمریکائی نابود است

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات