تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


اعتراض شدید سازمان ملل‌به‌ محاکمه
«ظالمانه» 138 جوان بحرینی توسط آل‌خلیفه
  ۱۳۹۷/۱۰/۲۴

Image result for ‫اعتراض شدید سازمان ملل‌به‌ محاکمه «ظالمانه» 138 جوان بحرینی توسط آل‌خلیفه‬‎
محاکمه ظالمانه ۱۳۸ شهروند دیگر بحرینی در دادگاه‌های نمایشی آل خلیفه، صدای اعتراض سازمان ملل را هم درآورده است. کارشناسان سازمان ملل می‌گویند، آل خلیفه اقدام به «آدم‌ربایی» و محاکمه مردم می‌کند.
این کارشناسان تاکید می‌کنند که در برخورد با این متهمان از روش‌های نقض قانون از جمله بازداشت‌های غیر قانونی و آدم ربایی، تبعیض مذهبی و محرومیت از داشتن وکیل استفاده شده است. این کشور سال هاست که شاهد سرکوب اعتراضات مردمی است که فقط خواستار داشتن کشوری دموکراتیک و آزادی‌های اولیه هستند.
به گزارش مهر، در جریان اعتراضات و تظاهرات مردمی در سراسر بحرین تعداد زیادی از شهروندان این کشور بازداشت و به بهانه‌ها و اتهامات واهی محاکمه شده‌اند.


  تهدید، جلیقه‌ زردها را نترساند «ماکرون» گفت‌وگوی ملی را پیش کشید

Image result for ‫تهدید، جلیقه‌ زردها را نترساند «ماکرون» گفت‌وگوی ملی را پیش کشید‬‎
رئیس‌جمهور فرانسه که تا دیروز جلیقه‌زردها را تهدید به برخورد خشن‌تر می‌کرد پس از مشاهده جدید معترضان از مردم این کشور خواست تا در گفت‌وگوی ملی برای پایان دادن به درگیری‌ها و تنش‌های اخیر شرکت کنند.
طی ماه‌‌های گذشته دولت فرانسه از تمام نیرو برای سرکوب جنبش جلیقه زردها استفاده کرد که نتیجه آن 10 کشته و نزدیک به 8 هزار زخمی و دستگیری بوده است. طی این مدت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر فرانسه نیز از تهدید جلیقه زردها به محاکمه و برخورد خشن‌تر چیزی کم نگذاشتند. شنبه گذشته در نهمین هفته این اعتراضات دولت با 80 هزار نیروی پلیس به وحشیانه‌ترین صورت ممکن معترضان را سرکوب کرد اما باز جلیقه زردها اعلام کردند که هفته آینده نیز به میدان خواهند آمد. این هفته به دلیل همین تهدیدها شمار جلیقه‌زردهایی که به خیابان‌ها آمده بودند 50 هزار نفر بیشتر از هفته هشتم اعلام شد.
حالا «امانوئل ماکرون»، زمانی که دید جلیقه زردها حاضر به عقب‌نشینی نیستند خواستار گفت‌وگوی ملی شده است. ماکرون در قالب نامه‌‌ای که اواخر وقت یکشنبه شب منتشر شد، از شهروندان فرانسوی خواست تا خشم را به راهکار تبدیل کنند. وی درخواست کرد که مردم دیدگاه‌های خود درباره سیاست‌های دولت را در قالب مذاکره مطرح کنند.مسایلی مانند کاهش مالیات‌ و هزینه‌های عمومی از جمله خواسته‌های مردم فرانسه از آغاز موج اعتراض‌ها بوده است.در این نامه همچنین آمده است: «پیشنهاد شما به توافق ملی کمک خواهد کرد و منجر به سازماندهی اقدامات دولت و پارلمان می‌شود. ضمن اینکه به جایگاه فرانسه در اروپا و سطح جهانی کمک خواهد کرد.»
 به گزارش فارس در این نامه همچنین ماکرون اعلام کرده در شهرهای مختلف فرانسه در جلسات شوراهای شهر شرکت خواهد کرد و اولین جلسه هم روز سه‌شنبه در شهر«بوردر رول» واقع در شمال غربی کشور خواهد بود. وی  وعده داد که پس از پایان مشاوره‌ها در پانزدهم ماه مارس (۲۴ اسفند) نتیجه را به (عموم) گزارش خواهد کرد. رئیس‌جمهور فرانسه همچنین گفت که مطرح کردن هیچ موضوعی در مذاکرات ممنوع نیست.
رئیس‌جمهوری فرانسه در این نامه نوشته: «امیدوارم که در حد امکان افراد زیادی در این مناظره بزرگ ملی حضور داشته باشند تا برای آینده کشور یک مشارکت مفید داشته باشیم. پیشنهادهای شما ایجاد یک قرارداد جدید برای ملت، سازماندهی اقدامات دولت و پارلمان را ممکن می‌سازد.»
لوپن: زمان مبارزه فرار رسیده
همزمان با این نامه و ادامه موج اعتراضات رهبر راست افراطی فرانسه کمپین انتخاباتی خود را با درخواستی از معترضان«جلیقه زرد» آغاز کرد. به گزارش ایسنا، مارین لوپن، رهبر راست افراطی فرانسه از ده‌ها هزار معترضی که علیه امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه بطور هفتگی دست به تظاهرات زده‌اند، درخواست کرد که اتحادیه اروپا را به موافقت با برگزاری همه‌پرسی‌ای درباره سیاست‌های ماکرون وادارند.لوپن در تجمع انتخاباتی حزب تجمع ملی اظهار داشت: «درخصوص شورش مردمی سالم جلیقه زردها، این انتخابات فرصتی را به دست می‌دهد تا به بحرانی که از تحقیر و سختگیری‌های رئیس‌جمهوری «بی‌کفایت» نشات می‌گیرد، پایان دهیم؛ رئیس‌جمهوری که رفتارش ایجاد آشوب می‌کند...اگر ماکرون هوشمندی کافی برای انحلال پارلمان و گرویدن به سمت مردم را ندارد، پس بگذارید منفعت سیاسی از انتخابات اروپا حاصل شود.لوپن و ژان لوک ملانشن، رهبر چپ افراطی فرانسه هردو بطور علنی با جلیقه زردها ابراز همبستگی کرده و از آنان درخواست حمایت کرده‌اند.لوپن در ادامه سخنرانی خود گفت: «اکنون مبارزه میان ملی‌گرایان و جهانی‌گرایان است.»چند روز پس از عملیات موفق پهپادی در «لحج»
  انقلابیون یمن: ائتلاف سعودی منتظر هواپیماهای شناسایی استراتژیک باشد

Image result for ‫انقلابیون یمن: ائتلاف سعودی منتظر هواپیماهای شناسایی استراتژیک باشد‬‎
سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهار روز پس از عملیات موفق پهپادی که شماری از درجه‌داران دولت مستعفی یمن طی آن در لحج کشته شدند، اعلام کرده متجاوزان سعودی منتظر هواپیماهای شناسایی استراتژیک یمن باشند.
انقلابیون یمن چهار روز پس از حمله پهپادی به پایگاه نظامیان سعودی در استان لحج و به هلاکت رساندن 7 مقام ارشد از جمله رئیس‌اطلاعات دولت مستعفی یمن از دستاوردهای جدید خود در حوزه نظامی خبر می‌دهند.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این ارتباط گفته ارتش این کشور در آینده نزدیک مجموعه‌ای از هواپیماهای شناسایی استراتژیک خود را علیه متجاوزان سعودی به کار خواهد گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بار دیگر به عملیات هوایی روز پنجشنبه نیروهای یمنی علیه متجاوزان در استان لحج که به کشته شدن شماری از فرماندهان دولت مستعفی منجر شد،‌اشاره کرد. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت، عملیات روز پنجشنبه تنها آغاز سلسله عملیات‌های گسترده هوایی علیه متجاوزان بود. یحیی سریع افزود، متجاوزان سعودی منتظر هواپیماهای شناسایی استراتژیک یمن باشند؛ هواپیماهایی که به زودی در جبهه‌های نبرد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
2019، سال پهپادهای یمن
سخنگوی نیروهای مسلح یمن این را هم گفت که، در حال حاضر نیروهای یمنی دارای مجموعه بسیار بزرگی از هواپیماهای شناسایی از نوع قاصف 2k هستند. سرتیپ «یحیی سریع» همچنین اعلام کرده که صنعت دفاعی این کشور، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در ساخت پهپاد کسب کرده است و سال جدید میلادی، سال پهپادهای یمن است. به گفته وی، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به انبار بزرگی از پهپادهای قاصف2k مجهز هستند و موشک‌های بالستیک مدرنی در اختیار دارند که در صورت تداوم تجاوز به یمن، از آن رونمایی خواهند کرد.«یحیی سریع» طی یک کنفرانس خبری تاکید کرد رادارها نمی‌توانند پهپاد قاصف 2k را رهگیری کنند و این پهپاد در جیزان و عسیر نیز عملیات انجام داده است، ما این توانایی را داریم که هر روز یک پهپاد تولید کنیم. سرتیپ سریع افزود: «در صورت توقف تجاوز به یمن، عملیات‌های نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز متوقف خواهد شد. اما طی 5 روز گذشته، نیروهای متجاوز به یمن، 535 بار آتش‌بس را در الحدیدة نقض کرده‌اند اما نیروهای ما همچنان به این صلح پایبندند. طی این 5 روز، 136 عملیات هوایی علیه یمن صورت گرفته است. نیروهای ما در صورت تداوم این تجاوز، به آن پاسخ خواهند داد.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 25 دی 1397
سه شنبه 25 دی 1397 10:36 ق.ظ
مرگ بر دشمنان مسلمین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic