تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تلاش «بلک واتر» برای گرفتن جای آمریکا در سوریه
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶

Image result for ‫تلاش «بلک واتر» برای گرفتن جای آمریکا در سوریه‬‎
مقامات واشنگتن که در سوریه شکست خورده و ناچار به خارج کردن نیروهای آمریکایی از این کشور هستند، قصد دارند عناصر شرکت بد نام «بلک‌واتر» را جانشین نظامیان آمریکایی در سوریه بکنند.
«اریک پرینس» بنیانگذار شرکت امنیتی خصوصی و بدنام «بلک‌واتر» اعلام کرد که ممکن است به جای سربازان آمریکایی که خاک سوریه را ترک می‌کنند، مقاطعه کاران نظامی خصوصی جانشین آنها شوند.
بلک واتر به خاطر جنایاتی که در منطقه غرب آسیا مرتکب شده، نزد افکار عمومی به شدت منفور است و به همین خاطر، آمریکایی‌ها مجبور شده‌اند که نام آن را عوض بکنند.
به‌ گزارش ‌ایسنا، اریک پرینس گفت‌: مقاطعه‌کاران نظامی خصوصی کسانی هستند که می‌توانند از هم‌پیمانان آمریکا محافظت کرده و بعد از خروج آمریکا از سوریه، با نفوذ ایران مقابله کنند.
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که از نظر دولت سوریه و متحدانش، هیچ فرقی میان نیروهای آمریکایی و بلک واتر وجود ندارد و هر دو ‌اشغالگر و منفور هستند.
هر چند مقامات آمریکایی در ارتباط با این اظهارات پرینس سکوت کرده اند، ولی نوع اظهارات به گونه‌ای است که نشان می‌دهد او با مقامات کاخ سفید کاملا هماهنگ است.بنیانگذار بلک واتر به «فاکس بیزینس» همچنین گفت‌: آمریکا اجبار راهبردی بلندمدتی برای باقی‌ ماندن در سوریه ندارد، اما من فکر می‌کنم که این ایده خوبی نیست که هم پیمانانمان را رها کنیم.
ماه گذشته میلادی «دونالد ترامپ» به شکلی ناگهانی اعلام کرد که نظامیان‌ آمریکایی را از سوریه خارج می‌کند.
پرینس مدعی شد که می‌توان با استفاده از مقاطعه کاران خصوصی، به ترامپ اجازه داد که به وعده انتخاباتی‌اش برای پایان دادن به «جنگ‌های ابدی» عمل کرده و همچنان تدابیر امنیتی را پشت سر خود حفظ کند.
در هر حال، اظهار ات پرینس به خوبی آشکار می‌کند که سران واشنگتن در رابطه با قضیه خروج از سوریه، دچار نوعی سردر‌گمی هستند و نمی‌دانند که چه بکنند.
شرکت امنیتی «بلک‌واتر» در سال 1997 توسط اریک پرینس بنیان گذاشته شده و در جنگ‌های عراق و افغانستان، قراردادهای چند صد میلیون دلاری با دولت آمریکا بسته بود تا از نیروهای امنیتی خصوصی برای مقاصد ارتش آمریکا استفاده کند. اما این شرکت به سبب بدنامی شدید تاکنون مجبور شد چند بار نامش را تغییر بدهد.
فشار به لبنان برای دوری از سوریه
در حالی که فقط چند روز به برگزاری نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت مانده، روزنامه «الاخبار» از تحرکات آمریکا برای جلوگیری از دعوت دمشق خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، این روزنامه به ایمیلی محرمانه که از سفارت لبنان در آمریکا به بیروت فرستاده شده، دست یافته است که در آن، موضع مخالف واشنگتن با دعوت از سوریه برای شرکت در نشست بیروت تشریح شده است. بر اساس این گزارش، آمریکا تهدید کرده در صورتی که لبنان در بازسازی سوریه شرکت کند، واشنگتن (لبنان) را تحریم می‌کند.
الاخبار افزود، آمریکا مخالفت با حضور سوریه در اجلاس اتحادیه عرب را چندین بار (به بیروت) ابلاغ کرده است. الاخبار در ادامه گزارش خود نوشت، یک منبع مسئول در وزارت خارجه لبنان اعلام کرد: دیدگاه واشنگتن برای ما الزام‌آور نیست و ما از تیم دیپلماتیک خود در واشنگتن نخواسته‌ایم که درباره موضع آمریکایی‌ها پیرامون این موضوع سؤالی بکند.عضویت سوریه در اتحادیه عرب در سال 2011 به حالت تعلیق در‌آمده بود.
نشست اقتصادی اتحادیه عرب، که طی روزهای 29 و 30 دی در بیروت برگزار می‌شود، عامل مهمی برای تقویت روابط سیاسی و اقتصادی میان لبنان و کشورهای عربی به شمار می‌رود.طرح برگزیت شکست خورد
«ترزا می» از این پس برای بقا می‌جنگد
Image result for ‫طرح برگزیت شکست خورد‬‎
با شکست سنگین «ترزا می» ‌در تصویب طرح توافق خود با پارلمان اروپا در مورد شیوه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وضعیت
  هرج و‌مرج سیاسی در این کشور حاکم شده و خانم نخست‌وزیر ‌باید طی روزهای آینده یا برای بقای خود بجنگد یا استعفا کند.
سایه «برگزیت» همچنان بر سر انگلیس سنگینی می‌کند. هرج و مرج سیاسی این کشور را فرا گرفته، کشوری که قرن‌ها برای نصف بیشتر جهان نسخه اداره حکومت پیچیده حالا در کار خود مانده و وارد بحرانی شده است که نمی‌داند چگونه باید از آن خارج شود. سه‌شنبه شب نمایندگان پارلمان با قاطعیت و با ۴۳۲ رای مخالف در برابر ۲۰۲ رای موافق، به توافقی که ترزا می ‌با اتحادیه اروپا برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) بسته بود رای منفی دادند و به این ترتیب آینده سیاسی ترزا می ‌و کشور انگلیس در هاله‌ای از ابهام فرو رفت.
این طرح که میان دولت انگلیس و اتحادیه اروپا مورد توافق قرار گرفته ساز و کار خروج انگلیس از این اتحادیه را مشخص می‌کند.
اجرایی شدن این طرح به تصویب پارلمان انگلیس نیاز داشت، اما از آنجا که جریان‌های مختلف سیاسی در انگلیس به شدت از آن انتقاد کرده بودند، شکست آن در پارلمان قطعی به نظر می‌رسید و همین طور هم شد. این رأی‌گیری حساس، روز سه‌شنبه بعد از ۸ روز گفت‌وگو میان قانونگذاران انگلیسی برگزار شد.
سنگین‌ترین شکست
«ترزا می» با رأی‌گیری سه‌شنبه شب درباره برگزیت، متحمل سنگین‌ترین شکست دولت از پارلمان انگلیس از سال ۱۹۲۴ تاکنون شده است. «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر انگلیس بعد از این رأی‌گیری، طرح رأی عدم اعتماد به نخست‌وزیر را تقدیم پارلمان کرد. شبکه «بی‌بی‌سی» و همچنین «سی‌ان‌ان» صبح دیروز گزارش‌هایی درباره «وضعیت متشنج سیاسی در انگلیس» منتشر کردند و به گمانه‌زنی درباره نتیجه رای عدم اعتماد به ترزا می ‌پرداختند. شبکه «بی‌بی‌سی» گزارش داد: «دولت ترزا می‌ بعد از رد توافق برگزیت توسط نمایندگان پارلمان، با رای عدم اعتماد مواجه است.
حزب کارگر این طرح را برای به راه انداختن انتخابات سراسری مطرح کرده است». ترزا می ‌بعد از شکست طرحش در پارلمان انگلیس، طی اظهاراتی گفته او دوشنبه هفته آینده طرح جایگزین دولتش را در زمینه برگزیت به مجلس عوام ارائه خواهد داد اما او قبل از این کار باید بتواند طرح عدم اعتماد را از سر بگذراند. شبکه «سی‌ان‌ان» هم در گزارش خود درباره تحولات جاری در انگلیس نوشته: «طرح عدم اعتماد به ترزا می‌ مورد حمایت حزب ملی اسکاتلند، حزب لیبرال دموکرات، حزب سوسیال دموکرات «پلاید کامری» ولز و همچنین حزب سبزها قرار دارد.»
سناریوهای احتمالی
کارشناسان چندین احتمال در مورد آینده انگلیس مطرح کرده‌اند. در درجه اول و آنچه که احتمال آن می‌رود خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون کسب توافق است و به این بدان معنی است که لندن تمام منافع مشترک خود با اتحادیه اروپا را از دست خواهد داد. توافق جدید نیز تقریبا غیرممکن است چرا که اتحادیه اروپا حاضر به تغییر مفاد توافق قبلی با ترزا می ‌نیست. حزب کارگر و حزب ملی اسکاتلند مخالفت خود را با توافق جدید اعلام کرده است.
 البته این دو حزب خواهان برگزاری همه‌پرسی دوباره برای برگزیت هستند. انگلیس حالا حدود ۲۱ روز برای نشان دادن آخرین برنامه خود برای خروج با توافق از اتحادیه اروپا فرصت دارد. هواداران بازگشت می‌گویند باید با برگزاری یک رفراندوم جدید در همین بازه زمانی، امکان اظهارنظر دوباره شهروندان را درباره عضویت در اتحادیه، فراهم کرد. نه احزاب سیاسی و نه اتحادیه اروپا روی خوشی به این پیشنهاد نشان نداده‌اند.
گزینه‌های پیش روی خانم نخست‌وزیر
در شرایط فعلی به نظر می‌رسد ترزا می ‌باید از پست نخست‌وزیری استعفا بدهد یا با رای عدم اعتماد نمایندگان، برکنار شود. به این ترتیب او از رهبری حزب محافظه‌کاران نیز کنار می‌رود.باید برای ۱۲۴ هزار عضو این حزب انتخابات مجدد رهبری برگزار شود و احتمالا ترزا می ‌یکی از کاندیداها خواهد بود. اما برکناری ترزا می ‌نیز کار چندان ساده‌ای نیست. سی‌ان‌ان در این باره نوشته است: «نمایندگان عضو حزب محافظه‌کارِ حامی برگزیت، توافق نخست‌وزیر در زمینه خروج از اتحادیه اروپا را دوست ندارند اما آنها واقعا از دولت حزب کارگر تحت رهبری جرمی کوربینِ به شدت چپگرا تنفر دارند.
واکنش اروپا
این رویداد سه‌شنبه بلافاصله با واکنش مقامات و سران کشورهای اروپایی مواجه شد. «ژان کلود یونکر»، رئیس‌کمیسیون اروپا بعد از شکست سنگین طرح ترزا می‌گفت رأی پارلمان انگلیس خطر «عدم توافق» بر سر برگزیت را افزایش می‌دهد. به گفته وی اتحادیه اروپا آمادگی خود برای سناریویی که انگلیس اتحادیه اروپا را بدون توافقنامه خروج ترک کند، تشدید می‌بخشد.وی در بیانیه خود ا اعلام کرد: خطر خروج بی‌قاعده انگلیس با رای‌گیری عصر (سه‌شنبه) افزایش یافت.
در حالی که ما نمی‌خواهیم این اتفاق بیفتد کمیسیون اروپا به تلاش خود برای اطمینان یافتن از آمادگی کامل اتحادیه اروپا (برای خروج بدون توافق) ادامه می‌دهد.«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه نیز بامداد چهارشنبه به رأی مخالف پارلمان انگلیس به طرح دولت این کشور برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا واکنش نشان داد و گفت: « اتحادیه اروپا هر آنچه ممکن بود برای توافق برگزیت ارائه کرد.» او اخطار داد که دوره انتقالی حیاتی است چون خروجی بدون حصول توافق خسارت‌بار خواهد بود.
از سوی دیگر ایرلند نیز اعلام کرد که آماده‌سازی خود برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون هیچگونه توافقی را تشدید می‌بخشد. دونالد تاسک، رئیس‌ شورای اروپا نیز ‌اشاره کرده است که شاید بهتر باشد انگلیس در اتحادیه اروپا بماند. او در توییتی نوشت: «اگر توافق ممکن نیست، و کسی توافقی نمی‌خواهد، در آن صورت چه کسی هست که بالاخره جرات داشته باشد و تنها راه‌حل مثبت را بیان کند؟»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 دی 1397
جمعه 28 دی 1397 12:58 ب.ظ
مرگ بر دشمنان مسلمین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات